Opdoffer voor Club Brugge: revelatie out tegen Union

1610 stemmen
Opdoffer voor Club Brugge: revelatie out tegen Union

Dankzij een fraaie zeven op negen lijkt Club Brugge zich alsnog in de titeldebatten te mengen. Een ambitie die het zondag tegen Union uiteraard kracht wil bijzetten. Al zal Nicky Hayen wel moeten puzzelen in het Dudenpark.

Daar zal de T1-ad interim namelijk geen beroep kunnen doen op Raphael Onyedika, die tegen Antwerp al zijn derde gele kaart in de play-offs incasseerde en dus een schorsing moet uitzitten. Toch een serieuze streep door de rekening van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Onyedika out

Tenslotte eiste Onyedika de voorbije weken plots weer een hoofdrol op. Niet alleen maakte hij sinds Hayen het roer overnam van Ronny Deila steevast de 90 minuten rond, met drie treffers is de controleur zowaar topschutter in de Champions' Play-Offs.

De vraag is dus hoe Hayen hem zal vervangen, te meer omdat Casper Nielsen in de lappenmand ligt. De logische kandidaat lijkt Éder Balanta. Of schuift Hans Vanaken een rijtje lager om plaats te maken voor Ferran Jutglà of Antonio Nusa als spelmaker?

Volle ziekenboeg

Club hoopt alleszins nog wat volk te recupereren uit de ziekenboeg, waar momenteel ook Simon Mignolet, Jorne Spileers, Denis Odoi en Andreas Skov Olsen nog vertoeven. En in Griekenland donderdag geen verdere schade op te lopen voor de titelrace.

Onyedika is overigens de eerste speler in de Champions' Play-Offs die op het strafbankje belandt. Bij de concurrentie staan Vincent Janssen, Bilal El Khannouss, Jesper Daland, Thomas Delaney en de onfortuinlijke Thorgan Hazard allemaal op twee stuks.

Wie moet Onyedika zondag vervangen?

Meest recent

Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

35
35
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

31
31
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

67
67
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

61
61
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

46
46
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

195
195
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

83
83
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

288
288
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

308
308
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

83
83
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

334
334
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

41
41
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

478
478
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

334
334
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

427
427
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

156
156
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

76
76
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

134
134
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

113
113
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

56
56
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

231
231
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

301
301
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

140
140
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

83
83
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

843
843

Meer sportnieuws