Gigantisch drama bij Union: "Het is voorbij voor de titel"

733 stemmen
Gigantisch drama bij Union:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels al vier speeldagen ver, maar de titelstrijd was dit seizoen nooit spannender. Dat heeft uiteraard te maken met de knappe prestaties van achtervolgers Club Brugge en KRC Genk. Maar ook met de complete ineenstorting van Union SG.

Sinds de Brusselaars hun rentree vierden op het hoogste niveau, legden ze een erg straf parcours af. In het eerste seizoen streden ze meteen mee voor de landstitel, maar moesten ze in de Play-Offs hun meerdere erkennen in Club Brugge. Vorig seizoen liet het dan weer mis na een dramatische ontknoping in de slotminuten van het kampioenschap.

LEES OOK: Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Geweldige reguliere competitie

Derde keer goede keer dan maar? Daar leek het in de voorbije maanden wel op. De ploeg van coach Alexander Blessin legde in de reguliere competitie immers een indrukwekkend parcours af. Uiteindelijk wonnen ze die competitie ook met een knappe puntenoogst van 70 op 90 en slechts 2 nederlagen op de teller.

Zelfs met de puntenhalvering die aan de start van de nacompetitie werd doorgevoerd, leek die basis voldoende breed om de titelstrijd dit seizoen wél tot een goed einde te brengen. Maar sindsdien loopt het compleet fout voor de Unionisten, die het winnen helemaal verleerd lijken.

Dramatische Play-Offs

Het begon met de frustrerende nederlaag op Genk, gevolgd door een verrassend verloren thuismatch tegen Cercle Brugge. Vervolgens kwam een einde aan de ongeslagen reeks tegen grote concurrent RSC Anderlecht. En zondag werd ook nog eens op eigen veld verloren van Club, ondanks een degelijke match.

Union blijft zo achter met een pijnlijke 0 op 12 en is inmiddels weggezakt naar de derde plaats. Bovendien staat het deze week voor een tweeluik tegen uitredend kampioen Antwerp FC. En de Great Old zal er alles aan doen om opnieuw een flinke mentale tik uit te delen met oog op de bekerfinale van binnen twee weken.

Over en uit?

Het ziet er momenteel dus niet goed uit voor Union. Analist en ex-doelman Silvio Proto schrijft hen zelfs al volledig af voor de landstitel. "Voor mij is het gedaan. Ik hoop voor Union dat ik mij in de volgende aflevering moet excuseren en zeggen dat ik mij vergist heb, maar ik zie gewoon geen ploeg op het veld", klonk het bij de podcast La Vestiaire. "Hun aanvallers scoren niet meer, hoeveel kansen hebben ze nodig? Als je ziet hoe moeilijk ze het hebben om een match te winnen, zie ik ze niet twee keer zegevieren tegen Antwerp, winnen tegen Anderlecht, KRC Genk, Club Brugge, ... dat zie ik niet gebeuren."

Union wordt ook dit seizoen geen kampioen ...

Meest recent

Nieuwe wending bij Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

25
25
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

98
98
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

78
78
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

228
228
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

224
224
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

87
87
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

54
54
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

294
294
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

332
332
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

223
223
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

173
173
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

343
343
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

279
279
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

85
85
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

296
296
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

306
306
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

524
524
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

377
377
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

286
286
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

504
504
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

161
161
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

310
310
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

289
289
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

656
656

Meer sportnieuws