Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

door
Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

Na een razend spannende ontknoping is ook in de Challenger Pro League de reguliere competitie helemaal achter de rug. Voor het merendeel van de tweedeklassers zijn de kaarten dus geschud. Althans op sportief gebied.

Zo wisten zowel KV Oostende als Francs Borains zich op het nippertje te verzekeren van het behoud. Patro Eisden slaagde er dan weer in om alsnog een plaatsje in de top zes te bemachtigen, waardoor het zowaar mag dromen van de promotie naar de hoogste afdeling.

LEES OOK: Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

Drie clubs gebuisd

Tenzij de licentiecommissie daar nog een stokje voor steekt. Maandag maakte de KBVB bekend dat zowel KV Oostende, Francs Borains als KV Oostende voorlopig geen licentie krijgen toegekend. De overige profploegen zijn allemaal wél gewoon geslaagd in eerste aanleg.

De drie tweedeklassers, die dus niet voldoen aan de voorwaarden, dreigen daarom volgend seizoen alvast met een puntenaftrek van drie eenheden aan het seizoen te beginnen. Zij zullen binnenkort voor de commissie moeten verschijnen om hun zaak verder toe te lichten.

Reactie van Patro

In het geval van Oostende brengt de op til staande overname, die door de handhaving in 1B mogelijk snel in een stroomversnelling zal geraken, hopelijks soelaas. Patro Eisden kwam dan weer als enige reeds met een officiële reactie via de clubkanalen op de proppen.

Daarin klinkt het dat de Maasmechelaars in regel zijn met alle financiële verplichtingen, maar louter door administratieve fouten de vooropgestelde deadline niet hebben gehaald. "De club is ervan overtuigd dat de proflicentie in tweede zit behaald wordt", klinkt het onder meer.

Denkt u dat Patro Eisden zal promoveren?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

1
1
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

25
25
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

17
17
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

165
165
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

99
99
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

350
350
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

145
145
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

175
175
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

402
402
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

647
647
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

289
289
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

619
619
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

357
357
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

557
557
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

515
515
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

407
407
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

559
559
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

148
148
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

322
322
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

331
331
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

192
192

Meer sportnieuws