Vrancken duidt de oorzaak aan voor eerste Genkse puntenverlies

door
Vrancken duidt de oorzaak aan voor eerste Genkse puntenverlies

In zijn derde wedstrijd in de Champions' Play-Off heeft KRC Genk voor de eerste keer punten laten liggen. Na zeges tegen Union en Antwerp raakten de Limburgers in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel tegen Cercle Brugge. Ze moesten uiteindelijk vrede nemen met een 1-1.

Daar kon Genk toch niet echt tevreden mee zijn, zeker gezien het wedstrijdverloop. Het kwam voor rust verdiend op voorsprong via Tolu en leek vrij spel te hebben toen Cercle halfweg de tweede helft met tien verder moest na rood voor Popovic. Na geklungel in de defensie gaven ze de zege echter alsnog uit handen.

LEES OOK: Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

Individuele fouten nekken Genk

Wouter Vrancken zag dan ook een duidelijke oorzaak voor het puntenverlies. "Ik houd een goed gevoel over aan de manier waarop, het is alleen jammer dat we door individuele fouten geen drie punten pakken", aldus de trainer bij Sporza. Zowel Sadick als Vandevoordt gingen niet vrijuit bij de gelijkmaker.

Toch zag Vrancken een goede prestatie van Genk. "We hebben een heel sterke eerste helft gespeeld, tegen een ploeg die altijd druk zet. In de tweede helft was het iets moeilijker. Zij deden ook enkele aanpassingen om El Ouahdi wat meer af te stoppen. Toch dwongen we nog twee grote kansen af en gaven we eigenlijk niks weg, op het doelpunt en een schot van Denkey in het zijnet na."

Vrancken vond dat Genk match moest beslissen

Een zege had dus zeker wel gekund en misschien wel gemoeten. "We hadden één van die twee kansen moeten benutten om de wedstrijd te beslissen", besefte Vrancken nog.

Door het gelijkspel schudt Genk voorlopig wel Club Brugge van zich af om alleen op de derde plaats te komen, maar toch zal het vooral aanvoelen als een gemiste kans. Bij winst hadden ze immers tot op twee punten kunnen naderen van leiders Union en Anderlecht.

Had Genk de zege verdiend?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

24
24
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

82
82
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

28
28
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

241
241
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

118
118
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

115
115
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

61
61
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

69
69
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

69
69
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

166
166
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

174
174
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

309
309
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

400
400
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

370
370
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

198
198
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

211
211
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

267
267

Meer sportnieuws