Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

1015 stemmen
Club Brugge krijgt meteen antwoord van kalendermanager

Decennia lang vertolkten Belgische teams slechts een bijrol op het Europese toneel, maar dit seizoen kan Club Brugge geschiedenis schrijven. Nadat het vorig seizoen al de achtste finales haalde in de Champions League, staat het nu in de halve finales van de Conference League na een knappe 0-2-zege op het veld van PAOK.

Het is de eerste keer sinds 1993 dat er nog eens een Belgische club een Europese halve finale speelt. Toen gooide Antwerp hoge ogen in de Beker der Bekerwinnaars, waarin ze uiteindelijk de finale zouden spelen op Wembley. Daarin bleek Parma uiteindelijk wel te sterk.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Club Brugge op 2 matchen van Europese finale

Voor de laatste keer dat een Belgische club een Europese beker won, moeten we al terug naar 1988. KV Mechelen sleepte toen diezelfde Beker der Bekerwinnaars in de wacht door Ajax in de finale te verslaan. 31 jaar na Antwerp en 36 jaar na Malinwa staat Club nu op twee wedstrijden van een finale.

Op 2 en 8 mei moeten ze zien af te rekenen met Fiorentina. Als dat lukt, dan mogen ze op 29 mei naar Athene voor de finale. Daarin zou Aston Villa of Olympiakos wachten. Het zal echter niet makkelijk worden om daar te raken, ook omdat er Club de komende weken een moordend programma wacht.

Matchen Club zullen niet uitgesteld worden

Zondag moeten ze alweer aan de bak in de Jupiler Pro League tegen Union, terwijl ze daarna op vier dagen tijd twee keer Genk treffen. Daarna wacht het tweeluik tegen Fiorentina en tussendoor moet Club ook nog naar de Bosuil. Het zal dus niet evident worden om fris aan de aftrap te komen in Europa.

Meteen na de Griekse triomf pleitte Bart Verhaeghe er dan ook voor om de competitiematchen van Club voor de clash met Fiorentina uit te stellen. De Brugse voorzitter besefte echter wel dat zijn vraag weinig kans maakte en hij heeft ook gelijk gekregen. Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad melden immers dat de kalendermanager intussen al aan Club laten weten heeft dat er in de kalender geen ruimte is om hun wedstrijden te verplaatsen.

Moet er in de toekomst meer rekening gehouden worden met Europees voetbal bij het samenstellen van de kalender?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

93
93
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

80
80
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

167
167
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

163
163
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

325
325
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

320
320
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

69
69
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

915
915
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws