'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

588 stemmen
'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

Na elf opeenvolgende titels, is een einde gekomen aan de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga. Het ijzersterke Bayer Leverkusen heeft zich zondagavond immers officieel tot Duits kampioen gekroond. En de ploeg van coach Xabi Alonso wil in de komende jaargang ook bevestigen.

Sinds was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de huidige jaargang dus verandering in gekomen.

En er zijn voldoende elementen die erop wijzen dat dit geen toevalstreffer zal worden. Leverkusen kan met Alonso bijvoorbeeld rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd worden. Maar de Spanjaard liet al verstaan dat hij zijn huidige werkgever sowieso trouw blijft.

LEES OOK: 'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Wirtz blijft op post

Komend seizoen wil Alonso met Leverkusen ook in de Champions League indruk maken. En daarvoor kan hij allicht blijven rekenen op Florian Wirtz. De Duitse spelmaker geldt momenteel als één van de grootste talenten op de Europese velden. Dat bewees hij zondag nog met een hattrick in de titelmatch.

Wirtz kan dan ook rekenen op heel wat interesse vanuit de Europese top. Maar voorlopig wil hij van geen vertrek weten. Zo liet transferexpert Fabrizio Romano verstaan dat de 20-jarige international komende zomer aan boord blijft. Ten vroegste pas na volgend seizoen zou een toptransfer aan de orde zijn.

Versterking op komst

Twee enorme meevaller dus en wellicht een inspiratie voor andere smaakmakers om gewoon op post te blijven. Ondertussen wordt echter ook al gezocht naar versterking in de breedte. Volgens The Sun is het vizier onder meer gericht op Crysencio Summerville. De Nederlandse flankspeler is dan ook bezig aan een puik seizoen bij Leeds United, de huidige nummer drie in de Championship. En in de komende weken zullen ongetwijfeld nog meer targets opduiken, Bilal El Khannouss (KRC Genk) werd bijvoorbeeld ook al genoemd. Leverkusen wil zijn landstitel dus meteen verzilveren op de transfermarkt.

Leverkusen wordt jarenlang de grootste uitdager van Bayern ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

149
149
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

68
68
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

144
144
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

59
59
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

474
474
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

120
120
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

147
147
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

172
172
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

56
56
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

959
959
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

816
816
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

682
682
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

257
257
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

725
725
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

474
474
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

448
448

Meer sportnieuws