'Engelsen in actie: Club-smaakmaker kost ruim 20 miljoen'

911 stemmen
'Engelsen in actie: Club-smaakmaker kost ruim 20 miljoen'

Club Brugge wil zondagavond zijn goede reeks doortrekken op het veld van Union SG, maar zal dan zijn man in vorm moeten missen. Raphael Onyedika is immers geschorst. Een spijtige zaak, want de middenvelder is goed bezig met zich in de kijker te spelen.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Maar interim-trainer Nicky Hayen gaf hem opnieuw vertrouwen en sindsdien haalt Onyedika opnieuw zijn beste niveau.

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Opvolger al binnen

Toch is de kans reëel dat de middenvelder komende zomer vertrekt uit het Jan Breydel-stadion. Met Ardon Jashari haalde Blauw-Zwart immers al een nieuwe controlerende middenvelder voor volgend seizoen in huis. En de verwachting is dat de jonge Zwitser als titularis wordt uitgespeeld.

Bovendien is het misschien wel een goed om de 22-jarige Onyedika te verkopen. Zijn recente heropleving heeft zijn marktwaarde alvast een boost gegeven. Bovendien trekken behoorlijk wat gegadigden aan zijn mouw. Onder meer vanuit de lucratieve Premier League.

Engelse interesse

Zo meldt The Sun dat Crystal Palace zijn situatie van dichtbij volgt. De huidige nummer 15 van de Premier League zou zelfs sportief directeur Dougie Freedman persoonlijk op pad hebben gestuurd om Onyedika aan het werk te zien. De Schot en zijn scouts raakten naar verluidt helemaal overtuigd.

De kans is dus groot dat er weldra een bod zal volgen uit Selhurst Park. Al zal Palace wel over de nodige middelen moeten beschikken. Eerder raakte al bekend dat Club minstens 15 miljoen euro verlangt, bovengenoemde bron heeft het zelfs over 20 miljoen pond, een slordige 23 miljoen euro.

Club moet Onyedika proberen te houden ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

20
20
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

60
60
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

363
363
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

33
33
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

289
289
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

407
407
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

489
489
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

814
814
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

109
109
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

146
146
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

393
393
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

711
711
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

300
300
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

500
500
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

230
230
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

103
103
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws