Hayen zet Club-held op de bank, flinke boost voor Union

353 stemmen
Hayen zet Club-held op de bank, flinke boost voor Union

In de Champions' Play-Offs staat zondagavond opnieuw een sleutelmatch op het programma. Union SG wil op eigen veld immers de leidersplaats heroveren tegen een Club Brugge in vorm. Scheidsrechter Jasper Vergoote fluit de clash in het Dudenpark om 18u30 op gang.

Union won de reguliere competitie nadat het maandenlang alleen aan de leiding stond in het klassement. Maar daar kwam vorige week verandering in. Na een dramatische start van de Play-Offs, meer bepaald 0 op 9, werden de Brusselaars voorbij gestoken door RSC Anderlecht.

LEES OOK: Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Union op volle sterkte

Omdat Paars-Wit zaterdag verloor in Genk, kan Union een weekje later terug haasje-over springen. Maar dan zal het wel de volle buit moeten pakken tegen Club Brugge. Coach Blessin kan daarvoor alvast op zijn volledige selectie rekenen. Ook MacAllister is er weer bij en start zelfs terug in de basis na zijn blessure.

De terugkeer van de Argentijnse verdediger is alvast een flinke boost. Op de flanken krijgt Lapoussin dan weer zijn plekje terug, terwijl Rasmussen op het middenveld de voorkeur krijgt op Lazare en Sadiki. Voorin tot slot hoopt Union op een heropleving van Amoura. Daarvoor krijgt hij Puertas en Nilsson in steun.

Balanta vervangt Onyedika

Club zakte dan weer op een roze wolk af naar het Dudenpark dankzij de Europese kwalificatie van afgelopen donderdag tegen PAOK. Tijdens die wedstrijd kroonde Jutgla zich nog tot grote held met twee goals. Maar de Spanjaard begint verrassend genoeg op de bank. Interim-coach Hayen geeft voorin opnieuw de voorkeur aan Thiago, Nusa en Skoras.

Op het middenveld kan er niet gerekend worden op de geschorste Onyedika. Dus neemt Balanta plaats in de driehoek met Vetlesen en Vanaken. Op de backs behouden Sabbe en Meijer de voorkeur op de Cuyper. Centraal achterin prefereert Hayen dan weer het duo Mechele-Spileers boven onder meer Ordoñez en Boyata.

Wie wint?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

26
26
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

45
45
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

17
17
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

51
51
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

84
84
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

81
81
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

57
57
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

318
318
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

115
115
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

61
61
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

298
298
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

285
285
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

96
96
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

152
152
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

115
115
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

143
143
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

292
292
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

254
254
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

166
166
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

374
374
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

596
596
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

387
387
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

185
185
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws