'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

door
'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal draait stilaan op volle toeren. Maar heel wat ploegen zijn inmiddels ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. Dat is onder meer bij FC Barcelona het geval.

De Catalanen hebben in de komende nochtans één en ander om voor te spelen. In La Liga telt leider Real Madrid inmiddels al acht punten voor, maar bij een inzinking van de aartsrivaal wil Barça optimaal profiteren. In de kwartfinales van de Champions League wacht dan weer een tweeluik tegen Paris Saint-Germain.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Afscheid na seizoen

Desondanks is het bestuur al druk in de weer met het komende seizoen. En dat heeft alles te maken met de aankondiging die coach Xavi Hernandez eind januari deed. De oud-middenvelder had Barcelona vorig seizoen nog naar de titel geleid en werd daar begin dit seizoen voor beloond met een contractverlenging.

Desondanks liet Xavi zelf verstaan dat hij na het seizoen afzwaait. "Ik denk dat de tijd rijp is om de club te verlaten. De club heeft nood aan een nieuwe dynamiek. Ik verlaat Barcelona op 30 juni", verklaarde hij eind januari na de pijnlijke nederlaag tegen Villarreal.

Xavi draait bij

Xavi wees onder meer naar de aanhoudende kritiek die een trainer van Barcelona te slikken krijgt als oorzaak voor zijn beslissing. Vlak na de bekendmaking van het nieuws ging de geruchtenmolen in ieder geval op volle toeren draaien. De ene kandidaat-opvolger na de andere werd genoemd.

Maar mogelijk hoeft Barcelona dan toch niet op zoek naar een vervanger. Zo is het geen geheim meer dat de clubleiding liefst gewoon wil verder gaan met Xavi als T1. En na de recente goede prestaties, lijkt de voormalige middenvelder zelf ook bij te draaien.

Toptransfer gevraagd

Volgens Mundo Deportivo zou Xavi een verlengd verblijf niet langer uitsluiten. Al staat daar wel een duidelijke voorwaarde tegenover. Zo eist de trainer garanties voor versterking tijdens de komende transferperiode. Daarbij zou hij onder meer mikken op Bernardo Silva, die mogelijk vertrekt bij Manchester City. De vraag is echter over voorzitter Joan Laporta hem gezien de financiële situatie van de club wel zo'n garanties zal kunnen bieden.

Xavi blijft gewoon bij Barcelona ...

Meest recent

Hasi roept ferme waarschuwing naar Vrancken en STVV

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

37
37
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

13
13
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

30
30
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

148
148
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

70
70
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

309
309
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

112
112
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

59
59
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

154
154
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

74
74
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

323
323
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

217
217
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

60
60
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

204
204
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

56
56
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

169
169
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

113
113
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

452
452
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

589
589
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

466
466
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

58
58
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

415
415
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

146
146
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

67
67

Meer sportnieuws