Doku doet Engelse analisten duizelen: "Fenomenaal!"

619 stemmen
Doku doet Engelse analisten duizelen:

In de Champions League is het deze week uitkijken naar de terugwedstrijd tussen giganten Manchester City en Real Madrid. De Engelsen tankten afgelopen weekend alvast vertrouwen door de koppositie in de Premier League over te nemen met een ruime zege tegen Luton Town. Daar speelde Jérémy Doku een hoofdrol in.

De heenmatch tussen City en Real eindigde vorige week op een spectaculair 3-3-gelijkspel en dus zal woensdag pas alles beslist worden in Manchester. Met oog op dat duel liet coach Pep Guardiola dan ook enkele grote namen rusten tegen Luton. Onder meer Rodri, Bernardo Silva en Phil Foden kwamen niet in actie. Toch bracht de Spaanse trainer ook verschillende kleppers tussen de lijnen.

Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld voldoende hersteld van de ziekte die hem in Madrid aan de kant hiel en dirigeerde het spel zoals gewoonlijk. In doel maakte Ederson dan weer zijn rentree na enkele weken blessureleed, terwijl Erling Haaland extra vertrouwen mocht opdoen na een lastige avond tegen Real. Ook Jérémy Doku mocht nog een keertje starten. En de Rode Duivel bedankte ruimschoots voor het vertrouwen.

LEES OOK: 'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Referentiematch na dipje

In de eerste helft zorgde hij voor enkele flitsende acties, zonder veel gevolgen. Na de pauze voegde hij daar ook de nodige efficiëntie aan toe. Eerste versierde Doku een strafschop, vervolgens tekende hij op fraaie wijze voor de vierde treffer van City en als kers op de taart legde hij de bal netjes af voor de 5-1 van Josko Gvardiol. Een 'Man of the Match'-prestatie dus, die hem in Engeland heel wat lof opleverde.

Analist Micah Richards zwaaide bijvoorbeeld met lof bij Match of the Day. "Hij speelde echt een heel, heel goede wedstrijd. Wat hij deed was erg belangrijk", opperde Richards. "Hij was briljant. En het was niet gemakkelijk voor hem, want hij verdween en verscheen telkens in en uit de ploeg. Na zijn goede start zijn iedereen dat hij in het team moest staan in plaats van Jack Grealish. Toen kreeg hij een dip, maar dit was weer een goede en belangrijke prestatie van hem."

Joker tegen Real

Bij Sky Sports had collega-analist Paul Merson het dan weer over 'een fenomenale Doku'. "Het is ongelooflijk hoe gebalanceerd hij op zijn tegenstander afloopt", aldus de oud-speler van Arsenal FC. David James, voormalig doelman van City, verwacht tot slot dat Doku een belangrijke pion kan worden tegen Real. Al zou hij de Belg wel op de bank laten starten en achter de hand houden als joker. "Als ik een verdediger van Real Madrid ben, hoe goed ik ook ben, zou ik denk: 'als deze jongen invalt in deze vorm, dan zit ik in de problemen'."

🚀

Wie zou u momenteel verkiezen als basisspeler bij City?

Meest recent

Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

7
7
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

157
157
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

170
170
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

160
160
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

210
210
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

219
219
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

33
33
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

191
191
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

215
215
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

30
30
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

31
31
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

76
76
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

126
126
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

185
185
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

847
847
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

170
170
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

228
228
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

208
208
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

201
201
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

297
297
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

54
54
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

55
55
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

202
202
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

559
559

Meer sportnieuws