Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

1015 stemmen
Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

Decennia lang vertolkten Belgische teams slechts een bijrol op het Europese toneel, maar dit seizoen kan Club Brugge geschiedenis schrijven. Nadat het vorig seizoen al de achtste finales haalde in de Champions League, staat het nu in de halve finales van de Conference League na een knappe 0-2-zege op het veld van PAOK.

Het is de eerste keer sinds 1993 dat er nog eens een Belgische club een Europese halve finale speelt. Toen gooide Antwerp hoge ogen in de Beker der Bekerwinnaars, waarin ze uiteindelijk de finale zouden spelen op Wembley. Daarin bleek Parma uiteindelijk wel te sterk.

LEES OOK: Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge op 2 matchen van Europese finale

Voor de laatste keer dat een Belgische club een Europese beker won, moeten we al terug naar 1988. KV Mechelen sleepte toen diezelfde Beker der Bekerwinnaars in de wacht door Ajax in de finale te verslaan. 31 jaar na Antwerp en 36 jaar na Malinwa staat Club nu op twee wedstrijden van een finale.

Op 2 en 8 mei moeten ze zien af te rekenen met Fiorentina. Als dat lukt, dan mogen ze op 29 mei naar Athene voor de finale. Daarin zou Aston Villa of Olympiakos wachten. Het zal echter niet makkelijk worden om daar te raken, ook omdat er Club de komende weken een moordend programma wacht.

Matchen Club zullen niet uitgesteld worden

Zondag moeten ze alweer aan de bak in de Jupiler Pro League tegen Union, terwijl ze daarna op vier dagen tijd twee keer Genk treffen. Daarna wacht het tweeluik tegen Fiorentina en tussendoor moet Club ook nog naar de Bosuil. Het zal dus niet evident worden om fris aan de aftrap te komen in Europa.

Meteen na de Griekse triomf pleitte Bart Verhaeghe er dan ook voor om de competitiematchen van Club voor de clash met Fiorentina uit te stellen. De Brugse voorzitter besefte echter wel dat zijn vraag weinig kans maakte en hij heeft ook gelijk gekregen. Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad melden immers dat de kalendermanager intussen al aan Club laten weten heeft dat er in de kalender geen ruimte is om hun wedstrijden te verplaatsen.

Moet er in de toekomst meer rekening gehouden worden met Europees voetbal bij het samenstellen van de kalender?

Meest recent

Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

2
2
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

24
24
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

135
135
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

61
61
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

264
264
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

42
42
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

287
287
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

512
512
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

203
203
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

259
259
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

81
81
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

782
782
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

445
445
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

130
130
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

414
414
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

520
520
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

72
72
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

101
101
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

194
194
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

54
54
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

462
462
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

458
458
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

157
157

Meer sportnieuws