Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

door
Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

Na een knotsgek duel hebben Westerlo en Standard de punten onder mekaar verdeeld. Net zoals vorige week gaven de Kemphanen een royale voorsprong nog uit handen, met een verrassende Cyprioot in de hoofdrol.

Westerlo en Standard stonden in de vooravond tegenover mekaar in het Kuipje. Beide ploegen hadden eigenlijk geen kans meer op eindwinst en speelden enkel nog voor de 'eer'. Vorig weekend verloren de Kemphanen pijnlijk bij KV Mechelen, even zuur was het gelijkspel van Standard tegen STVV.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Kuipje in lichterlaaie

De supporters van Standard zijn een nieuw snertseizoen beu en iets voor het kwartier werd het bezoekende vak in lichterlaaie gezet door middel van bengaals vuur. Een zoveelste protestactie richting de eigenaars van de traditieclub. Vlak daarvoor had Bodart een eerste redding uit zijn mouwen geschud op een fraaie knal van Alcocer. Aan de overzijde misten zowel Kawabe als Yeboah een unieke mogelijkheid.

Halfweg de eerste periode kwam Standard verdiend op voorsprong: Kanga werd afgezonderd voor Bolat en met een fraaie lob zorgde de topschutter voor de 0-1. Ook de reactie van Westerlo mocht er wezen nadien, een hard schot van Rommens vloog tegen de onderkant van de lat, pech voor de Kemphanen. Even later was de 1-1 wel een feit: bij een vrije trap werd Frigan centraal alleen gelaten en die tikte gemakkelijk voorbij Bodart. In een aangename eerste helft kregen beide ploegen nadien nog hun kansen (Tagir miste nog een dikke), halfweg stond het gelijk in het Westelse Kuipje.

Pineut kroont zich in slot nog tot 'held'

De start van de tweede helft was opnieuw 'vurig'. Deze keer ging bezoeker Laifis gruwelijk in de fout, Yow onderschepte en bood centraal Stassin de 2-1 aan. Westerlo had de rollen helemaal omgedraaid. En het Cypriotisch drama voltrok zich even later opnieuw: Stassin ontsnapte opnieuw aan de aandacht van de bezoekende verdediger, Bodart ging vervolgens in de fout en vanaf elf meter zorgde Yow nadien voor de mokerslag: 3-1.

Het sein trouwens voor de Standard-aanhang om het bezoekend vak te verlaten, gedesillusioneerd na een nieuw drama. En toch bleven de Rouches vechten, op een kwartier van het einde pakte Alzate uit met een banaanbal en naast een grabbelende Bolat vloog de 3-2 tegen de touwen. Ondanks een klein slotoffensief van de Rouches waren de Kemphanen nadien nog een paar keer gevaarlijk: invaller Sayyadmanesh knalde vanuit een scherpe hoek op Bolat en besloot ook nog eens (via een bezoekend been) over. En toch viel finaal nog de 3-3: uitgerekend Laifis kopte na een hoekschop de 3-3 in doel, zo maakte de Cyprioot zijn eerdere fouten enigszins goed.

Scoreverloop:

0-1 (22') Kanga, 1-1 (29') Frigan, 2-1 (49') Stassin, 3-1 (59') Yow (p), 3-2 (78') Alzate, 3-3 (90+4') Laifis

Zijn de acties van de Standard-aanhang begrijpelijk?

Meest recent

Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

9
9
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

28
28
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

410
410
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

71
71
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

142
142
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

94
94
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

79
79
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

210
210
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

26
26
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

192
192
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

315
315
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

96
96
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

193
193
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

175
175
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

187
187
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

480
480
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

449
449
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

75
75
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

985
985
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

291
291
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

165
165
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

148
148
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

203
203
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

63
63

Meer sportnieuws