Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

door
Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

Club Brugge wil zich donderdagavond als eerste Belgische ploeg verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het tegen PAOK FC een 1-0-voorsprong verdedigen. De terugmatch in het Toumba Stadion gaat om 21u van start.

Blauw-Zwart hield dus een kleine bonus over aan de heenmatch, maar betaalde daar wel een prijs op. Mechele, De Cuyper en Thiago liepen immers tegen hun derde gele kaart van de campagne aan en zijn dus geschorst voor de terugwedstrijd van donderdagavond.

Daarnaast moet interim-coach Hayen ook enkele geblesseerden missen. Mignolet, Nielsen en Skov Olsen zijn namelijk niet op tijd weer fit geraakt. Die laatste heeft de selectie zelfs verlaten en trok plotsklaps naar Kopenhagen voor een tweede opinie over zijn heupblessure.

LEES OOK: Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Balanta in defensie

De Bruggelingen zullen de klus in Griekenland dus moeten klaren zonder zes potentiële basisspelers. Het was dan ook uitkijken naar de elf namen die Hayen aan de aftrap zou brengen. In doel houdt hij weinig verrassend vast aan Jackers, die een goede beurt maakt in afwezigheid.

Het sluitstuk krijgt een behoorlijk onuitgegeven defensie voor zich. Zo verrast Hayen door Balanta uit te spelen op de plek van Mechele. Odoi, Spileers en Boyata beginnen dus op de bank. Balanta, een middenvelder van nature, krijgt centraal achterin het gezelschap van Ordoñez. Sabbe en Meijer zijn de backs van dienst.

Jutgla vervangt Thiago

Op het middenveld houdt Hayen logischerwijs vast aan de driehoek met Vanaken, Vetlesen en Onyedika. Voorin neemt Jutgla dan weer het plekje van de geschorste Thiago in. De Spaanse spits krijgt daarbij de steun van Skoras en Nusa, die op zijn beurt de voorkeur behoudt op Zinckernagel.

Wie haalt de halve finale?

Meest recent

Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

3
3
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

21
21
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

14
14
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

139
139
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

25
25
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

65
65
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

29
29
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

90
90
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

88
88
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

63
63
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

171
171
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

178
178
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

480
480
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

77
77
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

141
141
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

39
39
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

362
362
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

186
186
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

101
101
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

78
78
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

423
423
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

461
461
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

224
224
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

118
118
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

435
435

Meer sportnieuws