Coucke haalt zijn grote gelijk: "Hij verdient de titel"

650 stemmen
Coucke haalt zijn grote gelijk:

Er zijn uiteraard nog zeven speeldagen te gaan waarin nog heel wat kan gebeuren, maar RSC Anderlecht zit momenteel in pole-positie om met de landstitel aan de haal te gaan. En dat zal ook Marc Coucke veel deugd doen. Sinds hij de club overnam verzamelde hij namelijk vooral sportieve teleurstellingen.

Het was een opvallend beeld na de gewonnen wedstrijd tegen Union SG. Terwijl coach Brian Riemer als een wildeman het veld opliep, niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute zijn tanden bloot lachte en de spelers vierden met de supporters, richtten de camera's zich ook op Coucke. Die sloot zijn ogen en stak zijn paars-witte sjaal boven zijn hoofd in de lucht. Alsof hij in een soort trance zat.

LEES OOK: Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Zware investeringen

De zakenman hunkert dan ook naar succes met zijn club. In het najaar van 2017 kwam de recordkampioen in handen van Coucke. Hij begon bijzonder ambitieus aan zijn nieuwe project, maar al snel botste hij op de keerzijde van de voetballerij. Slechte transfers, ontevreden supporters, een ongezien personeelsverloop, gevolgen van wanbeleid onder het vorige bestuur, ... de stabiliteit binnen de club was ver zoek.

En die combinatie had logischerwijs ook zijn invloed op de resultaten. Sinds Coucke de club in handen kreeg won Anderlecht geen enkele grote prijs meer, hoewel hij inmiddels een pak geld investeerde. Volgens wielerbaas Patrick Lefevere, één van zijn intimi, gaan zijn investeringen echter veel verder. "Het mag eens gezegd worden dat Marc naast heel veel centen ook energie en tijd in Anderlecht gestoken. Soms vraag ik me af of die kerel eigenlijk wel eens slaapt", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Enorme doorzetter

Tijdens zijn periode aan het roer van RSCA, brandde Coucke zijn vingers zelf ook aan verschillende fouten. Verkeerde aanstellingen binnen het bestuur, foutieve sportieve beslissingen, ... hij was zeker niet vrij van zonde. Maar Coucke leerde wel uit deze fouten. Zo besloot hij zichzelf op het achterplan te begeven en vooral vanuit de schaduw een impact proberen te hebben. En deze aanpak blijkt uiteindelijk aan te slaan.

Coucke blijkt dan ook een enorme doorzetter. "Hij heeft het niet laten hangen bij een tegenslag, hij heeft altijd oplossingen gezocht. Ik vind het enorm chic hoe hij in moeilijke tijden het hoofd hoog heeft blijven houden", stelt zijn maatje en radio-dj Sven Ornelis. "Als Anderlecht kampioen wordt, heeft hij dat verdiend", besluit Lefevere.

Coucke heeft doorheen de jaren té veel kritiek gekregen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

32
32
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

27
27
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

66
66
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

157
157
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

67
67
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

155
155
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

412
412
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

98
98
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

509
509
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

300
300
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

637
637
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

158
158
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

400
400
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

74
74
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

117
117
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

112
112
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

294
294
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

318
318
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

445
445
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

485
485
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

502
502
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

178
178
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

216
216
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws