‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

419
‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

Anderlecht richt zich op het aantrekken van de veelbelovende box-to-box middenvelder Mamadou Coulibaly van AS Monaco. Ondanks interesse van topclubs zoals AC Milan, FC Barcelona en Tottenham Hotspur, heeft Coulibaly twee jaar geleden besloten bij Monaco te blijven, waar hij wordt gezien als de opvolger van Aurélien Tchouaméni.

Met een contract tot en met 2025 blijft hij een speler om in de gaten te houden voor de toekomst, en wordt hij qua speelstijl vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid.

LEES OOK: 'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Nieuwe Camavinga kiest AS Monaco boven Europese topclubs

Anderlecht is weer ambitieus en richt zich niet alleen op het winnen van de landstitel, maar werkt ook al aan het versterken van de ploeg voor het volgende seizoen. Volgens Sacha Tavolieri heeft Sporting zijn zinnen gezet op een veelbelovende nieuwe box-to-box middenvelder.

In een recente aflevering van 'Wait&See' onthulde de transferwatcher dat Anderlecht zijn oog heeft laten vallen op Mamadou Coulibaly, een Franse U20 international. Coulibaly, 19 jaar oud, bevindt zich in het laatste jaar van zijn contract bij AS Monaco, waar hij al drie wedstrijden in de eerste ploeg heeft gespeeld.

Anderlecht heeft naar verluidt al officieel geïnformeerd naar de voorwaarden voor een mogelijke transfer bij de entourage van de speler. Het is echter niet alleen Anderlecht die geïnteresseerd is; verschillende Franse eersteklassers tonen ook belangstelling.

Qua speelstijl wordt Coulibaly vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid, wat zijn potentieel onderstreept.

Het is niet verwonderlijk dat twee jaar geleden enkele van de grootste Europese clubs, waaronder FC Barcelona, Bayer Leverkusen, Atlético Madrid, Juventus, Tottenham, AC Milan en Manchester City, in de rij stonden voor zijn handtekening.

Desondanks besloot de Fransman destijds om zijn eerste profcontract bij Monaco te tekenen.

AC Milan blijft Coulibaly volgen

AC Milan toonde een sterke interesse in de jonge middenvelder. Paolo Maldini, destijds sportief directeur, en Frederic Massara, voetbaldirecteur, hebben zich ingespannen om Mamadou Coulibaly te overtuigen om voor de Rossoneri te kiezen.

De tiener was zeer gevleid door de interesse van zo'n prestigieuze club. Maar na een zorgvuldige overweging heeft hij echter besloten om zijn carrière voort te zetten in Frankrijk, waar zijn kansen op speeltijd aanzienlijk groter zouden zijn dan in het San Siro.

Hoewel AC Milan de afwijzing accepteerde, blijft de club Coulibaly volgen in zijn ontwikkeling. Bovendien staat AC Milan erom bekend jonge, veelbelovende talenten uit de Ligue 1 nauwlettend in de gaten te houden.

“Excellente” scoutingsverslagen van FC Barcelona

Twee jaar geleden leidde de scoutingsmissie van FC Barcelona hen naar Mamadou Coulibaly. Barça werd overtuigd door zijn veelbelovende talent en het feit dat zijn contract bij AS Monaco op zijn einde liep, maakte hem des te aantrekkelijker voor de financieel kwetsbare Catalaanse club.

Forbes voorspelde zelfs dat Coulibaly op de lange termijn een ploeggenoot of potentiële concurrent zou kunnen worden voor Eduardo Camavinga in het Franse nationale elftal. De verslagen van Coulibaly’s scouting waren naar verluidt “excellent”, wat Barcelona ervan overtuigde dat hij een speler was met immens potentieel.

Volgens de transferstrategie van Barcelona had Coulibaly in eerste instantie moeten aansluiten bij Barça B voordat hij in aanmerking zou komen voor een plek in het eerste ploeg onder leiding van Xavi Hernandez.

Tottenham plaatste Coulibaly bovenaan zijn lijstje

Tottenham Hotspur staat erom bekend wereldwijd op zoek te gaan naar jonge talenten met aflopende contracten. Twee jaar terug zette Fabio Paratici, de director of football van de Spurs, Mamadou Coulibaly bovenaan zijn lijstje.

Paratici, met zijn sterke connecties op de Franse spelersmarkt, zag in Coulibaly een waardevolle en toekomstgerichte toevoeging voor de club en wilde zijn expertise benutten om de jonge Fransman naar het Tottenham Hotspur Stadium te halen.

AS Monaco beschouwt Coulibaly als de ‘nieuwe Tchouaméni’

In mei 2022 nam Mamadou Coulibaly een belangrijke stap in zijn carrière door zijn eerste professionele contract te tekenen bij AS Monaco.

Hoewel zijn speelstijl vaak wordt vergeleken met die van Eduardo Camavinga, wordt hij binnen de club meer vergeleken met Aurélien Tchouaméni, de middenvelder die twee jaar geleden voor 80 miljoen euro van Monaco naar Real Madrid vertrok.

Coulibaly werd beschouwd als de natuurlijke opvolger van Tchouaméni in het Prinsdom. Monaco slaagde erin de interesse van enkele van Europa's eliteclubs af te weren en wist Coulibaly aan zich te binden met een contract dat loopt tot en met 2025.

Anderlecht moet Coulibaly halen

Meest recent

Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

39
39
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

87
87
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

23
23
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

25
25
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

81
81
Ophef in Napels: Allegri zorgt voor grote De Bruyne-schok

Binnen een week is het zover, dan trekt de Italiaanse Serie A zich weer op gang. Het is daarbij ...

243
243
Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een zestal directe aanwinsten in huis. Dat aantal zal ...

484
484
Anderlecht-PAOK: Biancone doet straffe onthulling over ref

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

259
259
'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'

Binnen een dikke week begint ook FC Barcelona aan zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Elche CF. ...

320
320
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Genk, Anderlecht biedt op spelmaker'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

467
467
‘Mika Godts zet knaltransfer Liverpool plots in gang’

Mika Godts is op weg naar PSG. De Parijzenaars hebben naar verluidt een akkoord gevonden met Ajax ...

94
94
Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”

Jérémy Doku was afgelopen seizoen al één van de smaakmakers van ...

34
34
FVS meteen zwaar de mist in? Dender haalt uit met beelden

In de Challenger Pro League werd er meteen gretig gebruikt van het nieuwe systeem met FVS (Football ...

129
129
Hoefkens en fantastische NAC-fans beleven aangrijpende avond

Carl Hoefkens en met uitbreiding heel NAC beleefde gisterenavond een wedstrijd van uitersten. ...

72
72
KV Mechelen shopt in eigen land en stelt aanwinst voor

KV Mechelen heeft beet. Malinwa hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League en ...

104
104
Union SG pakt record met toptransfer Khalaili

Union SG heeft de uitgaande transfer van Anan Khalaili afgerond. Op de officiële kanalen werd ...

58
58
'Union SG duwt zwaar door voor ex-speler Club Brugge'

CEO Philippe Bormans haalde aan dat Union SG klaar is met zijn ingaand transferhuiswerk, maar dat is ...

332
332
Cercle Brugge met twijfels: "Lachen én wenen"

Cercle Brugge toonde opnieuw wilskracht tegen STVV. Net als vorige week tegen Standard wisten ze in ...

122
122
STVV vloekt stevig: "Bizar en frustrerend"

STVV baalde stevig na het laatste fluitsignaal tegen Cercle Brugge. Ze speelden 3-3 in Brugge. De ...

125
125
Simons verstuurt Club Brugge pittige waarschuwing

Club Brugge werkt zaterdagavond zijn eerste uitwedstrijd van het seizoen af. Zo staat de ...

635
635
'KRC Genk trekt portefeuille open voor derde zomeraanwinst'

KRC Genk wil zaterdagavond tegen KVC Westerlo zijn eerste punten van het nieuwe seizoen pakken. ...

382
382
'Godts krijgt droomtransfer: financiële details bekend'

De laatste details worden momenteel nog afgerond, maar het heeft er alle schijn van dat straks een ...

193
193
‘Anderlecht plant recordbom: dodelijke aanval van 15M’

Anderlecht wil na Oliver Antman nog een tweede wapen toevoegen aan zijn aanval. Paars-wit heeft een ...

916
916
Club zet alles op alles: twéé ultieme zomeraanwinsten'

Club Brugge gaat zaterdagavond op bezoek bij het OH Leuven van Timmy Simons in zijn eerste uitmatch ...

1463
1463
RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

120
120

Meer sportnieuws