Verliest OHL Oscar Garcia aan Belgische topclub?

335 stemmen
Verliest OHL Oscar Garcia aan Belgische topclub?

Voor OH Leuven staat er in de Europe Play-Off in principe niets meer op het spel, want hun achterstand lijkt te groot te zijn om nog naar de eindwinst mee te dingen. Daar lijkt hun motivatie echter niet onder te lijden, want tegen STVV pakten ze zaterdag hun tweede overwinning op rij.

Dankzij een goal van Maziz werden de Kanaries met 1-0 over de knie gelegd. Oscar Garcia kon dus een tevreden man zijn. De Spaanse trainer heeft mogelijk een persoonlijke motivatie om het seizoen nog zo goed mogelijk af te sluiten. Hij liet na de wedstrijd immers uitschijnen dat hij na het seizoen OHL zou kunnen verlaten.

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Garcia gelinkt aan Club Brugge, AA Gent en Antwerp

Dat is opvallend, want Garcia streek pas in november neer aan Den Dreef en ligt nog onder contract tot 2026. In Franse media werd hij echter al gelinkt aan Club Brugge, AA Gent en Antwerp, die in de zomer allemaal op zoek lijken te gaan naar een nieuwe trainer.

Op zijn persconferenteie na de wedstrijd deed Garcia er weinig aan om de geruchten over zijn toekomst te doen verstommen. "Als ik nu alle wedstrijden verlies willen ze mij misschien niet eens meer. Het is niet te voorspellen", tekende Het Nieuwsblad immers op.

Garcia sluit vertrek bij OHL niet uit

"Of ik nu blijf of vertrek, ik probeer het team nog te verbeteren", ging Garcia verder. "We zijn nu bij OHL aan het doen wat we wilden doen. Kijk maar hoe de jonge spelers verbeterd zijn. Jongens individueel verbeteren en zo ook de ploeg verbeteren is mijn idee."

Het wordt dus afwachten of OHL in de zomer alweer op zoek zal moeten naar een nieuwe trainer. Naar verluidt is Garcia niet gelukkig dat zijn transferwensen in januari niet ingewilligd werden. Mogelijk zet hem dat aan om aan vertrekken te denken, of toch op zijn minst de druk op het clubbestuur op te voeren.

Zou Garcia een goede coach zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

23
23
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

236
236
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

91
91
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

51
51
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

62
62
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

145
145
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

410
410
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

374
374
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

390
390
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

313
313
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

155
155
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

515
515
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

243
243
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

888
888
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

596
596
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

426
426
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

144
144
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

696
696
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

281
281
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

225
225
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

149
149
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

572
572
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

84
84

Meer sportnieuws