Belgische topclubs massaal in de clinch met ex-spelers

door
Belgische topclubs massaal in de clinch met ex-spelers

Behalve drie uitzonderingen kreeg maandag iedereen groen licht van de licentiecommissie. In de bijhorende rapporten vielen er nog een aantal opvallende vaststellingen te noteren. Zo liggen heel wat topclubs blijkbaar in de clinch met hun ex-spelers.

Vooral in Gent heeft de juridische afdeling het druk. Zo vonden de Buffalo's een akkoord met Ilombe Mboyo, Hannes Van der Bruggen en Roman Yaremchuk, maar boekten ze in de dossiers van Adriano Duarte, Adnan Custovic, Stef Wils, Mbaye Leye, Roy Myrie en Mustapha Oussalah geen progressie.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Geschillen met ex-spelers

Antwerp, dat een boete van 50 duizend euro kreeg opgelegd, rondde blijkbaar dan weer betwistingen met zowel Steven Defour als Laszlo Bölöni af. De veroordeling in de zaak met Brian Priske zou geen reden tot ongerustheid bieden, net zomin als de procedure met Kevin Mirallas die nog altijd loopt.

Anderlecht tekende op zijn beurt beroep aan tegen het vonnis in de zaak met Lukasz Teodorczyk. Daarnaast is er sprake van een betwisting inzake de toegepaste vrijstelling voor Sambi Lokonga in de bedrijfsvoorheffing van het aanslagjaar 2021 en een procedure met SK Beveren rond Isaac Kiese Thelin.

Club wacht op centen

Genk had een geschil met Celta de Vigo omtrent Victory Beniangba, maar dat wordt als afgehandeld beschouwd nu de teams onderling een regeling hebben getrokken. Voorts hoeven de Limburgers zich vooralsnog geen zorgen te maken over de betwisting inzake rechtspersonenbelasting voor de VZW.

Club Brugge heeft tot slot zowat als enige van de traditionele topclubs momenteel geen problemen met voormalige werknemers. Wel wacht Blauw-Zwart nog op centen van het getergde KV Oostende, dat het derde luik van de betaling voor Daniel Pérez nog altijd niet op de Brugse rekening heeft gestort.

Welke topclub levert naast het veld het beste werk?

Meest recent

Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

23
23
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

74
74
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

132
132
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

42
42
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

162
162
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

132
132
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

111
111
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

262
262
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

241
241
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

204
204
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

630
630
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

267
267
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

539
539
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

560
560
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

529
529
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

501
501
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

411
411
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

141
141
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

138
138
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

80
80
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

29
29
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

399
399
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

225
225
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

528
528
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

44
44

Meer sportnieuws