'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

door
'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

Na elf opeenvolgende titels, is een einde gekomen aan de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga. Het ijzersterke Bayer Leverkusen heeft zich zondagavond immers officieel tot Duits kampioen gekroond. En de ploeg van coach Xabi Alonso wil in de komende jaargang ook bevestigen.

Sinds was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de huidige jaargang dus verandering in gekomen.

En er zijn voldoende elementen die erop wijzen dat dit geen toevalstreffer zal worden. Leverkusen kan met Alonso bijvoorbeeld rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd worden. Maar de Spanjaard liet al verstaan dat hij zijn huidige werkgever sowieso trouw blijft.

LEES OOK: Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Wirtz blijft op post

Komend seizoen wil Alonso met Leverkusen ook in de Champions League indruk maken. En daarvoor kan hij allicht blijven rekenen op Florian Wirtz. De Duitse spelmaker geldt momenteel als één van de grootste talenten op de Europese velden. Dat bewees hij zondag nog met een hattrick in de titelmatch.

Wirtz kan dan ook rekenen op heel wat interesse vanuit de Europese top. Maar voorlopig wil hij van geen vertrek weten. Zo liet transferexpert Fabrizio Romano verstaan dat de 20-jarige international komende zomer aan boord blijft. Ten vroegste pas na volgend seizoen zou een toptransfer aan de orde zijn.

Versterking op komst

Twee enorme meevaller dus en wellicht een inspiratie voor andere smaakmakers om gewoon op post te blijven. Ondertussen wordt echter ook al gezocht naar versterking in de breedte. Volgens The Sun is het vizier onder meer gericht op Crysencio Summerville. De Nederlandse flankspeler is dan ook bezig aan een puik seizoen bij Leeds United, de huidige nummer drie in de Championship. En in de komende weken zullen ongetwijfeld nog meer targets opduiken, Bilal El Khannouss (KRC Genk) werd bijvoorbeeld ook al genoemd. Leverkusen wil zijn landstitel dus meteen verzilveren op de transfermarkt.

Leverkusen wordt jarenlang de grootste uitdager van Bayern ...

Meest recent

Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

20
20
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

31
31
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

16
16
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

4
4
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

56
56
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

49
49
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

54
54
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

79
79
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

110
110
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

14
14
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

319
319
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

76
76
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

240
240
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

227
227
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

295
295
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

273
273
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

300
300
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

218
218
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

569
569
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

160
160
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

302
302
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

218
218
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

181
181
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

430
430

Meer sportnieuws