Lyon-Belgen kunnen vieren na knotsgek spektakelstuk

door
Lyon-Belgen kunnen vieren na knotsgek spektakelstuk

Een Europese voetbalzondag vol verrassingen werd nog afgesloten met een spektakelstuk in de Franse Ligue 1. Na een ronduit knotsgekke wedstrijd trok Olympique Lyon immers nog een zege over de streep tegen Stade Brest. Dankzij een penalty in de 116de(!) minuut werd het nog 4-3.

Sinds de jaarwisseling klom Lyon weg vanuit de degradatiezone naar de middenmoot en met nog een zestal speeldagen voor de boeg mogen Les Gones zelfs nog dromen van een Europees ticket. Die hoop hebben ze met hun sensationele zege tegen Brest, nog steeds dé revelatie van het seizoen en de eerste achtervolger van leider PSG, verder leven ingeblazen.

LEES OOK: Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Lyon geeft voorsprong uit handen...

Er was bij Lyon een basisplaats weggelegd voor Clinton Mata (ex-Club Brugge) en Malick Fofana, terwijl Rode Duivel Orel Mangala alweer de hele wedstrijd vanaf de bank moest toekijken. Zij zagen hun ploeg sterk beginnen en na iets meer dan een kwartier op voorsprong komen via Tolisso.

Maar toen de klok een uur spelen aangaf, leek het helemaal fout te lopen voor Lyon. Het slikte plots drie tegengoals op zeven minuten tijd. Mounié en twee keer Del Castillo waren de kwelduivels van de thuisploeg. Maar in de laatste 20 minuten zette Lyon die scheve situatie nog helemaal recht.

...en maakt straffe remontada sensationeel vol

Lacazette en Tagliafico brachten hen weer langszij, waarna beide teams de slotminuten met tien moesten volmaken. Zowel Tagliafico als Lees-Melou slikten immers een gele kaart. En dan moest het gekste nog komen in de blessuretijd.

Bij een voorzet probeerde doelman Bizot de bal weg te boksen, maar in plaats daarvan plantte hij zijn vuist vol in het gezicht van Lacazette. De Lyon-aanvaller moest afgevoerd worden en na een minutenlange discussie en VAR-interventie ging de bal alsnog op de stip. Daardoor kon Maitland-Niles in de 116de minuut Lyon alsnog de drie punten bezorgen.

Was Lyon een goede clubkeuze van Fofana?

Meest recent

Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

0
0
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

7
7
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

32
32
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

190
190
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

15
15
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

228
228
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

49
49
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

102
102
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

26
26
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

54
54
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

76
76
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

56
56
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

39
39
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

78
78
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

36
36
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

706
706
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

232
232
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

291
291
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

93
93
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

553
553
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

95
95
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

114
114

Meer sportnieuws