Fans Beerschot ondernemen actie: "Rot op, garnaal!"

716 stemmen
Fans Beerschot ondernemen actie:

Vrijdagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Voor Beerschot VA, sinds vorig weekend kampioen, staat er dan logischerwijs niets meer op het spel. De voorbereidingen op volgend seizoen zijn dan ook al bezig, al stuit één beslissing de supporters meteen tegen de borst.

Beerschot was al zeker van zijn ticket naar de Jupiler Pro League en daar kwam afgelopen weekend ook nog de titel bovenop. Vrijdag zullen coach Dirk Kuyt en zijn spelers hun trofee in ontvangst mogen nemen. Ondertussen is het bestuur echter al druk in de weer met het komende seizoen. 

Bedenkelijke benoeming

Zo werd begin deze week zelfs een nieuwe sterk man aangesteld: Thorsten Theys. De West-Vlaming was eerder al actief bij KV Oostende als COO en CFO. In principe moet hij bij Beerschot de vertrekkende CEO Frédéric Van den Steen overnemen. Maar zijn aanstelling zorgde meteen voor commotie.

De Vlaamse investeerders hadden immers behoorlijke twijfels bij zijn benoeming. Maar de Saudische hoofdeigenaars van United World drukten zijn kandidatuur er toch door. Voorlopig wordt Theys officieel gezien wel aangesteld als 'consultant'. In die hoedanigheid zal hij de club doorlichten. Nadien wordt hij in principe benoemd als CEO.

Supporters sceptisch

Zijn aanwerving deed dus al wat stof opwaaien. En ook de achterban blijkt niet bepaald enthousiast. Zo verscheen op de sociale media al heel wat kritiek op zijn benoeming. Daarbij wordt regelmatig bewezen naar de KVO-docureeks 'Kustboys', waarin Theys behoorlijk hautain tot zelfs arrogant overkomt.

Bepaalde aanhangers ondernamen inmiddels zelfs actie. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat de motor van Theys donderdagavond door onbekenden aan een ketting werd gelegd. Er hing ook een papiertje bij met daarop een niet mis te verstane boodschap: 'Rot op garnaal! Niet welkom op’t Kiel!'.

🚀

De Saudische eigenaars zijn nefast voor de toekomst van Beerschot ...

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

41
41
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

37
37
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

112
112
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

368
368
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

514
514
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

472
472
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

80
80
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

401
401
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

542
542
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

235
235
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

464
464
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

729
729
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

223
223
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

571
571
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

751
751
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

630
630
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

740
740
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws