Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

544
Genk verbrandt zijn vingers aan roekeloze paniektransfer

KRC Genk maakte een vreemde zet door Eduard Sobol te huren in januari, en de Oekraïense linksback kon voorlopig helemaal niet overtuigen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten zijn duidelijk en zijn prestaties werden bekritiseerd door analisten en media.

Geplaagd door financiële beperkingen, koos Genk voor Sobol wegens gebrek aan betere opties, maar de resultaten zijn teleurstellend.

LEES OOK: Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

Genk was goed bekend met de kwaliteiten van Sobol

Oleg Iachtchouk en Sergiy Serebrennikov zijn in januari actief geweest op de Belgische markt om een nieuwe club te vinden voor hun cliënt Eduard Sobol (28), die geen speeltijd meer kreeg bij RC Strasbourg.

Sobol kreeg dit seizoen bij Strasbourg bijzonder weinig speelminuten - slechts 22 minuten in de Ligue 1 dit seizoen.

Hij werd aangeboden bij clubs als KVC Westerlo en AA Gent, maar uiteindelijk was het KRC Genk dat de kans greep: de Limburgers zochten dringend een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey.

Genk heeft Sobol voor de rest van het seizoen gehuurd, met een optie tot aankoop, waarmee RC Strasbourg erin slaagde om de overbodige speler van de hand te doen.

Racing was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie. Exact één jaar geleden maakte Sobol een transfer van Club Brugge naar RC Strasbourg, na een periode van drieënhalf jaar bij de Belgische topclub.

JPL-top is het absolute plafond van Sobol

Bij KRC Genk verwachtte men dan ook dat Eduard Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. Verschillende analisten, media en zelfs de fans van Club Brugge uitten herhaaldelijk hun bedenkingen over de meerwaarde van Sobol.

De soms matige prestaties van Sobol waren onderwerp van discussie in de Belgische media. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol”, schreven de kranten in de voorbije jaren over Sobol.

“Sobol is brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt"

Eduard Sobol was opgelucht toen hij de kans kreeg om RC Strasbourg achter zich te laten en twijfelde geen moment toen KRC Genk zich aandiende voor een huurdeal. In een interview met Het Nieuwsblad zei Sobol dat hij wil dat Genk hem in de zomer definitief overneemt.

De integratie van Sobol verliep vlot bij Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. “Sobol is voorlopig een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort komt", beoordeelde analist Stef Wijnants.

“Sobol is na een half jaar bankzitten op zoek naar zichzelf”, stelde Het Belang van Limburg. Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin.

Het Belang van Limburg stelde zelfs vast dat hij de bal liever niet wil, en dat hindert natuurlijk de opbouw van de ploeg.

‘Goedkope’ Sobol te licht voor Club Brugge, Strasbourg en ook Genk?

Eduard Sobol blijkt momenteel een stevige tegenvaller te zijn: hij verloor de concurrentiestrijd van Joris Kayembe, en hij kan niet overtuigen in het blauw-witte shirt.

De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd. Soit, ik vind de twee vertrekkers (Daniel Munoz en Gerardo Arteaga, red.) gewoon kwalitatief beter dan de aanwinsten”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

“Voorlopig nemen Eduard Sobol, Kayembe en Zakaria El Ouahdi de honneurs waar op de backposities. Dat is (nog) niet dezelfde kwaliteit”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg. Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Door de schorsing van Kayembe krijgt Sobol zaterdag wellicht een herkansing als basisspeler.

🚀

Moet Genk de aankoopoptie voor Sobol lichten?

Meest recent

Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

0
0
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

4
4
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

17
17
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

66
66
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

28
28
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

19
19
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

63
63
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

298
298
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

24
24
Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

65
65
Ooit de parel van de Rode Duivels, nu op 31ste zonder club

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. Er zitten nog een aantal jongens bij de ...

481
481
Oranje slikt enorme domper voor resterende interlands

Voor de eerste keer ooit zijn we bezig aan een extra lang interlandluik, want de interlandperiodes ...

29
29
Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Kevin De Bruyne speelde tegen Italië nog eens ouderwets goed bij de Rode Duivels. Hij speelde ...

51
51
Klopp schrijft geschiedenis met gemiste start, maar mag hopen

De eerste wedstrijden in de Nations League hebben meteen al voor enkele verrassingen gezorgd. Zo ...

17
17
Wout Faes heeft alsnog een transfer beet

Heel wat Rode Duivels versierden tijdens de zomermercato een fraaie transfer, maar enkelen bleven ...

139
139
Raskin wil transfer: Rangers krijgt duidelijk advies

Ook onder Mark van Bommel behield Nicolas Raskin tegen Italië zijn basisplaats bij de Rode ...

78
78
'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

95
95
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

66
66
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

186
186
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

360
360
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

136
136
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

669
669
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

158
158
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

71
71

Meer sportnieuws