Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

door
Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond een dure, maar terechte nederlaag opgelopen op het veld van KRC Genk. Voor Jan Vertonghen werd het een extra lastige avond. De paars-witte aanvoerder werd constant onder vuur genomen door het thuispubliek.

De confrontaties tussen Genk en Anderlecht deden dit seizoen al heel wat stof opwaaien. Hun onderlinge duel van vlak voor de kerstdagen leidde bijvoorbeeld tot de veelbesproken 'penalty-gate'. Een zaak die juridisch gezien nog maandenlang zou nazinderen.

LEES OOK: Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Incident met De Condé

Maar ook tijdens de eerste match in de Cegeka Arena liepen de emoties al hoog op. Christopher Bonsu Baah kreeg toen immers al redelijk vroeg een rode kaart. In het Genkse kamp vond men echter dat de jonge aanvaller erin geluisd werd door Vertonghen.

Achteraf kwam het dan ook tot een aanvaring met sportieve baas Dimitri De Condé, die op nogal driftige wijze verhaal ging halen bij de record-international. De strijdbijl tussen het duo werd weliswaar al snel begraven, maar de Genkse achterban was het incident nog niet vergeten.

Smerig foutje op El Ouahdi

Zo werd Vertonghen zate-rdag opnieuw constant uitgefloten in de Cegeka Arena. Al lag ook een nieuw voorval aan de basis van deze fluitconcerten. Vlak voor rust deelde de verdediger naast de lijnen immers een geniepig tikje uit aan Zakaria El Ouahdi, die vervolgens neerging.

Een onnodige actie van Vertonghen, desondanks kwam hij er vanaf zonder kaart. Dat leidde dan weer tot onvrede bij El Ouahdi en co, waardoor het bij het naar binnen gaan van de kleedkamers bijna tot een opstootje kwam. Ook op het Genkse publiek werkte het vooral als een rode lap op een stier. Bij elke baltoets nadien weerklonken de fluitconcerten aan het adres van Vertonghen nog luider dan voordien.

Screenshots: Eleven Sports/DAZN

Hebt u begrip voor dit soort fluitconcerten?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

58
58
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

86
86
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

136
136
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

433
433
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

57
57
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

250
250
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

44
44
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

169
169
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

273
273
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

590
590
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

322
322
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

165
165
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

211
211
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

427
427
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

446
446
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

176
176
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

192
192
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

547
547
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

40
40
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

301
301
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

281
281
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws