'Engelsen in actie: Club-smaakmaker kost ruim 20 miljoen'

911
'Engelsen in actie: Club-smaakmaker kost ruim 20 miljoen'

Club Brugge wil zondagavond zijn goede reeks doortrekken op het veld van Union SG, maar zal dan zijn man in vorm moeten missen. Raphael Onyedika is immers geschorst. Een spijtige zaak, want de middenvelder is goed bezig met zich in de kijker te spelen.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Maar interim-trainer Nicky Hayen gaf hem opnieuw vertrouwen en sindsdien haalt Onyedika opnieuw zijn beste niveau.

LEES OOK: 'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Opvolger al binnen

Toch is de kans reëel dat de middenvelder komende zomer vertrekt uit het Jan Breydel-stadion. Met Ardon Jashari haalde Blauw-Zwart immers al een nieuwe controlerende middenvelder voor volgend seizoen in huis. En de verwachting is dat de jonge Zwitser als titularis wordt uitgespeeld.

Bovendien is het misschien wel een goed om de 22-jarige Onyedika te verkopen. Zijn recente heropleving heeft zijn marktwaarde alvast een boost gegeven. Bovendien trekken behoorlijk wat gegadigden aan zijn mouw. Onder meer vanuit de lucratieve Premier League.

Engelse interesse

Zo meldt The Sun dat Crystal Palace zijn situatie van dichtbij volgt. De huidige nummer 15 van de Premier League zou zelfs sportief directeur Dougie Freedman persoonlijk op pad hebben gestuurd om Onyedika aan het werk te zien. De Schot en zijn scouts raakten naar verluidt helemaal overtuigd.

De kans is dus groot dat er weldra een bod zal volgen uit Selhurst Park. Al zal Palace wel over de nodige middelen moeten beschikken. Eerder raakte al bekend dat Club minstens 15 miljoen euro verlangt, bovengenoemde bron heeft het zelfs over 20 miljoen pond, een slordige 23 miljoen euro.

Club moet Onyedika proberen te houden ...

Meest recent

Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

68
68
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

44
44
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

30
30
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

13
13
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

54
54
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

120
120
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

31
31
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

103
103
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

53
53
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

100
100
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

208
208
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

492
492
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

437
437
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

370
370
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53

Meer sportnieuws