Gigantisch drama bij Union: "Het is voorbij voor de titel"

door
Gigantisch drama bij Union:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels al vier speeldagen ver, maar de titelstrijd was dit seizoen nooit spannender. Dat heeft uiteraard te maken met de knappe prestaties van achtervolgers Club Brugge en KRC Genk. Maar ook met de complete ineenstorting van Union SG.

Sinds de Brusselaars hun rentree vierden op het hoogste niveau, legden ze een erg straf parcours af. In het eerste seizoen streden ze meteen mee voor de landstitel, maar moesten ze in de Play-Offs hun meerdere erkennen in Club Brugge. Vorig seizoen liet het dan weer mis na een dramatische ontknoping in de slotminuten van het kampioenschap.

LEES OOK: 'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Geweldige reguliere competitie

Derde keer goede keer dan maar? Daar leek het in de voorbije maanden wel op. De ploeg van coach Alexander Blessin legde in de reguliere competitie immers een indrukwekkend parcours af. Uiteindelijk wonnen ze die competitie ook met een knappe puntenoogst van 70 op 90 en slechts 2 nederlagen op de teller.

Zelfs met de puntenhalvering die aan de start van de nacompetitie werd doorgevoerd, leek die basis voldoende breed om de titelstrijd dit seizoen wél tot een goed einde te brengen. Maar sindsdien loopt het compleet fout voor de Unionisten, die het winnen helemaal verleerd lijken.

Dramatische Play-Offs

Het begon met de frustrerende nederlaag op Genk, gevolgd door een verrassend verloren thuismatch tegen Cercle Brugge. Vervolgens kwam een einde aan de ongeslagen reeks tegen grote concurrent RSC Anderlecht. En zondag werd ook nog eens op eigen veld verloren van Club, ondanks een degelijke match.

Union blijft zo achter met een pijnlijke 0 op 12 en is inmiddels weggezakt naar de derde plaats. Bovendien staat het deze week voor een tweeluik tegen uitredend kampioen Antwerp FC. En de Great Old zal er alles aan doen om opnieuw een flinke mentale tik uit te delen met oog op de bekerfinale van binnen twee weken.

Over en uit?

Het ziet er momenteel dus niet goed uit voor Union. Analist en ex-doelman Silvio Proto schrijft hen zelfs al volledig af voor de landstitel. "Voor mij is het gedaan. Ik hoop voor Union dat ik mij in de volgende aflevering moet excuseren en zeggen dat ik mij vergist heb, maar ik zie gewoon geen ploeg op het veld", klonk het bij de podcast La Vestiaire. "Hun aanvallers scoren niet meer, hoeveel kansen hebben ze nodig? Als je ziet hoe moeilijk ze het hebben om een match te winnen, zie ik ze niet twee keer zegevieren tegen Antwerp, winnen tegen Anderlecht, KRC Genk, Club Brugge, ... dat zie ik niet gebeuren."

Union wordt ook dit seizoen geen kampioen ...

Meest recent

Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

11
11
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

24
24
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

23
23
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

31
31
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

85
85
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

154
154
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

38
38
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

79
79
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

107
107
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

305
305
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

68
68
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

171
171
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

385
385
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

226
226
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

379
379
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

351
351
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

112
112
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

111
111
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

480
480
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

269
269
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

342
342
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

705
705
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

286
286
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

478
478

Meer sportnieuws