Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

door
Pijnlijk 'nieuwtje' legt financiële sores bij Antwerp bloot

Antwerp FC boekte in de voorbije jaren enorme sportieve successen, met de dubbel van vorig seizoen als absoluut hoogtepunt. Maar die successen hebben natuurlijk ook een prijskaartje. Het is dan ook geen geheim meer dat RAFC al een tijdje kampt met financiële perikelen.

In de voorbije jaren pakte de Great Old uit met een pak fraaie transfers en werd de omkadering verder geprofessionaliseerd. Daar werden vorig seizoen de vruchten van geplukt met de landstitel, beker én supercup. Maar die successen kostten natuurlijk wel een flinke duit.

De uitgaven werden bijna volledig gedragen door voorzitter Paul Gheysens. De preses kan echter natuurlijk niet alle kosten zomaar op zich blijven nemen. Zeker nu zijn andere ondernemingen ook in slechte papieren zitten. En dus raakte in januari bekend dat de club kampt met 'cashflow-problemen'.

LEES OOK: Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Koks in staking

Dat werd ook geïllustreerd in de boekhoudkundige cijfers. Uit de jaarrekening blijkt namelijk dat afgelopen seizoen een verlies werd geboekt van liefst 46.4 miljoen euro. Geen enkele Belgische club deed ooit slechter. Bijgevolg was Gheysens toch weer genoodzaakt om bij te passen in de vorm van een kapitaalsverhoging.

Maar dat bleek nog niet voldoende. Sporza komt namelijk met een opvallend nieuwtje naar buiten dat de financiële problemen op pijnlijke wijze illustreert. Zo zouden de koks recentelijk gestaakt hebben wegens achterstallige betalingen. Dit had uiteraard een negatieve invloed op het beschikbare assortiment.

Invloed op transferplannen

De club zelf weerlegt dat verhaal, maar het is duidelijk dat de financiële perikelen nog lang niet van de baan zijn. De inkomsten uit de Champions League en transferopbrengsten van onder meer Arthur Vermeeren, moeten weliswaar voor een boost zorgen. Maar nu al lijkt duidelijk dat RAFC zijn uitgaven tijdens de transferperiode beperkt zal moeten houden, terwijl het naar alle waarschijnlijkheid nog meer sterkhouders zal moeten verkopen.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

6
6
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

16
16
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

36
36
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

25
25
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

204
204
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

71
71
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

273
273
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

118
118
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

204
204
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

381
381
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

163
163
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

296
296
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

136
136
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

365
365
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

715
715
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

108
108
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

110
110
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

229
229
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

778
778
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

102
102
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

302
302
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

105
105
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

177
177
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

940
940

Meer sportnieuws