'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

588 stemmen
'Leverkusen verzilvert landstitel meteen op transfermarkt'

Na elf opeenvolgende titels, is een einde gekomen aan de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga. Het ijzersterke Bayer Leverkusen heeft zich zondagavond immers officieel tot Duits kampioen gekroond. En de ploeg van coach Xabi Alonso wil in de komende jaargang ook bevestigen.

Sinds was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de huidige jaargang dus verandering in gekomen.

En er zijn voldoende elementen die erop wijzen dat dit geen toevalstreffer zal worden. Leverkusen kan met Alonso bijvoorbeeld rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd worden. Maar de Spanjaard liet al verstaan dat hij zijn huidige werkgever sowieso trouw blijft.

LEES OOK: 'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Wirtz blijft op post

Komend seizoen wil Alonso met Leverkusen ook in de Champions League indruk maken. En daarvoor kan hij allicht blijven rekenen op Florian Wirtz. De Duitse spelmaker geldt momenteel als één van de grootste talenten op de Europese velden. Dat bewees hij zondag nog met een hattrick in de titelmatch.

Wirtz kan dan ook rekenen op heel wat interesse vanuit de Europese top. Maar voorlopig wil hij van geen vertrek weten. Zo liet transferexpert Fabrizio Romano verstaan dat de 20-jarige international komende zomer aan boord blijft. Ten vroegste pas na volgend seizoen zou een toptransfer aan de orde zijn.

Versterking op komst

Twee enorme meevaller dus en wellicht een inspiratie voor andere smaakmakers om gewoon op post te blijven. Ondertussen wordt echter ook al gezocht naar versterking in de breedte. Volgens The Sun is het vizier onder meer gericht op Crysencio Summerville. De Nederlandse flankspeler is dan ook bezig aan een puik seizoen bij Leeds United, de huidige nummer drie in de Championship. En in de komende weken zullen ongetwijfeld nog meer targets opduiken, Bilal El Khannouss (KRC Genk) werd bijvoorbeeld ook al genoemd. Leverkusen wil zijn landstitel dus meteen verzilveren op de transfermarkt.

Leverkusen wordt jarenlang de grootste uitdager van Bayern ...

Meest recent

Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

13
13
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

14
14
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

189
189
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

19
19
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

297
297
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

96
96
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

43
43
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

200
200
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

33
33
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

45
45
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

200
200
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

602
602
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

186
186
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

444
444
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

76
76
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

226
226
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

552
552
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

545
545
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

493
493
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

372
372
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

208
208
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

607
607
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

275
275
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1115
1115

Meer sportnieuws