Goots doet titelvoorspelling: "Schrijf hen nog niet af!"

1543 stemmen
Goots doet titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs heeft sinds afgelopen weekend een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist eindelijk te winnen van Union SG en nam de macht in het klassement over van zijn stadsgenoot. Maar met nog zeven speeldagen te gaan kan er nog heel veel gebeuren.

Lange tijd leek Union af te stevenen op de landstitel. De Brusselaars kwamen in de reguliere competitie, die ze uiteindelijk overtuigend wonnen, dan ook ijzersterk voor de dag en lieten amper steken vallen. Maar nu de eindmeet in zicht komt, begint de motor te sputteren. Met 0 op 9 werd de start van de PO's compleet gemist.

Die pijnlijke reeks in combinatie met de puntenhalvering, zorgt ervoor dat Union voor het eerste in maanden zijn koppositie heeft moeten afstaan. Zo is Anderlecht vanaf heden de nieuwe leider. Maar ook de recordkampioen kon nog niet volledig overtuigen en de verschillen in het klassement blijven beperkt.

LEES OOK: Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Superboost RSCA

Union telt momenteel drie punten minder, maar zou bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel zijn. Club Brugge is inmiddels genaderd tot op vrij punten, terwijl KRC Genk nog zeven punten achterstand telt. Door de vele onderlinge confrontaties in de PO's, kan zo'n kloof echter in een mum van tijd weggewerkt worden.

Anderlecht mag zich dus nog niet rijk rekenen. Maar volgens analist Patrick Goots kan de zege tegen Union wel een flinke boost opleveren. Zeker omdat RSCA de klus met 10 man klaarde. "Ze kregen een superboost. Ze beseffen ze nu: ‘Wij kunnen alles aan’. In de titelstrijd kan dit een kantelmoment zijn", stelt Goots bij Gazet van Antwerpen.

Thuismatchen beslissend

Desondanks voorspelt de oud-spits dat de echte titelkandidaten pas binnen enkele speeldagen vast zullen staan. "Club gaat zeker meedoen, maar schrijf ook KRC Genk nog niet af. Het kan nog alle kanten op in deze Play-Offs, waarin de thuismatchen bepalend zullen zijn. Ik denk dat we nog een drietal weken moeten wachten alvorens we kunnen zeggen welke ploegen het onder elkaar zullen uitvechten voor de titel."

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

53
53
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

28
28
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

247
247
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

36
36
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

129
129
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

31
31
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

59
59
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

305
305
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

115
115
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

100
100
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

69
69
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

179
179
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

566
566
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

785
785
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

649
649
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

104
104
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

471
471
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

663
663
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

269
269
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

80
80
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

272
272
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

501
501
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

271
271
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

766
766
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

242
242

Meer sportnieuws