Keita doet boekje open over zomers vertrek bij Antwerp

door
Keita doet boekje open over zomers vertrek bij Antwerp

Antwerp FC wil dit weekend tegen Cercle Brugge zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Daarvoor rekent de Great Old onder meer op de uit blessure teruggekeerde Mandela Keita. De vraag is echter hoe lang de middenvelder nog op de Bosuil zal te bewonderen zijn.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Maar die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winst was dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kon natuurlijk niet blijven bijsteken.

LEES OOK: Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

Cashen op Keita?

Bijgevolg werd in januari al de tering naar de nering gezet. Zo werd goudhaantje Arthur Vermeeren voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. Een halfjaartje vroeger dan oorspronkelijk gepland. Maar zijn opbrengsten, samen met de verdiensten in de CL, hielpen wel om de cijfers ietwat in evenwicht te brengen. Desondanks wordt in de zomer allicht nog een sterkhouder te gelde gemaakt.

Zo wordt Keita al een tijdje gelinkt aan een vertrek. De controlerende middenvelder liet dan ook al heel wat mooie dingen zien bij de Great Old. Bovendien is hij inmiddels international en op zijn 21ste heeft Keita nog heel wat groeimarge. Er zou alvast interesse vanuit Engeland, Spanje en Italië heersen in de controlerende middenvelder. "Ik lig nog tot 2028 onder contract en voel geen rush om al te vertrekken", zegt hij daar nu zelf over bij Het Nieuwsblad.

Dromen van topcompetitie

Maar de financiële realiteit kan er voor zorgen dat die 'rush' er bij de club wél is. Keita is immers één van de spelers uit de selectie die een grote marktwaarde vertegenwoordigen en dus een pak miljoenen in het laatje kan brengen. Bovendien spreekt een overgang naar een Europese topcompetitie hem zelf natuurlijk ook aan. "Ik wil ooit de Europese top bereiken, maar ik wil stap voor stap mijn tijd nemen", blijft hij nuchter. "En de weg tussen 'interesse' en iets 'concreet' is soms lang. Gelukkig heb ik mensen rondom mij die zich daarbij bezig houden, zodat ik alleen maar aan voetbal moet denken."

Keita is in de zomer weg bij Antwerp ...

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

37
37
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

18
18
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

44
44
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

23
23
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

157
157
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

35
35
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

46
46
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

62
62
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

27
27
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

191
191
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

162
162
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

86
86
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

71
71
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

164
164
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

197
197
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

48
48
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

60
60
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

87
87
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

853
853
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

164
164
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

296
296
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

85
85
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

275
275
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

73
73
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

293
293

Meer sportnieuws