Arteta deelt bijzonder fraai compliment uit aan Trossard

door
Arteta deelt bijzonder fraai compliment uit aan Trossard

De Premier League heeft sinds dit weekend wederom een nieuwe leider. Zo wist Arsenal FC zaterdag beslag te leggen op een voorlopige koppositie. De Gunners wonnen met 0-2 op het veld van Wolverhampton en daar speelde Leandro Trossard een belangrijke rol in.

Een weekje geleden kantelde de titelstrijd volledig in het voordeel van Manchester City. De regerende kampioen won toen overtuigend van Luton Town, terwijl achtervolgers Arsenal en Liverpool FC met punten morsten. Ze verloren zelfs van respectievelijk Aston Villa en Crystal Palace.

Dit weekend kreeg het tweetal echter een uitgelezen kans om voorlopig weer langszij te komen. City trad zaterdagavond immers aan in de halve finales van de FA Cup, waardoor het gespaard werd van competitievoetbal. En daar kon Arsenal dus van profiteren op tijdelijk weer leider te worden.

LEES OOK: OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

Fraaie goal Trossard

De wedstrijd op het veld van Wolverhampton bleef wel lange tijd spannend. Zo viel de beslissende 0-2 van Martin Ødegaard pas diep in de extra tijd. Bijgevolg- was de openingstreffer van Trossard wel degelijk van cruciaal belang voor de Londenaren.

Woensdag had de Rode Duivel in de Champions League nog vrede moeten nemen met een invallersrol. Zaterdag kreeg hij echter weer een kans in de basiself en die greep hij dus met beide handen. Zijn doelpunt werd er eentje om in te kaderen.

Arteta lyrisch

Achteraf werd Trossard dan ook de hemel ingeprezen door zijn coach Mikel Arteta. Die noemde de Belgische aanvaller zelfs een 'kleine tovenaar'. "Trossard is een geweldige speler. Hij is een kleine tovenaar", klonk het achteraf bij de Spaanse trainer. "Hij kan op elk veld scoren en vormt telkens een grote dreiging. Hij is zo kalm, zo cool én kan op verschillende posities spelen. Het is gewoonweg een genot om hem in de ploeg te hebben."

Trossard moet een vaste basisplek krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

98
98
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

36
36
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

182
182
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

234
234
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

349
349
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

44
44
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

59
59
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

267
267
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

103
103
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

409
409
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

205
205
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

233
233
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1030
1030
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

450
450
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

194
194
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

180
180
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

345
345
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

282
282
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

443
443
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

177
177

Meer sportnieuws