'JPL verliest spektakelman: Koffi heeft toptransfer beet'

door
'JPL verliest spektakelman: Koffi heeft toptransfer beet'

De ontknoping in het clubvoetbal draait op volle toeren, ondertussen komt ook de zomerse transferperiode steeds dichterbij. Daarin zal de Jupiler Pro League opnieuw afscheid nemen van heel wat kleurrijke figuren. Zo ook van Hervé Koffi.

Na een behoorlijk dramatisch seizoen, probeert Sporting Charleroi zich momenteel van het behoud te verzekeren via de Relegation Play-Offs. Met 4 op 6 werd daarin alvast een goede start genomen. Al moet er in de komende 4 duels wel bevestigd worden. Daarvoor rekenen de Carolo's onder meer op Koffi.

Spektakel in goede en slechte zin

De international van Burkina Faso belandde in de zomer van 2021 op Mambourg. Charleroi nam hem toen definitief over van Lille OSC, nadat hij het seizoen daarvoor mooie dingen had laten zien op huurbasis bij Moeskroen. En zijn transfer werd een behoorlijk succes voor de Henegouwers.

Zo heeft de doelman inmiddels bijna 100 matchen namens Charleroi op de teller staan. Met Koffi in doel is spektakel dan ook verzekerd. Op begenadigde dag kan hij bijvoorbeeld uitpakken met de ene straffe redding na de andere. Maar minstens even vaak laat hij zich opmerken met markante blunders en vreemde kronkels. Afgelopen weekend nog tegen KV Kortrijk.

Fraaie transfer naar Franse subtop

De liefhebbers van zijn stuntwerk kunnen echter maar best genieten van de komende weken. Momenteel is Koffi immers bezig aan zijn afscheidstournee op de Belgische velden. Verschillende bronnen melden dat de doelman zich opmaakt voor een fraaie transfer. Zo zou het sluitstuk op punt staan om bij RC Lens te tekenen.

De Franse subtopper, vorig seizoen nog knap tweede in de Ligue 1, zou volgens La Dernière Heure een slordige 2 miljoen neerleggen om de international over te nemen van Charleroi. Koffi zelf kan dan weer voor 4 seizoenen tekenen in het Stade Bollaert. Naar verluidt heeft hij zijn medische en fysieke proeven er inmiddels zelfs al afgelegd.

Charleroi hoort thuis in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

72
72
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

89
89
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

128
128
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

195
195
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

224
224
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

472
472
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

459
459
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

531
531
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

167
167
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

242
242
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

679
679
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

301
301
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

44
44
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws