Hayen vaste T1 bij Club Brugge? Eerste twijfels duiken op

888 stemmen
Hayen vaste T1 bij Club Brugge? Eerste twijfels duiken op

Club Brugge reist woensdag naar Griekenland door voor de Europese clash van donderdagavond tegen PAOK. En Blauw-Zwart vat deze Europese trip aan met een flinke dosis vernieuwd vertrouwen. Iets wat voor een groot deel de verdienste van interim-coach Nicky Hayen is.

Na het langverwachte ontslag van Ronny Deila, besloot het Brugse bestuur om voor een tijdelijke oplossing te gaan voor de rest van het seizoen. Zo werd beloften-trainer Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. Hij zou louter depanneren tot eind dit seizoen, in afwachting van een nieuwe hoofdcoach.

Maar Hayen presteert momenteel boven ieders verwachtingen. Hij zorgde opnieuw voor duidelijke tactische richtlijnen, kreeg het vuur en de passie weer in de groep en wist het individuele niveau van verschillende spelers op te krikken. De resultaten spreken ook voor zich. Volgens Het Laatste Nieuws mag Hayen daardoor toch hopen op een vaste benoeming.

LEES OOK: Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

Cruciale week voor Hayen

Een dikke week geleden was zo'n scenario nochtans ondenkbaar. Inmiddels heeft Hayen echter heel wat zieltjes gewonnen, met name voorzitter Bart Verhaeghe zou gecharmeerd zijn. Indien Club in de komende weken blijft bevestigen onder zijn bewind, zou de Limburger dus toch in aanmerking komen om de vaste T1 te worden.

Volgens Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad', hangt echter veel af van de eerstvolgende resultaten. "Als ze doorgaan in Thessaloniki en zondag ook Union kunnen kloppen, dan mag de vraag zeer concreet gesteld worden. Maar nu denk ik dat het nog een week te vroeg is", klonk het bij Sjotcast.

Andere situatie in de zomer

De vraag is evenwel of Hayen wel de geknipte man is om komende zomer een nieuwe ploeg te gaan bouwen. "Nu pakt hij over bij een ploeg die het toch wat gehad had met Deila en een nieuwe wind nodig had. Maar als onervaren trainer bij Club Brugge een ploeg bouwen en klaarstomen voor volgend seizoen ... ik weet niet of dat een goed idee is", stelt journalist Jürgen Geril. "Dit zijn en blijven de eerste wedstrijden. Er zijn genoeg studies die bewijzen dat een trainerswissel vooral effect heeft in de eerste zes matchen. We zullen zien of het blijft duren. Vooral dan op verplaatsing", besluit host Yanko Beeckman.

Zou u Hayen permanent benoemen als T1 bij Club?

Meest recent

Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

14
14
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

19
19
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

72
72
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

91
91
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

282
282
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

146
146
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

69
69
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

366
366
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

196
196
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

232
232
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

86
86
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

165
165
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

320
320
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

175
175
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

183
183
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

225
225
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

832
832
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

176
176
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

671
671
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

620
620
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

394
394
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

279
279
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

236
236

Meer sportnieuws