'Blessure Hazard gooit transferplannen Anderlecht overhoop'

door
'Blessure Hazard gooit transferplannen Anderlecht overhoop'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend zijn leidersplaats in de Jupiler Pro League verdedigen. Daarvoor zal Paars-Wit wel geen beroep kunnen doen op Thorgan Hazard. En zijn zware blessure heeft mogelijk ook gevolgen naar komend seizoen toe.

RSCA wist zondag de koppositie over te nemen door eindelijk te winnen van stadsrivaal Union SG. De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was dan ook bijzonder groot achteraf. Behalve dan voor Hazard. De voormalige Gouden Schoen-winnaar verstapte zich na een duel en meteen werd duidelijk dat het ernstig was.

Hazard moest noodgedwongen gewisseld worden, bij het verlaten van het veld had hij ook ondersteuning van de verzorgers nodig. Na de match werd hij dan weer gespot op krukken. En daags nadien raakte ook het officiële verdict bekend: een zwaar letsel aan de kruisbanden.

LEES OOK: RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Maandenlange afwezigheid

Naar verluidt zal hij eind deze week dan ook geopereerd worden door de specialist terzake dokter Geert Declerq. En vervolgens kan een bijzonder lange revalidatie beginnen. RSCA wou zelf nog geen datum op zijn terugkeer plakken, maar al snel was er sprake van minstens zes maanden onbeschikbaarheid.

Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een afwezigheid tot minstens begin volgend kalenderjaar. Naar alle waarschijnlijkheid zal Anderlecht dus ook voor een groot deel van komend seizoen geen beroep kunnen doen op Hazard. En dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt.

Blijft Amuzu?

De kans dat RSCA in de zomermercato een directe vervanger gaat halen is op dit moment klein. Maar de blessure van Hazard zorgt er mogelijk voor dat andere spelers uit het aanvallende compartiment langer aan boord worden gehouden. Zo stelt SudPresse dat men bijvoorbeeld zal proberen om Francis Amuzu in Brussel te houden om de afwezigheid van Hazard op te vangen. Zeker als Anderlecht Europese voorrondes zal moeten spelen. Ook de andere (flank)aanvallers zullen minder snel een vrijgeleide krijgen.

Anderlecht moet een directe vervanger voor Hazard halen ...

Meest recent

'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

3
3
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

17
17
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

143
143
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

91
91
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

74
74
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

81
81
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

86
86
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

22
22
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

772
772
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

84
84
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

48
48
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

288
288
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

659
659
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

113
113
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

77
77
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

376
376
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

561
561
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

251
251
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

479
479
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

91
91
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

148
148
Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

165
165
Ruben Van Gucht breekt alle taboes: "Het is te klein"

Er is zelden een week dat Ruben Van Gucht niet in het nieuws verschijnt. De VRT-man kwam de ...

55
55
'Kompany lonkt naar JPL: smaakmaker hoog op lijstje'

Voor Bayern München zit de winterstop erop, zondag hervat de Duitse kampioen met een thuismatch ...

242
242
Gouden Schoen: Anderlecht staat voor einde horror-reeks

Zondagavond wordt voor de 72ste keer de Gouden Schoen uitgereikt. Recordkampioen RSC Anderlecht zal ...

354
354

Meer sportnieuws