'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

door
'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

Na elf opeenvolgende titels, is een einde gekomen aan de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga. Het ijzersterke Bayer Leverkusen heeft zich zondagavond immers officieel tot Duits kampioen gekroond. En de ploeg van coach Xabi Alonso wil in de komende jaargang ook bevestigen.

Sinds was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de huidige jaargang dus verandering in gekomen.

En er zijn voldoende elementen die erop wijzen dat dit geen toevalstreffer zal worden. Leverkusen kan met Alonso bijvoorbeeld rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd worden. Maar de Spanjaard liet al verstaan dat hij zijn huidige werkgever sowieso trouw blijft.

LEES OOK: Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

Wirtz blijft op post

Komend seizoen wil Alonso met Leverkusen ook in de Champions League indruk maken. En daarvoor kan hij allicht blijven rekenen op Florian Wirtz. De Duitse spelmaker geldt momenteel als één van de grootste talenten op de Europese velden. Dat bewees hij zondag nog met een hattrick in de titelmatch.

Wirtz kan dan ook rekenen op heel wat interesse vanuit de Europese top. Maar voorlopig wil hij van geen vertrek weten. Zo liet transferexpert Fabrizio Romano verstaan dat de 20-jarige international komende zomer aan boord blijft. Ten vroegste pas na volgend seizoen zou een toptransfer aan de orde zijn.

Versterking op komst

Twee enorme meevaller dus en wellicht een inspiratie voor andere smaakmakers om gewoon op post te blijven. Ondertussen wordt echter ook al gezocht naar versterking in de breedte. Volgens The Sun is het vizier onder meer gericht op Crysencio Summerville. De Nederlandse flankspeler is dan ook bezig aan een puik seizoen bij Leeds United, de huidige nummer drie in de Championship. En in de komende weken zullen ongetwijfeld nog meer targets opduiken, Bilal El Khannouss (KRC Genk) werd bijvoorbeeld ook al genoemd. Leverkusen wil zijn landstitel dus meteen verzilveren op de transfermarkt.

Leverkusen wordt jarenlang de grootste uitdager van Bayern ...

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

6
6
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

127
127
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

165
165
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

104
104
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

79
79
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

158
158
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

53
53
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

327
327
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

106
106
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

354
354
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

156
156
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

249
249
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

538
538
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

199
199
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

333
333
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

406
406
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

842
842
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

114
114
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

152
152
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

247
247
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

839
839
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

109
109

Meer sportnieuws