Oud-ref velt oordeel over rode kaart-fase Club Brugge

door
Oud-ref velt oordeel over rode kaart-fase Club Brugge

--Club Brugge heeft zich helemaal terug in het titeldebat gemanoeuvreerd. Met 7 op 9 is Blauw-Zwart, samen met KRC Genk, ook het best van alle ploegen aan de Champions' Play-Offs begonnen. Al leek het zondag tegen Antwerp FC (3-0) ook eventjes goed weg te k--omen.

De Bruggelingen hebben een geweldige week achter de rug. De toon werd gezet met een overtuigende overwinning tegen RSC Anderlecht. Vervolgens werd ook de Europese heenmatch tegen PAOK al winnend afgesloten. En zondagmiddag werd ook nog eens de scalp van de rivaal uit Antwerpen veroverd.

De eerste helft van de partij op Jan Breydel was ondermaats. Maar vlak voor rust kon Blauw-Zwart toch toeslaan via man in vorm Raphael Onyedika. Na de pauze kwam RAFC iets beter voor de dag, tot Michal Skoras voor de 2-0 zorgde. En in het absolute slot maakte Philipp Zinckernagel er zelfs nog 3-0 van.

LEES OOK: 'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Onyedika vrijuit

Wederom dus een teleurstelling voor de Antwerpenaren. Al hadden de bezoekers ook reden tot klagen. Bij de start van de tweede periode ging Onyedika namelijk zwaar door op Jurgen Ekkelenkamp. Het bezoekende kamp vroeg collectief om een rode kaart, maar de wedstrijdleiding hield het uiteindelijk bij een geel exemplaar.

Nochtans was het een ingreep aan hoge intensiteit, waarbij hij er met de voeten vooruit inging en ook nog eens geen bal raakte. Verschillende waarnemers vonden dan ook dat een rode kaart op zijn plaats was geweest. En dat had het wedstrijdverloop uiteraard helemaal kunnen veranderen.

Randgeval

Maar oud-scheidsrechter Serge Gumienny kan zich wel vinden in de beslissing van de wedstrijdleiding. Zeker omdat Onyedika zelf leek weg te glijden. "Voor mij is dit een randgeval", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Ik vind een gele kaart nog wel verdedigbaar omdat hij zijn beide voeten op de grond houdt. In de herhaling zie je ook dat hij wegglijdt met zijn tweede been en zo zijn tegenstander raakt. Ik vind dit dus geen klassiek voorbeeld van een tackle met twee benen vooruit."

Onyedika moest rood krijgen ...

Meest recent

Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

8
8
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

145
145
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

101
101
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

47
47
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

105
105
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

42
42
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

256
256
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

337
337
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

112
112
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

156
156
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

56
56
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

73
73
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

128
128
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

74
74
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

243
243
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

22
22
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

209
209
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

141
141
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

71
71
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

91
91
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

356
356

Meer sportnieuws