'Fredberg draait overuren: volgende zomertransfer op tafel'

626 stemmen
'Fredberg draait overuren: volgende zomertransfer op tafel'

RSC Anderlecht gaat zaterdagavond op bezoek bij KRC Genk, opnieuw een sleutelwedstrijd binnen de strijd om de landstitel. Ondertussen wordt achter de schermen ook al druk richting het komende seizoen toegewerkt. Zo buigt sportieve baas Jesper Fredberg zich alweer over het volgende transferdossier.

RSCA onderging dit seizoen een indrukwekkende wederopstanding. Waar het vorig jaar nog troosteloos op de elfde plaats eindigde, staat de recordkampioen nu op zeven speeldagen van het einde alleen aan de leiding. Die straffe wedergeboorte heeft Paars-Wit niet in het minst te danken aan de voorbije zomermercato.

Fredberg slaagde er tijdens die transferperiode immers in om de selectie van een enorme kwaliteitsimpuls te voorzien en daar worden nu ook de vruchten van geplukt. Maar hoewel zijn club momenteel volop voor de titel strijdt, zit de Deense CEO Sports niet stil. Komende zomer wacht hem immers opnieuw een grote uitdaging.

LEES OOK: Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Brede selectie nodig

Behoudens een enorme omwenteling, maakt Anderlecht volgend seizoen zijn rentree op het Europese toneel. En daar wil het zich ook tonen. Zeker binnen het nieuwe format van de UEFA. Dat nieuwe format zorgt wel voor een aantal extra wedstrijden. En dus moet de paars-witte selectie ook voldoende sterk zijn in de breedte.

RSCA werkt dan ook al aan de nodige versterking. Oliver Sonne (Silkeborg) en Samuel Dahl (Djurgardens) werden bijvoorbeeld al genoemd als potentiële nieuwe backs, ook een vervanger/doublure voor Anders Dreyer wordt gezocht. Daarnaast hoopt Paars-Wit ook om Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney te houden.

Vervanger Debast gezocht

En ook de derde huurling van Sevilla FC komt nu in aanmerking voor een verlengd verblijf. Zo meldt La Dernière Heure dat Anderlecht overweegt om Federico Gattoni te houden. De Argentijnse verdediger maakte sinds zijn komst in januari nochtans amper minuten, desodanks wordt hij erg geapprecieerd binnen de club. 

Door de verwachte transfer van Zeno Debast en de onduidelijkheid rond Jan Vertonghen, komt er achterin echter plaats vrij. Bovendien zou Sevilla hem opnieuw een jaartje willen verhuren. Daar hoopt Anderlecht dus van te profiteren. Wel zijn de gesprekken nog niet erg concreet, andere dossiers zijn momenteel prioritair.

Anderlecht moet Gattoni houden ...

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

152
152
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

171
171
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

25
25
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

261
261
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

167
167
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

26
26
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

444
444
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

430
430
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

117
117
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

79
79
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

345
345
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

386
386
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

138
138
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

679
679
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

284
284
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

320
320
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

300
300
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

327
327

Meer sportnieuws