Overmars-toptransfer ontploft in het gezicht van Antwerp FC

door
Overmars-toptransfer ontploft in het gezicht van Antwerp FC

tChristopher Scott, destijds vergeleken met Kai Havertz, heeft de hoge verwachtingen niet kunnen waarmaken bij Antwerp FC en Hannover 96. Ondanks lof van coaches en media, slaagde hij er zelden in om indruk te maken op het veld.

Zijn gebrek aan speeltijd en blessures hebben zijn ontwikkeling belemmerd tijdens zijn uitleenbeurt bij Hannover. Met een mogelijke terugkeer naar Antwerp FC in het verschiet, staat zijn reputatie als “potentieel goudhaantje” en “juweel” op het spel.

Overmars en Van Bommel gek van ‘nieuwe Havertz’

Marc Overmars en Mark van Bommel hebben beide een indrukwekkende carrière als internationale topvoetballers achter de rug, en zij begrijpen het belang van een evenwichtige en goed samengestelde selectie.

De club zet daarom niet alleen in op ervaren spelers, maar ook op 'strategische aankopen' met een groot groeipotentieel. Dit seizoen werden Soumaïla Coulibaly en George Ilenikhena op deze manier aangetrokken, terwijl vorig seizoen Anthony Valencia en Christopher Scott als voorbeelden dienden.

Laatstgenoemde werd voor anderhalf miljoen euro overgenomen van Bayern München, en er werd een hoog verwachtingspatroon rond hem gecreëerd.

Het Laatste Nieuws noemde hem een "potentieel goudhaantje" en meldde bovendien dat Mark van Bommel een grote fan van de aanvaller was, wat mede invloed had op Scotts keuze voor Antwerp FC. 

BILD noemde Scott "een juweel" en in Duitsland werd hij vergeleken met Kai Havertz. Hansi Flick, de toenmalige trainer van Bayern, prees zijn snelheid, balvaardigheid en uitstekende prestaties op de training.

Holger Seitz, het hoofd van de Bayern-academie, voorspelde dat Scott alle benodigde kwaliteiten had om in België een vergelijkbaar parcours af te leggen zoals Joshua Zirkzee, die met groot succes door Bayern aan Anderlecht was verhuurd.

Bij Antwerp werd de Duitse jeugdinternational gezien als een kandidaat-basisspeler die op verschillende posities op het middenveld kon spelen.

Van Bommel kan ruwe diamant niet slijpen

Zo’n creatief type met enorm veel kwaliteit aan de bal had Mark van Bommel toen niet in zijn selectie, maar Christopher Scott was ook geen afgewerkt product. “Van Bommel zou beschikken over een ruwe diamant, de vraag is nu of hij die ook kan slijpen”, schreef Gazet van Antwerpen net na de komst van Scott naar Antwerp.

Scott kon Duits spreken met Van Bommel, die zich ook veel bezighoudt met de jonge spelers in de groep en hen voortdurend tips geeft. Hoewel Van Bommel naar verluidt een grote fan zou zijn van de aanvaller, slaagde Scott er zelden in om de aandacht van zijn coach te trekken.

Antwerp FC veroverde vorig seizoen verrassend de titel, maar aan zijn individuele doelstellingen heeft Scott niet kunnen voldoen. Hij droeg nauwelijks iets bij aan het team en heeft ook weinig ervaring kunnen opdoen.

Zo kreeg Scott bijvoorbeeld geen enkele keer een basisplaats in de competitie, maar wel twee keer in de beker. Het lukte Scott niet om zich volledig te bewijzen bij Antwerp FC en het hoge verwachtingspatroon kon hij niet waarmaken.

Scott moest zich vooral laten zien tijdens invalbeurten, maar slaagde er niet in om het verschil te maken en hij was vaak onzichtbaar. “Hij kon nooit bewijzen waarom hij bij zijn ex-club Bayern München een toptalent werd genoemd”, concludeerde Gazet van Antwerpen reeds in januari.

Scott naar 2.Bundesliga: toptransfer van Hannover 96

Vorige zomer vertrok Christopher Scott op uitleenbasis naar Hannover 96, waardoor de eerste 'strategische' aankoop van Marc Overmars geruisloos terugkeerde naar Duitsland.

Die Roten beschouwden Scott eveneens als een toptransfer en de Duitse tweedeklasser nam zelfs een aankoopoptie van 400 duizend euro op in de huurdeal. Sportdirecteur Marcus Mann zag Scott als een flexibel inzetbare verbindingsspeler op het middenveld, op de tien en in de aanval.

“Hij kenmerkt zich door een buitengewone dynamiek in zijn handelen. Met zijn snelle dribbelen kan hij voor impulsen zorgen en ons verdere afwisseling geven”, aldus Mann.

Neue Presse schreef dat Scott een troefkaart had moeten zijn in de Duitse tweede klasse omdat hij alle noodzakelijke kwaliteiten heeft: fysiek, kracht, dreiging voor het doel, tempo - alles wat misschien ontbrak bij '96.

Alleen miste hij veel wedstrijden door blessures en kwam hij amper in actie dit seizoen.

Verloren jaar in Hannover: Scott terug na Antwerp?

Christopher Scott telt dit seizoen slechts 107 speelminuten over alle competities heen en geen enkele basisplaats. En nu? Als Scott nauwelijks speelt, zal Hannover de aankoopoptie in zijn huurcontract, waarvoor de deadline half mei ligt, niet zeker niet lichten.

Voor Scott wordt het dus een race tegen de klok. Zijn persoonlijke ambitie dat hij op een dag een Europese topspeler zou kunnen worden, zal niet genoeg zijn om de 96 aandeelhouders in te laten stemmen met de aankoop.

Coach Stefan Leitl begrijpt de moeilijke situatie van Scott. “De jongen is 21, hij wil zichzelf laten zien omdat het ook om zijn persoonlijke toekomst gaat. Natuurlijk is er sprake van teleurstelling. Het gaat er nu om hem perspectief te geven."

"Wij zijn overtuigd van zijn potentieel, maar willen dat uiteraard ook op het veld zien. Dit is ook belangrijk vanwege de contractsituatie.” Dat betekent: als Scott in april niet definitief speelt, zal het een verloren jaar zijn geweest in Hannover.

De tijd die begint te dringen voor Scott, lonkt een mogelijke terugkeer naar Antwerp FC. Hoewel het niet zeker is dat hij daar een prominente rol zal spelen volgend seizoen, blijft Scott vastberaden om succesvol te zijn in het rood-witte shirt van Antwerp.

“Ik wil het hier 100 procent maken en zal daar alles voor doen”, zei hij vorige seizoen in een interview met Transfermarkt.be.

POLL: Scott moet een nieuwe kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

4
4
'KRC Genk kan cashen: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

38
38
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

27
27
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

114
114
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

92
92
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

31
31
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

241
241
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

88
88
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

191
191
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

256
256
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

149
149
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

40
40
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1591
1591
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

136
136
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

154
154
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

271
271
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

74
74
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

103
103
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

78
78

Meer sportnieuws