Gigantisch drama bij Union: "Het is voorbij voor de titel"

door
Gigantisch drama bij Union:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels al vier speeldagen ver, maar de titelstrijd was dit seizoen nooit spannender. Dat heeft uiteraard te maken met de knappe prestaties van achtervolgers Club Brugge en KRC Genk. Maar ook met de complete ineenstorting van Union SG.

Sinds de Brusselaars hun rentree vierden op het hoogste niveau, legden ze een erg straf parcours af. In het eerste seizoen streden ze meteen mee voor de landstitel, maar moesten ze in de Play-Offs hun meerdere erkennen in Club Brugge. Vorig seizoen liet het dan weer mis na een dramatische ontknoping in de slotminuten van het kampioenschap.

LEES OOK: Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Geweldige reguliere competitie

Derde keer goede keer dan maar? Daar leek het in de voorbije maanden wel op. De ploeg van coach Alexander Blessin legde in de reguliere competitie immers een indrukwekkend parcours af. Uiteindelijk wonnen ze die competitie ook met een knappe puntenoogst van 70 op 90 en slechts 2 nederlagen op de teller.

Zelfs met de puntenhalvering die aan de start van de nacompetitie werd doorgevoerd, leek die basis voldoende breed om de titelstrijd dit seizoen wél tot een goed einde te brengen. Maar sindsdien loopt het compleet fout voor de Unionisten, die het winnen helemaal verleerd lijken.

Dramatische Play-Offs

Het begon met de frustrerende nederlaag op Genk, gevolgd door een verrassend verloren thuismatch tegen Cercle Brugge. Vervolgens kwam een einde aan de ongeslagen reeks tegen grote concurrent RSC Anderlecht. En zondag werd ook nog eens op eigen veld verloren van Club, ondanks een degelijke match.

Union blijft zo achter met een pijnlijke 0 op 12 en is inmiddels weggezakt naar de derde plaats. Bovendien staat het deze week voor een tweeluik tegen uitredend kampioen Antwerp FC. En de Great Old zal er alles aan doen om opnieuw een flinke mentale tik uit te delen met oog op de bekerfinale van binnen twee weken.

Over en uit?

Het ziet er momenteel dus niet goed uit voor Union. Analist en ex-doelman Silvio Proto schrijft hen zelfs al volledig af voor de landstitel. "Voor mij is het gedaan. Ik hoop voor Union dat ik mij in de volgende aflevering moet excuseren en zeggen dat ik mij vergist heb, maar ik zie gewoon geen ploeg op het veld", klonk het bij de podcast La Vestiaire. "Hun aanvallers scoren niet meer, hoeveel kansen hebben ze nodig? Als je ziet hoe moeilijk ze het hebben om een match te winnen, zie ik ze niet twee keer zegevieren tegen Antwerp, winnen tegen Anderlecht, KRC Genk, Club Brugge, ... dat zie ik niet gebeuren."

Union wordt ook dit seizoen geen kampioen ...

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

10
10
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

48
48
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

28
28
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

38
38
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

232
232
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

132
132
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

214
214
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

113
113
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

407
407
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

230
230
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

164
164
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

141
141
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

208
208
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

638
638
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

56
56
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

75
75
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

112
112
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

420
420
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

64
64
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

108
108
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

175
175
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

367
367

Meer sportnieuws