Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

937 stemmen
Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

Na een razend spannende ontknoping is ook in de Challenger Pro League de reguliere competitie helemaal achter de rug. Voor het merendeel van de tweedeklassers zijn de kaarten dus geschud. Althans op sportief gebied.

Zo wisten zowel KV Oostende als Francs Borains zich op het nippertje te verzekeren van het behoud. Patro Eisden slaagde er dan weer in om alsnog een plaatsje in de top zes te bemachtigen, waardoor het zowaar mag dromen van de promotie naar de hoogste afdeling.

LEES OOK: Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

Drie clubs gebuisd

Tenzij de licentiecommissie daar nog een stokje voor steekt. Maandag maakte de KBVB bekend dat zowel KV Oostende, Francs Borains als KV Oostende voorlopig geen licentie krijgen toegekend. De overige profploegen zijn allemaal wél gewoon geslaagd in eerste aanleg.

De drie tweedeklassers, die dus niet voldoen aan de voorwaarden, dreigen daarom volgend seizoen alvast met een puntenaftrek van drie eenheden aan het seizoen te beginnen. Zij zullen binnenkort voor de commissie moeten verschijnen om hun zaak verder toe te lichten.

Reactie van Patro

In het geval van Oostende brengt de op til staande overname, die door de handhaving in 1B mogelijk snel in een stroomversnelling zal geraken, hopelijks soelaas. Patro Eisden kwam dan weer als enige reeds met een officiële reactie via de clubkanalen op de proppen.

Daarin klinkt het dat de Maasmechelaars in regel zijn met alle financiële verplichtingen, maar louter door administratieve fouten de vooropgestelde deadline niet hebben gehaald. "De club is ervan overtuigd dat de proflicentie in tweede zit behaald wordt", klinkt het onder meer.

Denkt u dat Patro Eisden zal promoveren?

Meest recent

'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

39
39
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

89
89
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

23
23
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

89
89
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

106
106
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

66
66
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

196
196
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

465
465
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

418
418
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

330
330
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

291
291
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

80
80
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

251
251
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

225
225
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

43
43
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

135
135
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

362
362
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

183
183
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

391
391
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

120
120
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

558
558
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

560
560
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

356
356
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

103
103
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

194
194

Meer sportnieuws