'Blessure Hazard gooit transferplannen Anderlecht overhoop'

door
'Blessure Hazard gooit transferplannen Anderlecht overhoop'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend zijn leidersplaats in de Jupiler Pro League verdedigen. Daarvoor zal Paars-Wit wel geen beroep kunnen doen op Thorgan Hazard. En zijn zware blessure heeft mogelijk ook gevolgen naar komend seizoen toe.

RSCA wist zondag de koppositie over te nemen door eindelijk te winnen van stadsrivaal Union SG. De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was dan ook bijzonder groot achteraf. Behalve dan voor Hazard. De voormalige Gouden Schoen-winnaar verstapte zich na een duel en meteen werd duidelijk dat het ernstig was.

Hazard moest noodgedwongen gewisseld worden, bij het verlaten van het veld had hij ook ondersteuning van de verzorgers nodig. Na de match werd hij dan weer gespot op krukken. En daags nadien raakte ook het officiële verdict bekend: een zwaar letsel aan de kruisbanden.

LEES OOK: Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Maandenlange afwezigheid

Naar verluidt zal hij eind deze week dan ook geopereerd worden door de specialist terzake dokter Geert Declerq. En vervolgens kan een bijzonder lange revalidatie beginnen. RSCA wou zelf nog geen datum op zijn terugkeer plakken, maar al snel was er sprake van minstens zes maanden onbeschikbaarheid.

Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een afwezigheid tot minstens begin volgend kalenderjaar. Naar alle waarschijnlijkheid zal Anderlecht dus ook voor een groot deel van komend seizoen geen beroep kunnen doen op Hazard. En dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt.

Blijft Amuzu?

De kans dat RSCA in de zomermercato een directe vervanger gaat halen is op dit moment klein. Maar de blessure van Hazard zorgt er mogelijk voor dat andere spelers uit het aanvallende compartiment langer aan boord worden gehouden. Zo stelt SudPresse dat men bijvoorbeeld zal proberen om Francis Amuzu in Brussel te houden om de afwezigheid van Hazard op te vangen. Zeker als Anderlecht Europese voorrondes zal moeten spelen. Ook de andere (flank)aanvallers zullen minder snel een vrijgeleide krijgen.

Anderlecht moet een directe vervanger voor Hazard halen ...

Meest recent

Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

23
23
Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

23
23
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

177
177
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

133
133
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

173
173
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

168
168
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

83
83
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

104
104
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

226
226
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

154
154
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

54
54
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

346
346
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

256
256
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

126
126
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

408
408
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

91
91
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

788
788
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

273
273
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

218
218
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

170
170
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

393
393
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

151
151
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

131
131
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

84
84
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

438
438

Meer sportnieuws