‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

419
‘Anderlecht scoort met superdeal: nieuwe Camavinga’

Anderlecht richt zich op het aantrekken van de veelbelovende box-to-box middenvelder Mamadou Coulibaly van AS Monaco. Ondanks interesse van topclubs zoals AC Milan, FC Barcelona en Tottenham Hotspur, heeft Coulibaly twee jaar geleden besloten bij Monaco te blijven, waar hij wordt gezien als de opvolger van Aurélien Tchouaméni.

Met een contract tot en met 2025 blijft hij een speler om in de gaten te houden voor de toekomst, en wordt hij qua speelstijl vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid.

LEES OOK: Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Nieuwe Camavinga kiest AS Monaco boven Europese topclubs

Anderlecht is weer ambitieus en richt zich niet alleen op het winnen van de landstitel, maar werkt ook al aan het versterken van de ploeg voor het volgende seizoen. Volgens Sacha Tavolieri heeft Sporting zijn zinnen gezet op een veelbelovende nieuwe box-to-box middenvelder.

In een recente aflevering van 'Wait&See' onthulde de transferwatcher dat Anderlecht zijn oog heeft laten vallen op Mamadou Coulibaly, een Franse U20 international. Coulibaly, 19 jaar oud, bevindt zich in het laatste jaar van zijn contract bij AS Monaco, waar hij al drie wedstrijden in de eerste ploeg heeft gespeeld.

Anderlecht heeft naar verluidt al officieel geïnformeerd naar de voorwaarden voor een mogelijke transfer bij de entourage van de speler. Het is echter niet alleen Anderlecht die geïnteresseerd is; verschillende Franse eersteklassers tonen ook belangstelling.

Qua speelstijl wordt Coulibaly vergeleken met Eduardo Camavinga van Real Madrid, wat zijn potentieel onderstreept.

Het is niet verwonderlijk dat twee jaar geleden enkele van de grootste Europese clubs, waaronder FC Barcelona, Bayer Leverkusen, Atlético Madrid, Juventus, Tottenham, AC Milan en Manchester City, in de rij stonden voor zijn handtekening.

Desondanks besloot de Fransman destijds om zijn eerste profcontract bij Monaco te tekenen.

AC Milan blijft Coulibaly volgen

AC Milan toonde een sterke interesse in de jonge middenvelder. Paolo Maldini, destijds sportief directeur, en Frederic Massara, voetbaldirecteur, hebben zich ingespannen om Mamadou Coulibaly te overtuigen om voor de Rossoneri te kiezen.

De tiener was zeer gevleid door de interesse van zo'n prestigieuze club. Maar na een zorgvuldige overweging heeft hij echter besloten om zijn carrière voort te zetten in Frankrijk, waar zijn kansen op speeltijd aanzienlijk groter zouden zijn dan in het San Siro.

Hoewel AC Milan de afwijzing accepteerde, blijft de club Coulibaly volgen in zijn ontwikkeling. Bovendien staat AC Milan erom bekend jonge, veelbelovende talenten uit de Ligue 1 nauwlettend in de gaten te houden.

“Excellente” scoutingsverslagen van FC Barcelona

Twee jaar geleden leidde de scoutingsmissie van FC Barcelona hen naar Mamadou Coulibaly. Barça werd overtuigd door zijn veelbelovende talent en het feit dat zijn contract bij AS Monaco op zijn einde liep, maakte hem des te aantrekkelijker voor de financieel kwetsbare Catalaanse club.

Forbes voorspelde zelfs dat Coulibaly op de lange termijn een ploeggenoot of potentiële concurrent zou kunnen worden voor Eduardo Camavinga in het Franse nationale elftal. De verslagen van Coulibaly’s scouting waren naar verluidt “excellent”, wat Barcelona ervan overtuigde dat hij een speler was met immens potentieel.

Volgens de transferstrategie van Barcelona had Coulibaly in eerste instantie moeten aansluiten bij Barça B voordat hij in aanmerking zou komen voor een plek in het eerste ploeg onder leiding van Xavi Hernandez.

Tottenham plaatste Coulibaly bovenaan zijn lijstje

Tottenham Hotspur staat erom bekend wereldwijd op zoek te gaan naar jonge talenten met aflopende contracten. Twee jaar terug zette Fabio Paratici, de director of football van de Spurs, Mamadou Coulibaly bovenaan zijn lijstje.

Paratici, met zijn sterke connecties op de Franse spelersmarkt, zag in Coulibaly een waardevolle en toekomstgerichte toevoeging voor de club en wilde zijn expertise benutten om de jonge Fransman naar het Tottenham Hotspur Stadium te halen.

AS Monaco beschouwt Coulibaly als de ‘nieuwe Tchouaméni’

In mei 2022 nam Mamadou Coulibaly een belangrijke stap in zijn carrière door zijn eerste professionele contract te tekenen bij AS Monaco.

Hoewel zijn speelstijl vaak wordt vergeleken met die van Eduardo Camavinga, wordt hij binnen de club meer vergeleken met Aurélien Tchouaméni, de middenvelder die twee jaar geleden voor 80 miljoen euro van Monaco naar Real Madrid vertrok.

Coulibaly werd beschouwd als de natuurlijke opvolger van Tchouaméni in het Prinsdom. Monaco slaagde erin de interesse van enkele van Europa's eliteclubs af te weren en wist Coulibaly aan zich te binden met een contract dat loopt tot en met 2025.

Anderlecht moet Coulibaly halen

Meest recent

Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

1
1
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

47
47
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

15
15
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

13
13
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

36
36
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

108
108
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

75
75
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

137
137
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

79
79
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

598
598
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

80
80
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

44
44
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

39
39
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

24
24
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

154
154
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

162
162
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

290
290
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

355
355
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

509
509
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

478
478
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

437
437
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

409
409
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

384
384
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

238
238
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

142
142

Meer sportnieuws