Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

917
Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

KRC Genk heeft in januari Ken Nkuba aangetrokken van Sporting Charleroi als vervanger voor de vertrokken Daniel Munoz. Ondanks zijn potentieel als atletisch monster en offensief ingestelde rechtsback, heeft Nkuba tot nu toe slechts 40 minuten gespeeld voor Genk, grotendeels door blessures en aanpassingsproblemen.

De club hoopt echter dat hij snel zijn vorm zal oppakken en terug een van de meest gevreesde backs van de Jupiler Pro League zal worden.

LEES OOK: 'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

Nkuba was pas het plan-C voor Genk

Het vertrek van de “superbelangrijke” Daniel Munoz in januari heeft een aanzienlijke leegte achtergelaten in de ploeg van KRC Genk, en vooral op de positie van rechtsachter. Met slechts één optie over, Zakaria El Ouahdi, werd duidelijk dat de bezetting op die positie te licht was.

“We hebben, denk ik, wel iemand nodig”, gaf Wouter Vrancken toen aan. De eerste keuze om Munoz te vervangen was Hugo Siquet, die door Cercle Brugge wordt gehuurd van SC Freiburg, maar hij viel te duur uit.

Bovendien moest Dimitri de Condé daarvoor niet enkel onderhandelen met Freiburg, maar ook met Cercle Brugge, dat hem niet zomaar wilde lossen. Daiki Hashioka van Sint-Truiden was een andere optie, maar hij koos uiteindelijk voor een transfer naar Luton Town.

Genk moest daarom snel schakelen naar een alternatief en vond deze uiteindelijk binnen de eigen landsgrenzen. Ken Nkuba (22) werd aangetrokken van Sporting Charleroi en tekende een contract voor 4,5 jaar. Genk betaalde een transfersom van 3,75 miljoen euro.

KRC Genk vroeg medische garanties aan Charleroi

KRC Genk heeft Ken Nkuba deze wintermercato binnengehaald, maar de interesse in de rechtsachter dateert van veel eerder. Al in de vorige zomermercato informeerde Genk bij Sporting Charleroi, maar volgens Le Soir wilden de Limburgers meer medische garanties voordat ze hem zouden aantrekken.

In mei vorig jaar liep Nkuba namelijk een zware meniscusblessure op tijdens een overbodige oefenwedstrijd tegen RFC Liège. “Als de pech aan het einde van vorig seizoen er niet was gekomen, zou Ken Nkuba momenteel waarschijnlijk een van de grootste uitgaande transfers in de geschiedenis van de club zijn”, schreef Sudinfo.

Dit was al de tweede zware blessure in de prille carrière van Ken Nkuba. Tijdens de wedstrijd tegen Cercle Brugge op 15 december 2020, zijn allereerste match als titularis nota bene, viel hij uit met een ernstige knieblessure. Diagnose: gescheurde kruisbanden. Gevolg: dertien maanden revalidatie voordat hij de draad opnieuw kon opnemen.

Logisch dat KRC Genk vorige zomer medische garanties vroegen aan Charleroi.

Genk wil de oude Nkuba: atletisch monster

In medio december maakte Ken Nkuba zijn terugkeer op het veld bij Sporting Charleroi, en pas vier wedstrijden later maakte hij zijn transfer naar KRC Genk. In Limburg hoopten ze dat Nkuba zijn niveau van vorig seizoen zou hervinden, toen hij bekend stond als een van de meest gevreesde rechtsbacks van de competitie.

La Dernière Heure beschreef hem als een atletisch monster, een aanvallende speler met echte verdedigende discipline en een breed scala aan defensieve vaardigheden. Nkuba onderscheidde zich met uitstekende timing bij gevaarlijke voorzetten en door zijn impact op het team.

Hij was beslissend dankzij zijn diepgang met de bal aan zijn voet en was ijzersterk in één-op-één-duels. Aan de andere kant moest hij nog werken om meer regelmaat te brengen in zijn prestaties. "Fysiek zeer sterk, maar soms nog wat onstuimig," oordeelde Het Nieuwsblad.

Genk blijft filosofie trouw: stevige investering van 3,75 miljoen “Ken is een jongen met een enorm loopvermogen en explosiviteit. Dat koppelt hij aan goeie voeten en offensieve kwaliteiten”, was Dimitri de Condé opgetogen over de komst van de rechtsback, die opgeleid was als aanvaller nota bene.

“Die optelsom aan kwaliteiten was voor ons doorslaggevend om vol voor hem te gaan.” Met de transfer van Ken Nkuba blijft KRC Genk zijn filosofie trouw. Hij is een jonge rechtsachter met veel offensieve impulsen, en hij is bovendien een Belg.

Dat verantwoordt de stevige investering van 3,75 miljoen euro in de 22-jarige. “Het is een jongen met een enorm potentieel, net als El Ouahdi die het steeds beter doet als rechtsachter. Het ligt nochtans niet voor de hand om een beest als Daniel Munoz op te volgen”, zei Joris Kayembe, ex-Charleroi en nu ploegmaat bij Genk, over Nkuba.

Matthijssen: “Nkuba is een toptransfer voor KRC Genk”

“Een toptransfer voor KRC Genk, net zoals Hugo Siquet dat zou zijn geweest”, zei Jacky Mathijssen, die Nkuba in 2022 liet debuteren bij de Belgische beloften, aan Het Belang van Limburg.

“Ken straalt een enorme kracht uit en is bijzonder snel. Als tegenstander wil je niet tegen hem spelen, want je moet een hele wedstrijd rennen. Hij blijft lopen en zet je altijd onder druk. Voor een coach is hij ook een droom om mee te werken.”

Thomas Buffel werkt al bijna vier jaar als assistent-trainer bij de nationale U21 en hij sprak zich ook lovend uit over Nkuba. Hij omschrijft snelheid en diepgang als zijn sterke punten.

Nkuba is aanvallend ingesteld, maar dat was zijn voorganger Daniel Munoz ook. “Hij probeert ook altijd vooruit te denken, zowel met als zonder bal. Daarnaast leest hij het spel heel goed en heeft hij de feeling om op het juiste moment een loopactie te maken.”

Zowel Matthijssen als Buffel twijfelden er niet aan dat Nkuba het potentieel heeft om te slagen in Genk.

Nkuba speelt amper bij KRC Genk

Sinds Ken Nkuba de overstap maakte naar KRC Genk, heeft hij tot nu toe slechts 40 minuten op het veld gestaan voor zijn nieuwe club. Deze beperkte speeltijd is bovendien verdeeld over amper vier invalbeurten, zonder een enkele basisplaats te hebben gekregen.

In drie wedstrijden heeft hij zelfs niet eens de kans gekregen om in actie te komen, en momenteel wordt hij gehinderd door een hamstringblessure.

Het is begrijpelijk dat Nkuba wat tijd nodig heeft om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving bij Genk, vooral gezien zijn zware meniscusblessure. Het was echter de hoop in Limburg dat hij snel zijn vorm van vorig seizoen zou oppakken.

Destijds stond hij bekend als een van de meest gevreesde rechtsbacks in de competitie. Maar helaas zullen we nog even geduld moeten hebben voordat hij dat niveau weer bereikt.

Zal Nkuba slagen bij KRC Genk?

Meest recent

KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

35
35
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

260
260
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

364
364
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

48
48
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

188
188
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

102
102
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

408
408
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

145
145
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

227
227
Van Gucht zet de aanval in en belooft grote VTM-onthullingen

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

200
200
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

378
378
‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

De veelbesproken wissel van Thibaut Courtois op het WK tegen Spanje blijft voor discussie zorgen. ...

369
369
‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

724
724
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

794
794
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

166
166
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

544
544
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

463
463
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

226
226
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

737
737
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

824
824
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

191
191
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

935
935
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

107
107
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

124
124

Meer sportnieuws