'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

door
'Straffe wending bij Barça: Xavi legt transfereis op tafel'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal draait stilaan op volle toeren. Maar heel wat ploegen zijn inmiddels ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. Dat is onder meer bij FC Barcelona het geval.

De Catalanen hebben in de komende nochtans één en ander om voor te spelen. In La Liga telt leider Real Madrid inmiddels al acht punten voor, maar bij een inzinking van de aartsrivaal wil Barça optimaal profiteren. In de kwartfinales van de Champions League wacht dan weer een tweeluik tegen Paris Saint-Germain.

LEES OOK: Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Afscheid na seizoen

Desondanks is het bestuur al druk in de weer met het komende seizoen. En dat heeft alles te maken met de aankondiging die coach Xavi Hernandez eind januari deed. De oud-middenvelder had Barcelona vorig seizoen nog naar de titel geleid en werd daar begin dit seizoen voor beloond met een contractverlenging.

Desondanks liet Xavi zelf verstaan dat hij na het seizoen afzwaait. "Ik denk dat de tijd rijp is om de club te verlaten. De club heeft nood aan een nieuwe dynamiek. Ik verlaat Barcelona op 30 juni", verklaarde hij eind januari na de pijnlijke nederlaag tegen Villarreal.

Xavi draait bij

Xavi wees onder meer naar de aanhoudende kritiek die een trainer van Barcelona te slikken krijgt als oorzaak voor zijn beslissing. Vlak na de bekendmaking van het nieuws ging de geruchtenmolen in ieder geval op volle toeren draaien. De ene kandidaat-opvolger na de andere werd genoemd.

Maar mogelijk hoeft Barcelona dan toch niet op zoek naar een vervanger. Zo is het geen geheim meer dat de clubleiding liefst gewoon wil verder gaan met Xavi als T1. En na de recente goede prestaties, lijkt de voormalige middenvelder zelf ook bij te draaien.

Toptransfer gevraagd

Volgens Mundo Deportivo zou Xavi een verlengd verblijf niet langer uitsluiten. Al staat daar wel een duidelijke voorwaarde tegenover. Zo eist de trainer garanties voor versterking tijdens de komende transferperiode. Daarbij zou hij onder meer mikken op Bernardo Silva, die mogelijk vertrekt bij Manchester City. De vraag is echter over voorzitter Joan Laporta hem gezien de financiële situatie van de club wel zo'n garanties zal kunnen bieden.

Xavi blijft gewoon bij Barcelona ...

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

65
65
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

12
12
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

31
31
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

51
51
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

357
357
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

296
296
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

252
252
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

77
77
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

595
595
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

567
567
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

301
301
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

108
108
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

155
155
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

81
81
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

422
422
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

57
57
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

61
61
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

141
141
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

202
202
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

178
178
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

380
380
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws