'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

door
'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal draait stilaan op volle toeren. Maar heel wat ploegen zijn inmiddels ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. Dat is onder meer bij FC Barcelona het geval.

De Catalanen hebben in de komende nochtans één en ander om voor te spelen. In La Liga telt leider Real Madrid inmiddels al acht punten voor, maar bij een inzinking van de aartsrivaal wil Barça optimaal profiteren. In de kwartfinales van de Champions League wacht dan weer een tweeluik tegen Paris Saint-Germain.

LEES OOK: Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Afscheid na seizoen

Desondanks is het bestuur al druk in de weer met het komende seizoen. En dat heeft alles te maken met de aankondiging die coach Xavi Hernandez eind januari deed. De oud-middenvelder had Barcelona vorig seizoen nog naar de titel geleid en werd daar begin dit seizoen voor beloond met een contractverlenging.

Desondanks liet Xavi zelf verstaan dat hij na het seizoen afzwaait. "Ik denk dat de tijd rijp is om de club te verlaten. De club heeft nood aan een nieuwe dynamiek. Ik verlaat Barcelona op 30 juni", verklaarde hij eind januari na de pijnlijke nederlaag tegen Villarreal.

Xavi draait bij

Xavi wees onder meer naar de aanhoudende kritiek die een trainer van Barcelona te slikken krijgt als oorzaak voor zijn beslissing. Vlak na de bekendmaking van het nieuws ging de geruchtenmolen in ieder geval op volle toeren draaien. De ene kandidaat-opvolger na de andere werd genoemd.

Maar mogelijk hoeft Barcelona dan toch niet op zoek naar een vervanger. Zo is het geen geheim meer dat de clubleiding liefst gewoon wil verder gaan met Xavi als T1. En na de recente goede prestaties, lijkt de voormalige middenvelder zelf ook bij te draaien.

Toptransfer gevraagd

Volgens Mundo Deportivo zou Xavi een verlengd verblijf niet langer uitsluiten. Al staat daar wel een duidelijke voorwaarde tegenover. Zo eist de trainer garanties voor versterking tijdens de komende transferperiode. Daarbij zou hij onder meer mikken op Bernardo Silva, die mogelijk vertrekt bij Manchester City. De vraag is echter over voorzitter Joan Laporta hem gezien de financiële situatie van de club wel zo'n garanties zal kunnen bieden.

🚀

Xavi blijft gewoon bij Barcelona ...

Meest recent

Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

3
3
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

21
21
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

80
80
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

40
40
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

61
61
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

53
53
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

43
43
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

254
254
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

280
280
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

200
200
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

52
52
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

56
56
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

53
53
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

257
257
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

439
439
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

173
173
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

111
111
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

249
249
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

533
533
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

426
426
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

118
118
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

419
419
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

486
486
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

130
130

Meer sportnieuws