Keita doet boekje open over zomers vertrek bij Antwerp

600
Keita doet boekje open over zomers vertrek bij Antwerp

Antwerp FC wil dit weekend tegen Cercle Brugge zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Daarvoor rekent de Great Old onder meer op de uit blessure teruggekeerde Mandela Keita. De vraag is echter hoe lang de middenvelder nog op de Bosuil zal te bewonderen zijn.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Maar die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winst was dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kon natuurlijk niet blijven bijsteken.

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Cashen op Keita?

Bijgevolg werd in januari al de tering naar de nering gezet. Zo werd goudhaantje Arthur Vermeeren voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. Een halfjaartje vroeger dan oorspronkelijk gepland. Maar zijn opbrengsten, samen met de verdiensten in de CL, hielpen wel om de cijfers ietwat in evenwicht te brengen. Desondanks wordt in de zomer allicht nog een sterkhouder te gelde gemaakt.

Zo wordt Keita al een tijdje gelinkt aan een vertrek. De controlerende middenvelder liet dan ook al heel wat mooie dingen zien bij de Great Old. Bovendien is hij inmiddels international en op zijn 21ste heeft Keita nog heel wat groeimarge. Er zou alvast interesse vanuit Engeland, Spanje en Italië heersen in de controlerende middenvelder. "Ik lig nog tot 2028 onder contract en voel geen rush om al te vertrekken", zegt hij daar nu zelf over bij Het Nieuwsblad.

Dromen van topcompetitie

Maar de financiële realiteit kan er voor zorgen dat die 'rush' er bij de club wél is. Keita is immers één van de spelers uit de selectie die een grote marktwaarde vertegenwoordigen en dus een pak miljoenen in het laatje kan brengen. Bovendien spreekt een overgang naar een Europese topcompetitie hem zelf natuurlijk ook aan. "Ik wil ooit de Europese top bereiken, maar ik wil stap voor stap mijn tijd nemen", blijft hij nuchter. "En de weg tussen 'interesse' en iets 'concreet' is soms lang. Gelukkig heb ik mensen rondom mij die zich daarbij bezig houden, zodat ik alleen maar aan voetbal moet denken."

Keita is in de zomer weg bij Antwerp ...

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

42
42
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

80
80
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

25
25
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

148
148
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

504
504
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

56
56
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

125
125
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

735
735
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

268
268
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

85
85
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

346
346
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

258
258
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1704
1704
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

277
277
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

391
391
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

215
215
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

691
691
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

729
729
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

315
315
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

379
379
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1890
1890
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

664
664
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

513
513
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

213
213
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

110
110

Meer sportnieuws