Doku doet Engelse analisten duizelen: "Fenomenaal!"

619 stemmen
Doku doet Engelse analisten duizelen:

In de Champions League is het deze week uitkijken naar de terugwedstrijd tussen giganten Manchester City en Real Madrid. De Engelsen tankten afgelopen weekend alvast vertrouwen door de koppositie in de Premier League over te nemen met een ruime zege tegen Luton Town. Daar speelde Jérémy Doku een hoofdrol in.

De heenmatch tussen City en Real eindigde vorige week op een spectaculair 3-3-gelijkspel en dus zal woensdag pas alles beslist worden in Manchester. Met oog op dat duel liet coach Pep Guardiola dan ook enkele grote namen rusten tegen Luton. Onder meer Rodri, Bernardo Silva en Phil Foden kwamen niet in actie. Toch bracht de Spaanse trainer ook verschillende kleppers tussen de lijnen.

Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld voldoende hersteld van de ziekte die hem in Madrid aan de kant hiel en dirigeerde het spel zoals gewoonlijk. In doel maakte Ederson dan weer zijn rentree na enkele weken blessureleed, terwijl Erling Haaland extra vertrouwen mocht opdoen na een lastige avond tegen Real. Ook Jérémy Doku mocht nog een keertje starten. En de Rode Duivel bedankte ruimschoots voor het vertrouwen.

LEES OOK: Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Referentiematch na dipje

In de eerste helft zorgde hij voor enkele flitsende acties, zonder veel gevolgen. Na de pauze voegde hij daar ook de nodige efficiëntie aan toe. Eerste versierde Doku een strafschop, vervolgens tekende hij op fraaie wijze voor de vierde treffer van City en als kers op de taart legde hij de bal netjes af voor de 5-1 van Josko Gvardiol. Een 'Man of the Match'-prestatie dus, die hem in Engeland heel wat lof opleverde.

Analist Micah Richards zwaaide bijvoorbeeld met lof bij Match of the Day. "Hij speelde echt een heel, heel goede wedstrijd. Wat hij deed was erg belangrijk", opperde Richards. "Hij was briljant. En het was niet gemakkelijk voor hem, want hij verdween en verscheen telkens in en uit de ploeg. Na zijn goede start zijn iedereen dat hij in het team moest staan in plaats van Jack Grealish. Toen kreeg hij een dip, maar dit was weer een goede en belangrijke prestatie van hem."

Joker tegen Real

Bij Sky Sports had collega-analist Paul Merson het dan weer over 'een fenomenale Doku'. "Het is ongelooflijk hoe gebalanceerd hij op zijn tegenstander afloopt", aldus de oud-speler van Arsenal FC. David James, voormalig doelman van City, verwacht tot slot dat Doku een belangrijke pion kan worden tegen Real. Al zou hij de Belg wel op de bank laten starten en achter de hand houden als joker. "Als ik een verdediger van Real Madrid ben, hoe goed ik ook ben, zou ik denk: 'als deze jongen invalt in deze vorm, dan zit ik in de problemen'."

Wie zou u momenteel verkiezen als basisspeler bij City?

Meest recent

'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

24
24
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

85
85
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

141
141
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

197
197
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

300
300
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

65
65
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

550
550
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

613
613
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

323
323
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

438
438
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

71
71
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

213
213
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

70
70
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

120
120
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

553
553
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

719
719
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

227
227
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

171
171
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

192
192
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

445
445
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

115
115
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

125
125
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

197
197
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

636
636
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

90
90

Meer sportnieuws