Engelse pers heeft fraaie woorden over voor 'elektrische' Doku

door
Engelse pers heeft fraaie woorden over voor 'elektrische' Doku

Manchester City heeft zaterdagnamiddag een nieuwe stap richting de verlenging van de Engelse landstitel gezet. De titelverdediger liet op eigen veld weinig over van degradatiekandidaat Luton Town: 6-1. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Jérémy Doku.

City speelde afgelopen dinsdag 3-3-gelijk in de Champions League-clash tegen Real Madrid. Komende woensdag volgt de terugmatch al en dus besloot coach Pep Guardiola om enkel basiskrachten rust te gunnen. Maar in de Engelse titelstrijd mogen uiteraard ook geen punten verspeeld worden en dus kwamen toch een aantal grote namen in de basiself.

LEES OOK: Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

Flitsende Doku

Kevin De Bruyne was opnieuw van de partij na zijn ziekte. Ederson maakte zijn wederoptreden na blessureleed, terwijl Erling Haaland, Josko Gvardiol en Ruben Dias hun plekje behielden. Daarnaast mocht ook Doku aan de match beginnen. En de Belgische flankaanvaller liet een sterke indruk achter.

In de eerste helft zorgde hij voor enkele flitsende acties, zonder veel gevolgen. Na de pauze voegde hij daar ook de nodige efficiëntie aan toe. Eerste versierde Doku een strafschop, vervolgens tekende hij op fraaie wijze voor de vierde treffer van City en als kers op de taart legde hij de bal netjes af voor de 5-1 van Gvardiol.

Player of the Match

Een sterk optreden dus van Doku. In Engelse pers werd hij dan ook bejubeld. "Zonder twijfel de 'Man van de Match'. Hij vormt een constante stroomstoot met zijn electrische snelheid en gaf tegenstander Fred Onyedinma geen moment van rust", klonk het bijvoorbeeld bij The Daily Mail.

Bij The Guardian zag men dan weer hoe Doku de 'afgang' van Luton compleet maakte. Sky Sports duidde Doku dan weer aan tot 'Player of the Match', wat men ook bij Manchester Evening News deed. "Doku schitterde tegen Luton. Deed het goed door de penalty voor de derde treffer uit te lokken en deed het nog beter door de vierde zelf te scoren", besluit het lokale medium.

Doku moet een vaste basisstek krijgen bij de Duivels op het EK ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

96
96
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

38
38
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

92
92
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

254
254
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

151
151
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

307
307
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

616
616
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

737
737
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

303
303
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

374
374
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

397
397
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

378
378
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

592
592
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws