Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

917 stemmen
Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

KRC Genk heeft in januari Ken Nkuba aangetrokken van Sporting Charleroi als vervanger voor de vertrokken Daniel Munoz. Ondanks zijn potentieel als atletisch monster en offensief ingestelde rechtsback, heeft Nkuba tot nu toe slechts 40 minuten gespeeld voor Genk, grotendeels door blessures en aanpassingsproblemen.

De club hoopt echter dat hij snel zijn vorm zal oppakken en terug een van de meest gevreesde backs van de Jupiler Pro League zal worden.

LEES OOK: Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Nkuba was pas het plan-C voor Genk

Het vertrek van de “superbelangrijke” Daniel Munoz in januari heeft een aanzienlijke leegte achtergelaten in de ploeg van KRC Genk, en vooral op de positie van rechtsachter. Met slechts één optie over, Zakaria El Ouahdi, werd duidelijk dat de bezetting op die positie te licht was.

“We hebben, denk ik, wel iemand nodig”, gaf Wouter Vrancken toen aan. De eerste keuze om Munoz te vervangen was Hugo Siquet, die door Cercle Brugge wordt gehuurd van SC Freiburg, maar hij viel te duur uit.

Bovendien moest Dimitri de Condé daarvoor niet enkel onderhandelen met Freiburg, maar ook met Cercle Brugge, dat hem niet zomaar wilde lossen. Daiki Hashioka van Sint-Truiden was een andere optie, maar hij koos uiteindelijk voor een transfer naar Luton Town.

Genk moest daarom snel schakelen naar een alternatief en vond deze uiteindelijk binnen de eigen landsgrenzen. Ken Nkuba (22) werd aangetrokken van Sporting Charleroi en tekende een contract voor 4,5 jaar. Genk betaalde een transfersom van 3,75 miljoen euro.

KRC Genk vroeg medische garanties aan Charleroi

KRC Genk heeft Ken Nkuba deze wintermercato binnengehaald, maar de interesse in de rechtsachter dateert van veel eerder. Al in de vorige zomermercato informeerde Genk bij Sporting Charleroi, maar volgens Le Soir wilden de Limburgers meer medische garanties voordat ze hem zouden aantrekken.

In mei vorig jaar liep Nkuba namelijk een zware meniscusblessure op tijdens een overbodige oefenwedstrijd tegen RFC Liège. “Als de pech aan het einde van vorig seizoen er niet was gekomen, zou Ken Nkuba momenteel waarschijnlijk een van de grootste uitgaande transfers in de geschiedenis van de club zijn”, schreef Sudinfo.

Dit was al de tweede zware blessure in de prille carrière van Ken Nkuba. Tijdens de wedstrijd tegen Cercle Brugge op 15 december 2020, zijn allereerste match als titularis nota bene, viel hij uit met een ernstige knieblessure. Diagnose: gescheurde kruisbanden. Gevolg: dertien maanden revalidatie voordat hij de draad opnieuw kon opnemen.

Logisch dat KRC Genk vorige zomer medische garanties vroegen aan Charleroi.

Genk wil de oude Nkuba: atletisch monster

In medio december maakte Ken Nkuba zijn terugkeer op het veld bij Sporting Charleroi, en pas vier wedstrijden later maakte hij zijn transfer naar KRC Genk. In Limburg hoopten ze dat Nkuba zijn niveau van vorig seizoen zou hervinden, toen hij bekend stond als een van de meest gevreesde rechtsbacks van de competitie.

La Dernière Heure beschreef hem als een atletisch monster, een aanvallende speler met echte verdedigende discipline en een breed scala aan defensieve vaardigheden. Nkuba onderscheidde zich met uitstekende timing bij gevaarlijke voorzetten en door zijn impact op het team.

Hij was beslissend dankzij zijn diepgang met de bal aan zijn voet en was ijzersterk in één-op-één-duels. Aan de andere kant moest hij nog werken om meer regelmaat te brengen in zijn prestaties. "Fysiek zeer sterk, maar soms nog wat onstuimig," oordeelde Het Nieuwsblad.

Genk blijft filosofie trouw: stevige investering van 3,75 miljoen “Ken is een jongen met een enorm loopvermogen en explosiviteit. Dat koppelt hij aan goeie voeten en offensieve kwaliteiten”, was Dimitri de Condé opgetogen over de komst van de rechtsback, die opgeleid was als aanvaller nota bene.

“Die optelsom aan kwaliteiten was voor ons doorslaggevend om vol voor hem te gaan.” Met de transfer van Ken Nkuba blijft KRC Genk zijn filosofie trouw. Hij is een jonge rechtsachter met veel offensieve impulsen, en hij is bovendien een Belg.

Dat verantwoordt de stevige investering van 3,75 miljoen euro in de 22-jarige. “Het is een jongen met een enorm potentieel, net als El Ouahdi die het steeds beter doet als rechtsachter. Het ligt nochtans niet voor de hand om een beest als Daniel Munoz op te volgen”, zei Joris Kayembe, ex-Charleroi en nu ploegmaat bij Genk, over Nkuba.

Matthijssen: “Nkuba is een toptransfer voor KRC Genk”

“Een toptransfer voor KRC Genk, net zoals Hugo Siquet dat zou zijn geweest”, zei Jacky Mathijssen, die Nkuba in 2022 liet debuteren bij de Belgische beloften, aan Het Belang van Limburg.

“Ken straalt een enorme kracht uit en is bijzonder snel. Als tegenstander wil je niet tegen hem spelen, want je moet een hele wedstrijd rennen. Hij blijft lopen en zet je altijd onder druk. Voor een coach is hij ook een droom om mee te werken.”

Thomas Buffel werkt al bijna vier jaar als assistent-trainer bij de nationale U21 en hij sprak zich ook lovend uit over Nkuba. Hij omschrijft snelheid en diepgang als zijn sterke punten.

Nkuba is aanvallend ingesteld, maar dat was zijn voorganger Daniel Munoz ook. “Hij probeert ook altijd vooruit te denken, zowel met als zonder bal. Daarnaast leest hij het spel heel goed en heeft hij de feeling om op het juiste moment een loopactie te maken.”

Zowel Matthijssen als Buffel twijfelden er niet aan dat Nkuba het potentieel heeft om te slagen in Genk.

Nkuba speelt amper bij KRC Genk

Sinds Ken Nkuba de overstap maakte naar KRC Genk, heeft hij tot nu toe slechts 40 minuten op het veld gestaan voor zijn nieuwe club. Deze beperkte speeltijd is bovendien verdeeld over amper vier invalbeurten, zonder een enkele basisplaats te hebben gekregen.

In drie wedstrijden heeft hij zelfs niet eens de kans gekregen om in actie te komen, en momenteel wordt hij gehinderd door een hamstringblessure.

Het is begrijpelijk dat Nkuba wat tijd nodig heeft om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving bij Genk, vooral gezien zijn zware meniscusblessure. Het was echter de hoop in Limburg dat hij snel zijn vorm van vorig seizoen zou oppakken.

Destijds stond hij bekend als een van de meest gevreesde rechtsbacks in de competitie. Maar helaas zullen we nog even geduld moeten hebben voordat hij dat niveau weer bereikt.

Zal Nkuba slagen bij KRC Genk?

Meest recent

'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

1
1
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

1
1
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

24
24
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

30
30
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

157
157
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

33
33
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

22
22
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

43
43
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

324
324
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

33
33
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

149
149
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

109
109
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

574
574
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

124
124
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

108
108
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

374
374
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

631
631
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

462
462
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

405
405
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

479
479
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

217
217
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

246
246
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

439
439

Meer sportnieuws