Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

door
Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

Na een razend spannende ontknoping is ook in de Challenger Pro League de reguliere competitie helemaal achter de rug. Voor het merendeel van de tweedeklassers zijn de kaarten dus geschud. Althans op sportief gebied.

Zo wisten zowel KV Oostende als Francs Borains zich op het nippertje te verzekeren van het behoud. Patro Eisden slaagde er dan weer in om alsnog een plaatsje in de top zes te bemachtigen, waardoor het zowaar mag dromen van de promotie naar de hoogste afdeling.

Drie clubs gebuisd

Tenzij de licentiecommissie daar nog een stokje voor steekt. Maandag maakte de KBVB bekend dat zowel KV Oostende, Francs Borains als KV Oostende voorlopig geen licentie krijgen toegekend. De overige profploegen zijn allemaal wél gewoon geslaagd in eerste aanleg.

De drie tweedeklassers, die dus niet voldoen aan de voorwaarden, dreigen daarom volgend seizoen alvast met een puntenaftrek van drie eenheden aan het seizoen te beginnen. Zij zullen binnenkort voor de commissie moeten verschijnen om hun zaak verder toe te lichten.

Reactie van Patro

In het geval van Oostende brengt de op til staande overname, die door de handhaving in 1B mogelijk snel in een stroomversnelling zal geraken, hopelijks soelaas. Patro Eisden kwam dan weer als enige reeds met een officiële reactie via de clubkanalen op de proppen.

Daarin klinkt het dat de Maasmechelaars in regel zijn met alle financiële verplichtingen, maar louter door administratieve fouten de vooropgestelde deadline niet hebben gehaald. "De club is ervan overtuigd dat de proflicentie in tweede zit behaald wordt", klinkt het onder meer.

POLL: Denkt u dat Patro Eisden zal promoveren?

Meest recent

‘Bizarre Chelsea-oorlog rond Roméo Lavia barst los'

Roméo Lavia kent een persoonlijk rampseizoen bij Chelsea, maar de middenvelder wordt nog ...

9
9
Bondscoach Rudi Garcia trouwt met Italiaanse schone Brienza

Rudi Garcia (61) maakte een goede eerste indruk als bondscoach van de Rode Duivels en ook naast het ...

8
8
'Anderlecht geeft grote Vertonghen-hint voor bekerfinale'

Er viel donderdagnamiddag niets dan goed nieuws te rapen bij Anderlecht. Het bezorgde zichzelf een ...

73
73
PSV-trainer schenkt klare wijn over 'degradatie' Bakayoko

Vorig seizoen had hij nog een groot aandeel in het boerenjaar van PSV, maar deze jaargang verging ...

19
19
'Real schakelt Man Utd in: transfer aan halve prijs'

Er hangen dezer dagen stormwolken boven het Bernabeu. De uitschakeling in de kwartfinale van de ...

37
37
Antwerp-target geeft hint: "Zou een goede stap zijn"

Antwerp beleefde donderdag een pijnlijke namiddag tegen Anderlecht. Dat was met een rasecht B-elftal ...

116
116
Hoezo wrevel? Müller komt met mooie woorden voor Kompany

Op het einde van het seizoen neemt Bayern München na maar liefst 25 jaar afscheid van Thomas ...

88
88
Vandenbempt voorspelt zware jaren voor deze topclub

De Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League is al snel een competitie op twee snelheden ...

442
442
TRANSFERUURTJE: 'Transferwending bij Anderlecht, ster wil Real verlaten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

462
462
Peter Croonen grijpt in na ‘titelstress’ KRC Genk

KRC Genk stond in de reguliere competitie een heel seizoen aan de leiding, maar in de Champions ...

346
346
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het ...

324
324
Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe ...

48
48
‘Knaller Rodrygo: grootmacht legt 80 miljoen op tafel’

Real Madrid staat op het punt om ferm te veranderen. Carlo Ancelotti kon dit seizoen geen prijs ...

86
86
Standard Luik draait Anderlecht een ferme transferloer

Standard Luik wil de weg naar de top weer inzetten. Achter de schermen is de club volop bezig met de ...

206
206
Club-smaakmaker verrast: ‘Kans is groot dat hij blijft’

Club Brugge won met 4-1 van KAA Gent in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart kwam op achterstand, ...

682
682
'AA Gent hoopt op miljoenen: wachten op akkoord'

Voor AA Gent zijn de play-offs stilaan een calvarietocht aan het worden. Ze slikten donderdag alweer ...

133
133
Proto ziet het erg somber in voor Anderlecht

Voor Anderlecht staat zondag dé match van het jaar op het programma. Dan staat Paars-Wit in ...

355
355
Deze uitslag verknalt extra CL-ticket voor België

Donderdagavond werden de halve finales gespeeld in de Europa League en Conference League. Ondanks ...

289
289
'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

311
311
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

256
256

Meer sportnieuws