Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

door
Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

Club Brugge wil zich donderdagavond als eerste Belgische ploeg verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het tegen PAOK FC een 1-0-voorsprong verdedigen. De terugmatch in het Toumba Stadion gaat om 21u van start.

Blauw-Zwart hield dus een kleine bonus over aan de heenmatch, maar betaalde daar wel een prijs op. Mechele, De Cuyper en Thiago liepen immers tegen hun derde gele kaart van de campagne aan en zijn dus geschorst voor de terugwedstrijd van donderdagavond.

Daarnaast moet interim-coach Hayen ook enkele geblesseerden missen. Mignolet, Nielsen en Skov Olsen zijn namelijk niet op tijd weer fit geraakt. Die laatste heeft de selectie zelfs verlaten en trok plotsklaps naar Kopenhagen voor een tweede opinie over zijn heupblessure.

LEES OOK: Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Balanta in defensie

De Bruggelingen zullen de klus in Griekenland dus moeten klaren zonder zes potentiële basisspelers. Het was dan ook uitkijken naar de elf namen die Hayen aan de aftrap zou brengen. In doel houdt hij weinig verrassend vast aan Jackers, die een goede beurt maakt in afwezigheid.

Het sluitstuk krijgt een behoorlijk onuitgegeven defensie voor zich. Zo verrast Hayen door Balanta uit te spelen op de plek van Mechele. Odoi, Spileers en Boyata beginnen dus op de bank. Balanta, een middenvelder van nature, krijgt centraal achterin het gezelschap van Ordoñez. Sabbe en Meijer zijn de backs van dienst.

Jutgla vervangt Thiago

Op het middenveld houdt Hayen logischerwijs vast aan de driehoek met Vanaken, Vetlesen en Onyedika. Voorin neemt Jutgla dan weer het plekje van de geschorste Thiago in. De Spaanse spits krijgt daarbij de steun van Skoras en Nusa, die op zijn beurt de voorkeur behoudt op Zinckernagel.

Wie haalt de halve finale?

Meest recent

Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

14
14
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

39
39
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

364
364
Exit dreigt: Janssen stelt Antwerp heldere voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

274
274
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

78
78
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

232
232
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

24
24
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

67
67
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

30
30
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

229
229
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

198
198
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

90
90
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

67
67
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

494
494
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

122
122
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

76
76
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

99
99
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

96
96
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

227
227
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

114
114
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

978
978
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

127
127
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

154
154
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

179
179

Meer sportnieuws