Coucke haalt zijn grote gelijk: "Hij verdient de titel"

650 stemmen
Coucke haalt zijn grote gelijk:

Er zijn uiteraard nog zeven speeldagen te gaan waarin nog heel wat kan gebeuren, maar RSC Anderlecht zit momenteel in pole-positie om met de landstitel aan de haal te gaan. En dat zal ook Marc Coucke veel deugd doen. Sinds hij de club overnam verzamelde hij namelijk vooral sportieve teleurstellingen.

Het was een opvallend beeld na de gewonnen wedstrijd tegen Union SG. Terwijl coach Brian Riemer als een wildeman het veld opliep, niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute zijn tanden bloot lachte en de spelers vierden met de supporters, richtten de camera's zich ook op Coucke. Die sloot zijn ogen en stak zijn paars-witte sjaal boven zijn hoofd in de lucht. Alsof hij in een soort trance zat.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Zware investeringen

De zakenman hunkert dan ook naar succes met zijn club. In het najaar van 2017 kwam de recordkampioen in handen van Coucke. Hij begon bijzonder ambitieus aan zijn nieuwe project, maar al snel botste hij op de keerzijde van de voetballerij. Slechte transfers, ontevreden supporters, een ongezien personeelsverloop, gevolgen van wanbeleid onder het vorige bestuur, ... de stabiliteit binnen de club was ver zoek.

En die combinatie had logischerwijs ook zijn invloed op de resultaten. Sinds Coucke de club in handen kreeg won Anderlecht geen enkele grote prijs meer, hoewel hij inmiddels een pak geld investeerde. Volgens wielerbaas Patrick Lefevere, één van zijn intimi, gaan zijn investeringen echter veel verder. "Het mag eens gezegd worden dat Marc naast heel veel centen ook energie en tijd in Anderlecht gestoken. Soms vraag ik me af of die kerel eigenlijk wel eens slaapt", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Enorme doorzetter

Tijdens zijn periode aan het roer van RSCA, brandde Coucke zijn vingers zelf ook aan verschillende fouten. Verkeerde aanstellingen binnen het bestuur, foutieve sportieve beslissingen, ... hij was zeker niet vrij van zonde. Maar Coucke leerde wel uit deze fouten. Zo besloot hij zichzelf op het achterplan te begeven en vooral vanuit de schaduw een impact proberen te hebben. En deze aanpak blijkt uiteindelijk aan te slaan.

Coucke blijkt dan ook een enorme doorzetter. "Hij heeft het niet laten hangen bij een tegenslag, hij heeft altijd oplossingen gezocht. Ik vind het enorm chic hoe hij in moeilijke tijden het hoofd hoog heeft blijven houden", stelt zijn maatje en radio-dj Sven Ornelis. "Als Anderlecht kampioen wordt, heeft hij dat verdiend", besluit Lefevere.

Coucke heeft doorheen de jaren té veel kritiek gekregen ...

Meest recent

‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

76
76
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

73
73
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

72
72
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

98
98
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

26
26
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

68
68
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

664
664
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

417
417
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

181
181
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

56
56
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

261
261
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

94
94
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

96
96
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

107
107
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

176
176
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

45
45
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

159
159
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

224
224
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

70
70
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

339
339
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

243
243
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

825
825
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

241
241
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

91
91

Meer sportnieuws