'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

675 stemmen
'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal draait stilaan op volle toeren. Maar heel wat ploegen zijn inmiddels ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. Dat is onder meer bij FC Barcelona het geval.

De Catalanen hebben in de komende nochtans één en ander om voor te spelen. In La Liga telt leider Real Madrid inmiddels al acht punten voor, maar bij een inzinking van de aartsrivaal wil Barça optimaal profiteren. In de kwartfinales van de Champions League wacht dan weer een tweeluik tegen Paris Saint-Germain.

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Afscheid na seizoen

Desondanks is het bestuur al druk in de weer met het komende seizoen. En dat heeft alles te maken met de aankondiging die coach Xavi Hernandez eind januari deed. De oud-middenvelder had Barcelona vorig seizoen nog naar de titel geleid en werd daar begin dit seizoen voor beloond met een contractverlenging.

Desondanks liet Xavi zelf verstaan dat hij na het seizoen afzwaait. "Ik denk dat de tijd rijp is om de club te verlaten. De club heeft nood aan een nieuwe dynamiek. Ik verlaat Barcelona op 30 juni", verklaarde hij eind januari na de pijnlijke nederlaag tegen Villarreal.

Xavi draait bij

Xavi wees onder meer naar de aanhoudende kritiek die een trainer van Barcelona te slikken krijgt als oorzaak voor zijn beslissing. Vlak na de bekendmaking van het nieuws ging de geruchtenmolen in ieder geval op volle toeren draaien. De ene kandidaat-opvolger na de andere werd genoemd.

Maar mogelijk hoeft Barcelona dan toch niet op zoek naar een vervanger. Zo is het geen geheim meer dat de clubleiding liefst gewoon wil verder gaan met Xavi als T1. En na de recente goede prestaties, lijkt de voormalige middenvelder zelf ook bij te draaien.

Toptransfer gevraagd

Volgens Mundo Deportivo zou Xavi een verlengd verblijf niet langer uitsluiten. Al staat daar wel een duidelijke voorwaarde tegenover. Zo eist de trainer garanties voor versterking tijdens de komende transferperiode. Daarbij zou hij onder meer mikken op Bernardo Silva, die mogelijk vertrekt bij Manchester City. De vraag is echter over voorzitter Joan Laporta hem gezien de financiële situatie van de club wel zo'n garanties zal kunnen bieden.

🚀

Xavi blijft gewoon bij Barcelona ...

Meest recent

Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

6
6
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

8
8
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

177
177
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

34
34
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

23
23
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

168
168
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

84
84
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

115
115
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

309
309
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

287
287
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

73
73
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

52
52
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

153
153
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

151
151
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

53
53
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

414
414
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

290
290
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

73
73
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

304
304
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

370
370
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

114
114
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

67
67
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

443
443
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

275
275

Meer sportnieuws