Hayen vaste T1 bij Club Brugge? Eerste twijfels duiken op

888 stemmen
Hayen vaste T1 bij Club Brugge? Eerste twijfels duiken op

Club Brugge reist woensdag naar Griekenland door voor de Europese clash van donderdagavond tegen PAOK. En Blauw-Zwart vat deze Europese trip aan met een flinke dosis vernieuwd vertrouwen. Iets wat voor een groot deel de verdienste van interim-coach Nicky Hayen is.

Na het langverwachte ontslag van Ronny Deila, besloot het Brugse bestuur om voor een tijdelijke oplossing te gaan voor de rest van het seizoen. Zo werd beloften-trainer Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. Hij zou louter depanneren tot eind dit seizoen, in afwachting van een nieuwe hoofdcoach.

Maar Hayen presteert momenteel boven ieders verwachtingen. Hij zorgde opnieuw voor duidelijke tactische richtlijnen, kreeg het vuur en de passie weer in de groep en wist het individuele niveau van verschillende spelers op te krikken. De resultaten spreken ook voor zich. Volgens Het Laatste Nieuws mag Hayen daardoor toch hopen op een vaste benoeming.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Cruciale week voor Hayen

Een dikke week geleden was zo'n scenario nochtans ondenkbaar. Inmiddels heeft Hayen echter heel wat zieltjes gewonnen, met name voorzitter Bart Verhaeghe zou gecharmeerd zijn. Indien Club in de komende weken blijft bevestigen onder zijn bewind, zou de Limburger dus toch in aanmerking komen om de vaste T1 te worden.

Volgens Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad', hangt echter veel af van de eerstvolgende resultaten. "Als ze doorgaan in Thessaloniki en zondag ook Union kunnen kloppen, dan mag de vraag zeer concreet gesteld worden. Maar nu denk ik dat het nog een week te vroeg is", klonk het bij Sjotcast.

Andere situatie in de zomer

De vraag is evenwel of Hayen wel de geknipte man is om komende zomer een nieuwe ploeg te gaan bouwen. "Nu pakt hij over bij een ploeg die het toch wat gehad had met Deila en een nieuwe wind nodig had. Maar als onervaren trainer bij Club Brugge een ploeg bouwen en klaarstomen voor volgend seizoen ... ik weet niet of dat een goed idee is", stelt journalist Jürgen Geril. "Dit zijn en blijven de eerste wedstrijden. Er zijn genoeg studies die bewijzen dat een trainerswissel vooral effect heeft in de eerste zes matchen. We zullen zien of het blijft duren. Vooral dan op verplaatsing", besluit host Yanko Beeckman.

Zou u Hayen permanent benoemen als T1 bij Club?

Meest recent

Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

6
6
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

87
87
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

36
36
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

40
40
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

102
102
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

186
186
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

260
260
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

176
176
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

488
488
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

47
47
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

284
284
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

229
229
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

335
335
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

222
222
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

155
155
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

204
204
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

157
157
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

62
62
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

618
618
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

98
98
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

276
276
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

233
233
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

522
522

Meer sportnieuws