‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

door
‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

Anderlecht richt zich op het aantrekken van de veelbelovende box-to-box middenvelder Mamadou Coulibaly van AS Monaco. Ondanks interesse van topclubs zoals AC Milan, FC Barcelona en Tottenham Hotspur, heeft Coulibaly twee jaar geleden besloten bij Monaco te blijven, waar hij wordt gezien als de opvolger van Aurélien Tchouaméni.

Met een contract tot en met 2025 blijft hij een speler om in de gaten te houden voor de toekomst, en wordt hij qua speelstijl vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid.

LEES OOK: Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Nieuwe Camavinga kiest AS Monaco boven Europese topclubs

Anderlecht is weer ambitieus en richt zich niet alleen op het winnen van de landstitel, maar werkt ook al aan het versterken van de ploeg voor het volgende seizoen. Volgens Sacha Tavolieri heeft Sporting zijn zinnen gezet op een veelbelovende nieuwe box-to-box middenvelder.

In een recente aflevering van 'Wait&See' onthulde de transferwatcher dat Anderlecht zijn oog heeft laten vallen op Mamadou Coulibaly, een Franse U20 international. Coulibaly, 19 jaar oud, bevindt zich in het laatste jaar van zijn contract bij AS Monaco, waar hij al drie wedstrijden in de eerste ploeg heeft gespeeld.

Anderlecht heeft naar verluidt al officieel geïnformeerd naar de voorwaarden voor een mogelijke transfer bij de entourage van de speler. Het is echter niet alleen Anderlecht die geïnteresseerd is; verschillende Franse eersteklassers tonen ook belangstelling.

Qua speelstijl wordt Coulibaly vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid, wat zijn potentieel onderstreept.

Het is niet verwonderlijk dat twee jaar geleden enkele van de grootste Europese clubs, waaronder FC Barcelona, Bayer Leverkusen, Atlético Madrid, Juventus, Tottenham, AC Milan en Manchester City, in de rij stonden voor zijn handtekening.

Desondanks besloot de Fransman destijds om zijn eerste profcontract bij Monaco te tekenen.

AC Milan blijft Coulibaly volgen

AC Milan toonde een sterke interesse in de jonge middenvelder. Paolo Maldini, destijds sportief directeur, en Frederic Massara, voetbaldirecteur, hebben zich ingespannen om Mamadou Coulibaly te overtuigen om voor de Rossoneri te kiezen.

De tiener was zeer gevleid door de interesse van zo'n prestigieuze club. Maar na een zorgvuldige overweging heeft hij echter besloten om zijn carrière voort te zetten in Frankrijk, waar zijn kansen op speeltijd aanzienlijk groter zouden zijn dan in het San Siro.

Hoewel AC Milan de afwijzing accepteerde, blijft de club Coulibaly volgen in zijn ontwikkeling. Bovendien staat AC Milan erom bekend jonge, veelbelovende talenten uit de Ligue 1 nauwlettend in de gaten te houden.

“Excellente” scoutingsverslagen van FC Barcelona

Twee jaar geleden leidde de scoutingsmissie van FC Barcelona hen naar Mamadou Coulibaly. Barça werd overtuigd door zijn veelbelovende talent en het feit dat zijn contract bij AS Monaco op zijn einde liep, maakte hem des te aantrekkelijker voor de financieel kwetsbare Catalaanse club.

Forbes voorspelde zelfs dat Coulibaly op de lange termijn een ploeggenoot of potentiële concurrent zou kunnen worden voor Eduardo Camavinga in het Franse nationale elftal. De verslagen van Coulibaly’s scouting waren naar verluidt “excellent”, wat Barcelona ervan overtuigde dat hij een speler was met immens potentieel.

Volgens de transferstrategie van Barcelona had Coulibaly in eerste instantie moeten aansluiten bij Barça B voordat hij in aanmerking zou komen voor een plek in het eerste ploeg onder leiding van Xavi Hernandez.

Tottenham plaatste Coulibaly bovenaan zijn lijstje

Tottenham Hotspur staat erom bekend wereldwijd op zoek te gaan naar jonge talenten met aflopende contracten. Twee jaar terug zette Fabio Paratici, de director of football van de Spurs, Mamadou Coulibaly bovenaan zijn lijstje.

Paratici, met zijn sterke connecties op de Franse spelersmarkt, zag in Coulibaly een waardevolle en toekomstgerichte toevoeging voor de club en wilde zijn expertise benutten om de jonge Fransman naar het Tottenham Hotspur Stadium te halen.

AS Monaco beschouwt Coulibaly als de ‘nieuwe Tchouaméni’

In mei 2022 nam Mamadou Coulibaly een belangrijke stap in zijn carrière door zijn eerste professionele contract te tekenen bij AS Monaco.

Hoewel zijn speelstijl vaak wordt vergeleken met die van Eduardo Camavinga, wordt hij binnen de club meer vergeleken met Aurélien Tchouaméni, de middenvelder die twee jaar geleden voor 80 miljoen euro van Monaco naar Real Madrid vertrok.

Coulibaly werd beschouwd als de natuurlijke opvolger van Tchouaméni in het Prinsdom. Monaco slaagde erin de interesse van enkele van Europa's eliteclubs af te weren en wist Coulibaly aan zich te binden met een contract dat loopt tot en met 2025.

Anderlecht moet Coulibaly halen

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

28
28
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

8
8
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

25
25
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

23
23
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

36
36
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

48
48
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

134
134
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

223
223
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

189
189
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

319
319
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

66
66
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

163
163
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

305
305
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

413
413
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws