Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

door
Hayen zorgt voor één verrassing in Europese basisploeg

Club Brugge wil zich donderdagavond als eerste Belgische ploeg verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het tegen PAOK FC een 1-0-voorsprong verdedigen. De terugmatch in het Toumba Stadion gaat om 21u van start.

Blauw-Zwart hield dus een kleine bonus over aan de heenmatch, maar betaalde daar wel een prijs op. Mechele, De Cuyper en Thiago liepen immers tegen hun derde gele kaart van de campagne aan en zijn dus geschorst voor de terugwedstrijd van donderdagavond.

Daarnaast moet interim-coach Hayen ook enkele geblesseerden missen. Mignolet, Nielsen en Skov Olsen zijn namelijk niet op tijd weer fit geraakt. Die laatste heeft de selectie zelfs verlaten en trok plotsklaps naar Kopenhagen voor een tweede opinie over zijn heupblessure.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

Balanta in defensie

De Bruggelingen zullen de klus in Griekenland dus moeten klaren zonder zes potentiële basisspelers. Het was dan ook uitkijken naar de elf namen die Hayen aan de aftrap zou brengen. In doel houdt hij weinig verrassend vast aan Jackers, die een goede beurt maakt in afwezigheid.

Het sluitstuk krijgt een behoorlijk onuitgegeven defensie voor zich. Zo verrast Hayen door Balanta uit te spelen op de plek van Mechele. Odoi, Spileers en Boyata beginnen dus op de bank. Balanta, een middenvelder van nature, krijgt centraal achterin het gezelschap van Ordoñez. Sabbe en Meijer zijn de backs van dienst.

Jutgla vervangt Thiago

Op het middenveld houdt Hayen logischerwijs vast aan de driehoek met Vanaken, Vetlesen en Onyedika. Voorin neemt Jutgla dan weer het plekje van de geschorste Thiago in. De Spaanse spits krijgt daarbij de steun van Skoras en Nusa, die op zijn beurt de voorkeur behoudt op Zinckernagel.

Wie haalt de halve finale?

Meest recent

'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

34
34
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

10
10
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

32
32
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

37
37
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

42
42
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

636
636
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

125
125
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

40
40
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

34
34
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

74
74
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

311
311
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

46
46
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

213
213
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

67
67
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

69
69
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

289
289
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

463
463
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

437
437
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

120
120
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

407
407
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

158
158
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

128
128
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

286
286

Meer sportnieuws