‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

419
‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

Anderlecht richt zich op het aantrekken van de veelbelovende box-to-box middenvelder Mamadou Coulibaly van AS Monaco. Ondanks interesse van topclubs zoals AC Milan, FC Barcelona en Tottenham Hotspur, heeft Coulibaly twee jaar geleden besloten bij Monaco te blijven, waar hij wordt gezien als de opvolger van Aurélien Tchouaméni.

Met een contract tot en met 2025 blijft hij een speler om in de gaten te houden voor de toekomst, en wordt hij qua speelstijl vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid.

LEES OOK: Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Nieuwe Camavinga kiest AS Monaco boven Europese topclubs

Anderlecht is weer ambitieus en richt zich niet alleen op het winnen van de landstitel, maar werkt ook al aan het versterken van de ploeg voor het volgende seizoen. Volgens Sacha Tavolieri heeft Sporting zijn zinnen gezet op een veelbelovende nieuwe box-to-box middenvelder.

In een recente aflevering van 'Wait&See' onthulde de transferwatcher dat Anderlecht zijn oog heeft laten vallen op Mamadou Coulibaly, een Franse U20 international. Coulibaly, 19 jaar oud, bevindt zich in het laatste jaar van zijn contract bij AS Monaco, waar hij al drie wedstrijden in de eerste ploeg heeft gespeeld.

Anderlecht heeft naar verluidt al officieel geïnformeerd naar de voorwaarden voor een mogelijke transfer bij de entourage van de speler. Het is echter niet alleen Anderlecht die geïnteresseerd is; verschillende Franse eersteklassers tonen ook belangstelling.

Qua speelstijl wordt Coulibaly vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid, wat zijn potentieel onderstreept.

Het is niet verwonderlijk dat twee jaar geleden enkele van de grootste Europese clubs, waaronder FC Barcelona, Bayer Leverkusen, Atlético Madrid, Juventus, Tottenham, AC Milan en Manchester City, in de rij stonden voor zijn handtekening.

Desondanks besloot de Fransman destijds om zijn eerste profcontract bij Monaco te tekenen.

AC Milan blijft Coulibaly volgen

AC Milan toonde een sterke interesse in de jonge middenvelder. Paolo Maldini, destijds sportief directeur, en Frederic Massara, voetbaldirecteur, hebben zich ingespannen om Mamadou Coulibaly te overtuigen om voor de Rossoneri te kiezen.

De tiener was zeer gevleid door de interesse van zo'n prestigieuze club. Maar na een zorgvuldige overweging heeft hij echter besloten om zijn carrière voort te zetten in Frankrijk, waar zijn kansen op speeltijd aanzienlijk groter zouden zijn dan in het San Siro.

Hoewel AC Milan de afwijzing accepteerde, blijft de club Coulibaly volgen in zijn ontwikkeling. Bovendien staat AC Milan erom bekend jonge, veelbelovende talenten uit de Ligue 1 nauwlettend in de gaten te houden.

“Excellente” scoutingsverslagen van FC Barcelona

Twee jaar geleden leidde de scoutingsmissie van FC Barcelona hen naar Mamadou Coulibaly. Barça werd overtuigd door zijn veelbelovende talent en het feit dat zijn contract bij AS Monaco op zijn einde liep, maakte hem des te aantrekkelijker voor de financieel kwetsbare Catalaanse club.

Forbes voorspelde zelfs dat Coulibaly op de lange termijn een ploeggenoot of potentiële concurrent zou kunnen worden voor Eduardo Camavinga in het Franse nationale elftal. De verslagen van Coulibaly’s scouting waren naar verluidt “excellent”, wat Barcelona ervan overtuigde dat hij een speler was met immens potentieel.

Volgens de transferstrategie van Barcelona had Coulibaly in eerste instantie moeten aansluiten bij Barça B voordat hij in aanmerking zou komen voor een plek in het eerste ploeg onder leiding van Xavi Hernandez.

Tottenham plaatste Coulibaly bovenaan zijn lijstje

Tottenham Hotspur staat erom bekend wereldwijd op zoek te gaan naar jonge talenten met aflopende contracten. Twee jaar terug zette Fabio Paratici, de director of football van de Spurs, Mamadou Coulibaly bovenaan zijn lijstje.

Paratici, met zijn sterke connecties op de Franse spelersmarkt, zag in Coulibaly een waardevolle en toekomstgerichte toevoeging voor de club en wilde zijn expertise benutten om de jonge Fransman naar het Tottenham Hotspur Stadium te halen.

AS Monaco beschouwt Coulibaly als de ‘nieuwe Tchouaméni’

In mei 2022 nam Mamadou Coulibaly een belangrijke stap in zijn carrière door zijn eerste professionele contract te tekenen bij AS Monaco.

Hoewel zijn speelstijl vaak wordt vergeleken met die van Eduardo Camavinga, wordt hij binnen de club meer vergeleken met Aurélien Tchouaméni, de middenvelder die twee jaar geleden voor 80 miljoen euro van Monaco naar Real Madrid vertrok.

Coulibaly werd beschouwd als de natuurlijke opvolger van Tchouaméni in het Prinsdom. Monaco slaagde erin de interesse van enkele van Europa's eliteclubs af te weren en wist Coulibaly aan zich te binden met een contract dat loopt tot en met 2025.

Anderlecht moet Coulibaly halen

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

22
22
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

14
14
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

29
29
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

18
18
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

35
35
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

53
53
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

133
133
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

15
15
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

297
297
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

124
124
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

62
62
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

241
241
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

283
283
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

30
30
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

138
138
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

208
208
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

149
149
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

183
183
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

103
103
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

637
637
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

59
59
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

153
153
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

157
157
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

424
424
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

235
235

Meer sportnieuws