Lyon-Belgen kunnen vieren na knotsgek spektakelstuk

door
Lyon-Belgen kunnen vieren na knotsgek spektakelstuk

Een Europese voetbalzondag vol verrassingen werd nog afgesloten met een spektakelstuk in de Franse Ligue 1. Na een ronduit knotsgekke wedstrijd trok Olympique Lyon immers nog een zege over de streep tegen Stade Brest. Dankzij een penalty in de 116de(!) minuut werd het nog 4-3.

Sinds de jaarwisseling klom Lyon weg vanuit de degradatiezone naar de middenmoot en met nog een zestal speeldagen voor de boeg mogen Les Gones zelfs nog dromen van een Europees ticket. Die hoop hebben ze met hun sensationele zege tegen Brest, nog steeds dé revelatie van het seizoen en de eerste achtervolger van leider PSG, verder leven ingeblazen.

Lyon geeft voorsprong uit handen...

Er was bij Lyon een basisplaats weggelegd voor Clinton Mata (ex-Club Brugge) en Malick Fofana, terwijl Rode Duivel Orel Mangala alweer de hele wedstrijd vanaf de bank moest toekijken. Zij zagen hun ploeg sterk beginnen en na iets meer dan een kwartier op voorsprong komen via Tolisso.

Maar toen de klok een uur spelen aangaf, leek het helemaal fout te lopen voor Lyon. Het slikte plots drie tegengoals op zeven minuten tijd. Mounié en twee keer Del Castillo waren de kwelduivels van de thuisploeg. Maar in de laatste 20 minuten zette Lyon die scheve situatie nog helemaal recht.

...en maakt straffe remontada sensationeel vol

Lacazette en Tagliafico brachten hen weer langszij, waarna beide teams de slotminuten met tien moesten volmaken. Zowel Tagliafico als Lees-Melou slikten immers een gele kaart. En dan moest het gekste nog komen in de blessuretijd.

Bij een voorzet probeerde doelman Bizot de bal weg te boksen, maar in plaats daarvan plantte hij zijn vuist vol in het gezicht van Lacazette. De Lyon-aanvaller moest afgevoerd worden en na een minutenlange discussie en VAR-interventie ging de bal alsnog op de stip. Daardoor kon Maitland-Niles in de 116de minuut Lyon alsnog de drie punten bezorgen.

Was Lyon een goede clubkeuze van Fofana?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

6
6
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

23
23
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

67
67
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

108
108
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

77
77
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

125
125
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

200
200
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

145
145
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

407
407
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

147
147
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

258
258
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

285
285
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

307
307
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

143
143
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

212
212
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

132
132
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

161
161
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

80
80
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

173
173
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

74
74
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

248
248
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1423
1423
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

139
139
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

82
82

Meer sportnieuws