Hayen zet Club-held op de bank, flinke boost voor Union

door
Hayen zet Club-held op de bank, flinke boost voor Union

In de Champions' Play-Offs staat zondagavond opnieuw een sleutelmatch op het programma. Union SG wil op eigen veld immers de leidersplaats heroveren tegen een Club Brugge in vorm. Scheidsrechter Jasper Vergoote fluit de clash in het Dudenpark om 18u30 op gang.

Union won de reguliere competitie nadat het maandenlang alleen aan de leiding stond in het klassement. Maar daar kwam vorige week verandering in. Na een dramatische start van de Play-Offs, meer bepaald 0 op 9, werden de Brusselaars voorbij gestoken door RSC Anderlecht.

LEES OOK: Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

Union op volle sterkte

Omdat Paars-Wit zaterdag verloor in Genk, kan Union een weekje later terug haasje-over springen. Maar dan zal het wel de volle buit moeten pakken tegen Club Brugge. Coach Blessin kan daarvoor alvast op zijn volledige selectie rekenen. Ook MacAllister is er weer bij en start zelfs terug in de basis na zijn blessure.

De terugkeer van de Argentijnse verdediger is alvast een flinke boost. Op de flanken krijgt Lapoussin dan weer zijn plekje terug, terwijl Rasmussen op het middenveld de voorkeur krijgt op Lazare en Sadiki. Voorin tot slot hoopt Union op een heropleving van Amoura. Daarvoor krijgt hij Puertas en Nilsson in steun.

Balanta vervangt Onyedika

Club zakte dan weer op een roze wolk af naar het Dudenpark dankzij de Europese kwalificatie van afgelopen donderdag tegen PAOK. Tijdens die wedstrijd kroonde Jutgla zich nog tot grote held met twee goals. Maar de Spanjaard begint verrassend genoeg op de bank. Interim-coach Hayen geeft voorin opnieuw de voorkeur aan Thiago, Nusa en Skoras.

Op het middenveld kan er niet gerekend worden op de geschorste Onyedika. Dus neemt Balanta plaats in de driehoek met Vetlesen en Vanaken. Op de backs behouden Sabbe en Meijer de voorkeur op de Cuyper. Centraal achterin prefereert Hayen dan weer het duo Mechele-Spileers boven onder meer Ordoñez en Boyata.

Wie wint?

Meest recent

Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

13
13
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

67
67
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

4
4
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

70
70
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

35
35
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

31
31
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

98
98
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

112
112
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

82
82
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

59
59
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

247
247
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

61
61
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

86
86
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

135
135
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

215
215
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

236
236
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

214
214
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

370
370
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

368
368
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

537
537

Meer sportnieuws