'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

675 stemmen
'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal draait stilaan op volle toeren. Maar heel wat ploegen zijn inmiddels ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. Dat is onder meer bij FC Barcelona het geval.

De Catalanen hebben in de komende nochtans één en ander om voor te spelen. In La Liga telt leider Real Madrid inmiddels al acht punten voor, maar bij een inzinking van de aartsrivaal wil Barça optimaal profiteren. In de kwartfinales van de Champions League wacht dan weer een tweeluik tegen Paris Saint-Germain.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Afscheid na seizoen

Desondanks is het bestuur al druk in de weer met het komende seizoen. En dat heeft alles te maken met de aankondiging die coach Xavi Hernandez eind januari deed. De oud-middenvelder had Barcelona vorig seizoen nog naar de titel geleid en werd daar begin dit seizoen voor beloond met een contractverlenging.

Desondanks liet Xavi zelf verstaan dat hij na het seizoen afzwaait. "Ik denk dat de tijd rijp is om de club te verlaten. De club heeft nood aan een nieuwe dynamiek. Ik verlaat Barcelona op 30 juni", verklaarde hij eind januari na de pijnlijke nederlaag tegen Villarreal.

Xavi draait bij

Xavi wees onder meer naar de aanhoudende kritiek die een trainer van Barcelona te slikken krijgt als oorzaak voor zijn beslissing. Vlak na de bekendmaking van het nieuws ging de geruchtenmolen in ieder geval op volle toeren draaien. De ene kandidaat-opvolger na de andere werd genoemd.

Maar mogelijk hoeft Barcelona dan toch niet op zoek naar een vervanger. Zo is het geen geheim meer dat de clubleiding liefst gewoon wil verder gaan met Xavi als T1. En na de recente goede prestaties, lijkt de voormalige middenvelder zelf ook bij te draaien.

Toptransfer gevraagd

Volgens Mundo Deportivo zou Xavi een verlengd verblijf niet langer uitsluiten. Al staat daar wel een duidelijke voorwaarde tegenover. Zo eist de trainer garanties voor versterking tijdens de komende transferperiode. Daarbij zou hij onder meer mikken op Bernardo Silva, die mogelijk vertrekt bij Manchester City. De vraag is echter over voorzitter Joan Laporta hem gezien de financiële situatie van de club wel zo'n garanties zal kunnen bieden.

🚀

Xavi blijft gewoon bij Barcelona ...

Meest recent

‘Deze Rode Duivel kon Rudi Garcia niét overtuigen’

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

4
4
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

62
62
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

101
101
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

188
188
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

96
96
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

90
90
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

303
303
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

114
114
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

113
113
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

476
476
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

687
687
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

74
74
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

186
186
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

211
211
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

52
52
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

560
560
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

122
122
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

187
187
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

181
181
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

243
243
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

429
429
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

158
158
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

841
841

Meer sportnieuws