Lyon-Belgen kunnen vieren na knotsgek spektakelstuk

160 stemmen
Lyon-Belgen kunnen vieren na knotsgek spektakelstuk

Een Europese voetbalzondag vol verrassingen werd nog afgesloten met een spektakelstuk in de Franse Ligue 1. Na een ronduit knotsgekke wedstrijd trok Olympique Lyon immers nog een zege over de streep tegen Stade Brest. Dankzij een penalty in de 116de(!) minuut werd het nog 4-3.

Sinds de jaarwisseling klom Lyon weg vanuit de degradatiezone naar de middenmoot en met nog een zestal speeldagen voor de boeg mogen Les Gones zelfs nog dromen van een Europees ticket. Die hoop hebben ze met hun sensationele zege tegen Brest, nog steeds dé revelatie van het seizoen en de eerste achtervolger van leider PSG, verder leven ingeblazen.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Lyon geeft voorsprong uit handen...

Er was bij Lyon een basisplaats weggelegd voor Clinton Mata (ex-Club Brugge) en Malick Fofana, terwijl Rode Duivel Orel Mangala alweer de hele wedstrijd vanaf de bank moest toekijken. Zij zagen hun ploeg sterk beginnen en na iets meer dan een kwartier op voorsprong komen via Tolisso.

Maar toen de klok een uur spelen aangaf, leek het helemaal fout te lopen voor Lyon. Het slikte plots drie tegengoals op zeven minuten tijd. Mounié en twee keer Del Castillo waren de kwelduivels van de thuisploeg. Maar in de laatste 20 minuten zette Lyon die scheve situatie nog helemaal recht.

...en maakt straffe remontada sensationeel vol

Lacazette en Tagliafico brachten hen weer langszij, waarna beide teams de slotminuten met tien moesten volmaken. Zowel Tagliafico als Lees-Melou slikten immers een gele kaart. En dan moest het gekste nog komen in de blessuretijd.

Bij een voorzet probeerde doelman Bizot de bal weg te boksen, maar in plaats daarvan plantte hij zijn vuist vol in het gezicht van Lacazette. De Lyon-aanvaller moest afgevoerd worden en na een minutenlange discussie en VAR-interventie ging de bal alsnog op de stip. Daardoor kon Maitland-Niles in de 116de minuut Lyon alsnog de drie punten bezorgen.

Was Lyon een goede clubkeuze van Fofana?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

17
17
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

17
17
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

17
17
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

62
62
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

52
52
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

67
67
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

53
53
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

82
82
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

27
27
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

82
82
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

140
140
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

215
215
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

493
493
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

170
170
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

433
433
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

846
846
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

120
120
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

355
355
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

174
174
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

687
687
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

592
592
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

176
176
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

372
372

Meer sportnieuws