Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

544
Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

KRC Genk maakte een vreemde zet door Eduard Sobol te huren in januari, en de Oekraïense linksback kon voorlopig helemaal niet overtuigen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten zijn duidelijk en zijn prestaties werden bekritiseerd door analisten en media.

Geplaagd door financiële beperkingen, koos Genk voor Sobol wegens gebrek aan betere opties, maar de resultaten zijn teleurstellend.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Genk was goed bekend met de kwaliteiten van Sobol

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov zijn in januari actief geweest op de Belgische markt om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die geen speeltijd meer kreeg bij RC Strasbourg.

Sobol kreeg dit seizoen bij Strasbourg bijzonder weinig speelminuten - slechts 22 minuten in de Ligue 1 dit seizoen.

Hij werd aangeboden bij clubs als KVC Westerlo en AA Gent, maar uiteindelijk was het KRC Genk dat de kans greep: de Limburgers zochten dringend een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey.

Genk heeft Sobol voor de rest van het seizoen gehuurd, met een optie tot aankoop, waarmee RC Strasbourg erin slaagde om de overbodige speler van de hand te doen.

Racing was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie. Exact één jaar geleden maakte Sobol een transfer van Club Brugge naar RC Strasbourg, na een periode van drieënhalf jaar bij de Belgische topclub.

JPL-top is het absolute plafond van Sobol

Bij KRC Genk verwachtte men dan ook dat Eduard Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. Verschillende analisten, media en zelfs de fans van Club Brugge uitten herhaaldelijk hun bedenkingen over de meerwaarde van Sobol.

De soms matige prestaties van Sobol waren onderwerp van discussie in de Belgische media. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

“Sobol is brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt"

Eduard Sobol was opgelucht toen hij de kans kreeg om RC Strasbourg achter zich te laten en twijfelde geen moment toen KRC Genk zich aandiende voor een huurdeal. In een interview met Het Nieuwsblad zei Sobol dat hij wil dat Genk hem in de zomer definitief overneemt.

De integratie van Sobol verliep vlot bij Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. “Sobol is voorlopig een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt", beoordeelde analist Stef Wijnants.

“Sobol is na een half jaar bankzitten op zoek naar zichzelf”, stelde Het Belang van Limburg. Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin.

Het Belang van Limburg stelde zelfs vast dat hij de bal liever niet wil, en dat hindert natuurlijk de opbouw van de ploeg.

‘Goedkope’ Sobol te licht voor Club Brugge, Strasbourg en ook Genk?

Eduard Sobol blijkt momenteel een stevige tegenvaller te zijn: hij verloor de concurrentiestrijd van Joris Kayembe, en hij kan niet overtuigen in het blauw-witte shirt.

De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd. Soit, ik vind de twee vertrekkers (Daniel Munoz en Gerardo Arteaga, red.) gewoon kwalitatief beter dan de aanwinsten”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

“Voorlopig nemen Eduard Sobol, Kayembe en Zakaria El Ouahdi de honneurs waar op de backposities. Dat is (nog) niet dezelfde kwaliteit”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg. Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Door de schorsing van Kayembe krijgt Sobol zaterdag wellicht een herkansing als basisspeler.

Moet Genk de aankoopoptie voor Sobol lichten?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

63
63
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

71
71
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

90
90
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

76
76
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

150
150
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

202
202
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

106
106
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

75
75
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

121
121
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

217
217
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

107
107
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

985
985
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

399
399
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

440
440
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

424
424

Meer sportnieuws