Goots doet titelvoorspelling: "Schrijf hen nog niet af!"

door
Goots doet titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs heeft sinds afgelopen weekend een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist eindelijk te winnen van Union SG en nam de macht in het klassement over van zijn stadsgenoot. Maar met nog zeven speeldagen te gaan kan er nog heel veel gebeuren.

Lange tijd leek Union af te stevenen op de landstitel. De Brusselaars kwamen in de reguliere competitie, die ze uiteindelijk overtuigend wonnen, dan ook ijzersterk voor de dag en lieten amper steken vallen. Maar nu de eindmeet in zicht komt, begint de motor te sputteren. Met 0 op 9 werd de start van de PO's compleet gemist.

Die pijnlijke reeks in combinatie met de puntenhalvering, zorgt ervoor dat Union voor het eerste in maanden zijn koppositie heeft moeten afstaan. Zo is Anderlecht vanaf heden de nieuwe leider. Maar ook de recordkampioen kon nog niet volledig overtuigen en de verschillen in het klassement blijven beperkt.

LEES OOK: Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Superboost RSCA

Union telt momenteel drie punten minder, maar zou bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel zijn. Club Brugge is inmiddels genaderd tot op vrij punten, terwijl KRC Genk nog zeven punten achterstand telt. Door de vele onderlinge confrontaties in de PO's, kan zo'n kloof echter in een mum van tijd weggewerkt worden.

Anderlecht mag zich dus nog niet rijk rekenen. Maar volgens analist Patrick Goots kan de zege tegen Union wel een flinke boost opleveren. Zeker omdat RSCA de klus met 10 man klaarde. "Ze kregen een superboost. Ze beseffen ze nu: ‘Wij kunnen alles aan’. In de titelstrijd kan dit een kantelmoment zijn", stelt Goots bij Gazet van Antwerpen.

Thuismatchen beslissend

Desondanks voorspelt de oud-spits dat de echte titelkandidaten pas binnen enkele speeldagen vast zullen staan. "Club gaat zeker meedoen, maar schrijf ook KRC Genk nog niet af. Het kan nog alle kanten op in deze Play-Offs, waarin de thuismatchen bepalend zullen zijn. Ik denk dat we nog een drietal weken moeten wachten alvorens we kunnen zeggen welke ploegen het onder elkaar zullen uitvechten voor de titel."

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

19
19
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

32
32
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

50
50
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

50
50
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

210
210
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

53
53
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

426
426
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

516
516
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

93
93
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

349
349
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

254
254
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

552
552
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

423
423
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

88
88
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

835
835
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

440
440
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

226
226
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

272
272
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

802
802
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1084
1084
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

343
343
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

128
128
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

331
331
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

346
346
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

686
686

Meer sportnieuws