Goots doet titelvoorspelling: "Schrijf hen nog niet af!"

1543 stemmen
Goots doet titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs heeft sinds afgelopen weekend een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist eindelijk te winnen van Union SG en nam de macht in het klassement over van zijn stadsgenoot. Maar met nog zeven speeldagen te gaan kan er nog heel veel gebeuren.

Lange tijd leek Union af te stevenen op de landstitel. De Brusselaars kwamen in de reguliere competitie, die ze uiteindelijk overtuigend wonnen, dan ook ijzersterk voor de dag en lieten amper steken vallen. Maar nu de eindmeet in zicht komt, begint de motor te sputteren. Met 0 op 9 werd de start van de PO's compleet gemist.

Die pijnlijke reeks in combinatie met de puntenhalvering, zorgt ervoor dat Union voor het eerste in maanden zijn koppositie heeft moeten afstaan. Zo is Anderlecht vanaf heden de nieuwe leider. Maar ook de recordkampioen kon nog niet volledig overtuigen en de verschillen in het klassement blijven beperkt.

LEES OOK: Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Superboost RSCA

Union telt momenteel drie punten minder, maar zou bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel zijn. Club Brugge is inmiddels genaderd tot op vrij punten, terwijl KRC Genk nog zeven punten achterstand telt. Door de vele onderlinge confrontaties in de PO's, kan zo'n kloof echter in een mum van tijd weggewerkt worden.

Anderlecht mag zich dus nog niet rijk rekenen. Maar volgens analist Patrick Goots kan de zege tegen Union wel een flinke boost opleveren. Zeker omdat RSCA de klus met 10 man klaarde. "Ze kregen een superboost. Ze beseffen ze nu: ‘Wij kunnen alles aan’. In de titelstrijd kan dit een kantelmoment zijn", stelt Goots bij Gazet van Antwerpen.

Thuismatchen beslissend

Desondanks voorspelt de oud-spits dat de echte titelkandidaten pas binnen enkele speeldagen vast zullen staan. "Club gaat zeker meedoen, maar schrijf ook KRC Genk nog niet af. Het kan nog alle kanten op in deze Play-Offs, waarin de thuismatchen bepalend zullen zijn. Ik denk dat we nog een drietal weken moeten wachten alvorens we kunnen zeggen welke ploegen het onder elkaar zullen uitvechten voor de titel."

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

95
95
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

52
52
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

42
42
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

447
447
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

198
198
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

86
86
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

97
97
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

100
100
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

85
85
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

251
251
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

103
103
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

369
369
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

96
96
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

130
130
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

533
533
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

193
193
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

66
66
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

336
336
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

258
258
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

132
132
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

188
188
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

495
495
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

94
94

Meer sportnieuws