Opdoffer voor Club Brugge: revelatie out tegen Union

door
Opdoffer voor Club Brugge: revelatie out tegen Union

Dankzij een fraaie zeven op negen lijkt Club Brugge zich alsnog in de titeldebatten te mengen. Een ambitie die het zondag tegen Union uiteraard kracht wil bijzetten. Al zal Nicky Hayen wel moeten puzzelen in het Dudenpark.

Daar zal de T1-ad interim namelijk geen beroep kunnen doen op Raphael Onyedika, die tegen Antwerp al zijn derde gele kaart in de play-offs incasseerde en dus een schorsing moet uitzitten. Toch een serieuze streep door de rekening van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Onyedika out

Tenslotte eiste Onyedika de voorbije weken plots weer een hoofdrol op. Niet alleen maakte hij sinds Hayen het roer overnam van Ronny Deila steevast de 90 minuten rond, met drie treffers is de controleur zowaar topschutter in de Champions' Play-Offs.

De vraag is dus hoe Hayen hem zal vervangen, te meer omdat Casper Nielsen in de lappenmand ligt. De logische kandidaat lijkt Éder Balanta. Of schuift Hans Vanaken een rijtje lager om plaats te maken voor Ferran Jutglà of Antonio Nusa als spelmaker?

Volle ziekenboeg

Club hoopt alleszins nog wat volk te recupereren uit de ziekenboeg, waar momenteel ook Simon Mignolet, Jorne Spileers, Denis Odoi en Andreas Skov Olsen nog vertoeven. En in Griekenland donderdag geen verdere schade op te lopen voor de titelrace.

Onyedika is overigens de eerste speler in de Champions' Play-Offs die op het strafbankje belandt. Bij de concurrentie staan Vincent Janssen, Bilal El Khannouss, Jesper Daland, Thomas Delaney en de onfortuinlijke Thorgan Hazard allemaal op twee stuks.

Wie moet Onyedika zondag vervangen?

Meest recent

‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

170
170
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

69
69
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

18
18
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

173
173
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

123
123
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

136
136
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

179
179
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

182
182
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

101
101
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

322
322
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

325
325
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

186
186
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

146
146
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

500
500
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

95
95
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

161
161
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

151
151
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

78
78
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

83
83
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

107
107
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

276
276
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

208
208
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

339
339
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

541
541
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222

Meer sportnieuws