'City wil zware concurrent De Bruyne: clausule van 99 miljoen'

door
'City wil zware concurrent De Bruyne: clausule van 99 miljoen'

Manchester City staat sinds afgelopen weekend alleen aan de leiding in de Premier League en maakt dus een goede kans om zichzelf op te volgens als Engelse kampioen. Desondanks wordt in het Etihad Stadium alweer aan versterking gedacht. De prioriteit lijkt alvast bekend.

Coach Pep Guardiola beschikt momenteel over een onwaarschijnlijke sterke selectie in de breedte. Toch maakt men al volop transferplannen. Nu Kevin De Bruyne een jaartje ouder wordt en steeds vaker last heeft van blessureleed, zou City wil doorselecteren in het aanvallende compartiment. Bernardo Silva is immers ook niet meer van de jongsten en werd al gelinkt aan een zomers vertrek.

Om daarop te anticiperen heeft City dan ook zijn zinnen gezet op niemand minder Jamal Musiala. De Duitse international geldt momenteel als één van de grotere talenten in het mondiale voetbal. Hij ligt nog tot 2026 onder contract bij Bayern München. Maar volgens The Independent twijfelt Musiala steeds meer aan zijn toekomst in de Allianz Arena.

LEES OOK: 'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Braziliaans alternatief

Aan de Europese top zou dan ook het geloof toenemen dat Musiala komende zomer, ten laatste een jaar later, zou los gewrongen kunnen worden. Er heerst echter een pak concurrentie voor het Duitse goudhaantje. Bovendien moet het jeugdproduct van Chelsea FC een recordbedrag kosten. En dus worden ook andere pistes verkend.

Zo is het vizier onder meer gericht op Lucas Paqueta, die afgelopen zomer ook al in beeld was. Maar onder meer door zijn betrokkenheid bij een vermeend gokschandaal, bleef hij bij West Ham United. De Braziliaanse international bleef echter in het vizier van de Citizens lopen. Mogelijk volgt komende zomer dan ook een herkansing.

Zomerse afkoopclausule

Voorwaarde is wel dat de naam van Paqueta eerst helemaal gezuiverd wordt. En dan moet er uiteraard ook nog een akkoord gevonden worden met de betrokken partijen. Bovendien treedt komende zomer een afkoopclausule in het contract van de Braziliaan in werking, zo meldt The Athletic. Hierdoor is de spelmaker voor een vast bedrag van 85 miljoen pond, zo'n 99.5 miljoen euro, op te halen. Al is niet duidelijk of City ook zover wil/kan gaan.

De Bruyne vertrekt in de zomer bij City ...

Meest recent

‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

91
91
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

3
3
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

9
9
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

80
80
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

46
46
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

72
72
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

146
146
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

34
34
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

173
173
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

290
290
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

708
708
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

135
135
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

42
42
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

376
376
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

101
101
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

565
565
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

600
600
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

429
429
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

63
63
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1093
1093
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

320
320
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

87
87
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1304
1304
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118

Meer sportnieuws