Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

door
Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

Na een knotsgek duel hebben Westerlo en Standard de punten onder mekaar verdeeld. Net zoals vorige week gaven de Kemphanen een royale voorsprong nog uit handen, met een verrassende Cyprioot in de hoofdrol.

Westerlo en Standard stonden in de vooravond tegenover mekaar in het Kuipje. Beide ploegen hadden eigenlijk geen kans meer op eindwinst en speelden enkel nog voor de 'eer'. Vorig weekend verloren de Kemphanen pijnlijk bij KV Mechelen, even zuur was het gelijkspel van Standard tegen STVV.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Kuipje in lichterlaaie

De supporters van Standard zijn een nieuw snertseizoen beu en iets voor het kwartier werd het bezoekende vak in lichterlaaie gezet door middel van bengaals vuur. Een zoveelste protestactie richting de eigenaars van de traditieclub. Vlak daarvoor had Bodart een eerste redding uit zijn mouwen geschud op een fraaie knal van Alcocer. Aan de overzijde misten zowel Kawabe als Yeboah een unieke mogelijkheid.

Halfweg de eerste periode kwam Standard verdiend op voorsprong: Kanga werd afgezonderd voor Bolat en met een fraaie lob zorgde de topschutter voor de 0-1. Ook de reactie van Westerlo mocht er wezen nadien, een hard schot van Rommens vloog tegen de onderkant van de lat, pech voor de Kemphanen. Even later was de 1-1 wel een feit: bij een vrije trap werd Frigan centraal alleen gelaten en die tikte gemakkelijk voorbij Bodart. In een aangename eerste helft kregen beide ploegen nadien nog hun kansen (Tagir miste nog een dikke), halfweg stond het gelijk in het Westelse Kuipje.

Pineut kroont zich in slot nog tot 'held'

De start van de tweede helft was opnieuw 'vurig'. Deze keer ging bezoeker Laifis gruwelijk in de fout, Yow onderschepte en bood centraal Stassin de 2-1 aan. Westerlo had de rollen helemaal omgedraaid. En het Cypriotisch drama voltrok zich even later opnieuw: Stassin ontsnapte opnieuw aan de aandacht van de bezoekende verdediger, Bodart ging vervolgens in de fout en vanaf elf meter zorgde Yow nadien voor de mokerslag: 3-1.

Het sein trouwens voor de Standard-aanhang om het bezoekend vak te verlaten, gedesillusioneerd na een nieuw drama. En toch bleven de Rouches vechten, op een kwartier van het einde pakte Alzate uit met een banaanbal en naast een grabbelende Bolat vloog de 3-2 tegen de touwen. Ondanks een klein slotoffensief van de Rouches waren de Kemphanen nadien nog een paar keer gevaarlijk: invaller Sayyadmanesh knalde vanuit een scherpe hoek op Bolat en besloot ook nog eens (via een bezoekend been) over. En toch viel finaal nog de 3-3: uitgerekend Laifis kopte na een hoekschop de 3-3 in doel, zo maakte de Cyprioot zijn eerdere fouten enigszins goed.

Scoreverloop:

0-1 (22') Kanga, 1-1 (29') Frigan, 2-1 (49') Stassin, 3-1 (59') Yow (p), 3-2 (78') Alzate, 3-3 (90+4') Laifis

Zijn de acties van de Standard-aanhang begrijpelijk?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

156
156
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

21
21
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

51
51
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

13
13
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

30
30
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

67
67
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

75
75
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

95
95
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

209
209
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

100
100
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

36
36
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws