Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

door
Striemende fluitconcerten: Vertonghen krijgt Genkse woede op de hals

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond een dure, maar terechte nederlaag opgelopen op het veld van KRC Genk. Voor Jan Vertonghen werd het een extra lastige avond. De paars-witte aanvoerder werd constant onder vuur genomen door het thuispubliek.

De confrontaties tussen Genk en Anderlecht deden dit seizoen al heel wat stof opwaaien. Hun onderlinge duel van vlak voor de kerstdagen leidde bijvoorbeeld tot de veelbesproken 'penalty-gate'. Een zaak die juridisch gezien nog maandenlang zou nazinderen.

LEES OOK: ‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

Incident met De Condé

Maar ook tijdens de eerste match in de Cegeka Arena liepen de emoties al hoog op. Christopher Bonsu Baah kreeg toen immers al redelijk vroeg een rode kaart. In het Genkse kamp vond men echter dat de jonge aanvaller erin geluisd werd door Vertonghen.

Achteraf kwam het dan ook tot een aanvaring met sportieve baas Dimitri De Condé, die op nogal driftige wijze verhaal ging halen bij de record-international. De strijdbijl tussen het duo werd weliswaar al snel begraven, maar de Genkse achterban was het incident nog niet vergeten.

Smerig foutje op El Ouahdi

Zo werd Vertonghen zate-rdag opnieuw constant uitgefloten in de Cegeka Arena. Al lag ook een nieuw voorval aan de basis van deze fluitconcerten. Vlak voor rust deelde de verdediger naast de lijnen immers een geniepig tikje uit aan Zakaria El Ouahdi, die vervolgens neerging.

Een onnodige actie van Vertonghen, desondanks kwam hij er vanaf zonder kaart. Dat leidde dan weer tot onvrede bij El Ouahdi en co, waardoor het bij het naar binnen gaan van de kleedkamers bijna tot een opstootje kwam. Ook op het Genkse publiek werkte het vooral als een rode lap op een stier. Bij elke baltoets nadien weerklonken de fluitconcerten aan het adres van Vertonghen nog luider dan voordien.

Screenshots: Eleven Sports/DAZN

Hebt u begrip voor dit soort fluitconcerten?

Meest recent

Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

8
8
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

29
29
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

97
97
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

184
184
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

125
125
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

124
124
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

132
132
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

46
46
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1035
1035
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

41
41
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

41
41
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

296
296
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

121
121
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

187
187
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

230
230
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

49
49
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

206
206
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

392
392
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

881
881
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

156
156
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

45
45
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

423
423
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

110
110
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

588
588
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

690
690

Meer sportnieuws