Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

door
Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

Na een knotsgek duel hebben Westerlo en Standard de punten onder mekaar verdeeld. Net zoals vorige week gaven de Kemphanen een royale voorsprong nog uit handen, met een verrassende Cyprioot in de hoofdrol.

Westerlo en Standard stonden in de vooravond tegenover mekaar in het Kuipje. Beide ploegen hadden eigenlijk geen kans meer op eindwinst en speelden enkel nog voor de 'eer'. Vorig weekend verloren de Kemphanen pijnlijk bij KV Mechelen, even zuur was het gelijkspel van Standard tegen STVV.

LEES OOK: Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

Kuipje in lichterlaaie

De supporters van Standard zijn een nieuw snertseizoen beu en iets voor het kwartier werd het bezoekende vak in lichterlaaie gezet door middel van bengaals vuur. Een zoveelste protestactie richting de eigenaars van de traditieclub. Vlak daarvoor had Bodart een eerste redding uit zijn mouwen geschud op een fraaie knal van Alcocer. Aan de overzijde misten zowel Kawabe als Yeboah een unieke mogelijkheid.

Halfweg de eerste periode kwam Standard verdiend op voorsprong: Kanga werd afgezonderd voor Bolat en met een fraaie lob zorgde de topschutter voor de 0-1. Ook de reactie van Westerlo mocht er wezen nadien, een hard schot van Rommens vloog tegen de onderkant van de lat, pech voor de Kemphanen. Even later was de 1-1 wel een feit: bij een vrije trap werd Frigan centraal alleen gelaten en die tikte gemakkelijk voorbij Bodart. In een aangename eerste helft kregen beide ploegen nadien nog hun kansen (Tagir miste nog een dikke), halfweg stond het gelijk in het Westelse Kuipje.

Pineut kroont zich in slot nog tot 'held'

De start van de tweede helft was opnieuw 'vurig'. Deze keer ging bezoeker Laifis gruwelijk in de fout, Yow onderschepte en bood centraal Stassin de 2-1 aan. Westerlo had de rollen helemaal omgedraaid. En het Cypriotisch drama voltrok zich even later opnieuw: Stassin ontsnapte opnieuw aan de aandacht van de bezoekende verdediger, Bodart ging vervolgens in de fout en vanaf elf meter zorgde Yow nadien voor de mokerslag: 3-1.

Het sein trouwens voor de Standard-aanhang om het bezoekend vak te verlaten, gedesillusioneerd na een nieuw drama. En toch bleven de Rouches vechten, op een kwartier van het einde pakte Alzate uit met een banaanbal en naast een grabbelende Bolat vloog de 3-2 tegen de touwen. Ondanks een klein slotoffensief van de Rouches waren de Kemphanen nadien nog een paar keer gevaarlijk: invaller Sayyadmanesh knalde vanuit een scherpe hoek op Bolat en besloot ook nog eens (via een bezoekend been) over. En toch viel finaal nog de 3-3: uitgerekend Laifis kopte na een hoekschop de 3-3 in doel, zo maakte de Cyprioot zijn eerdere fouten enigszins goed.

Scoreverloop:

0-1 (22') Kanga, 1-1 (29') Frigan, 2-1 (49') Stassin, 3-1 (59') Yow (p), 3-2 (78') Alzate, 3-3 (90+4') Laifis

Zijn de acties van de Standard-aanhang begrijpelijk?

Meest recent

'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

38
38
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

55
55
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

491
491
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

102
102
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

97
97
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

234
234
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

135
135
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

261
261
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

391
391
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

16
16
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

203
203
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

41
41
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

321
321
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

320
320
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

67
67
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

335
335
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

484
484
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

719
719
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

642
642
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1139
1139
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

190
190
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

51
51
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1108
1108
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

302
302
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

364
364

Meer sportnieuws