'Engelsen in actie: Club-smaakmaker kost ruim 20 miljoen'

door
'Engelsen in actie: Club-smaakmaker kost ruim 20 miljoen'

Club Brugge wil zondagavond zijn goede reeks doortrekken op het veld van Union SG, maar zal dan zijn man in vorm moeten missen. Raphael Onyedika is immers geschorst. Een spijtige zaak, want de middenvelder is goed bezig met zich in de kijker te spelen.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Maar interim-trainer Nicky Hayen gaf hem opnieuw vertrouwen en sindsdien haalt Onyedika opnieuw zijn beste niveau.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Opvolger al binnen

Toch is de kans reëel dat de middenvelder komende zomer vertrekt uit het Jan Breydel-stadion. Met Ardon Jashari haalde Blauw-Zwart immers al een nieuwe controlerende middenvelder voor volgend seizoen in huis. En de verwachting is dat de jonge Zwitser als titularis wordt uitgespeeld.

Bovendien is het misschien wel een goed om de 22-jarige Onyedika te verkopen. Zijn recente heropleving heeft zijn marktwaarde alvast een boost gegeven. Bovendien trekken behoorlijk wat gegadigden aan zijn mouw. Onder meer vanuit de lucratieve Premier League.

Engelse interesse

Zo meldt The Sun dat Crystal Palace zijn situatie van dichtbij volgt. De huidige nummer 15 van de Premier League zou zelfs sportief directeur Dougie Freedman persoonlijk op pad hebben gestuurd om Onyedika aan het werk te zien. De Schot en zijn scouts raakten naar verluidt helemaal overtuigd.

De kans is dus groot dat er weldra een bod zal volgen uit Selhurst Park. Al zal Palace wel over de nodige middelen moeten beschikken. Eerder raakte al bekend dat Club minstens 15 miljoen euro verlangt, bovengenoemde bron heeft het zelfs over 20 miljoen pond, een slordige 23 miljoen euro.

Club moet Onyedika proberen te houden ...

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

20
20
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

12
12
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

32
32
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

133
133
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

47
47
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

50
50
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

41
41
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

108
108
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

128
128
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

302
302
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

191
191
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

100
100
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

248
248
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

83
83
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

88
88
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

324
324
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

162
162
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

270
270
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

649
649
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

114
114
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

522
522
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

213
213
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

161
161

Meer sportnieuws