Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

door
Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

Antwerp FC boekte in de voorbije jaren enorme sportieve successen, met de dubbel van vorig seizoen als absoluut hoogtepunt. Maar die successen hebben natuurlijk ook een prijskaartje. Het is dan ook geen geheim meer dat RAFC al een tijdje kampt met financiële perikelen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Maar die successen kostten natuurlijk wel een flinke duit.

De uitgaven werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysens. De preses kan echter natuurlijk niet alle kosten zomaar op zich blijven nemen. Zeker nu zijn andere ondernemingen ook in slechte papieren zitten. En dus raakte in januari bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Koks in staking

Dat werd ook geïllustreerd in de boekhoudkundige cijfers. Uit de jaarrekening blijkt namelijk dat afgelopen seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.4 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Bijgevolg was Gheysens toch weer genoodzaakt om bij te passen in de vorm van een kapitaalsverhoging.

Maar dat bleek nog niet voldoende. Sporza komt namelijk met een opvallend nieuwtje naar buiten dat de financiële problemen op pijnlijke wijze illustreert. Zo zouden de koks recentelijk gestaakt hebben wegens achterstallige betalingen. Dit had uiteraard een negatieve invloed op het beschikbare assortiment.

Invloed op transferplannen

De club zelf weerlegt dat verhaal, maar het is duidelijk dat de financiële perikelen nog lang niet van de baan zijn. De inkomsten uit de Champions League en transferopbrengsten van onder meer Arthur Vermeeren, moeten weliswaar voor een boost zorgen. Maar nu al lijkt duidelijk dat RAFC zijn uitgaven tijdens de transferperiode beperkt zal moeten houden, terwijl het naar alle waarschijnlijkheid nog meer sterkhouders zal moeten verkopen.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

15
15
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

146
146
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

159
159
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

84
84
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

59
59
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

225
225
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

62
62
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

481
481
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

157
157
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

186
186
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

57
57
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

107
107
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

120
120
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

99
99
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

39
39
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

363
363
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

576
576
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

485
485
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

392
392
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

442
442
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

436
436
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

693
693
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

650
650

Meer sportnieuws