Keita doet boekje open over zomers vertrek bij Antwerp

600 stemmen
Keita doet boekje open over zomers vertrek bij Antwerp

Antwerp FC wil dit weekend tegen Cercle Brugge zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Daarvoor rekent de Great Old onder meer op de uit blessure teruggekeerde Mandela Keita. De vraag is echter hoe lang de middenvelder nog op de Bosuil zal te bewonderen zijn.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Maar die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winst was dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kon natuurlijk niet blijven bijsteken.

LEES OOK: ‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Cashen op Keita?

Bijgevolg werd in januari al de tering naar de nering gezet. Zo werd goudhaantje Arthur Vermeeren voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. Een halfjaartje vroeger dan oorspronkelijk gepland. Maar zijn opbrengsten, samen met de verdiensten in de CL, hielpen wel om de cijfers ietwat in evenwicht te brengen. Desondanks wordt in de zomer allicht nog een sterkhouder te gelde gemaakt.

Zo wordt Keita al een tijdje gelinkt aan een vertrek. De controlerende middenvelder liet dan ook al heel wat mooie dingen zien bij de Great Old. Bovendien is hij inmiddels international en op zijn 21ste heeft Keita nog heel wat groeimarge. Er zou alvast interesse vanuit Engeland, Spanje en Italië heersen in de controlerende middenvelder. "Ik lig nog tot 2028 onder contract en voel geen rush om al te vertrekken", zegt hij daar nu zelf over bij Het Nieuwsblad.

Dromen van topcompetitie

Maar de financiële realiteit kan er voor zorgen dat die 'rush' er bij de club wél is. Keita is immers één van de spelers uit de selectie die een grote marktwaarde vertegenwoordigen en dus een pak miljoenen in het laatje kan brengen. Bovendien spreekt een overgang naar een Europese topcompetitie hem zelf natuurlijk ook aan. "Ik wil ooit de Europese top bereiken, maar ik wil stap voor stap mijn tijd nemen", blijft hij nuchter. "En de weg tussen 'interesse' en iets 'concreet' is soms lang. Gelukkig heb ik mensen rondom mij die zich daarbij bezig houden, zodat ik alleen maar aan voetbal moet denken."

Keita is in de zomer weg bij Antwerp ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

37
37
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

92
92
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

430
430
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

38
38
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

52
52
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

318
318
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

423
423
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

511
511
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

866
866
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

530
530
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

54
54
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

99
99
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

152
152
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

407
407
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

724
724
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

507
507
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

411
411
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

234
234
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

173
173

Meer sportnieuws