Riemer wisselt één keer, Union moet sterkhouder missen

111 stemmen
Riemer wisselt één keer, Union moet sterkhouder missen

Zondagavond is het zover. Dan staan titelfavorieten RSC Anderlecht en Union SG voor de eerste keer in de Champions' Play-Offs tegenover mekaar, met de leidersplaats als directe inzet. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de clash in het Lotto Park om 18u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap stonden beide ploegen behoorlijk onder druk. Anderlecht verloor vorige week immers na een zwakke match met 3-1 van Club Brugge, dat inmiddels tot op twee punten genaderd is. Bovendien zoekt Paars-Wit naar zijn eerste overwinning in negen onderlingen confrontaties met Union.

LEES OOK: Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Delaney op de bank

Om een einde te maken aan die zegeloze reeks, doet coach Riemer grotendeels beroep op de verwachte namen. Achterin is zijn vaste viertal met Sardella, Debast, Vertonghen en Augustinsson opnieuw op post. Schmeichel blijft uiteraard in doel staan.

Op het middenveld schuift de Deen wel met zijn pionnen. Zo keert Rits terug in de basiself, Delaney is het kind van de rekening. Voorin behouden Dreyer, Dolberg en Hazard uiteindelijk hun plek. Al heeft Riemer met onder meer Amuzu, Vazquez en Angulo nog enkele jokers achter de hand.

Lapoussin afwezig

Ook bij Union is de druk behoorlijk groot. De winnaar van de reguliere competitie begon immers met 0 op 6 aan de Play-Offs en is zijn voorsprong inmiddels alweer kwijt. Een nieuwe zege in het Lotto Park zou de Unionisten een broodnodige boost opleveren in het vervolg van de titeljacht.

Coach Blessin kan daarvoor rekenen op Burgess, die na de soap van afgelopen week gewoon in de basis start. Lapoussin is er dan weer niet bij wegens een lichte blessure. Hierdoor komt Teklab in de ploeg. Voorts de gekende namen met het drietal Puertas-Amoura-Nilsson dat het verschil zal moeten maken.

Wie wint?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

78
78
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

653
653
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

116
116
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

208
208
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

164
164
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

146
146
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

171
171
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

233
233
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws