Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

door
Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

Club Brugge wil zich donderdagavond als eerste Belgische ploeg verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het tegen PAOK FC een 1-0-voorsprong verdedigen. De terugmatch in het Toumba Stadion gaat om 21u van start.

Blauw-Zwart hield dus een kleine bonus over aan de heenmatch, maar betaalde daar wel een prijs op. Mechele, De Cuyper en Thiago liepen immers tegen hun derde gele kaart van de campagne aan en zijn dus geschorst voor de terugwedstrijd van donderdagavond.

Daarnaast moet interim-coach Hayen ook enkele geblesseerden missen. Mignolet, Nielsen en Skov Olsen zijn namelijk niet op tijd weer fit geraakt. Die laatste heeft de selectie zelfs verlaten en trok plotsklaps naar Kopenhagen voor een tweede opinie over zijn heupblessure.

LEES OOK: ‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Balanta in defensie

De Bruggelingen zullen de klus in Griekenland dus moeten klaren zonder zes potentiële basisspelers. Het was dan ook uitkijken naar de elf namen die Hayen aan de aftrap zou brengen. In doel houdt hij weinig verrassend vast aan Jackers, die een goede beurt maakt in afwezigheid.

Het sluitstuk krijgt een behoorlijk onuitgegeven defensie voor zich. Zo verrast Hayen door Balanta uit te spelen op de plek van Mechele. Odoi, Spileers en Boyata beginnen dus op de bank. Balanta, een middenvelder van nature, krijgt centraal achterin het gezelschap van Ordoñez. Sabbe en Meijer zijn de backs van dienst.

Jutgla vervangt Thiago

Op het middenveld houdt Hayen logischerwijs vast aan de driehoek met Vanaken, Vetlesen en Onyedika. Voorin neemt Jutgla dan weer het plekje van de geschorste Thiago in. De Spaanse spits krijgt daarbij de steun van Skoras en Nusa, die op zijn beurt de voorkeur behoudt op Zinckernagel.

Wie haalt de halve finale?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

5
5
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

64
64
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

172
172
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

60
60
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

111
111
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

183
183
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

75
75
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

403
403
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

568
568
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

173
173
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

454
454
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

61
61
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

177
177
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

675
675
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

49
49
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

679
679
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

372
372
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

962
962
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

275
275
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

75
75
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

44
44
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

199
199
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

198
198
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

133
133
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

656
656

Meer sportnieuws