Gigantisch drama bij Union: "Het is voorbij voor de titel"

733 stemmen
Gigantisch drama bij Union:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels al vier speeldagen ver, maar de titelstrijd was dit seizoen nooit spannender. Dat heeft uiteraard te maken met de knappe prestaties van achtervolgers Club Brugge en KRC Genk. Maar ook met de complete ineenstorting van Union SG.

Sinds de Brusselaars hun rentree vierden op het hoogste niveau, legden ze een erg straf parcours af. In het eerste seizoen streden ze meteen mee voor de landstitel, maar moesten ze in de Play-Offs hun meerdere erkennen in Club Brugge. Vorig seizoen liet het dan weer mis na een dramatische ontknoping in de slotminuten van het kampioenschap.

LEES OOK: 'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Geweldige reguliere competitie

Derde keer goede keer dan maar? Daar leek het in de voorbije maanden wel op. De ploeg van coach Alexander Blessin legde in de reguliere competitie immers een indrukwekkend parcours af. Uiteindelijk wonnen ze die competitie ook met een knappe puntenoogst van 70 op 90 en slechts 2 nederlagen op de teller.

Zelfs met de puntenhalvering die aan de start van de nacompetitie werd doorgevoerd, leek die basis voldoende breed om de titelstrijd dit seizoen wél tot een goed einde te brengen. Maar sindsdien loopt het compleet fout voor de Unionisten, die het winnen helemaal verleerd lijken.

Dramatische Play-Offs

Het begon met de frustrerende nederlaag op Genk, gevolgd door een verrassend verloren thuismatch tegen Cercle Brugge. Vervolgens kwam een einde aan de ongeslagen reeks tegen grote concurrent RSC Anderlecht. En zondag werd ook nog eens op eigen veld verloren van Club, ondanks een degelijke match.

Union blijft zo achter met een pijnlijke 0 op 12 en is inmiddels weggezakt naar de derde plaats. Bovendien staat het deze week voor een tweeluik tegen uitredend kampioen Antwerp FC. En de Great Old zal er alles aan doen om opnieuw een flinke mentale tik uit te delen met oog op de bekerfinale van binnen twee weken.

Over en uit?

Het ziet er momenteel dus niet goed uit voor Union. Analist en ex-doelman Silvio Proto schrijft hen zelfs al volledig af voor de landstitel. "Voor mij is het gedaan. Ik hoop voor Union dat ik mij in de volgende aflevering moet excuseren en zeggen dat ik mij vergist heb, maar ik zie gewoon geen ploeg op het veld", klonk het bij de podcast La Vestiaire. "Hun aanvallers scoren niet meer, hoeveel kansen hebben ze nodig? Als je ziet hoe moeilijk ze het hebben om een match te winnen, zie ik ze niet twee keer zegevieren tegen Antwerp, winnen tegen Anderlecht, KRC Genk, Club Brugge, ... dat zie ik niet gebeuren."

Union wordt ook dit seizoen geen kampioen ...

Meest recent

Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Sinds de aftocht van Wouter Vandenhaute, die inmiddels zijn intrede vierde bij Antwerp, waait ...

46
46
'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Bij Union SG mogen er nog een aantal spelers de club verlaten. Mogelijk kan de Hongaarse club ...

18
18
'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

143
143
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

126
126
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

240
240
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

73
73
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

529
529
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

429
429
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

142
142
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

1041
1041
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

232
232
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

109
109
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

411
411
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

178
178
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

87
87
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

104
104
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

49
49
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

209
209
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

677
677
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

397
397
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

342
342
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

304
304
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

164
164
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

120
120
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

48
48

Meer sportnieuws