Club Brugge-fans zien nieuwe coach al na Europese glorie

door
Club Brugge-fans zien nieuwe coach al na Europese glorie

Club Brugge heeft donderdag een fraai stukje Belgische voetbalgeschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich namelijk ten koste van PAOK FC voor de halve finales van de Conference League. Uitstekend werk dus van interim-coach Nicky Hayen.

Een dikke maand geleden leek Club Brugge nog op sterven na dood. Zo werd de reguliere competitie van de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke nederlaag op STVV. Wederom leek een verloren seizoen in de maak. Het bestuur besloot dan ook om in te grijpen en maakte na nog geen jaar een einde aan de samenwerking met coach Ronny Deila. 

LEES OOK: Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Metamorfose onder Hayen

Om de meubelen te redden werd een interne oplossing aangewend. Zo werd Hayen, coach van Club Nxt, tijdelijk benoemt tot hoofdtrainer van de eerste ploeg. En dat bleek een uitstekende zet. De interim-trainer zorgde immers voor duidelijke tactische richtlijnen en kreeg opnieuw vuur in de ploeg. Dat leverde ook de gewenste resultaten op.

In eigen land startte Club immers sterk aan de Champions' Play-Offs. Met een knappe 7 op 9 heeft Blauw-Zwart zich opnieuw opgeworpen tot een kandidaat voor de landstitel. Maar ook in de Conference League deed Blauw-Zwart het dus bijzonder goed. Na de 1-0-zege in de heenmatch, werd ook de return tegen PAOK winnend afgesloten: 0-2.

Vaste benoeming als T1?

De Bruggelingen blijven momenteel dus in de running voor de titel én een Europese finale. De metamorfose sinds Hayen het roer overnam is dan ook indrukwekkend. Op het sociale medium 'X' werd hij dan ook bejubeld na de Europese triomf. Heel wat volgers en Club-aanhangers vinden dat hij stilaan vast benoemd moet worden als hoofdcoach voor volgens seizoen. Afwachten of de clubleiding daar ook zo over denkt.

Club moet Hayen vast benoemen als hoofdcoach voor komend seizoen ...

Meest recent

Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

32
32
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

361
361
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

84
84
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

109
109
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

244
244
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

294
294
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

64
64
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

213
213
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

157
157
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

101
101
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

182
182
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

75
75
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

481
481
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

118
118
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

151
151
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

284
284
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

327
327
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

530
530
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

34
34
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

477
477
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

232
232
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

173
173
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

379
379
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

97
97
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

167
167

Meer sportnieuws