Coucke haalt zijn grote gelijk: "Hij verdient de titel"

650 stemmen
Coucke haalt zijn grote gelijk:

Er zijn uiteraard nog zeven speeldagen te gaan waarin nog heel wat kan gebeuren, maar RSC Anderlecht zit momenteel in pole-positie om met de landstitel aan de haal te gaan. En dat zal ook Marc Coucke veel deugd doen. Sinds hij de club overnam verzamelde hij namelijk vooral sportieve teleurstellingen.

Het was een opvallend beeld na de gewonnen wedstrijd tegen Union SG. Terwijl coach Brian Riemer als een wildeman het veld opliep, niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute zijn tanden bloot lachte en de spelers vierden met de supporters, richtten de camera's zich ook op Coucke. Die sloot zijn ogen en stak zijn paars-witte sjaal boven zijn hoofd in de lucht. Alsof hij in een soort trance zat.

LEES OOK: Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Zware investeringen

De zakenman hunkert dan ook naar succes met zijn club. In het najaar van 2017 kwam de recordkampioen in handen van Coucke. Hij begon bijzonder ambitieus aan zijn nieuwe project, maar al snel botste hij op de keerzijde van de voetballerij. Slechte transfers, ontevreden supporters, een ongezien personeelsverloop, gevolgen van wanbeleid onder het vorige bestuur, ... de stabiliteit binnen de club was ver zoek.

En die combinatie had logischerwijs ook zijn invloed op de resultaten. Sinds Coucke de club in handen kreeg won Anderlecht geen enkele grote prijs meer, hoewel hij inmiddels een pak geld investeerde. Volgens wielerbaas Patrick Lefevere, één van zijn intimi, gaan zijn investeringen echter veel verder. "Het mag eens gezegd worden dat Marc naast heel veel centen ook energie en tijd in Anderlecht gestoken. Soms vraag ik me af of die kerel eigenlijk wel eens slaapt", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Enorme doorzetter

Tijdens zijn periode aan het roer van RSCA, brandde Coucke zijn vingers zelf ook aan verschillende fouten. Verkeerde aanstellingen binnen het bestuur, foutieve sportieve beslissingen, ... hij was zeker niet vrij van zonde. Maar Coucke leerde wel uit deze fouten. Zo besloot hij zichzelf op het achterplan te begeven en vooral vanuit de schaduw een impact proberen te hebben. En deze aanpak blijkt uiteindelijk aan te slaan.

Coucke blijkt dan ook een enorme doorzetter. "Hij heeft het niet laten hangen bij een tegenslag, hij heeft altijd oplossingen gezocht. Ik vind het enorm chic hoe hij in moeilijke tijden het hoofd hoog heeft blijven houden", stelt zijn maatje en radio-dj Sven Ornelis. "Als Anderlecht kampioen wordt, heeft hij dat verdiend", besluit Lefevere.

Coucke heeft doorheen de jaren té veel kritiek gekregen ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

22
22
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

65
65
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

63
63
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

91
91
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

31
31
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

84
84
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

149
149
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

499
499
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

448
448
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

853
853
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

362
362
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

696
696
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

598
598
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws