Arteta deelt bijzonder fraai compliment uit aan Trossard

205 stemmen
Arteta deelt bijzonder fraai compliment uit aan Trossard

De Premier League heeft sinds dit weekend wederom een nieuwe leider. Zo wist Arsenal FC zaterdag beslag te leggen op een voorlopige koppositie. De Gunners wonnen met 0-2 op het veld van Wolverhampton en daar speelde Leandro Trossard een belangrijke rol in.

Een weekje geleden kantelde de titelstrijd volledig in het voordeel van Manchester City. De regerende kampioen won toen overtuigend van Luton Town, terwijl achtervolgers Arsenal en Liverpool FC met punten morsten. Ze verloren zelfs van respectievelijk Aston Villa en Crystal Palace.

Dit weekend kreeg het tweetal echter een uitgelezen kans om voorlopig weer langszij te komen. City trad zaterdagavond immers aan in de halve finales van de FA Cup, waardoor het gespaard werd van competitievoetbal. En daar kon Arsenal dus van profiteren op tijdelijk weer leider te worden.

LEES OOK: Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Fraaie goal Trossard

De wedstrijd op het veld van Wolverhampton bleef wel lange tijd spannend. Zo viel de beslissende 0-2 van Martin Ødegaard pas diep in de extra tijd. Bijgevolg- was de openingstreffer van Trossard wel degelijk van cruciaal belang voor de Londenaren.

Woensdag had de Rode Duivel in de Champions League nog vrede moeten nemen met een invallersrol. Zaterdag kreeg hij echter weer een kans in de basiself en die greep hij dus met beide handen. Zijn doelpunt werd er eentje om in te kaderen.

Arteta lyrisch

Achteraf werd Trossard dan ook de hemel ingeprezen door zijn coach Mikel Arteta. Die noemde de Belgische aanvaller zelfs een 'kleine tovenaar'. "Trossard is een geweldige speler. Hij is een kleine tovenaar", klonk het achteraf bij de Spaanse trainer. "Hij kan op elk veld scoren en vormt telkens een grote dreiging. Hij is zo kalm, zo cool én kan op verschillende posities spelen. Het is gewoonweg een genot om hem in de ploeg te hebben."

Trossard moet een vaste basisplek krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

15
15
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

16
16
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

34
34
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

221
221
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

22
22
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

117
117
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

68
68
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

230
230
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

119
119
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

55
55
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

597
597
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

235
235
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

107
107
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

129
129
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

186
186
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

529
529
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

142
142
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

161
161
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

197
197
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

249
249
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

263
263
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

202
202
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

468
468

Meer sportnieuws