'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

588
'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

Na elf opeenvolgende titels, is een einde gekomen aan de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga. Het ijzersterke Bayer Leverkusen heeft zich zondagavond immers officieel tot Duits kampioen gekroond. En de ploeg van coach Xabi Alonso wil in de komende jaargang ook bevestigen.

Sinds was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de huidige jaargang dus verandering in gekomen.

En er zijn voldoende elementen die erop wijzen dat dit geen toevalstreffer zal worden. Leverkusen kan met Alonso bijvoorbeeld rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd worden. Maar de Spanjaard liet al verstaan dat hij zijn huidige werkgever sowieso trouw blijft.

LEES OOK: Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

Wirtz blijft op post

Komend seizoen wil Alonso met Leverkusen ook in de Champions League indruk maken. En daarvoor kan hij allicht blijven rekenen op Florian Wirtz. De Duitse spelmaker geldt momenteel als één van de grootste talenten op de Europese velden. Dat bewees hij zondag nog met een hattrick in de titelmatch.

Wirtz kan dan ook rekenen op heel wat interesse vanuit de Europese top. Maar voorlopig wil hij van geen vertrek weten. Zo liet transferexpert Fabrizio Romano verstaan dat de 20-jarige international komende zomer aan boord blijft. Ten vroegste pas na volgend seizoen zou een toptransfer aan de orde zijn.

Versterking op komst

Twee enorme meevaller dus en wellicht een inspiratie voor andere smaakmakers om gewoon op post te blijven. Ondertussen wordt echter ook al gezocht naar versterking in de breedte. Volgens The Sun is het vizier onder meer gericht op Crysencio Summerville. De Nederlandse flankspeler is dan ook bezig aan een puik seizoen bij Leeds United, de huidige nummer drie in de Championship. En in de komende weken zullen ongetwijfeld nog meer targets opduiken, Bilal El Khannouss (KRC Genk) werd bijvoorbeeld ook al genoemd. Leverkusen wil zijn landstitel dus meteen verzilveren op de transfermarkt.

Leverkusen wordt jarenlang de grootste uitdager van Bayern ...

Meest recent

Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

10
10
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

7
7
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

6
6
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

54
54
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

75
75
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

60
60
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

95
95
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

31
31
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

5
5
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

41
41
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

39
39
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

116
116
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

85
85
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

38
38
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

153
153
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

58
58
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

41
41
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

109
109
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

82
82
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

251
251
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

742
742
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

267
267
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

96
96

Meer sportnieuws