‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

door
‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

Anderlecht richt zich op het aantrekken van de veelbelovende box-to-box middenvelder Mamadou Coulibaly van AS Monaco. Ondanks interesse van topclubs zoals AC Milan, FC Barcelona en Tottenham Hotspur, heeft Coulibaly twee jaar geleden besloten bij Monaco te blijven, waar hij wordt gezien als de opvolger van Aurélien Tchouaméni.

Met een contract tot en met 2025 blijft hij een speler om in de gaten te houden voor de toekomst, en wordt hij qua speelstijl vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid.

LEES OOK: Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Nieuwe Camavinga kiest AS Monaco boven Europese topclubs

Anderlecht is weer ambitieus en richt zich niet alleen op het winnen van de landstitel, maar werkt ook al aan het versterken van de ploeg voor het volgende seizoen. Volgens Sacha Tavolieri heeft Sporting zijn zinnen gezet op een veelbelovende nieuwe box-to-box middenvelder.

In een recente aflevering van 'Wait&See' onthulde de transferwatcher dat Anderlecht zijn oog heeft laten vallen op Mamadou Coulibaly, een Franse U20 international. Coulibaly, 19 jaar oud, bevindt zich in het laatste jaar van zijn contract bij AS Monaco, waar hij al drie wedstrijden in de eerste ploeg heeft gespeeld.

Anderlecht heeft naar verluidt al officieel geïnformeerd naar de voorwaarden voor een mogelijke transfer bij de entourage van de speler. Het is echter niet alleen Anderlecht die geïnteresseerd is; verschillende Franse eersteklassers tonen ook belangstelling.

Qua speelstijl wordt Coulibaly vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid, wat zijn potentieel onderstreept.

Het is niet verwonderlijk dat twee jaar geleden enkele van de grootste Europese clubs, waaronder FC Barcelona, Bayer Leverkusen, Atlético Madrid, Juventus, Tottenham, AC Milan en Manchester City, in de rij stonden voor zijn handtekening.

Desondanks besloot de Fransman destijds om zijn eerste profcontract bij Monaco te tekenen.

AC Milan blijft Coulibaly volgen

AC Milan toonde een sterke interesse in de jonge middenvelder. Paolo Maldini, destijds sportief directeur, en Frederic Massara, voetbaldirecteur, hebben zich ingespannen om Mamadou Coulibaly te overtuigen om voor de Rossoneri te kiezen.

De tiener was zeer gevleid door de interesse van zo'n prestigieuze club. Maar na een zorgvuldige overweging heeft hij echter besloten om zijn carrière voort te zetten in Frankrijk, waar zijn kansen op speeltijd aanzienlijk groter zouden zijn dan in het San Siro.

Hoewel AC Milan de afwijzing accepteerde, blijft de club Coulibaly volgen in zijn ontwikkeling. Bovendien staat AC Milan erom bekend jonge, veelbelovende talenten uit de Ligue 1 nauwlettend in de gaten te houden.

“Excellente” scoutingsverslagen van FC Barcelona

Twee jaar geleden leidde de scoutingsmissie van FC Barcelona hen naar Mamadou Coulibaly. Barça werd overtuigd door zijn veelbelovende talent en het feit dat zijn contract bij AS Monaco op zijn einde liep, maakte hem des te aantrekkelijker voor de financieel kwetsbare Catalaanse club.

Forbes voorspelde zelfs dat Coulibaly op de lange termijn een ploeggenoot of potentiële concurrent zou kunnen worden voor Eduardo Camavinga in het Franse nationale elftal. De verslagen van Coulibaly’s scouting waren naar verluidt “excellent”, wat Barcelona ervan overtuigde dat hij een speler was met immens potentieel.

Volgens de transferstrategie van Barcelona had Coulibaly in eerste instantie moeten aansluiten bij Barça B voordat hij in aanmerking zou komen voor een plek in het eerste ploeg onder leiding van Xavi Hernandez.

Tottenham plaatste Coulibaly bovenaan zijn lijstje

Tottenham Hotspur staat erom bekend wereldwijd op zoek te gaan naar jonge talenten met aflopende contracten. Twee jaar terug zette Fabio Paratici, de director of football van de Spurs, Mamadou Coulibaly bovenaan zijn lijstje.

Paratici, met zijn sterke connecties op de Franse spelersmarkt, zag in Coulibaly een waardevolle en toekomstgerichte toevoeging voor de club en wilde zijn expertise benutten om de jonge Fransman naar het Tottenham Hotspur Stadium te halen.

AS Monaco beschouwt Coulibaly als de ‘nieuwe Tchouaméni’

In mei 2022 nam Mamadou Coulibaly een belangrijke stap in zijn carrière door zijn eerste professionele contract te tekenen bij AS Monaco.

Hoewel zijn speelstijl vaak wordt vergeleken met die van Eduardo Camavinga, wordt hij binnen de club meer vergeleken met Aurélien Tchouaméni, de middenvelder die twee jaar geleden voor 80 miljoen euro van Monaco naar Real Madrid vertrok.

Coulibaly werd beschouwd als de natuurlijke opvolger van Tchouaméni in het Prinsdom. Monaco slaagde erin de interesse van enkele van Europa's eliteclubs af te weren en wist Coulibaly aan zich te binden met een contract dat loopt tot en met 2025.

Anderlecht moet Coulibaly halen

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

50
50
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

7
7
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

19
19
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

47
47
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

90
90
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

207
207
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

124
124
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

162
162
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

367
367
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

193
193
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

275
275
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

532
532
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

99
99
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

31
31
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

203
203
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

199
199
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

139
139
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

56
56
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

187
187
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

44
44
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

148
148
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

612
612
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

386
386
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

307
307
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

269
269
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

52
52

Meer sportnieuws