Belgische topclubs massaal in de clinch met ex-spelers

door
Belgische topclubs massaal in de clinch met ex-spelers

Behalve drie uitzonderingen kreeg maandag iedereen groen licht van de licentiecommissie. In de bijhorende rapporten vielen er nog een aantal opvallende vaststellingen te noteren. Zo liggen heel wat topclubs blijkbaar in de clinch met hun ex-spelers.

Vooral in Gent heeft de juridische afdeling het druk. Zo vonden de Buffalo's een akkoord met Ilombe Mboyo, Hannes Van der Bruggen en Roman Yaremchuk, maar boekten ze in de dossiers van Adriano Duarte, Adnan Custovic, Stef Wils, Mbaye Leye, Roy Myrie en Mustapha Oussalah geen progressie.

LEES OOK: Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

Geschillen met ex-spelers

Antwerp, dat een boete van 50 duizend euro kreeg opgelegd, rondde blijkbaar dan weer betwistingen met zowel Steven Defour als Laszlo Bölöni af. De veroordeling in de zaak met Brian Priske zou geen reden tot ongerustheid bieden, net zomin als de procedure met Kevin Mirallas die nog altijd loopt.

Anderlecht tekende op zijn beurt beroep aan tegen het vonnis in de zaak met Lukasz Teodorczyk. Daarnaast is er sprake van een betwisting inzake de toegepaste vrijstelling voor Sambi Lokonga in de bedrijfsvoorheffing van het aanslagjaar 2021 en een procedure met SK Beveren rond Isaac Kiese Thelin.

Club wacht op centen

Genk had een geschil met Celta de Vigo omtrent Victory Beniangba, maar dat wordt als afgehandeld beschouwd nu de teams onderling een regeling hebben getrokken. Voorts hoeven de Limburgers zich vooralsnog geen zorgen te maken over de betwisting inzake rechtspersonenbelasting voor de VZW.

Club Brugge heeft tot slot zowat als enige van de traditionele topclubs momenteel geen problemen met voormalige werknemers. Wel wacht Blauw-Zwart nog op centen van het getergde KV Oostende, dat het derde luik van de betaling voor Daniel Pérez nog altijd niet op de Brugse rekening heeft gestort.

Welke topclub levert naast het veld het beste werk?

Meest recent

Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

21
21
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

19
19
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

32
32
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

34
34
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

38
38
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

110
110
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

108
108
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

136
136
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

221
221
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

70
70
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

194
194
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

147
147
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

446
446
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

228
228
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

154
154
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

333
333
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

91
91
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

262
262
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

98
98
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

820
820
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

109
109
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

115
115
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

94
94
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

539
539

Meer sportnieuws