Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

door
Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond een dure, maar terechte nederlaag opgelopen op het veld van KRC Genk. Voor Jan Vertonghen werd het een extra lastige avond. De paars-witte aanvoerder werd constant onder vuur genomen door het thuispubliek.

De confrontaties tussen Genk en Anderlecht deden dit seizoen al heel wat stof opwaaien. Hun onderlinge duel van vlak voor de kerstdagen leidde bijvoorbeeld tot de veelbesproken 'penalty-gate'. Een zaak die juridisch gezien nog maandenlang zou nazinderen.

LEES OOK: Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

Incident met De Condé

Maar ook tijdens de eerste match in de Cegeka Arena liepen de emoties al hoog op. Christopher Bonsu Baah kreeg toen immers al redelijk vroeg een rode kaart. In het Genkse kamp vond men echter dat de jonge aanvaller erin geluisd werd door Vertonghen.

Achteraf kwam het dan ook tot een aanvaring met sportieve baas Dimitri De Condé, die op nogal driftige wijze verhaal ging halen bij de record-international. De strijdbijl tussen het duo werd weliswaar al snel begraven, maar de Genkse achterban was het incident nog niet vergeten.

Smerig foutje op El Ouahdi

Zo werd Vertonghen zate-rdag opnieuw constant uitgefloten in de Cegeka Arena. Al lag ook een nieuw voorval aan de basis van deze fluitconcerten. Vlak voor rust deelde de verdediger naast de lijnen immers een geniepig tikje uit aan Zakaria El Ouahdi, die vervolgens neerging.

Een onnodige actie van Vertonghen, desondanks kwam hij er vanaf zonder kaart. Dat leidde dan weer tot onvrede bij El Ouahdi en co, waardoor het bij het naar binnen gaan van de kleedkamers bijna tot een opstootje kwam. Ook op het Genkse publiek werkte het vooral als een rode lap op een stier. Bij elke baltoets nadien weerklonken de fluitconcerten aan het adres van Vertonghen nog luider dan voordien.

Screenshots: Eleven Sports/DAZN

Hebt u begrip voor dit soort fluitconcerten?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

32
32
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

105
105
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

140
140
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

21
21
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

56
56
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

19
19
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

21
21
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

57
57
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

18
18
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

20
20
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

30
30
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

29
29
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

33
33
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

327
327
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

134
134
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

306
306
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

31
31
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

349
349
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

64
64
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws