Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

937 stemmen
Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

Na een razend spannende ontknoping is ook in de Challenger Pro League de reguliere competitie helemaal achter de rug. Voor het merendeel van de tweedeklassers zijn de kaarten dus geschud. Althans op sportief gebied.

Zo wisten zowel KV Oostende als Francs Borains zich op het nippertje te verzekeren van het behoud. Patro Eisden slaagde er dan weer in om alsnog een plaatsje in de top zes te bemachtigen, waardoor het zowaar mag dromen van de promotie naar de hoogste afdeling.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Drie clubs gebuisd

Tenzij de licentiecommissie daar nog een stokje voor steekt. Maandag maakte de KBVB bekend dat zowel KV Oostende, Francs Borains als KV Oostende voorlopig geen licentie krijgen toegekend. De overige profploegen zijn allemaal wél gewoon geslaagd in eerste aanleg.

De drie tweedeklassers, die dus niet voldoen aan de voorwaarden, dreigen daarom volgend seizoen alvast met een puntenaftrek van drie eenheden aan het seizoen te beginnen. Zij zullen binnenkort voor de commissie moeten verschijnen om hun zaak verder toe te lichten.

Reactie van Patro

In het geval van Oostende brengt de op til staande overname, die door de handhaving in 1B mogelijk snel in een stroomversnelling zal geraken, hopelijks soelaas. Patro Eisden kwam dan weer als enige reeds met een officiële reactie via de clubkanalen op de proppen.

Daarin klinkt het dat de Maasmechelaars in regel zijn met alle financiële verplichtingen, maar louter door administratieve fouten de vooropgestelde deadline niet hebben gehaald. "De club is ervan overtuigd dat de proflicentie in tweede zit behaald wordt", klinkt het onder meer.

Denkt u dat Patro Eisden zal promoveren?

Meest recent

'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

11
11
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

14
14
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

247
247
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

29
29
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

120
120
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

187
187
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

78
78
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

147
147
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

158
158
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

25
25
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

237
237
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

100
100
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

180
180
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

127
127
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

266
266
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

38
38
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

169
169
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

114
114
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

237
237
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1241
1241
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

112
112
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

318
318
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

396
396
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30

Meer sportnieuws