Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

door
Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

Antwerp FC boekte in de voorbije jaren enorme sportieve successen, met de dubbel van vorig seizoen als absoluut hoogtepunt. Maar die successen hebben natuurlijk ook een prijskaartje. Het is dan ook geen geheim meer dat RAFC al een tijdje kampt met financiële perikelen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Maar die successen kostten natuurlijk wel een flinke duit.

De uitgaven werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysens. De preses kan echter natuurlijk niet alle kosten zomaar op zich blijven nemen. Zeker nu zijn andere ondernemingen ook in slechte papieren zitten. En dus raakte in januari bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: ‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Koks in staking

Dat werd ook geïllustreerd in de boekhoudkundige cijfers. Uit de jaarrekening blijkt namelijk dat afgelopen seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.4 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Bijgevolg was Gheysens toch weer genoodzaakt om bij te passen in de vorm van een kapitaalsverhoging.

Maar dat bleek nog niet voldoende. Sporza komt namelijk met een opvallend nieuwtje naar buiten dat de financiële problemen op pijnlijke wijze illustreert. Zo zouden de koks recentelijk gestaakt hebben wegens achterstallige betalingen. Dit had uiteraard een negatieve invloed op het beschikbare assortiment.

Invloed op transferplannen

De club zelf weerlegt dat verhaal, maar het is duidelijk dat de financiële perikelen nog lang niet van de baan zijn. De inkomsten uit de Champions League en transferopbrengsten van onder meer Arthur Vermeeren, moeten weliswaar voor een boost zorgen. Maar nu al lijkt duidelijk dat RAFC zijn uitgaven tijdens de transferperiode beperkt zal moeten houden, terwijl het naar alle waarschijnlijkheid nog meer sterkhouders zal moeten verkopen.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

0
0
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

42
42
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

92
92
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

48
48
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

238
238
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

228
228
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

199
199
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

375
375
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

469
469
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

232
232
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

199
199
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

262
262
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

137
137
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

278
278
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

72
72
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

202
202
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

284
284
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

308
308
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

305
305
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

398
398
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

359
359
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

62
62
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

299
299

Meer sportnieuws