Gigantisch drama bij Union: "Het is voorbij voor de titel"

733 stemmen
Gigantisch drama bij Union:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels al vier speeldagen ver, maar de titelstrijd was dit seizoen nooit spannender. Dat heeft uiteraard te maken met de knappe prestaties van achtervolgers Club Brugge en KRC Genk. Maar ook met de complete ineenstorting van Union SG.

Sinds de Brusselaars hun rentree vierden op het hoogste niveau, legden ze een erg straf parcours af. In het eerste seizoen streden ze meteen mee voor de landstitel, maar moesten ze in de Play-Offs hun meerdere erkennen in Club Brugge. Vorig seizoen liet het dan weer mis na een dramatische ontknoping in de slotminuten van het kampioenschap.

LEES OOK: Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Geweldige reguliere competitie

Derde keer goede keer dan maar? Daar leek het in de voorbije maanden wel op. De ploeg van coach Alexander Blessin legde in de reguliere competitie immers een indrukwekkend parcours af. Uiteindelijk wonnen ze die competitie ook met een knappe puntenoogst van 70 op 90 en slechts 2 nederlagen op de teller.

Zelfs met de puntenhalvering die aan de start van de nacompetitie werd doorgevoerd, leek die basis voldoende breed om de titelstrijd dit seizoen wél tot een goed einde te brengen. Maar sindsdien loopt het compleet fout voor de Unionisten, die het winnen helemaal verleerd lijken.

Dramatische Play-Offs

Het begon met de frustrerende nederlaag op Genk, gevolgd door een verrassend verloren thuismatch tegen Cercle Brugge. Vervolgens kwam een einde aan de ongeslagen reeks tegen grote concurrent RSC Anderlecht. En zondag werd ook nog eens op eigen veld verloren van Club, ondanks een degelijke match.

Union blijft zo achter met een pijnlijke 0 op 12 en is inmiddels weggezakt naar de derde plaats. Bovendien staat het deze week voor een tweeluik tegen uitredend kampioen Antwerp FC. En de Great Old zal er alles aan doen om opnieuw een flinke mentale tik uit te delen met oog op de bekerfinale van binnen twee weken.

Over en uit?

Het ziet er momenteel dus niet goed uit voor Union. Analist en ex-doelman Silvio Proto schrijft hen zelfs al volledig af voor de landstitel. "Voor mij is het gedaan. Ik hoop voor Union dat ik mij in de volgende aflevering moet excuseren en zeggen dat ik mij vergist heb, maar ik zie gewoon geen ploeg op het veld", klonk het bij de podcast La Vestiaire. "Hun aanvallers scoren niet meer, hoeveel kansen hebben ze nodig? Als je ziet hoe moeilijk ze het hebben om een match te winnen, zie ik ze niet twee keer zegevieren tegen Antwerp, winnen tegen Anderlecht, KRC Genk, Club Brugge, ... dat zie ik niet gebeuren."

Union wordt ook dit seizoen geen kampioen ...

Meest recent

Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

5
5
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

43
43
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

77
77
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

190
190
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

139
139
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

814
814
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

373
373
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

199
199
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

127
127
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

241
241
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

293
293
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

818
818
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

339
339
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

118
118
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

428
428
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1278
1278
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

204
204
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

136
136
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

380
380
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

182
182
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

356
356
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

44
44
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

113
113
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

360
360

Meer sportnieuws