Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

door
Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

Decennia lang vertolkten Belgische teams slechts een bijrol op het Europese toneel, maar dit seizoen kan Club Brugge geschiedenis schrijven. Nadat het vorig seizoen al de achtste finales haalde in de Champions League, staat het nu in de halve finales van de Conference League na een knappe 0-2-zege op het veld van PAOK.

Het is de eerste keer sinds 1993 dat er nog eens een Belgische club een Europese halve finale speelt. Toen gooide Antwerp hoge ogen in de Beker der Bekerwinnaars, waarin ze uiteindelijk de finale zouden spelen op Wembley. Daarin bleek Parma uiteindelijk wel te sterk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

Club Brugge op 2 matchen van Europese finale

Voor de laatste keer dat een Belgische club een Europese beker won, moeten we al terug naar 1988. KV Mechelen sleepte toen diezelfde Beker der Bekerwinnaars in de wacht door Ajax in de finale te verslaan. 31 jaar na Antwerp en 36 jaar na Malinwa staat Club nu op twee wedstrijden van een finale.

Op 2 en 8 mei moeten ze zien af te rekenen met Fiorentina. Als dat lukt, dan mogen ze op 29 mei naar Athene voor de finale. Daarin zou Aston Villa of Olympiakos wachten. Het zal echter niet makkelijk worden om daar te raken, ook omdat er Club de komende weken een moordend programma wacht.

Matchen Club zullen niet uitgesteld worden

Zondag moeten ze alweer aan de bak in de Jupiler Pro League tegen Union, terwijl ze daarna op vier dagen tijd twee keer Genk treffen. Daarna wacht het tweeluik tegen Fiorentina en tussendoor moet Club ook nog naar de Bosuil. Het zal dus niet evident worden om fris aan de aftrap te komen in Europa.

Meteen na de Griekse triomf pleitte Bart Verhaeghe er dan ook voor om de competitiematchen van Club voor de clash met Fiorentina uit te stellen. De Brugse voorzitter besefte echter wel dat zijn vraag weinig kans maakte en hij heeft ook gelijk gekregen. Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad melden immers dat de kalendermanager intussen al aan Club laten weten heeft dat er in de kalender geen ruimte is om hun wedstrijden te verplaatsen.

Moet er in de toekomst meer rekening gehouden worden met Europees voetbal bij het samenstellen van de kalender?

Meest recent

Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

7
7
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

31
31
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

103
103
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

34
34
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

114
114
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

171
171
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

112
112
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

57
57
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

38
38
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

157
157
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

69
69
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

219
219
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

169
169
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

258
258
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

153
153
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

247
247
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

167
167
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

515
515
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

401
401
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

24
24
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

910
910
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

77
77
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

186
186

Meer sportnieuws