'City wil zware concurrent De Bruyne: clausule van 99 miljoen'

stemmen
'City wil zware concurrent De Bruyne: clausule van 99 miljoen'

Manchester City staat sinds afgelopen weekend alleen aan de leiding in de Premier League en maakt dus een goede kans om zichzelf op te volgens als Engelse kampioen. Desondanks wordt in het Etihad Stadium alweer aan versterking gedacht. De prioriteit lijkt alvast bekend.

Coach Pep Guardiola beschikt momenteel over een onwaarschijnlijke sterke selectie in de breedte. Toch maakt men al volop transferplannen. Nu Kevin De Bruyne een jaartje ouder wordt en steeds vaker last heeft van blessureleed, zou City wil doorselecteren in het aanvallende compartiment. Bernardo Silva is immers ook niet meer van de jongsten en werd al gelinkt aan een zomers vertrek.

Om daarop te anticiperen heeft City dan ook zijn zinnen gezet op niemand minder Jamal Musiala. De Duitse international geldt momenteel als één van de grotere talenten in het mondiale voetbal. Hij ligt nog tot 2026 onder contract bij Bayern München. Maar volgens The Independent twijfelt Musiala steeds meer aan zijn toekomst in de Allianz Arena.

LEES OOK: 'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Braziliaans alternatief

Aan de Europese top zou dan ook het geloof toenemen dat Musiala komende zomer, ten laatste een jaar later, zou los gewrongen kunnen worden. Er heerst echter een pak concurrentie voor het Duitse goudhaantje. Bovendien moet het jeugdproduct van Chelsea FC een recordbedrag kosten. En dus worden ook andere pistes verkend.

Zo is het vizier onder meer gericht op Lucas Paqueta, die afgelopen zomer ook al in beeld was. Maar onder meer door zijn betrokkenheid bij een vermeend gokschandaal, bleef hij bij West Ham United. De Braziliaanse international bleef echter in het vizier van de Citizens lopen. Mogelijk volgt komende zomer dan ook een herkansing.

Zomerse afkoopclausule

Voorwaarde is wel dat de naam van Paqueta eerst helemaal gezuiverd wordt. En dan moet er uiteraard ook nog een akkoord gevonden worden met de betrokken partijen. Bovendien treedt komende zomer een afkoopclausule in het contract van de Braziliaan in werking, zo meldt The Athletic. Hierdoor is de spelmaker voor een vast bedrag van 85 miljoen pond, zo'n 99.5 miljoen euro, op te halen. Al is niet duidelijk of City ook zover wil/kan gaan.

De Bruyne vertrekt in de zomer bij City ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

69
69
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

94
94
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

468
468
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

381
381
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

427
427
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

232
232
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

230
230
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

127
127
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1219
1219
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

313
313
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

195
195
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

497
497
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

889
889
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

698
698
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

268
268
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

238
238

Meer sportnieuws