Cercle blijft ongeslagen: "Zit in ons DNA om niet op te geven"

door
Cercle blijft ongeslagen:

Straffe statistiek: na drie speeldagen in de Champions' Play-Off is sensatie Cercle Brugge nog steeds ongeslagen. Na het gelijkspel tegen Club Brugge en de zege op Union ging de Vereniging nu ook een punt pakken in Genk. Daarmee blijven de Bruggelingen hun rol van scherprechter met verve vervullen.

Nochtans beleefde Cercle in de Cegeka Arena wel een lastige avond. Vooral in de eerste helft werden ze overklast door Genk, dat vooral op de rechterflank met Ait El Hadj en El Ouahdi wervelde. Die laatste maakte Ravych het leven zuur. De linksachter flirtte met rood en werd bij de rust vervangen door Popovic, die een kwartier voor tijd zelf uitgesloten werd.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Cercle keert met tien man het tij nog

Op dat moment stond Cercle 1-0 achter, maar met een man minder sleepte het nog een punt uit de brand. Foutjes van Sadick en Vandevoordt werden afgestraft door Olaigbe, die voor de onverhoopte gelijkmaker kon zorgen.

Trainer Miron Muslic kon dan ook tevreden zijn. "Tijdens de rust hebben we twee noodzakelijke wijzigingen doorgevoerd en de tweede helft konden we het ritme helemaal veranderen. We gaven nog één grote kans weg, maar zoals altijd was onze doelman op de afspraak. Daarna hebben we er alles aan gedaan om de nederlaag nog te voorkomen", legde hij uit bij Sporza.

Muslic weet dat Cercle nooit opgeeft

In die missie slaagde Cercle ook en dat verbaasde de coach niet. "Je hebt dan natuurlijk wat geluk nodig, maar als je met moed en durf speelt, dan kan je beloond worden. Het zit in ons DNA om nooit op te geven", wist hij immers.

Door het gelijkspel blijft Cercle op de vijfde plaats in het klassement staan. Het nadert tot op één punt van stadsgenoot Club, dat zondag wel nog op Antwerp speelt. Mocht die partij gewonnnen worden door de Great Old, dan komen zij weer naast Cercle op de vijfde plaats.

Verdiend punt voor Cercle?

Meest recent

Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

12
12
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

2
2
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

137
137
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

203
203
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

42
42
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

77
77
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

355
355
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

558
558
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

142
142
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

78
78
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

67
67
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

45
45
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

741
741
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

293
293
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

458
458
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

203
203
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

171
171
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336

Meer sportnieuws