Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

door
Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

KRC Genk maakte een vreemde zet door Eduard Sobol te huren in januari, en de Oekraïense linksback kon voorlopig helemaal niet overtuigen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten zijn duidelijk en zijn prestaties werden bekritiseerd door analisten en media.

Geplaagd door financiële beperkingen, koos Genk voor Sobol wegens gebrek aan betere opties, maar de resultaten zijn teleurstellend.

LEES OOK: 'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Genk was goed bekend met de kwaliteiten van Sobol

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov zijn in januari actief geweest op de Belgische markt om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die geen speeltijd meer kreeg bij RC Strasbourg.

Sobol kreeg dit seizoen bij Strasbourg bijzonder weinig speelminuten - slechts 22 minuten in de Ligue 1 dit seizoen.

Hij werd aangeboden bij clubs als KVC Westerlo en AA Gent, maar uiteindelijk was het KRC Genk dat de kans greep: de Limburgers zochten dringend een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey.

Genk heeft Sobol voor de rest van het seizoen gehuurd, met een optie tot aankoop, waarmee RC Strasbourg erin slaagde om de overbodige speler van de hand te doen.

Racing was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie. Exact één jaar geleden maakte Sobol een transfer van Club Brugge naar RC Strasbourg, na een periode van drieënhalf jaar bij de Belgische topclub.

JPL-top is het absolute plafond van Sobol

Bij KRC Genk verwachtte men dan ook dat Eduard Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. Verschillende analisten, media en zelfs de fans van Club Brugge uitten herhaaldelijk hun bedenkingen over de meerwaarde van Sobol.

De soms matige prestaties van Sobol waren onderwerp van discussie in de Belgische media. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

“Sobol is brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt"

Eduard Sobol was opgelucht toen hij de kans kreeg om RC Strasbourg achter zich te laten en twijfelde geen moment toen KRC Genk zich aandiende voor een huurdeal. In een interview met Het Nieuwsblad zei Sobol dat hij wil dat Genk hem in de zomer definitief overneemt.

De integratie van Sobol verliep vlot bij Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. “Sobol is voorlopig een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt", beoordeelde analist Stef Wijnants.

“Sobol is na een half jaar bankzitten op zoek naar zichzelf”, stelde Het Belang van Limburg. Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin.

Het Belang van Limburg stelde zelfs vast dat hij de bal liever niet wil, en dat hindert natuurlijk de opbouw van de ploeg.

‘Goedkope’ Sobol te licht voor Club Brugge, Strasbourg en ook Genk?

Eduard Sobol blijkt momenteel een stevige tegenvaller te zijn: hij verloor de concurrentiestrijd van Joris Kayembe, en hij kan niet overtuigen in het blauw-witte shirt.

De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd. Soit, ik vind de twee vertrekkers (Daniel Munoz en Gerardo Arteaga, red.) gewoon kwalitatief beter dan de aanwinsten”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

“Voorlopig nemen Eduard Sobol, Kayembe en Zakaria El Ouahdi de honneurs waar op de backposities. Dat is (nog) niet dezelfde kwaliteit”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg. Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Door de schorsing van Kayembe krijgt Sobol zaterdag wellicht een herkansing als basisspeler.

Moet Genk de aankoopoptie voor Sobol lichten?

Meest recent

‘Stef Wils blijft met hoofdpijn achter bij Antwerp'

Royal Antwerp FC moest deze zomer weer verkopen om schulden af te betalen. De club heeft een ferme ...

20
20
OHL wrijft zich in de handen na slag: 'Neus voor goals'

Oud-Heverlee Leuven heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een oude bekende. Sory ...

13
13
Club Brugge laat concurrentie verbleken: ‘Gouden zaken’

De zomermercato zit erop en voor Club Brugge was het een woelige tijd. Een periode vol ...

177
177
Vanaken deelt bericht dat tot tranen toe beweegt

Hans Vanaken heeft er samen met de Rode Duivels een geslaagd tweeluik opzitten in de kwalificaties ...

298
298
‘Renard faalt: vijf rampscenario’s Anderlecht onthuld’

De zomermercato in België is afgesloten. Op de slotdag van de transferperiode stelde RSC ...

241
241
Kane reageert op racisme en rellen, UEFA radeloos

De interlandperiode is voor de Rode Duivels voorbij, maar er staan nog WK-kwalificatiewedstrijden op ...

28
28
‘Aardverschuiving Matz Sels, Zidane heeft topjob beet’

De zomertransferperiode zit er bij de meeste competities op, maar er staat nog heel wat te ...

98
98
Marc Coucke zwijgt niet langer: 'Woorden raken diep'

Marc Coucke heeft er een heel woelige week opzitten. De eigenaar van Anderlecht geraakte andermaal ...

519
519
Genk troeft Europese clubs af met last-minute transfer

KRC Genk heeft nog een last-minute transfer bekendgemaakt op de officiële kanalen. De ...

330
330
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, vuurwerk op slotdag'

De zomerse transfermercato is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer Deadline ...

626
626
‘Dwomoh verrast vriend en vijand met nieuwe club’

Pierre Dwomoh speelde in de jeugd van KV Mechelen, RSC Anderlecht en KRC Genk en trok vervolgens ...

182
182
Anderlecht pijnlijk afgewezen: “Geen haar op mijn hoofd”

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Sportief gaat het niet goed en achter de schermen ...

509
509
Tedesco zorgt voor grote rel in Turkije: fans genadeloos

Domenico Tedesco zit sinds zijn ontslag in januari bij de Rode Duivels zonder job. De oefenmeester ...

95
95
'Origi bereikt dieptepunt: drama compleet in Milaan'

Divock Origi werd ooit gezien als hét volgende goudhaantje van de Rode Duivels. De aanvaller ...

428
428
Doku verrast met steun aan verguisde Duivel

De interlandperiode van de Belgische nationale ploeg zit erop. De Rode Duivels hebben twee keer ...

193
193
‘Monstertransfer Debast: grootmacht heeft masterplan’

De opmars van Zeno Debast is indrukwekkend. De verdediger maakte de overstap van RSC Anderlecht naar ...

466
466
Anderlecht likt zijn wonden: geleden van Devroe-periode

RSC Anderlecht heeft zijn mercato afgesloten met de komst van Mihajlo Ilic. That’s it. Olivier ...

324
324
'Kompany schrikt op: Real wil Bayern muilpeer verkopen'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen en won tot dusver al zijn wedstrijden. ...

197
197
'Club stomverbaasd na bizarre transferwending Tzolis'

Sinds maandagavond is de mercato ook in België gesloten, maar in bepaalde competities kunnen ...

783
783
'Viertal zadelt Anderlecht met reusachtige kater op'

RSC Anderlecht heeft de transferperiode maandagavond afgesloten met de komst van de Servische ...

517
517
Premier League-schok: deur Mourinho wagenwijd open

José Mourinho vatte het seizoen aan als hoofdcoach van Fenerbahçe, maar werd daar ...

140
140
'Verbazing: Anderlecht wijst oud-Club Brugge-smaakmaker af'

RSC Anderlecht is er dan toch niet in geslaagd om voor het verstrijken van de transferdeadline een ...

1077
1077
Waanzin: JPL-clubs verdienen dit enorme bedrag op mercato

De transferperiode zit er sinds maandagavond ook in België op. Er kunnen weliswaar nog spelers ...

251
251
Onrust RSCA: wat speelt écht tussen Coucke en Vandenhaute?

Wouter Vandenhaute is out als voorzitter van RSC Anderlecht. Maar via zijn investeringsvehikel heeft ...

367
367
Lamine Yamal beleeft nachtmerrie na afslachting Turkije

Europees kampioen Spanje heeft zondagavond nog eens stevig uitgehaald. Zo won de ploeg van ...

413
413

Meer sportnieuws