Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

stemmen
Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

Antwerp FC boekte in de voorbije jaren enorme sportieve successen, met de dubbel van vorig seizoen als absoluut hoogtepunt. Maar die successen hebben natuurlijk ook een prijskaartje. Het is dan ook geen geheim meer dat RAFC al een tijdje kampt met financiële perikelen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Maar die successen kostten natuurlijk wel een flinke duit.

De uitgaven werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysens. De preses kan echter natuurlijk niet alle kosten zomaar op zich blijven nemen. Zeker nu zijn andere ondernemingen ook in slechte papieren zitten. En dus raakte in januari bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: “Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Koks in staking

Dat werd ook geïllustreerd in de boekhoudkundige cijfers. Uit de jaarrekening blijkt namelijk dat afgelopen seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.4 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Bijgevolg was Gheysens toch weer genoodzaakt om bij te passen in de vorm van een kapitaalsverhoging.

Maar dat bleek nog niet voldoende. Sporza komt namelijk met een opvallend nieuwtje naar buiten dat de financiële problemen op pijnlijke wijze illustreert. Zo zouden de koks recentelijk gestaakt hebben wegens achterstallige betalingen. Dit had uiteraard een negatieve invloed op het beschikbare assortiment.

Invloed op transferplannen

De club zelf weerlegt dat verhaal, maar het is duidelijk dat de financiële perikelen nog lang niet van de baan zijn. De inkomsten uit de Champions League en transferopbrengsten van onder meer Arthur Vermeeren, moeten weliswaar voor een boost zorgen. Maar nu al lijkt duidelijk dat RAFC zijn uitgaven tijdens de transferperiode beperkt zal moeten houden, terwijl het naar alle waarschijnlijkheid nog meer sterkhouders zal moeten verkopen.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

19
19
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

260
260
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

157
157
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

49
49
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

310
310
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

204
204
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

201
201
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

224
224
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

361
361
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

92
92
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

459
459
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

222
222
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

912
912
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

220
220
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

445
445
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

52
52
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

674
674
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

258
258
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

159
159
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1448
1448
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

128
128
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

60
60
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

404
404
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

205
205
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

272
272

Meer sportnieuws