Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

door
Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

Decennia lang vertolkten Belgische teams slechts een bijrol op het Europese toneel, maar dit seizoen kan Club Brugge geschiedenis schrijven. Nadat het vorig seizoen al de achtste finales haalde in de Champions League, staat het nu in de halve finales van de Conference League na een knappe 0-2-zege op het veld van PAOK.

Het is de eerste keer sinds 1993 dat er nog eens een Belgische club een Europese halve finale speelt. Toen gooide Antwerp hoge ogen in de Beker der Bekerwinnaars, waarin ze uiteindelijk de finale zouden spelen op Wembley. Daarin bleek Parma uiteindelijk wel te sterk.

LEES OOK: Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge op 2 matchen van Europese finale

Voor de laatste keer dat een Belgische club een Europese beker won, moeten we al terug naar 1988. KV Mechelen sleepte toen diezelfde Beker der Bekerwinnaars in de wacht door Ajax in de finale te verslaan. 31 jaar na Antwerp en 36 jaar na Malinwa staat Club nu op twee wedstrijden van een finale.

Op 2 en 8 mei moeten ze zien af te rekenen met Fiorentina. Als dat lukt, dan mogen ze op 29 mei naar Athene voor de finale. Daarin zou Aston Villa of Olympiakos wachten. Het zal echter niet makkelijk worden om daar te raken, ook omdat er Club de komende weken een moordend programma wacht.

Matchen Club zullen niet uitgesteld worden

Zondag moeten ze alweer aan de bak in de Jupiler Pro League tegen Union, terwijl ze daarna op vier dagen tijd twee keer Genk treffen. Daarna wacht het tweeluik tegen Fiorentina en tussendoor moet Club ook nog naar de Bosuil. Het zal dus niet evident worden om fris aan de aftrap te komen in Europa.

Meteen na de Griekse triomf pleitte Bart Verhaeghe er dan ook voor om de competitiematchen van Club voor de clash met Fiorentina uit te stellen. De Brugse voorzitter besefte echter wel dat zijn vraag weinig kans maakte en hij heeft ook gelijk gekregen. Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad melden immers dat de kalendermanager intussen al aan Club laten weten heeft dat er in de kalender geen ruimte is om hun wedstrijden te verplaatsen.

Moet er in de toekomst meer rekening gehouden worden met Europees voetbal bij het samenstellen van de kalender?

Meest recent

Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

27
27
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

47
47
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

111
111
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

67
67
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

121
121
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

168
168
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

140
140
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

131
131
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

26
26
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

179
179
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

364
364
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

295
295
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

160
160
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

59
59
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

152
152
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

120
120
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

457
457
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

150
150
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

288
288
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

57
57
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

72
72
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

404
404
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

101
101
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

406
406

Meer sportnieuws