Licenties: 5 primussen van de klas, boete voor Antwerp

door
Licenties: 5 primussen van de klas, boete voor Antwerp

Maandag publiceerde de licentiecommissie de rapporten van alle profclubs met het oog op volgend seizoen. Drie ploegen zagen hun aanvraag in eerste zit geweigerd, maar ook het merendeel van de overige eerste -en tweedeklassers heeft weinig overschot.

Zo zijn Club Brugge, AA Gent, Union, KRC Genk en Charleroi de primussen van de klas. Volgens de commissie hoeft alleen dit vijftal tenslotte niet verder te worden opgevolgd, al is dat bij de Zebra's wel nog onder voorbehoud. Mochten zij nog degraderen naar 1B verandert de zaak.

LEES OOK: 'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Topclubs onder toezicht

De overige ploegen komen dus stuk voor stuk wel (opnieuw) onder controle te staan. Dat betekent dat hen meerdere maatregelen wordt opgelegd. Zo zullen de betrokken clubs onder meer een overzicht van de loonmassa van de spelerskern en technische staf moeten aanleveren.

Daarnaast vraagt de licentiecommissie om een overzicht te krijgen van de gerealiseerde transferactiviteiten tijdens de aanstaande zomermercato. Ook diverse betalingsbewijzen moeten worden voorgelegd, samen met de situatie van het actief en passief én de resultatenrekening.

Boete voor Antwerp

In het geval van werd ook reeds een boete van 50.000 euro opgelegd, een sanctie die het stamnummer één intussen trouwens ook reeds heeft aanvaard. De afgelopen maanden deden meermaals hardnekkige geruchten de ronde over de financiële wantoestanden op de Bosuil.

Hoewel ze eveneens allen groen licht kregen oogt de situatie ook bij heel wat andere ploegen dus evenwel niet bepaald rooskleurig. Nagenoeg alle Belgische profclubs kampen jaarlijks met enorme structurele verliezen en beschikken momenteel over een negatief eigen vermogen. 

Wie heeft volgens u momenteel de beste boekhouding in België?

Meest recent

'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

3
3
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

11
11
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

326
326
Toby over Shauni: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

37
37
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

105
105
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

229
229
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

176
176
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

471
471
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

410
410
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

1062
1062
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

220
220
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

419
419
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

468
468
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

289
289
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

815
815
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

133
133
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

361
361
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

258
258
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1798
1798
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

192
192
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

233
233
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

373
373
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

377
377
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

505
505
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

660
660

Meer sportnieuws