Opdoffer voor Club Brugge: revelatie out tegen Union

1610 stemmen
Opdoffer voor Club Brugge: revelatie out tegen Union

Dankzij een fraaie zeven op negen lijkt Club Brugge zich alsnog in de titeldebatten te mengen. Een ambitie die het zondag tegen Union uiteraard kracht wil bijzetten. Al zal Nicky Hayen wel moeten puzzelen in het Dudenpark.

Daar zal de T1-ad interim namelijk geen beroep kunnen doen op Raphael Onyedika, die tegen Antwerp al zijn derde gele kaart in de play-offs incasseerde en dus een schorsing moet uitzitten. Toch een serieuze streep door de rekening van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Onyedika out

Tenslotte eiste Onyedika de voorbije weken plots weer een hoofdrol op. Niet alleen maakte hij sinds Hayen het roer overnam van Ronny Deila steevast de 90 minuten rond, met drie treffers is de controleur zowaar topschutter in de Champions' Play-Offs.

De vraag is dus hoe Hayen hem zal vervangen, te meer omdat Casper Nielsen in de lappenmand ligt. De logische kandidaat lijkt Éder Balanta. Of schuift Hans Vanaken een rijtje lager om plaats te maken voor Ferran Jutglà of Antonio Nusa als spelmaker?

Volle ziekenboeg

Club hoopt alleszins nog wat volk te recupereren uit de ziekenboeg, waar momenteel ook Simon Mignolet, Jorne Spileers, Denis Odoi en Andreas Skov Olsen nog vertoeven. En in Griekenland donderdag geen verdere schade op te lopen voor de titelrace.

Onyedika is overigens de eerste speler in de Champions' Play-Offs die op het strafbankje belandt. Bij de concurrentie staan Vincent Janssen, Bilal El Khannouss, Jesper Daland, Thomas Delaney en de onfortuinlijke Thorgan Hazard allemaal op twee stuks.

Wie moet Onyedika zondag vervangen?

Meest recent

Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

13
13
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

80
80
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

39
39
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

26
26
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

260
260
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

135
135
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

86
86
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

90
90
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

134
134
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

396
396
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

126
126
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

130
130
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

179
179
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

221
221
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

222
222
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

69
69
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

180
180
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

422
422
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

86
86
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

548
548
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

85
85
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

476
476
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

670
670
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

266
266

Meer sportnieuws