Doku doet Engelse analisten duizelen: "Fenomenaal!"

door
Doku doet Engelse analisten duizelen:

In de Champions League is het deze week uitkijken naar de terugwedstrijd tussen giganten Manchester City en Real Madrid. De Engelsen tankten afgelopen weekend alvast vertrouwen door de koppositie in de Premier League over te nemen met een ruime zege tegen Luton Town. Daar speelde Jérémy Doku een hoofdrol in.

De heenmatch tussen City en Real eindigde vorige week op een spectaculair 3-3-gelijkspel en dus zal woensdag pas alles beslist worden in Manchester. Met oog op dat duel liet coach Pep Guardiola dan ook enkele grote namen rusten tegen Luton. Onder meer Rodri, Bernardo Silva en Phil Foden kwamen niet in actie. Toch bracht de Spaanse trainer ook verschillende kleppers tussen de lijnen.

Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld voldoende hersteld van de ziekte die hem in Madrid aan de kant hiel en dirigeerde het spel zoals gewoonlijk. In doel maakte Ederson dan weer zijn rentree na enkele weken blessureleed, terwijl Erling Haaland extra vertrouwen mocht opdoen na een lastige avond tegen Real. Ook Jérémy Doku mocht nog een keertje starten. En de Rode Duivel bedankte ruimschoots voor het vertrouwen.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Referentiematch na dipje

In de eerste helft zorgde hij voor enkele flitsende acties, zonder veel gevolgen. Na de pauze voegde hij daar ook de nodige efficiëntie aan toe. Eerste versierde Doku een strafschop, vervolgens tekende hij op fraaie wijze voor de vierde treffer van City en als kers op de taart legde hij de bal netjes af voor de 5-1 van Josko Gvardiol. Een 'Man of the Match'-prestatie dus, die hem in Engeland heel wat lof opleverde.

Analist Micah Richards zwaaide bijvoorbeeld met lof bij Match of the Day. "Hij speelde echt een heel, heel goede wedstrijd. Wat hij deed was erg belangrijk", opperde Richards. "Hij was briljant. En het was niet gemakkelijk voor hem, want hij verdween en verscheen telkens in en uit de ploeg. Na zijn goede start zijn iedereen dat hij in het team moest staan in plaats van Jack Grealish. Toen kreeg hij een dip, maar dit was weer een goede en belangrijke prestatie van hem."

Joker tegen Real

Bij Sky Sports had collega-analist Paul Merson het dan weer over 'een fenomenale Doku'. "Het is ongelooflijk hoe gebalanceerd hij op zijn tegenstander afloopt", aldus de oud-speler van Arsenal FC. David James, voormalig doelman van City, verwacht tot slot dat Doku een belangrijke pion kan worden tegen Real. Al zou hij de Belg wel op de bank laten starten en achter de hand houden als joker. "Als ik een verdediger van Real Madrid ben, hoe goed ik ook ben, zou ik denk: 'als deze jongen invalt in deze vorm, dan zit ik in de problemen'."

Wie zou u momenteel verkiezen als basisspeler bij City?

Meest recent

‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

4
4
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

18
18
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

42
42
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

90
90
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

69
69
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

110
110
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

445
445
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

53
53
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

248
248
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

188
188
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

985
985
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

190
190
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

806
806
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

500
500
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

591
591
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

536
536
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

125
125
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

34
34
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

144
144
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

631
631
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

136
136
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

282
282
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

283
283
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

161
161
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

101
101

Meer sportnieuws