Goots doet titelvoorspelling: "Schrijf hen nog niet af!"

door
Goots doet titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs heeft sinds afgelopen weekend een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist eindelijk te winnen van Union SG en nam de macht in het klassement over van zijn stadsgenoot. Maar met nog zeven speeldagen te gaan kan er nog heel veel gebeuren.

Lange tijd leek Union af te stevenen op de landstitel. De Brusselaars kwamen in de reguliere competitie, die ze uiteindelijk overtuigend wonnen, dan ook ijzersterk voor de dag en lieten amper steken vallen. Maar nu de eindmeet in zicht komt, begint de motor te sputteren. Met 0 op 9 werd de start van de PO's compleet gemist.

Die pijnlijke reeks in combinatie met de puntenhalvering, zorgt ervoor dat Union voor het eerste in maanden zijn koppositie heeft moeten afstaan. Zo is Anderlecht vanaf heden de nieuwe leider. Maar ook de recordkampioen kon nog niet volledig overtuigen en de verschillen in het klassement blijven beperkt.

LEES OOK: Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Superboost RSCA

Union telt momenteel drie punten minder, maar zou bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel zijn. Club Brugge is inmiddels genaderd tot op vrij punten, terwijl KRC Genk nog zeven punten achterstand telt. Door de vele onderlinge confrontaties in de PO's, kan zo'n kloof echter in een mum van tijd weggewerkt worden.

Anderlecht mag zich dus nog niet rijk rekenen. Maar volgens analist Patrick Goots kan de zege tegen Union wel een flinke boost opleveren. Zeker omdat RSCA de klus met 10 man klaarde. "Ze kregen een superboost. Ze beseffen ze nu: ‘Wij kunnen alles aan’. In de titelstrijd kan dit een kantelmoment zijn", stelt Goots bij Gazet van Antwerpen.

Thuismatchen beslissend

Desondanks voorspelt de oud-spits dat de echte titelkandidaten pas binnen enkele speeldagen vast zullen staan. "Club gaat zeker meedoen, maar schrijf ook KRC Genk nog niet af. Het kan nog alle kanten op in deze Play-Offs, waarin de thuismatchen bepalend zullen zijn. Ik denk dat we nog een drietal weken moeten wachten alvorens we kunnen zeggen welke ploegen het onder elkaar zullen uitvechten voor de titel."

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

13
13
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

49
49
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

19
19
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

99
99
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

251
251
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

151
151
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

139
139
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

29
29
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

53
53
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

125
125
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

148
148
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

386
386
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

122
122
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

40
40
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

122
122
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

145
145
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

260
260
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

77
77
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

126
126
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

188
188
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

139
139
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

274
274
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

248
248

Meer sportnieuws