Riemer wisselt één keer, Union moet sterkhouder missen

111 stemmen
Riemer wisselt één keer, Union moet sterkhouder missen

Zondagavond is het zover. Dan staan titelfavorieten RSC Anderlecht en Union SG voor de eerste keer in de Champions' Play-Offs tegenover mekaar, met de leidersplaats als directe inzet. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de clash in het Lotto Park om 18u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap stonden beide ploegen behoorlijk onder druk. Anderlecht verloor vorige week immers na een zwakke match met 3-1 van Club Brugge, dat inmiddels tot op twee punten genaderd is. Bovendien zoekt Paars-Wit naar zijn eerste overwinning in negen onderlingen confrontaties met Union.

LEES OOK: 'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Delaney op de bank

Om een einde te maken aan die zegeloze reeks, doet coach Riemer grotendeels beroep op de verwachte namen. Achterin is zijn vaste viertal met Sardella, Debast, Vertonghen en Augustinsson opnieuw op post. Schmeichel blijft uiteraard in doel staan.

Op het middenveld schuift de Deen wel met zijn pionnen. Zo keert Rits terug in de basiself, Delaney is het kind van de rekening. Voorin behouden Dreyer, Dolberg en Hazard uiteindelijk hun plek. Al heeft Riemer met onder meer Amuzu, Vazquez en Angulo nog enkele jokers achter de hand.

Lapoussin afwezig

Ook bij Union is de druk behoorlijk groot. De winnaar van de reguliere competitie begon immers met 0 op 6 aan de Play-Offs en is zijn voorsprong inmiddels alweer kwijt. Een nieuwe zege in het Lotto Park zou de Unionisten een broodnodige boost opleveren in het vervolg van de titeljacht.

Coach Blessin kan daarvoor rekenen op Burgess, die na de soap van afgelopen week gewoon in de basis start. Lapoussin is er dan weer niet bij wegens een lichte blessure. Hierdoor komt Teklab in de ploeg. Voorts de gekende namen met het drietal Puertas-Amoura-Nilsson dat het verschil zal moeten maken.

Wie wint?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

11
11
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

37
37
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

29
29
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

36
36
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

251
251
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

64
64
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

67
67
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

63
63
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

57
57
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

178
178
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

213
213
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

208
208
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

653
653
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

308
308
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

138
138
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

173
173
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

148
148
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

444
444
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

244
244
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

418
418

Meer sportnieuws