Incident in spelerstunnel Genk: Riemer verliest controle

1874 stemmen
Incident in spelerstunnel Genk: Riemer verliest controle

RSC Anderlecht slaagde er in de Champions' Play-Offs vooralsnog niet in om punten te rapen buitenshuis. Zo werd zaterdagavond ook op het veld van KRC Genk verloren: 2-1. Achteraf was de sfeer in het Brusselse kamp dan ook behoorlijk bedrukt.

Bij de thuisploeg was het uiteraard groot feest na het laatste fluitsignaal. Terecht. De wedstrijd werd uiteindelijk beslist na een discutabele penalty, maar Genk was met voorsprong de betere ploeg en verdiende de zege dubbel en dik. Coach Wouter Vrancken pakte dan ook uit met een heuse vreugdedans toen werd afgefloten.

De beelden deden wat denken aan zijn collega bij Anderlecht. Een week eerder ging Brian Riemer immers ook helemaal los toen zijn ploeg eindelijk kon winnen van Union SG en zo de leidersplaats overnam. Maar het contrast kon zaterdagavond bijna niet groter zijn bij de Deense trainer.

Aan de rust was Riemer al meteen de catacomben ingedoken, zelfs nog voor officieel werd afgefloten. En ook vlak na de match maakte hij zich rechtstreeks uit de voeten. Het groeten van de supporters, troosten van zijn spelers en feliciteren van de tegenstander liet hij dus aan zich voorbij gaan.

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Clash in catacomben

In de spelerstunnel kwam het echter tot een incident met de duidelijk teleurgestelde coach. Zo registreerden de camera's hoe hij terugliep in de richting van het veld. Vervolgens kwam het tot een pittige discussie, waarbij Riemer zelfs in bedwang gehouden moest worden door één van zijn assistenten.

Ook op de persconferentie was duidelijk nog gepikeerd. Over de exacte aanleiding van het incident werd vooralsnog niet gecommuniceerd. Volgens Het Laatste Nieuws was er naar verluidt sprake van provocaties bij het Genkse bestuur. Maar dat wordt bij de Limburgse club nadrukkelijk ontkend.

Toppen van tenen

In ieder geval is het duidelijk dat Riemer last heeft met de hevige emoties die met de titelstrijd gepaard gaan, zeker in zo'n intense mini-competitie als de Champions' Play-Offs. De ene week staat hij uitzinnig van vreugde te springen op het veld, de andere week kan hij niet snel genoeg uit beeld verdwijnen. "Het is duidelijk dat de Deen op de toppen van z’n tenen loopt. Het gewicht van de Champions’ play-offs eist z’n tol en we zijn nog niet eens halfweg", schrijft men bij HLN. Riemer zal zich dus moeten herpakken, zijn nervositeit kan immers ook een invloed gaan hebben op zijn spelersgroep.

Screenshots: Eleven Sports/DAZN

Riemer is geen geschikte coach voor deze situatie ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

25
25
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

164
164
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

104
104
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

91
91
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

298
298
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

169
169
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

175
175
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

356
356
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

628
628
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3460
3460
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

79
79
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

209
209
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws