Belgische topclubs massaal in de clinch met ex-spelers

617
Belgische topclubs massaal in de clinch met ex-spelers

Behalve drie uitzonderingen kreeg maandag iedereen groen licht van de licentiecommissie. In de bijhorende rapporten vielen er nog een aantal opvallende vaststellingen te noteren. Zo liggen heel wat topclubs blijkbaar in de clinch met hun ex-spelers.

Vooral in Gent heeft de juridische afdeling het druk. Zo vonden de Buffalo's een akkoord met Ilombe Mboyo, Hannes Van der Bruggen en Roman Yaremchuk, maar boekten ze in de dossiers van Adriano Duarte, Adnan Custovic, Stef Wils, Mbaye Leye, Roy Myrie en Mustapha Oussalah geen progressie.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Geschillen met ex-spelers

Antwerp, dat een boete van 50 duizend euro kreeg opgelegd, rondde blijkbaar dan weer betwistingen met zowel Steven Defour als Laszlo Bölöni af. De veroordeling in de zaak met Brian Priske zou geen reden tot ongerustheid bieden, net zomin als de procedure met Kevin Mirallas die nog altijd loopt.

Anderlecht tekende op zijn beurt beroep aan tegen het vonnis in de zaak met Lukasz Teodorczyk. Daarnaast is er sprake van een betwisting inzake de toegepaste vrijstelling voor Sambi Lokonga in de bedrijfsvoorheffing van het aanslagjaar 2021 en een procedure met SK Beveren rond Isaac Kiese Thelin.

Club wacht op centen

Genk had een geschil met Celta de Vigo omtrent Victory Beniangba, maar dat wordt als afgehandeld beschouwd nu de teams onderling een regeling hebben getrokken. Voorts hoeven de Limburgers zich vooralsnog geen zorgen te maken over de betwisting inzake rechtspersonenbelasting voor de VZW.

Club Brugge heeft tot slot zowat als enige van de traditionele topclubs momenteel geen problemen met voormalige werknemers. Wel wacht Blauw-Zwart nog op centen van het getergde KV Oostende, dat het derde luik van de betaling voor Daniel Pérez nog altijd niet op de Brugse rekening heeft gestort.

Welke topclub levert naast het veld het beste werk?

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

60
60
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

69
69
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

45
45
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

19
19
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

72
72
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

21
21
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

121
121
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

352
352
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

40
40
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

359
359
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

158
158
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

183
183
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

495
495
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

155
155
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

161
161
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

712
712
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

182
182
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

149
149
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

352
352
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

52
52
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

64
64

Meer sportnieuws