Club Brugge slikt bittere pil: basisplaats voor Boyata?

door
Club Brugge slikt bittere pil: basisplaats voor Boyata?

Indien het zondag ook kan winnen van Union doet Club Brugge weer volop mee om de landstitel. Alleen zou het drukke schema wel eens zijn tol kunnen eisen. Tussendoor staat er voor Blauw-Zwart tenslotte nog een bezoekje aan Griekenland op het programma.

Geen plezierreisje, want na de 1-0 zege in de heenmatch willen de troepen van Nicky Hayen doorstoten naar de halve finale van de Conference League. Om die opdracht tot een goed einde te brengen hoopt de T1-ad inteirm een aantal pionnen te recupereren uit de druk gevulde ziekenboeg.

Spileers ontbreekt

Te meer omdat er met Brandon Mechele, Igor Thiago en Maxim De Cuyper drie sleutelfiguren ontbreken omwille van een schorsing. Het viertal Andreas Skov Olsen, Denis Odoi, Simon Mignolet én Casper Nielsen stapt gelukkig alvast stuk voor stuk mee het vliegtuig op richting Thessaloniki.

Een hoopgevend signaal, al valt het nog af te wachten wie van hen ook daadwerkelijk reeds voldoende hersteld is om daar terug in actie te komen. Op wie Hayen al zeker geen beroep zal kunnen doen is dus evenwel Jorne Spileers, die als enige nog geen deel uitmaakt van de wedstrijdkern.

Kans voor Boyata?

De 19-jarige verdediger kreeg afgelopen donderdag nog eens de voorkeur op Joel Ordonez, die hem echter iets voor het uur moest komen aflossen na een harde botsing met het hoofd. Zelf liet Spileers achteraf weten dat hij daar een hersenschudding én een breuk aan heeft overgehouden.

Afwachten dus wanneer de Jonge Duivel, al dan niet met een masker, opnieuw klaar zal zijn voor de strijd. Door de schorsing van Mechele komt zijn afwezigheid alleszins hoogst ongelegen. Bij gebrek aan alternatieven mag Dedryck Boyata zowaar nog eens hopen op een kans als titularis.

Denkt u dat Boyata donderdag zal starten?

Meest recent

Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang verbaast Italië

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

11
11
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

131
131
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

65
65
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

71
71
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

36
36
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

83
83
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

220
220
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

283
283
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

45
45
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

95
95
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

295
295
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

235
235
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

97
97
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

589
589
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

139
139
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

241
241
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

202
202
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

229
229
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

398
398
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

192
192
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

254
254
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

49
49
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

156
156
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

93
93
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

191
191

Meer sportnieuws