Hayen zet Club-held op de bank, flinke boost voor Union

door
Hayen zet Club-held op de bank, flinke boost voor Union

In de Champions' Play-Offs staat zondagavond opnieuw een sleutelmatch op het programma. Union SG wil op eigen veld immers de leidersplaats heroveren tegen een Club Brugge in vorm. Scheidsrechter Jasper Vergoote fluit de clash in het Dudenpark om 18u30 op gang.

Union won de reguliere competitie nadat het maandenlang alleen aan de leiding stond in het klassement. Maar daar kwam vorige week verandering in. Na een dramatische start van de Play-Offs, meer bepaald 0 op 9, werden de Brusselaars voorbij gestoken door RSC Anderlecht.

LEES OOK: "Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

Union op volle sterkte

Omdat Paars-Wit zaterdag verloor in Genk, kan Union een weekje later terug haasje-over springen. Maar dan zal het wel de volle buit moeten pakken tegen Club Brugge. Coach Blessin kan daarvoor alvast op zijn volledige selectie rekenen. Ook MacAllister is er weer bij en start zelfs terug in de basis na zijn blessure.

De terugkeer van de Argentijnse verdediger is alvast een flinke boost. Op de flanken krijgt Lapoussin dan weer zijn plekje terug, terwijl Rasmussen op het middenveld de voorkeur krijgt op Lazare en Sadiki. Voorin tot slot hoopt Union op een heropleving van Amoura. Daarvoor krijgt hij Puertas en Nilsson in steun.

Balanta vervangt Onyedika

Club zakte dan weer op een roze wolk af naar het Dudenpark dankzij de Europese kwalificatie van afgelopen donderdag tegen PAOK. Tijdens die wedstrijd kroonde Jutgla zich nog tot grote held met twee goals. Maar de Spanjaard begint verrassend genoeg op de bank. Interim-coach Hayen geeft voorin opnieuw de voorkeur aan Thiago, Nusa en Skoras.

Op het middenveld kan er niet gerekend worden op de geschorste Onyedika. Dus neemt Balanta plaats in de driehoek met Vetlesen en Vanaken. Op de backs behouden Sabbe en Meijer de voorkeur op de Cuyper. Centraal achterin prefereert Hayen dan weer het duo Mechele-Spileers boven onder meer Ordoñez en Boyata.

Wie wint?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

97
97
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

136
136
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

122
122
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

210
210
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

163
163
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

73
73
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

507
507
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

368
368
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

606
606
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

370
370
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

123
123
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

449
449
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

272
272
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws