Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

door
Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

KRC Genk heeft in januari Ken Nkuba aangetrokken van Sporting Charleroi als vervanger voor de vertrokken Daniel Munoz. Ondanks zijn potentieel als atletisch monster en offensief ingestelde rechtsback, heeft Nkuba tot nu toe slechts 40 minuten gespeeld voor Genk, grotendeels door blessures en aanpassingsproblemen.

De club hoopt echter dat hij snel zijn vorm zal oppakken en terug een van de meest gevreesde backs van de Jupiler Pro League zal worden.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Nkuba was pas het plan-C voor Genk

Het vertrek van de “superbelangrijke” Daniel Munoz in januari heeft een aanzienlijke leegte achtergelaten in de ploeg van KRC Genk, en vooral op de positie van rechtsachter. Met slechts één optie over, Zakaria El Ouahdi, werd duidelijk dat de bezetting op die positie te licht was.

“We hebben, denk ik, wel iemand nodig”, gaf Wouter Vrancken toen aan. De eerste keuze om Munoz te vervangen was Hugo Siquet, die door Cercle Brugge wordt gehuurd van SC Freiburg, maar hij viel te duur uit.

Bovendien moest Dimitri de Condé daarvoor niet enkel onderhandelen met Freiburg, maar ook met Cercle Brugge, dat hem niet zomaar wilde lossen. Daiki Hashioka van Sint-Truiden was een andere optie, maar hij koos uiteindelijk voor een transfer naar Luton Town.

Genk moest daarom snel schakelen naar een alternatief en vond deze uiteindelijk binnen de eigen landsgrenzen. Ken Nkuba (22) werd aangetrokken van Sporting Charleroi en tekende een contract voor 4,5 jaar. Genk betaalde een transfersom van 3,75 miljoen euro.

KRC Genk vroeg medische garanties aan Charleroi

KRC Genk heeft Ken Nkuba deze wintermercato binnengehaald, maar de interesse in de rechtsachter dateert van veel eerder. Al in de vorige zomermercato informeerde Genk bij Sporting Charleroi, maar volgens Le Soir wilden de Limburgers meer medische garanties voordat ze hem zouden aantrekken.

In mei vorig jaar liep Nkuba namelijk een zware meniscusblessure op tijdens een overbodige oefenwedstrijd tegen RFC Liège. “Als de pech aan het einde van vorig seizoen er niet was gekomen, zou Ken Nkuba momenteel waarschijnlijk een van de grootste uitgaande transfers in de geschiedenis van de club zijn”, schreef Sudinfo.

Dit was al de tweede zware blessure in de prille carrière van Ken Nkuba. Tijdens de wedstrijd tegen Cercle Brugge op 15 december 2020, zijn allereerste match als titularis nota bene, viel hij uit met een ernstige knieblessure. Diagnose: gescheurde kruisbanden. Gevolg: dertien maanden revalidatie voordat hij de draad opnieuw kon opnemen.

Logisch dat KRC Genk vorige zomer medische garanties vroegen aan Charleroi.

Genk wil de oude Nkuba: atletisch monster

In medio december maakte Ken Nkuba zijn terugkeer op het veld bij Sporting Charleroi, en pas vier wedstrijden later maakte hij zijn transfer naar KRC Genk. In Limburg hoopten ze dat Nkuba zijn niveau van vorig seizoen zou hervinden, toen hij bekend stond als een van de meest gevreesde rechtsbacks van de competitie.

La Dernière Heure beschreef hem als een atletisch monster, een aanvallende speler met echte verdedigende discipline en een breed scala aan defensieve vaardigheden. Nkuba onderscheidde zich met uitstekende timing bij gevaarlijke voorzetten en door zijn impact op het team.

Hij was beslissend dankzij zijn diepgang met de bal aan zijn voet en was ijzersterk in één-op-één-duels. Aan de andere kant moest hij nog werken om meer regelmaat te brengen in zijn prestaties. "Fysiek zeer sterk, maar soms nog wat onstuimig," oordeelde Het Nieuwsblad.

Genk blijft filosofie trouw: stevige investering van 3,75 miljoen “Ken is een jongen met een enorm loopvermogen en explosiviteit. Dat koppelt hij aan goeie voeten en offensieve kwaliteiten”, was Dimitri de Condé opgetogen over de komst van de rechtsback, die opgeleid was als aanvaller nota bene.

“Die optelsom aan kwaliteiten was voor ons doorslaggevend om vol voor hem te gaan.” Met de transfer van Ken Nkuba blijft KRC Genk zijn filosofie trouw. Hij is een jonge rechtsachter met veel offensieve impulsen, en hij is bovendien een Belg.

Dat verantwoordt de stevige investering van 3,75 miljoen euro in de 22-jarige. “Het is een jongen met een enorm potentieel, net als El Ouahdi die het steeds beter doet als rechtsachter. Het ligt nochtans niet voor de hand om een beest als Daniel Munoz op te volgen”, zei Joris Kayembe, ex-Charleroi en nu ploegmaat bij Genk, over Nkuba.

Matthijssen: “Nkuba is een toptransfer voor KRC Genk”

“Een toptransfer voor KRC Genk, net zoals Hugo Siquet dat zou zijn geweest”, zei Jacky Mathijssen, die Nkuba in 2022 liet debuteren bij de Belgische beloften, aan Het Belang van Limburg.

“Ken straalt een enorme kracht uit en is bijzonder snel. Als tegenstander wil je niet tegen hem spelen, want je moet een hele wedstrijd rennen. Hij blijft lopen en zet je altijd onder druk. Voor een coach is hij ook een droom om mee te werken.”

Thomas Buffel werkt al bijna vier jaar als assistent-trainer bij de nationale U21 en hij sprak zich ook lovend uit over Nkuba. Hij omschrijft snelheid en diepgang als zijn sterke punten.

Nkuba is aanvallend ingesteld, maar dat was zijn voorganger Daniel Munoz ook. “Hij probeert ook altijd vooruit te denken, zowel met als zonder bal. Daarnaast leest hij het spel heel goed en heeft hij de feeling om op het juiste moment een loopactie te maken.”

Zowel Matthijssen als Buffel twijfelden er niet aan dat Nkuba het potentieel heeft om te slagen in Genk.

Nkuba speelt amper bij KRC Genk

Sinds Ken Nkuba de overstap maakte naar KRC Genk, heeft hij tot nu toe slechts 40 minuten op het veld gestaan voor zijn nieuwe club. Deze beperkte speeltijd is bovendien verdeeld over amper vier invalbeurten, zonder een enkele basisplaats te hebben gekregen.

In drie wedstrijden heeft hij zelfs niet eens de kans gekregen om in actie te komen, en momenteel wordt hij gehinderd door een hamstringblessure.

Het is begrijpelijk dat Nkuba wat tijd nodig heeft om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving bij Genk, vooral gezien zijn zware meniscusblessure. Het was echter de hoop in Limburg dat hij snel zijn vorm van vorig seizoen zou oppakken.

Destijds stond hij bekend als een van de meest gevreesde rechtsbacks in de competitie. Maar helaas zullen we nog even geduld moeten hebben voordat hij dat niveau weer bereikt.

Zal Nkuba slagen bij KRC Genk?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

5
5
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

208
208
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

32
32
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

26
26
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

93
93
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

104
104
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

167
167
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

93
93
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

129
129
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

331
331
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

73
73
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

489
489
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

310
310
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

137
137
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

146
146
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

73
73
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

99
99
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

115
115
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

239
239
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

89
89
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

642
642
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

188
188
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

288
288

Meer sportnieuws