Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

door
Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

KRC Genk heeft in januari Ken Nkuba aangetrokken van Sporting Charleroi als vervanger voor de vertrokken Daniel Munoz. Ondanks zijn potentieel als atletisch monster en offensief ingestelde rechtsback, heeft Nkuba tot nu toe slechts 40 minuten gespeeld voor Genk, grotendeels door blessures en aanpassingsproblemen.

De club hoopt echter dat hij snel zijn vorm zal oppakken en terug een van de meest gevreesde backs van de Jupiler Pro League zal worden.

LEES OOK: Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Nkuba was pas het plan-C voor Genk

Het vertrek van de “superbelangrijke” Daniel Munoz in januari heeft een aanzienlijke leegte achtergelaten in de ploeg van KRC Genk, en vooral op de positie van rechtsachter. Met slechts één optie over, Zakaria El Ouahdi, werd duidelijk dat de bezetting op die positie te licht was.

“We hebben, denk ik, wel iemand nodig”, gaf Wouter Vrancken toen aan. De eerste keuze om Munoz te vervangen was Hugo Siquet, die door Cercle Brugge wordt gehuurd van SC Freiburg, maar hij viel te duur uit.

Bovendien moest Dimitri de Condé daarvoor niet enkel onderhandelen met Freiburg, maar ook met Cercle Brugge, dat hem niet zomaar wilde lossen. Daiki Hashioka van Sint-Truiden was een andere optie, maar hij koos uiteindelijk voor een transfer naar Luton Town.

Genk moest daarom snel schakelen naar een alternatief en vond deze uiteindelijk binnen de eigen landsgrenzen. Ken Nkuba (22) werd aangetrokken van Sporting Charleroi en tekende een contract voor 4,5 jaar. Genk betaalde een transfersom van 3,75 miljoen euro.

KRC Genk vroeg medische garanties aan Charleroi

KRC Genk heeft Ken Nkuba deze wintermercato binnengehaald, maar de interesse in de rechtsachter dateert van veel eerder. Al in de vorige zomermercato informeerde Genk bij Sporting Charleroi, maar volgens Le Soir wilden de Limburgers meer medische garanties voordat ze hem zouden aantrekken.

In mei vorig jaar liep Nkuba namelijk een zware meniscusblessure op tijdens een overbodige oefenwedstrijd tegen RFC Liège. “Als de pech aan het einde van vorig seizoen er niet was gekomen, zou Ken Nkuba momenteel waarschijnlijk een van de grootste uitgaande transfers in de geschiedenis van de club zijn”, schreef Sudinfo.

Dit was al de tweede zware blessure in de prille carrière van Ken Nkuba. Tijdens de wedstrijd tegen Cercle Brugge op 15 december 2020, zijn allereerste match als titularis nota bene, viel hij uit met een ernstige knieblessure. Diagnose: gescheurde kruisbanden. Gevolg: dertien maanden revalidatie voordat hij de draad opnieuw kon opnemen.

Logisch dat KRC Genk vorige zomer medische garanties vroegen aan Charleroi.

Genk wil de oude Nkuba: atletisch monster

In medio december maakte Ken Nkuba zijn terugkeer op het veld bij Sporting Charleroi, en pas vier wedstrijden later maakte hij zijn transfer naar KRC Genk. In Limburg hoopten ze dat Nkuba zijn niveau van vorig seizoen zou hervinden, toen hij bekend stond als een van de meest gevreesde rechtsbacks van de competitie.

La Dernière Heure beschreef hem als een atletisch monster, een aanvallende speler met echte verdedigende discipline en een breed scala aan defensieve vaardigheden. Nkuba onderscheidde zich met uitstekende timing bij gevaarlijke voorzetten en door zijn impact op het team.

Hij was beslissend dankzij zijn diepgang met de bal aan zijn voet en was ijzersterk in één-op-één-duels. Aan de andere kant moest hij nog werken om meer regelmaat te brengen in zijn prestaties. "Fysiek zeer sterk, maar soms nog wat onstuimig," oordeelde Het Nieuwsblad.

Genk blijft filosofie trouw: stevige investering van 3,75 miljoen “Ken is een jongen met een enorm loopvermogen en explosiviteit. Dat koppelt hij aan goeie voeten en offensieve kwaliteiten”, was Dimitri de Condé opgetogen over de komst van de rechtsback, die opgeleid was als aanvaller nota bene.

“Die optelsom aan kwaliteiten was voor ons doorslaggevend om vol voor hem te gaan.” Met de transfer van Ken Nkuba blijft KRC Genk zijn filosofie trouw. Hij is een jonge rechtsachter met veel offensieve impulsen, en hij is bovendien een Belg.

Dat verantwoordt de stevige investering van 3,75 miljoen euro in de 22-jarige. “Het is een jongen met een enorm potentieel, net als El Ouahdi die het steeds beter doet als rechtsachter. Het ligt nochtans niet voor de hand om een beest als Daniel Munoz op te volgen”, zei Joris Kayembe, ex-Charleroi en nu ploegmaat bij Genk, over Nkuba.

Matthijssen: “Nkuba is een toptransfer voor KRC Genk”

“Een toptransfer voor KRC Genk, net zoals Hugo Siquet dat zou zijn geweest”, zei Jacky Mathijssen, die Nkuba in 2022 liet debuteren bij de Belgische beloften, aan Het Belang van Limburg.

“Ken straalt een enorme kracht uit en is bijzonder snel. Als tegenstander wil je niet tegen hem spelen, want je moet een hele wedstrijd rennen. Hij blijft lopen en zet je altijd onder druk. Voor een coach is hij ook een droom om mee te werken.”

Thomas Buffel werkt al bijna vier jaar als assistent-trainer bij de nationale U21 en hij sprak zich ook lovend uit over Nkuba. Hij omschrijft snelheid en diepgang als zijn sterke punten.

Nkuba is aanvallend ingesteld, maar dat was zijn voorganger Daniel Munoz ook. “Hij probeert ook altijd vooruit te denken, zowel met als zonder bal. Daarnaast leest hij het spel heel goed en heeft hij de feeling om op het juiste moment een loopactie te maken.”

Zowel Matthijssen als Buffel twijfelden er niet aan dat Nkuba het potentieel heeft om te slagen in Genk.

Nkuba speelt amper bij KRC Genk

Sinds Ken Nkuba de overstap maakte naar KRC Genk, heeft hij tot nu toe slechts 40 minuten op het veld gestaan voor zijn nieuwe club. Deze beperkte speeltijd is bovendien verdeeld over amper vier invalbeurten, zonder een enkele basisplaats te hebben gekregen.

In drie wedstrijden heeft hij zelfs niet eens de kans gekregen om in actie te komen, en momenteel wordt hij gehinderd door een hamstringblessure.

Het is begrijpelijk dat Nkuba wat tijd nodig heeft om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving bij Genk, vooral gezien zijn zware meniscusblessure. Het was echter de hoop in Limburg dat hij snel zijn vorm van vorig seizoen zou oppakken.

Destijds stond hij bekend als een van de meest gevreesde rechtsbacks in de competitie. Maar helaas zullen we nog even geduld moeten hebben voordat hij dat niveau weer bereikt.

Zal Nkuba slagen bij KRC Genk?

Meest recent

Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

55
55
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

48
48
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

160
160
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

36
36
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

182
182
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

70
70
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

90
90
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

783
783
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

452
452
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

198
198
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1409
1409
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

523
523
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

311
311
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1039
1039
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2261
2261
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

800
800
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1291
1291
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1170
1170
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2063
2063
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2860
2860
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2389
2389
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1316
1316
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

929
929
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

292
292

Meer sportnieuws