Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

door
Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond een dure, maar terechte nederlaag opgelopen op het veld van KRC Genk. Voor Jan Vertonghen werd het een extra lastige avond. De paars-witte aanvoerder werd constant onder vuur genomen door het thuispubliek.

De confrontaties tussen Genk en Anderlecht deden dit seizoen al heel wat stof opwaaien. Hun onderlinge duel van vlak voor de kerstdagen leidde bijvoorbeeld tot de veelbesproken 'penalty-gate'. Een zaak die juridisch gezien nog maandenlang zou nazinderen.

LEES OOK: Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Incident met De Condé

Maar ook tijdens de eerste match in de Cegeka Arena liepen de emoties al hoog op. Christopher Bonsu Baah kreeg toen immers al redelijk vroeg een rode kaart. In het Genkse kamp vond men echter dat de jonge aanvaller erin geluisd werd door Vertonghen.

Achteraf kwam het dan ook tot een aanvaring met sportieve baas Dimitri De Condé, die op nogal driftige wijze verhaal ging halen bij de record-international. De strijdbijl tussen het duo werd weliswaar al snel begraven, maar de Genkse achterban was het incident nog niet vergeten.

Smerig foutje op El Ouahdi

Zo werd Vertonghen zate-rdag opnieuw constant uitgefloten in de Cegeka Arena. Al lag ook een nieuw voorval aan de basis van deze fluitconcerten. Vlak voor rust deelde de verdediger naast de lijnen immers een geniepig tikje uit aan Zakaria El Ouahdi, die vervolgens neerging.

Een onnodige actie van Vertonghen, desondanks kwam hij er vanaf zonder kaart. Dat leidde dan weer tot onvrede bij El Ouahdi en co, waardoor het bij het naar binnen gaan van de kleedkamers bijna tot een opstootje kwam. Ook op het Genkse publiek werkte het vooral als een rode lap op een stier. Bij elke baltoets nadien weerklonken de fluitconcerten aan het adres van Vertonghen nog luider dan voordien.

Screenshots: Eleven Sports/DAZN

Hebt u begrip voor dit soort fluitconcerten?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

62
62
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

45
45
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

20
20
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

116
116
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

86
86
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

134
134
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

378
378
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

147
147
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

213
213
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

253
253
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

350
350
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws