TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Skov Olsen, viertal weg bij Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Skov Olsen, viertal weg bij Anderlecht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

Jupiler Pro League

Het heeft er alle schijn van dat Andreas Skov Olsen komende zomer vertrekt bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws is een verlengd verblijft van Deense aanvaller quasi uitgesloten. De Italiaanse topclubs SSC Napoli en AC Milan zouden alvast belangstelling tonen in Skov Olsen, die nog tot medio 2026 onder contract ligt. Ondertussen wordt al gewerkt aan de toekomst op langere termijn. Zo meldt Kick dat Loun Srdanovic op weg is naar Club. De 17-jarige rechtsachter komt over van Servette FC en zou voor 3 seizoenen tekenen.

Om volgend seizoen een woordje te kunnen meespreken in Europa, zal RSC Anderlecht over een voldoende brede kern moeten beschikken. Volgens La Dernière Heure wordt dan ook overwogen om Federico Gattoni aan boord te houden. De verdediger wordt momenteel gehuurd van Sevilla FC. Daarnaast moeten enkele spelers beschikken die geen hoofdrol vertolken in de sportieve plannen. Zo meldt transferexpert Sacha Tavolieri dat Amadou Diawara, Majeed Ashimeru, Antoine Colassin en Mohamed Bouchouari richting de uitgang worden begeleid.

AA Gent is al druk bezig met de voorbereiding op komend seizoen. Volgens Het Laatste Nieuws zal het contract van Laurent Depoitre, dat eind dit seizoen afloopt, niet verlengd worden. Maar Gent zou al een nieuwe aanvaller op het oog hebben en willen shoppen in Denemarken. Daar wil het Asonike Ementa (21) weghalen bij Viborg FF. Naar verluidt moet de Deen met Nigeriaanse roots zo'n 1 miljoen euro kosten. De onderhandelingen lopen volop.

Buitenland

Manchester City heeft zijn zinnen gezet op Jamal Musiala. Maar een zomertransfer van de Duitse spelmaker lijkt voorlopig niet aan de orde. Zo meldt Abendzeitung dat Bayern München absoluut niet wil meewerken aan een zomerse vertrek van zijn smaakmaker. Musiala heeft dan ook nog een lopend contract tot medio 2026 in de Allianz Arena, waardoor er geen haast is om hem nu al te verpatsen.

Ondertussen is Bayern München volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe coach. Julian Nagelsmann mag alvast van het verlanglijstje geschrapt worden, hij zou op post blijven als bondscoach van Duitsland. Vanuit Spanje wordt Zinedine Zidane dan weer naar voren geschoven als concrete kandidaat. Hij zit momenteel nog zonder club, maar Duitse bronnen meldden inmiddels dat zijn komst voorlopig niet aan de orde is.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

67
67
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

76
76
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

78
78
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

36
36
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

92
92
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

97
97
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

34
34
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

420
420
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

67
67
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

413
413
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

168
168
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

274
274
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

172
172
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

129
129
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

553
553
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

115
115
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

92
92
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

218
218
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

204
204
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

477
477
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

679
679
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

357
357
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

754
754
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

361
361

Meer sportnieuws