Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

door
Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

KRC Genk maakte een vreemde zet door Eduard Sobol te huren in januari, en de Oekraïense linksback kon voorlopig helemaal niet overtuigen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten zijn duidelijk en zijn prestaties werden bekritiseerd door analisten en media.

Geplaagd door financiële beperkingen, koos Genk voor Sobol wegens gebrek aan betere opties, maar de resultaten zijn teleurstellend.

LEES OOK: Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

Genk was goed bekend met de kwaliteiten van Sobol

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov zijn in januari actief geweest op de Belgische markt om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die geen speeltijd meer kreeg bij RC Strasbourg.

Sobol kreeg dit seizoen bij Strasbourg bijzonder weinig speelminuten - slechts 22 minuten in de Ligue 1 dit seizoen.

Hij werd aangeboden bij clubs als KVC Westerlo en AA Gent, maar uiteindelijk was het KRC Genk dat de kans greep: de Limburgers zochten dringend een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey.

Genk heeft Sobol voor de rest van het seizoen gehuurd, met een optie tot aankoop, waarmee RC Strasbourg erin slaagde om de overbodige speler van de hand te doen.

Racing was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie. Exact één jaar geleden maakte Sobol een transfer van Club Brugge naar RC Strasbourg, na een periode van drieënhalf jaar bij de Belgische topclub.

JPL-top is het absolute plafond van Sobol

Bij KRC Genk verwachtte men dan ook dat Eduard Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. Verschillende analisten, media en zelfs de fans van Club Brugge uitten herhaaldelijk hun bedenkingen over de meerwaarde van Sobol.

De soms matige prestaties van Sobol waren onderwerp van discussie in de Belgische media. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

“Sobol is brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt"

Eduard Sobol was opgelucht toen hij de kans kreeg om RC Strasbourg achter zich te laten en twijfelde geen moment toen KRC Genk zich aandiende voor een huurdeal. In een interview met Het Nieuwsblad zei Sobol dat hij wil dat Genk hem in de zomer definitief overneemt.

De integratie van Sobol verliep vlot bij Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. “Sobol is voorlopig een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt", beoordeelde analist Stef Wijnants.

“Sobol is na een half jaar bankzitten op zoek naar zichzelf”, stelde Het Belang van Limburg. Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin.

Het Belang van Limburg stelde zelfs vast dat hij de bal liever niet wil, en dat hindert natuurlijk de opbouw van de ploeg.

‘Goedkope’ Sobol te licht voor Club Brugge, Strasbourg en ook Genk?

Eduard Sobol blijkt momenteel een stevige tegenvaller te zijn: hij verloor de concurrentiestrijd van Joris Kayembe, en hij kan niet overtuigen in het blauw-witte shirt.

De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd. Soit, ik vind de twee vertrekkers (Daniel Munoz en Gerardo Arteaga, red.) gewoon kwalitatief beter dan de aanwinsten”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

“Voorlopig nemen Eduard Sobol, Kayembe en Zakaria El Ouahdi de honneurs waar op de backposities. Dat is (nog) niet dezelfde kwaliteit”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg. Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Door de schorsing van Kayembe krijgt Sobol zaterdag wellicht een herkansing als basisspeler.

Moet Genk de aankoopoptie voor Sobol lichten?

Meest recent

3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

160
160
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

170
170
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

47
47
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

35
35
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

212
212
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

135
135
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

99
99
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

54
54
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

562
562
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

33
33
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

211
211
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

27
27
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

107
107
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

28
28
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

75
75
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

48
48
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

187
187
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

114
114
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

62
62
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

203
203
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

24
24
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

32
32
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

78
78
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

31
31
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

77
77

Meer sportnieuws