Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

door
Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

Decennia lang vertolkten Belgische teams slechts een bijrol op het Europese toneel, maar dit seizoen kan Club Brugge geschiedenis schrijven. Nadat het vorig seizoen al de achtste finales haalde in de Champions League, staat het nu in de halve finales van de Conference League na een knappe 0-2-zege op het veld van PAOK.

Het is de eerste keer sinds 1993 dat er nog eens een Belgische club een Europese halve finale speelt. Toen gooide Antwerp hoge ogen in de Beker der Bekerwinnaars, waarin ze uiteindelijk de finale zouden spelen op Wembley. Daarin bleek Parma uiteindelijk wel te sterk.

LEES OOK: Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

Club Brugge op 2 matchen van Europese finale

Voor de laatste keer dat een Belgische club een Europese beker won, moeten we al terug naar 1988. KV Mechelen sleepte toen diezelfde Beker der Bekerwinnaars in de wacht door Ajax in de finale te verslaan. 31 jaar na Antwerp en 36 jaar na Malinwa staat Club nu op twee wedstrijden van een finale.

Op 2 en 8 mei moeten ze zien af te rekenen met Fiorentina. Als dat lukt, dan mogen ze op 29 mei naar Athene voor de finale. Daarin zou Aston Villa of Olympiakos wachten. Het zal echter niet makkelijk worden om daar te raken, ook omdat er Club de komende weken een moordend programma wacht.

Matchen Club zullen niet uitgesteld worden

Zondag moeten ze alweer aan de bak in de Jupiler Pro League tegen Union, terwijl ze daarna op vier dagen tijd twee keer Genk treffen. Daarna wacht het tweeluik tegen Fiorentina en tussendoor moet Club ook nog naar de Bosuil. Het zal dus niet evident worden om fris aan de aftrap te komen in Europa.

Meteen na de Griekse triomf pleitte Bart Verhaeghe er dan ook voor om de competitiematchen van Club voor de clash met Fiorentina uit te stellen. De Brugse voorzitter besefte echter wel dat zijn vraag weinig kans maakte en hij heeft ook gelijk gekregen. Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad melden immers dat de kalendermanager intussen al aan Club laten weten heeft dat er in de kalender geen ruimte is om hun wedstrijden te verplaatsen.

Moet er in de toekomst meer rekening gehouden worden met Europees voetbal bij het samenstellen van de kalender?

Meest recent

Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

28
28
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

97
97
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

27
27
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

90
90
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

94
94
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

69
69
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

84
84
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

72
72
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

144
144
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

107
107
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

552
552
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

447
447
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

162
162
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

156
156
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

204
204
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

259
259
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

170
170
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

138
138
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

212
212
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

88
88
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

346
346
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

299
299
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

296
296

Meer sportnieuws