Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

917 stemmen
Genk gaat er tegenaan: toptransfer met atletisch monster

KRC Genk heeft in januari Ken Nkuba aangetrokken van Sporting Charleroi als vervanger voor de vertrokken Daniel Munoz. Ondanks zijn potentieel als atletisch monster en offensief ingestelde rechtsback, heeft Nkuba tot nu toe slechts 40 minuten gespeeld voor Genk, grotendeels door blessures en aanpassingsproblemen.

De club hoopt echter dat hij snel zijn vorm zal oppakken en terug een van de meest gevreesde backs van de Jupiler Pro League zal worden.

LEES OOK: 'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

Nkuba was pas het plan-C voor Genk

Het vertrek van de “superbelangrijke” Daniel Munoz in januari heeft een aanzienlijke leegte achtergelaten in de ploeg van KRC Genk, en vooral op de positie van rechtsachter. Met slechts één optie over, Zakaria El Ouahdi, werd duidelijk dat de bezetting op die positie te licht was.

“We hebben, denk ik, wel iemand nodig”, gaf Wouter Vrancken toen aan. De eerste keuze om Munoz te vervangen was Hugo Siquet, die door Cercle Brugge wordt gehuurd van SC Freiburg, maar hij viel te duur uit.

Bovendien moest Dimitri de Condé daarvoor niet enkel onderhandelen met Freiburg, maar ook met Cercle Brugge, dat hem niet zomaar wilde lossen. Daiki Hashioka van Sint-Truiden was een andere optie, maar hij koos uiteindelijk voor een transfer naar Luton Town.

Genk moest daarom snel schakelen naar een alternatief en vond deze uiteindelijk binnen de eigen landsgrenzen. Ken Nkuba (22) werd aangetrokken van Sporting Charleroi en tekende een contract voor 4,5 jaar. Genk betaalde een transfersom van 3,75 miljoen euro.

KRC Genk vroeg medische garanties aan Charleroi

KRC Genk heeft Ken Nkuba deze wintermercato binnengehaald, maar de interesse in de rechtsachter dateert van veel eerder. Al in de vorige zomermercato informeerde Genk bij Sporting Charleroi, maar volgens Le Soir wilden de Limburgers meer medische garanties voordat ze hem zouden aantrekken.

In mei vorig jaar liep Nkuba namelijk een zware meniscusblessure op tijdens een overbodige oefenwedstrijd tegen RFC Liège. “Als de pech aan het einde van vorig seizoen er niet was gekomen, zou Ken Nkuba momenteel waarschijnlijk een van de grootste uitgaande transfers in de geschiedenis van de club zijn”, schreef Sudinfo.

Dit was al de tweede zware blessure in de prille carrière van Ken Nkuba. Tijdens de wedstrijd tegen Cercle Brugge op 15 december 2020, zijn allereerste match als titularis nota bene, viel hij uit met een ernstige knieblessure. Diagnose: gescheurde kruisbanden. Gevolg: dertien maanden revalidatie voordat hij de draad opnieuw kon opnemen.

Logisch dat KRC Genk vorige zomer medische garanties vroegen aan Charleroi.

Genk wil de oude Nkuba: atletisch monster

In medio december maakte Ken Nkuba zijn terugkeer op het veld bij Sporting Charleroi, en pas vier wedstrijden later maakte hij zijn transfer naar KRC Genk. In Limburg hoopten ze dat Nkuba zijn niveau van vorig seizoen zou hervinden, toen hij bekend stond als een van de meest gevreesde rechtsbacks van de competitie.

La Dernière Heure beschreef hem als een atletisch monster, een aanvallende speler met echte verdedigende discipline en een breed scala aan defensieve vaardigheden. Nkuba onderscheidde zich met uitstekende timing bij gevaarlijke voorzetten en door zijn impact op het team.

Hij was beslissend dankzij zijn diepgang met de bal aan zijn voet en was ijzersterk in één-op-één-duels. Aan de andere kant moest hij nog werken om meer regelmaat te brengen in zijn prestaties. "Fysiek zeer sterk, maar soms nog wat onstuimig," oordeelde Het Nieuwsblad.

Genk blijft filosofie trouw: stevige investering van 3,75 miljoen “Ken is een jongen met een enorm loopvermogen en explosiviteit. Dat koppelt hij aan goeie voeten en offensieve kwaliteiten”, was Dimitri de Condé opgetogen over de komst van de rechtsback, die opgeleid was als aanvaller nota bene.

“Die optelsom aan kwaliteiten was voor ons doorslaggevend om vol voor hem te gaan.” Met de transfer van Ken Nkuba blijft KRC Genk zijn filosofie trouw. Hij is een jonge rechtsachter met veel offensieve impulsen, en hij is bovendien een Belg.

Dat verantwoordt de stevige investering van 3,75 miljoen euro in de 22-jarige. “Het is een jongen met een enorm potentieel, net als El Ouahdi die het steeds beter doet als rechtsachter. Het ligt nochtans niet voor de hand om een beest als Daniel Munoz op te volgen”, zei Joris Kayembe, ex-Charleroi en nu ploegmaat bij Genk, over Nkuba.

Matthijssen: “Nkuba is een toptransfer voor KRC Genk”

“Een toptransfer voor KRC Genk, net zoals Hugo Siquet dat zou zijn geweest”, zei Jacky Mathijssen, die Nkuba in 2022 liet debuteren bij de Belgische beloften, aan Het Belang van Limburg.

“Ken straalt een enorme kracht uit en is bijzonder snel. Als tegenstander wil je niet tegen hem spelen, want je moet een hele wedstrijd rennen. Hij blijft lopen en zet je altijd onder druk. Voor een coach is hij ook een droom om mee te werken.”

Thomas Buffel werkt al bijna vier jaar als assistent-trainer bij de nationale U21 en hij sprak zich ook lovend uit over Nkuba. Hij omschrijft snelheid en diepgang als zijn sterke punten.

Nkuba is aanvallend ingesteld, maar dat was zijn voorganger Daniel Munoz ook. “Hij probeert ook altijd vooruit te denken, zowel met als zonder bal. Daarnaast leest hij het spel heel goed en heeft hij de feeling om op het juiste moment een loopactie te maken.”

Zowel Matthijssen als Buffel twijfelden er niet aan dat Nkuba het potentieel heeft om te slagen in Genk.

Nkuba speelt amper bij KRC Genk

Sinds Ken Nkuba de overstap maakte naar KRC Genk, heeft hij tot nu toe slechts 40 minuten op het veld gestaan voor zijn nieuwe club. Deze beperkte speeltijd is bovendien verdeeld over amper vier invalbeurten, zonder een enkele basisplaats te hebben gekregen.

In drie wedstrijden heeft hij zelfs niet eens de kans gekregen om in actie te komen, en momenteel wordt hij gehinderd door een hamstringblessure.

Het is begrijpelijk dat Nkuba wat tijd nodig heeft om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving bij Genk, vooral gezien zijn zware meniscusblessure. Het was echter de hoop in Limburg dat hij snel zijn vorm van vorig seizoen zou oppakken.

Destijds stond hij bekend als een van de meest gevreesde rechtsbacks in de competitie. Maar helaas zullen we nog even geduld moeten hebben voordat hij dat niveau weer bereikt.

Zal Nkuba slagen bij KRC Genk?

Meest recent

Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

29
29
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

114
114
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

232
232
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

173
173
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

159
159
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

78
78
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

382
382
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

81
81
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

723
723
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

179
179
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

285
285
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

287
287
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

235
235
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

200
200
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

290
290
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

129
129
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

591
591
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

153
153
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

160
160
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

382
382
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

771
771
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

101
101
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

774
774

Meer sportnieuws