Coucke haalt zijn grote gelijk: "Hij verdient de titel"

650 stemmen
Coucke haalt zijn grote gelijk:

Er zijn uiteraard nog zeven speeldagen te gaan waarin nog heel wat kan gebeuren, maar RSC Anderlecht zit momenteel in pole-positie om met de landstitel aan de haal te gaan. En dat zal ook Marc Coucke veel deugd doen. Sinds hij de club overnam verzamelde hij namelijk vooral sportieve teleurstellingen.

Het was een opvallend beeld na de gewonnen wedstrijd tegen Union SG. Terwijl coach Brian Riemer als een wildeman het veld opliep, niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute zijn tanden bloot lachte en de spelers vierden met de supporters, richtten de camera's zich ook op Coucke. Die sloot zijn ogen en stak zijn paars-witte sjaal boven zijn hoofd in de lucht. Alsof hij in een soort trance zat.

LEES OOK: Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Zware investeringen

De zakenman hunkert dan ook naar succes met zijn club. In het najaar van 2017 kwam de recordkampioen in handen van Coucke. Hij begon bijzonder ambitieus aan zijn nieuwe project, maar al snel botste hij op de keerzijde van de voetballerij. Slechte transfers, ontevreden supporters, een ongezien personeelsverloop, gevolgen van wanbeleid onder het vorige bestuur, ... de stabiliteit binnen de club was ver zoek.

En die combinatie had logischerwijs ook zijn invloed op de resultaten. Sinds Coucke de club in handen kreeg won Anderlecht geen enkele grote prijs meer, hoewel hij inmiddels een pak geld investeerde. Volgens wielerbaas Patrick Lefevere, één van zijn intimi, gaan zijn investeringen echter veel verder. "Het mag eens gezegd worden dat Marc naast heel veel centen ook energie en tijd in Anderlecht gestoken. Soms vraag ik me af of die kerel eigenlijk wel eens slaapt", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Enorme doorzetter

Tijdens zijn periode aan het roer van RSCA, brandde Coucke zijn vingers zelf ook aan verschillende fouten. Verkeerde aanstellingen binnen het bestuur, foutieve sportieve beslissingen, ... hij was zeker niet vrij van zonde. Maar Coucke leerde wel uit deze fouten. Zo besloot hij zichzelf op het achterplan te begeven en vooral vanuit de schaduw een impact proberen te hebben. En deze aanpak blijkt uiteindelijk aan te slaan.

Coucke blijkt dan ook een enorme doorzetter. "Hij heeft het niet laten hangen bij een tegenslag, hij heeft altijd oplossingen gezocht. Ik vind het enorm chic hoe hij in moeilijke tijden het hoofd hoog heeft blijven houden", stelt zijn maatje en radio-dj Sven Ornelis. "Als Anderlecht kampioen wordt, heeft hij dat verdiend", besluit Lefevere.

Coucke heeft doorheen de jaren té veel kritiek gekregen ...

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

0
0
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

22
22
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

144
144
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

30
30
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

198
198
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

108
108
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

130
130
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

310
310
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

222
222
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

542
542
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

398
398
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

435
435
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

328
328
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

141
141
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

130
130
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

172
172
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

389
389
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

569
569
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

346
346
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

475
475
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

463
463
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

344
344

Meer sportnieuws