Riemer wisselt één keer, Union moet sterkhouder missen

door
Riemer wisselt één keer, Union moet sterkhouder missen

Zondagavond is het zover. Dan staan titelfavorieten RSC Anderlecht en Union SG voor de eerste keer in de Champions' Play-Offs tegenover mekaar, met de leidersplaats als directe inzet. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de clash in het Lotto Park om 18u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap stonden beide ploegen behoorlijk onder druk. Anderlecht verloor vorige week immers na een zwakke match met 3-1 van Club Brugge, dat inmiddels tot op twee punten genaderd is. Bovendien zoekt Paars-Wit naar zijn eerste overwinning in negen onderlingen confrontaties met Union.

LEES OOK: Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Delaney op de bank

Om een einde te maken aan die zegeloze reeks, doet coach Riemer grotendeels beroep op de verwachte namen. Achterin is zijn vaste viertal met Sardella, Debast, Vertonghen en Augustinsson opnieuw op post. Schmeichel blijft uiteraard in doel staan.

Op het middenveld schuift de Deen wel met zijn pionnen. Zo keert Rits terug in de basiself, Delaney is het kind van de rekening. Voorin behouden Dreyer, Dolberg en Hazard uiteindelijk hun plek. Al heeft Riemer met onder meer Amuzu, Vazquez en Angulo nog enkele jokers achter de hand.

Lapoussin afwezig

Ook bij Union is de druk behoorlijk groot. De winnaar van de reguliere competitie begon immers met 0 op 6 aan de Play-Offs en is zijn voorsprong inmiddels alweer kwijt. Een nieuwe zege in het Lotto Park zou de Unionisten een broodnodige boost opleveren in het vervolg van de titeljacht.

Coach Blessin kan daarvoor rekenen op Burgess, die na de soap van afgelopen week gewoon in de basis start. Lapoussin is er dan weer niet bij wegens een lichte blessure. Hierdoor komt Teklab in de ploeg. Voorts de gekende namen met het drietal Puertas-Amoura-Nilsson dat het verschil zal moeten maken.

Wie wint?

Meest recent

Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

3
3
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

68
68
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

95
95
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

46
46
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

140
140
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

14
14
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

54
54
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

295
295
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

118
118
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

171
171
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

88
88
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

311
311
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

182
182
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

158
158
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

457
457
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

154
154
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

163
163
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

262
262
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

273
273
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

379
379
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

138
138
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

125
125

Meer sportnieuws