Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

door
Licentiecommissie onverbiddelijk: drie ploegen gebuisd

Na een razend spannende ontknoping is ook in de Challenger Pro League de reguliere competitie helemaal achter de rug. Voor het merendeel van de tweedeklassers zijn de kaarten dus geschud. Althans op sportief gebied.

Zo wisten zowel KV Oostende als Francs Borains zich op het nippertje te verzekeren van het behoud. Patro Eisden slaagde er dan weer in om alsnog een plaatsje in de top zes te bemachtigen, waardoor het zowaar mag dromen van de promotie naar de hoogste afdeling.

LEES OOK: KAA Gent slaat grote slag: 'Leidersfiguur blijft Buffalo!'

Drie clubs gebuisd

Tenzij de licentiecommissie daar nog een stokje voor steekt. Maandag maakte de KBVB bekend dat zowel KV Oostende, Francs Borains als KV Oostende voorlopig geen licentie krijgen toegekend. De overige profploegen zijn allemaal wél gewoon geslaagd in eerste aanleg.

De drie tweedeklassers, die dus niet voldoen aan de voorwaarden, dreigen daarom volgend seizoen alvast met een puntenaftrek van drie eenheden aan het seizoen te beginnen. Zij zullen binnenkort voor de commissie moeten verschijnen om hun zaak verder toe te lichten.

Reactie van Patro

In het geval van Oostende brengt de op til staande overname, die door de handhaving in 1B mogelijk snel in een stroomversnelling zal geraken, hopelijks soelaas. Patro Eisden kwam dan weer als enige reeds met een officiële reactie via de clubkanalen op de proppen.

Daarin klinkt het dat de Maasmechelaars in regel zijn met alle financiële verplichtingen, maar louter door administratieve fouten de vooropgestelde deadline niet hebben gehaald. "De club is ervan overtuigd dat de proflicentie in tweede zit behaald wordt", klinkt het onder meer.

Denkt u dat Patro Eisden zal promoveren?

Meest recent

Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

6
6
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

28
28
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

45
45
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

339
339
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

130
130
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

168
168
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

31
31
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

50
50
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

84
84
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

43
43
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

191
191
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

88
88
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

128
128
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

67
67
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

228
228
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

224
224
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

185
185
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

202
202
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

253
253
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

293
293
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

138
138
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

132
132
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

86
86

Meer sportnieuws