Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

door
Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

Na een knotsgek duel hebben Westerlo en Standard de punten onder mekaar verdeeld. Net zoals vorige week gaven de Kemphanen een royale voorsprong nog uit handen, met een verrassende Cyprioot in de hoofdrol.

Westerlo en Standard stonden in de vooravond tegenover mekaar in het Kuipje. Beide ploegen hadden eigenlijk geen kans meer op eindwinst en speelden enkel nog voor de 'eer'. Vorig weekend verloren de Kemphanen pijnlijk bij KV Mechelen, even zuur was het gelijkspel van Standard tegen STVV.

LEES OOK: Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Kuipje in lichterlaaie

De supporters van Standard zijn een nieuw snertseizoen beu en iets voor het kwartier werd het bezoekende vak in lichterlaaie gezet door middel van bengaals vuur. Een zoveelste protestactie richting de eigenaars van de traditieclub. Vlak daarvoor had Bodart een eerste redding uit zijn mouwen geschud op een fraaie knal van Alcocer. Aan de overzijde misten zowel Kawabe als Yeboah een unieke mogelijkheid.

Halfweg de eerste periode kwam Standard verdiend op voorsprong: Kanga werd afgezonderd voor Bolat en met een fraaie lob zorgde de topschutter voor de 0-1. Ook de reactie van Westerlo mocht er wezen nadien, een hard schot van Rommens vloog tegen de onderkant van de lat, pech voor de Kemphanen. Even later was de 1-1 wel een feit: bij een vrije trap werd Frigan centraal alleen gelaten en die tikte gemakkelijk voorbij Bodart. In een aangename eerste helft kregen beide ploegen nadien nog hun kansen (Tagir miste nog een dikke), halfweg stond het gelijk in het Westelse Kuipje.

Pineut kroont zich in slot nog tot 'held'

De start van de tweede helft was opnieuw 'vurig'. Deze keer ging bezoeker Laifis gruwelijk in de fout, Yow onderschepte en bood centraal Stassin de 2-1 aan. Westerlo had de rollen helemaal omgedraaid. En het Cypriotisch drama voltrok zich even later opnieuw: Stassin ontsnapte opnieuw aan de aandacht van de bezoekende verdediger, Bodart ging vervolgens in de fout en vanaf elf meter zorgde Yow nadien voor de mokerslag: 3-1.

Het sein trouwens voor de Standard-aanhang om het bezoekend vak te verlaten, gedesillusioneerd na een nieuw drama. En toch bleven de Rouches vechten, op een kwartier van het einde pakte Alzate uit met een banaanbal en naast een grabbelende Bolat vloog de 3-2 tegen de touwen. Ondanks een klein slotoffensief van de Rouches waren de Kemphanen nadien nog een paar keer gevaarlijk: invaller Sayyadmanesh knalde vanuit een scherpe hoek op Bolat en besloot ook nog eens (via een bezoekend been) over. En toch viel finaal nog de 3-3: uitgerekend Laifis kopte na een hoekschop de 3-3 in doel, zo maakte de Cyprioot zijn eerdere fouten enigszins goed.

Scoreverloop:

0-1 (22') Kanga, 1-1 (29') Frigan, 2-1 (49') Stassin, 3-1 (59') Yow (p), 3-2 (78') Alzate, 3-3 (90+4') Laifis

Zijn de acties van de Standard-aanhang begrijpelijk?

Meest recent

Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

4
4
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

27
27
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

9
9
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

85
85
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

37
37
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

38
38
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

99
99
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

119
119
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

44
44
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

263
263
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

176
176
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

275
275
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

122
122
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

63
63
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

273
273
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

168
168
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

156
156
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

194
194
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

86
86
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

313
313
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

143
143
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

107
107
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

131
131
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

72
72

Meer sportnieuws