Riemer onder de indruk: "Op termijn is hij wereldtop"

312
Riemer onder de indruk:

Brian Riemer moet tegen KRC Genk met Yari Verschaeren, Thorgan Hazard en Zeno Debast heel veel kwaliteit missen. Indien fit staan ze altijd in de basis. Riemer was heel lovend over Debast, die door schorsing niet kan spelen.

Zeo Debast is geschorst, waardoor Federico Gattoni zijn plaats zal innemen. Riemer heeft vertrouwen in de Argentijnse huurling van Sevilla.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Gattoni speelt tegen Genk

"Toen we hem in januari haalden dacht ik dat dit te mooi was om waar te zijn. We zochten 2 maanden lang naar een verdediger. Het was altijd moeilijk om een speler te overtuigen met Vertonghen en Debast voor zich. Dat hij toch wilde komen, was geweldig", aldus de coach.

Hij denkt niet dat Gattoni gaat bezwijken onder de druk. "Hij speelde 100 matchen voor San Lorenzo en heeft dus veel ervaring. In Sevilla verliep het moeilijker, waardoor hij naar ons kwam. Hij weet om te gaan met druk en dat ook in een geweldige sfeer. Federico kan daar mee omgaan. Hij zal zeker klaar zijn voor de match tegen Genk."

Debast op termijn wereldtop?

Gattoni is wel een heel ander type verdediger dan Debast. "Je kan Zeno niet vergelijken met andere spelers in België. Zijn kwaliteit aan de bal en zijn passes zijn van ongeziene kwaliteit in de Jupiler Pro League. Hij moet nog veel bijleren, maar hij kan later een van de beste verdedigers ter wereld worden. Zo’n speler vervang je niet op dezelfde manier."

Er is wel een voordeel. "Gattoni is wellicht sterker in de duels dan Zeno, maar voor deze match is dat wellicht geen nadeel. Uiteraard is hij ook goed aan de bal, anders kocht Sevilla hem niet."

Gaat Debast ooit de wereldtop halen?

Meest recent

'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

77
77
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

57
57
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

78
78
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

145
145
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

119
119
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

199
199
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

263
263
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

149
149
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

212
212
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

94
94
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

71
71
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

223
223
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

124
124
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

221
221
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

848
848
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

104
104
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

166
166
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

206
206
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

239
239
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

79
79
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

143
143
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

145
145
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

253
253
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

471
471

Meer sportnieuws