Overmars-toptransfer ontploft in het gezicht van Antwerp FC

891 stemmen
Overmars-toptransfer ontploft in het gezicht van Antwerp FC

tChristopher Scott, destijds vergeleken met Kai Havertz, heeft de hoge verwachtingen niet kunnen waarmaken bij Antwerp FC en Hannover 96. Ondanks lof van coaches en media, slaagde hij er zelden in om indruk te maken op het veld.

Zijn gebrek aan speeltijd en blessures hebben zijn ontwikkeling belemmerd tijdens zijn uitleenbeurt bij Hannover. Met een mogelijke terugkeer naar Antwerp FC in het verschiet, staat zijn reputatie als “potentieel goudhaantje” en “juweel” op het spel.

LEES OOK: 'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Overmars en Van Bommel gek van ‘nieuwe Havertz’

Marc Overmars en Mark van Bommel hebben beide een indrukwekkende carrière als internationale topvoetballers achter de rug, en zij begrijpen het belang van een evenwichtige en goed samengestelde selectie.

De club zet daarom niet alleen in op ervaren spelers, maar ook op 'strategische aankopen' met een groot groeipotentieel. Dit seizoen werden Soumaïla Coulibaly en George Ilenikhena op deze manier aangetrokken, terwijl vorig seizoen Anthony Valencia en Christopher Scott als voorbeelden dienden.

Laatstgenoemde werd voor anderhalf miljoen euro overgenomen van Bayern München, en er werd een hoog verwachtingspatroon rond hem gecreëerd.

Het Laatste Nieuws noemde hem een "potentieel goudhaantje" en meldde bovendien dat Mark van Bommel een grote fan van de aanvaller was, wat mede invloed had op Scotts keuze voor Antwerp FC. 

BILD noemde Scott "een juweel" en in Duitsland werd hij vergeleken met Kai Havertz. Hansi Flick, de toenmalige trainer van Bayern, prees zijn snelheid, balvaardigheid en uitstekende prestaties op de training.

Holger Seitz, het hoofd van de Bayern-academie, voorspelde dat Scott alle benodigde kwaliteiten had om in België een vergelijkbaar parcours af te leggen zoals Joshua Zirkzee, die met groot succes door Bayern aan Anderlecht was verhuurd.

Bij Antwerp werd de Duitse jeugdinternational gezien als een kandidaat-basisspeler die op verschillende posities op het middenveld kon spelen.

Van Bommel kan ruwe diamant niet slijpen

Zo’n creatief type met enorm veel kwaliteit aan de bal had Mark van Bommel toen niet in zijn selectie, maar Christopher Scott was ook geen afgewerkt product. “Van Bommel zou beschikken over een ruwe diamant, de vraag is nu of hij die ook kan slijpen”, schreef Gazet van Antwerpen net na de komst van Scott naar Antwerp.

Scott kon Duits spreken met Van Bommel, die zich ook veel bezighoudt met de jonge spelers in de groep en hen voortdurend tips geeft. Hoewel Van Bommel naar verluidt een grote fan zou zijn van de aanvaller, slaagde Scott er zelden in om de aandacht van zijn coach te trekken.

Antwerp FC veroverde vorig seizoen verrassend de titel, maar aan zijn individuele doelstellingen heeft Scott niet kunnen voldoen. Hij droeg nauwelijks iets bij aan het team en heeft ook weinig ervaring kunnen opdoen.

Zo kreeg Scott bijvoorbeeld geen enkele keer een basisplaats in de competitie, maar wel twee keer in de beker. Het lukte Scott niet om zich volledig te bewijzen bij Antwerp FC en het hoge verwachtingspatroon kon hij niet waarmaken.

Scott moest zich vooral laten zien tijdens invalbeurten, maar slaagde er niet in om het verschil te maken en hij was vaak onzichtbaar. “Hij kon nooit bewijzen waarom hij bij zijn ex-club Bayern München een toptalent werd genoemd”, concludeerde Gazet van Antwerpen reeds in januari.

Scott naar 2.Bundesliga: toptransfer van Hannover 96

Vorige zomer vertrok Christopher Scott op uitleenbasis naar Hannover 96, waardoor de eerste 'strategische' aankoop van Marc Overmars geruisloos terugkeerde naar Duitsland.

Die Roten beschouwden Scott eveneens als een toptransfer en de Duitse tweedeklasser nam zelfs een aankoopoptie van 400 duizend euro op in de huurdeal. Sportdirecteur Marcus Mann zag Scott als een flexibel inzetbare verbindingsspeler op het middenveld, op de tien en in de aanval.

“Hij kenmerkt zich door een buitengewone dynamiek in zijn handelen. Met zijn snelle dribbelen kan hij voor impulsen zorgen en ons verdere afwisseling geven”, aldus Mann.

Neue Presse schreef dat Scott een troefkaart had moeten zijn in de Duitse tweede klasse omdat hij alle noodzakelijke kwaliteiten heeft: fysiek, kracht, dreiging voor het doel, tempo - alles wat misschien ontbrak bij '96.

Alleen miste hij veel wedstrijden door blessures en kwam hij amper in actie dit seizoen.

Verloren jaar in Hannover: Scott terug na Antwerp?

Christopher Scott telt dit seizoen slechts 107 speelminuten over alle competities heen en geen enkele basisplaats. En nu? Als Scott nauwelijks speelt, zal Hannover de aankoopoptie in zijn huurcontract, waarvoor de deadline half mei ligt, niet zeker niet lichten.

Voor Scott wordt het dus een race tegen de klok. Zijn persoonlijke ambitie dat hij op een dag een Europese topspeler zou kunnen worden, zal niet genoeg zijn om de 96 aandeelhouders in te laten stemmen met de aankoop.

Coach Stefan Leitl begrijpt de moeilijke situatie van Scott. “De jongen is 21, hij wil zichzelf laten zien omdat het ook om zijn persoonlijke toekomst gaat. Natuurlijk is er sprake van teleurstelling. Het gaat er nu om hem perspectief te geven."

"Wij zijn overtuigd van zijn potentieel, maar willen dat uiteraard ook op het veld zien. Dit is ook belangrijk vanwege de contractsituatie.” Dat betekent: als Scott in april niet definitief speelt, zal het een verloren jaar zijn geweest in Hannover.

De tijd die begint te dringen voor Scott, lonkt een mogelijke terugkeer naar Antwerp FC. Hoewel het niet zeker is dat hij daar een prominente rol zal spelen volgend seizoen, blijft Scott vastberaden om succesvol te zijn in het rood-witte shirt van Antwerp.

“Ik wil het hier 100 procent maken en zal daar alles voor doen”, zei hij vorige seizoen in een interview met Transfermarkt.be.

Scott moet een nieuwe kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

Vertonghen licht tipje van sluier over toekomst

Het is intussen een jaar geleden dat Jan Vertonghen een punt achter zijn spelerscarrière ...

2
2
Coucke legt immens fortuin neer voor nieuwe aanwinst

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en de supporters van Anderlecht hopen eindelijk nog eens een ...

58
58
'Arsenal heeft volgende topaanwinst beet'

Arsenal kampte jarenlang met een complex omdat het na de titel in 2004 er maar niet in slaagde om ...

18
18
AA Gent slikt nieuwe domper voor Europese clash

Vrijdag wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt, maar eerst komen enkele ...

78
78
Westerlo volgt transfervoorbeeld van Bayern München

Westerlo beleeft een zeer drukke transferzomer. Er vond immers een heuse leegloop plaats in 't ...

25
25
'Real heeft eindelijk beet: waanzinnige transfersom bekend'

Real Madrid toont zich deze zomer zeer bedrijvig op de transfermarkt, nadat het vorig seizoen al ...

77
77
'Hamburg wil Belgische vervanger Vuskovic'

Hamburg maakte vorig seizoen zijn wederoptreden in de Bundesliga na een jarenlange afwezigheid. De ...

48
48
Spannende titelstrijd? Vanhaezebrouck doet voorspelling

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat stilaan helemaal voor de deur. ...

856
856
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending bij Club, Anderlecht grijpt naast toptalent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

392
392
‘Lukaku stuurt kat naar training: één club in pole position’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller gaat na een snertseizoen in Italië andere ...

200
200
Georgina zwaar gedegouteerd vlak voor huwelijk met Ronaldo

Georgina Rodríguez heeft vlak voor haar huwelijk met Cristiano Ronaldo een opvallende ...

57
57
Neymar gaat compleet door het lint: “Wat een clown!”

Neymar is het teleurstellende WK aan het doorspoelen in Brazilië. Bij Santos werd de aanvaller ...

81
81
'Renard pakt uit met komst van ex-Rode Duivel'

Michy Batshuayi staat op het punt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De ...

169
169
'Anderlecht haakt helemaal af na énorme eisen'

RSC Anderlecht is wel degelijk ook nog op zoek naar een explosieve flankaanvaller. Oliver Antman ...

320
320
AA Gent verrast compleet met ex-speler van Chelsea

AA Gent heeft vandaag nog een nieuwe speler aangekondigd. De Buffalo's wisten in Engeland te gaan ...

235
235
Sam Kerkhofs kwam héél dicht bij deze club: "Mertens..."

Sam Kerkhofs bouwt de voorbije jaren volop aan een succesverhaal in het Belgische voetbal, samen met ...

150
150
'PSV volgt Ajax: twee straffe transfers bijna rond'

In Nederland is PSV de afgelopen jaren de alleenheerser geworden. Ajax wil daar dit seizoen ...

97
97
Lukaku terug naar Anderlecht? Albert velt zijn oordeel

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? De aanvaller moet duidelijk weg bij Napoli en 'Big Rom' ...

585
585
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

533
533
'Club Brugge gaat hard: twee ultieme topaanwinsten onderweg'

Met Freddie Potts en Lee Han-beom haalde Club Brugge deze week zomeraanwinst nummer vier en vijf in ...

1913
1913
'Doorbraak in zicht: onvervalste monstertransfer Real'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

187
187
Van Bommel bondscoach: Vanaken breekt stilte over keuze KBVB

De KBVB heeft voor Mark van Bommel gekozen als opvolger van Rudi Garcia als bondscoach. De weinige ...

1165
1165
Hevige commotie na toptransfer Club: "Begrijp er níéts van"

Club Brugge heeft zijn nieuwe sterkhouder op het middenveld beet. De Belgische kampioen telde een ...

1101
1101
Recordtransfer De Cat neemt plots een sensationele wending

Nathan De Cat werd bij Hoffenheim aangekondigd als een toptransfer die tijd zou krijgen om te ...

238
238
'Sibierski laat zich gaan: tot zés (!) extra aanwinsten'

RSC Anderlecht kruist donderdag de degens met PAOK in de derde voorronde van de Europa League. ...

702
702

Meer sportnieuws