Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

1420 stemmen
Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

Antwerp FC boekte in de voorbije jaren enorme sportieve successen, met de dubbel van vorig seizoen als absoluut hoogtepunt. Maar die successen hebben natuurlijk ook een prijskaartje. Het is dan ook geen geheim meer dat RAFC al een tijdje kampt met financiële perikelen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Maar die successen kostten natuurlijk wel een flinke duit.

De uitgaven werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysens. De preses kan echter natuurlijk niet alle kosten zomaar op zich blijven nemen. Zeker nu zijn andere ondernemingen ook in slechte papieren zitten. En dus raakte in januari bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Koks in staking

Dat werd ook geïllustreerd in de boekhoudkundige cijfers. Uit de jaarrekening blijkt namelijk dat afgelopen seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.4 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Bijgevolg was Gheysens toch weer genoodzaakt om bij te passen in de vorm van een kapitaalsverhoging.

Maar dat bleek nog niet voldoende. Sporza komt namelijk met een opvallend nieuwtje naar buiten dat de financiële problemen op pijnlijke wijze illustreert. Zo zouden de koks recentelijk gestaakt hebben wegens achterstallige betalingen. Dit had uiteraard een negatieve invloed op het beschikbare assortiment.

Invloed op transferplannen

De club zelf weerlegt dat verhaal, maar het is duidelijk dat de financiële perikelen nog lang niet van de baan zijn. De inkomsten uit de Champions League en transferopbrengsten van onder meer Arthur Vermeeren, moeten weliswaar voor een boost zorgen. Maar nu al lijkt duidelijk dat RAFC zijn uitgaven tijdens de transferperiode beperkt zal moeten houden, terwijl het naar alle waarschijnlijkheid nog meer sterkhouders zal moeten verkopen.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

29
29
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

31
31
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

30
30
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

133
133
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

61
61
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

230
230
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

238
238
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

291
291
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

444
444
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

316
316
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

387
387
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

148
148
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

222
222
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

279
279
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

810
810
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

530
530
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

294
294

Meer sportnieuws