TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Skov Olsen, viertal weg bij Anderlecht'

694
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Skov Olsen, viertal weg bij Anderlecht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Jupiler Pro League

Het heeft er alle schijn van dat Andreas Skov Olsen komende zomer vertrekt bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws is een verlengd verblijft van Deense aanvaller quasi uitgesloten. De Italiaanse topclubs SSC Napoli en AC Milan zouden alvast belangstelling tonen in Skov Olsen, die nog tot medio 2026 onder contract ligt. Ondertussen wordt al gewerkt aan de toekomst op langere termijn. Zo meldt Kick dat Loun Srdanovic op weg is naar Club. De 17-jarige rechtsachter komt over van Servette FC en zou voor 3 seizoenen tekenen.

Om volgend seizoen een woordje te kunnen meespreken in Europa, zal RSC Anderlecht over een voldoende brede kern moeten beschikken. Volgens La Dernière Heure wordt dan ook overwogen om Federico Gattoni aan boord te houden. De verdediger wordt momenteel gehuurd van Sevilla FC. Daarnaast moeten enkele spelers beschikken die geen hoofdrol vertolken in de sportieve plannen. Zo meldt transferexpert Sacha Tavolieri dat Amadou Diawara, Majeed Ashimeru, Antoine Colassin en Mohamed Bouchouari richting de uitgang worden begeleid.

AA Gent is al druk bezig met de voorbereiding op komend seizoen. Volgens Het Laatste Nieuws zal het contract van Laurent Depoitre, dat eind dit seizoen afloopt, niet verlengd worden. Maar Gent zou al een nieuwe aanvaller op het oog hebben en willen shoppen in Denemarken. Daar wil het Asonike Ementa (21) weghalen bij Viborg FF. Naar verluidt moet de Deen met Nigeriaanse roots zo'n 1 miljoen euro kosten. De onderhandelingen lopen volop.

Buitenland

Manchester City heeft zijn zinnen gezet op Jamal Musiala. Maar een zomertransfer van de Duitse spelmaker lijkt voorlopig niet aan de orde. Zo meldt Abendzeitung dat Bayern München absoluut niet wil meewerken aan een zomerse vertrek van zijn smaakmaker. Musiala heeft dan ook nog een lopend contract tot medio 2026 in de Allianz Arena, waardoor er geen haast is om hem nu al te verpatsen.

Ondertussen is Bayern München volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe coach. Julian Nagelsmann mag alvast van het verlanglijstje geschrapt worden, hij zou op post blijven als bondscoach van Duitsland. Vanuit Spanje wordt Zinedine Zidane dan weer naar voren geschoven als concrete kandidaat. Hij zit momenteel nog zonder club, maar Duitse bronnen meldden inmiddels dat zijn komst voorlopig niet aan de orde is.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

12
12
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

116
116
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

64
64
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

99
99
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

123
123
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

289
289
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

636
636
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

79
79
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

155
155
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

187
187
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

663
663
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws