Coucke haalt zijn grote gelijk: "Hij verdient de titel"

650 stemmen
Coucke haalt zijn grote gelijk:

Er zijn uiteraard nog zeven speeldagen te gaan waarin nog heel wat kan gebeuren, maar RSC Anderlecht zit momenteel in pole-positie om met de landstitel aan de haal te gaan. En dat zal ook Marc Coucke veel deugd doen. Sinds hij de club overnam verzamelde hij namelijk vooral sportieve teleurstellingen.

Het was een opvallend beeld na de gewonnen wedstrijd tegen Union SG. Terwijl coach Brian Riemer als een wildeman het veld opliep, niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute zijn tanden bloot lachte en de spelers vierden met de supporters, richtten de camera's zich ook op Coucke. Die sloot zijn ogen en stak zijn paars-witte sjaal boven zijn hoofd in de lucht. Alsof hij in een soort trance zat.

LEES OOK: Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Zware investeringen

De zakenman hunkert dan ook naar succes met zijn club. In het najaar van 2017 kwam de recordkampioen in handen van Coucke. Hij begon bijzonder ambitieus aan zijn nieuwe project, maar al snel botste hij op de keerzijde van de voetballerij. Slechte transfers, ontevreden supporters, een ongezien personeelsverloop, gevolgen van wanbeleid onder het vorige bestuur, ... de stabiliteit binnen de club was ver zoek.

En die combinatie had logischerwijs ook zijn invloed op de resultaten. Sinds Coucke de club in handen kreeg won Anderlecht geen enkele grote prijs meer, hoewel hij inmiddels een pak geld investeerde. Volgens wielerbaas Patrick Lefevere, één van zijn intimi, gaan zijn investeringen echter veel verder. "Het mag eens gezegd worden dat Marc naast heel veel centen ook energie en tijd in Anderlecht gestoken. Soms vraag ik me af of die kerel eigenlijk wel eens slaapt", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Enorme doorzetter

Tijdens zijn periode aan het roer van RSCA, brandde Coucke zijn vingers zelf ook aan verschillende fouten. Verkeerde aanstellingen binnen het bestuur, foutieve sportieve beslissingen, ... hij was zeker niet vrij van zonde. Maar Coucke leerde wel uit deze fouten. Zo besloot hij zichzelf op het achterplan te begeven en vooral vanuit de schaduw een impact proberen te hebben. En deze aanpak blijkt uiteindelijk aan te slaan.

Coucke blijkt dan ook een enorme doorzetter. "Hij heeft het niet laten hangen bij een tegenslag, hij heeft altijd oplossingen gezocht. Ik vind het enorm chic hoe hij in moeilijke tijden het hoofd hoog heeft blijven houden", stelt zijn maatje en radio-dj Sven Ornelis. "Als Anderlecht kampioen wordt, heeft hij dat verdiend", besluit Lefevere.

Coucke heeft doorheen de jaren té veel kritiek gekregen ...

Meest recent

Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

5
5
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

113
113
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

181
181
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

27
27
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

478
478
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

407
407
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

955
955
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

511
511
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

129
129
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

415
415
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

84
84
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

222
222
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

356
356
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

487
487
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

484
484
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

327
327
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

226
226
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

160
160
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

105
105
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

309
309
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

152
152
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

903
903
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

187
187
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

253
253
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

72
72

Meer sportnieuws