'Blessure Hazard gooit transferplannen Anderlecht overhoop'

526 stemmen
'Blessure Hazard gooit transferplannen Anderlecht overhoop'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend zijn leidersplaats in de Jupiler Pro League verdedigen. Daarvoor zal Paars-Wit wel geen beroep kunnen doen op Thorgan Hazard. En zijn zware blessure heeft mogelijk ook gevolgen naar komend seizoen toe.

RSCA wist zondag de koppositie over te nemen door eindelijk te winnen van stadsrivaal Union SG. De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was dan ook bijzonder groot achteraf. Behalve dan voor Hazard. De voormalige Gouden Schoen-winnaar verstapte zich na een duel en meteen werd duidelijk dat het ernstig was.

Hazard moest noodgedwongen gewisseld worden, bij het verlaten van het veld had hij ook ondersteuning van de verzorgers nodig. Na de match werd hij dan weer gespot op krukken. En daags nadien raakte ook het officiële verdict bekend: een zwaar letsel aan de kruisbanden.

LEES OOK: Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

Maandenlange afwezigheid

Naar verluidt zal hij eind deze week dan ook geopereerd worden door de specialist terzake dokter Geert Declerq. En vervolgens kan een bijzonder lange revalidatie beginnen. RSCA wou zelf nog geen datum op zijn terugkeer plakken, maar al snel was er sprake van minstens zes maanden onbeschikbaarheid.

Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een afwezigheid tot minstens begin volgend kalenderjaar. Naar alle waarschijnlijkheid zal Anderlecht dus ook voor een groot deel van komend seizoen geen beroep kunnen doen op Hazard. En dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt.

Blijft Amuzu?

De kans dat RSCA in de zomermercato een directe vervanger gaat halen is op dit moment klein. Maar de blessure van Hazard zorgt er mogelijk voor dat andere spelers uit het aanvallende compartiment langer aan boord worden gehouden. Zo stelt SudPresse dat men bijvoorbeeld zal proberen om Francis Amuzu in Brussel te houden om de afwezigheid van Hazard op te vangen. Zeker als Anderlecht Europese voorrondes zal moeten spelen. Ook de andere (flank)aanvallers zullen minder snel een vrijgeleide krijgen.

Anderlecht moet een directe vervanger voor Hazard halen ...

Meest recent

'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

67
67
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

32
32
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

83
83
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

114
114
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

434
434
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

219
219
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

574
574
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

227
227
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

388
388
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

179
179
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

123
123
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

359
359
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

454
454
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

91
91
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

306
306
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

588
588
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

74
74
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

230
230
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

374
374
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

601
601
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

448
448
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

201
201
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

97
97

Meer sportnieuws