Kan Genk nog kampioen worden? Buffel spreekt klare taal

door
Kan Genk nog kampioen worden? Buffel spreekt klare taal

KRC Genk staat na drie speeldagen in de Champions' Play-Offs op de derde plaats en telt zeven punten minder dan leider Anderlecht. Kunnen de Limburgers nog steeds meestrijden voor de landstitel? 

Het gelijkspel tegen het tienkoppig Cercle Brugge zindert nog steeds na bij Genk, dat eerder al Union en Antwerp over de knie wist te leggen. Volgens Thomas Buffel, in het verleden jarenlang vaste waarde geweest voor de Limburgers, is er toch al heel wat veranderd bij z'n ex-club. 

“De aanvoer naar Arokodare is beter, in het verleden werd hij te vaak niet goed in stelling gebracht”, staat er te lezen in Het Belang van Limburg. “Het is een spits die wat mij betreft op zijn best is als er goede voorzetten komen vanop de flanken.”

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

El Khannous

Genk zal de komende weken wel moeten rekenen op een sterke Bilal El Khannous. De aanvallende middenvelder staat dichtbij een toptransfer en is met drie doelpunten en acht assists over alle competities heen bezig aan een sterk seizoen. 

"Meer scoren blijft een werkpunt, maar een assist is voor mij even belangrijk als een doelpunt. Bilal heeft daarnaast een grote impact met zijn balvastheid en inzicht. Hij kan rust brengen, wegdraaien en het spel verleggen", ging Buffel verder.

"Zo'n dingen kan je niet meten in statistieken, maar zijn wel van cruciaal belang. Hij is hoe dan ook van grote waarde voor dit Genk.”

Landskampioen

Met nog zeven wedstrijden te gaan staat Genk op zeven punten van leider Anderlecht. Doet het nog mee voor de landstitel? “Het kan zeker nog”, aldus Buffel. “We weten intussen hoe snel alles kan veranderen in de play-offs. Maar om de titel nog te kunnen pakken, zal Genk een sterk parcours moeten blijven afleggen.”

Denk jij dat Genk nog kampioen kan worden?

Meest recent

Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

11
11
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

97
97
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

45
45
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

111
111
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

198
198
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

162
162
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

197
197
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

217
217
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

382
382
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

283
283
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

81
81
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

270
270
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

145
145
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

188
188
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

533
533
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

208
208
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

590
590
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

187
187
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

250
250
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

322
322
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

548
548
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

268
268

Meer sportnieuws