Van Damme duidt ondermaatse sterkhouder bij Antwerp aan

door
Van Damme duidt ondermaatse sterkhouder bij Antwerp aan

Vorig seizoen pakt Antwerp FC de landstitel door een sterke reeks in de Play-Offs. Maar in de huidige jaargang is die campagne dramatisch van start gegaan. De titelverdediger verloor zaterdag namelijk van KRC Genk en blijf zo achter met 0 op 6.

Na een degelijk einde van de reguliere competitie werd bij de Great Old toch weer stiekem gedroomd van een verlenging van de landstitel. Maar dan moest wel een sterke start van de PO's gemaakt worden. En daar slaagde de ploeg van coach Mark van Bommel dus niet in.

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Start gemist

Nochtans begon Antwerp behoorlijk dominant aan zijn eerste wedstrijd op het veld van Anderlecht. Maar vlak voor rust volgde toen een flinke domper door de uitsluiting van Owen Wijndal. En met een man minder tussen de lijnen verloor RAFC uiteindelijk met 1-0.

Vorige week moest dan ook een gepaste reactie volgen in de thuiswedstrijd tegen KRC Genk. Wederom liep het echter fout voor de uittredende kampioen. Na een geweldig doelpunt van Anouar Aït El Hadj ging KRC Genk immers met 0-1 winnen op de Bosuil.

Teleurstellende Ekkelenkamp

En dus lijkt een verlenging van de landstitel nu al een utopie voor RAFC. "Ik heb zelf genoeg matchen in Play-Off I gespeeld om te weten hoe cruciaal de start van zo’n nacompetitie is. Kijk maar naar Genk, dat plots 10 procent boven zichzelf uitstijgt", stelt Jelle Van Damme bij Gazet van Antwerpen.

Van Damme is dan ook teleurgesteld in zijn ex-ploeg. Van bepaalde spelers verwacht hij veel meer. Van een Jürgen Ekkelenkamp bijvoorbeeld. "Ik vond ze mak acteren tegen Genk. De bepalende spelers lieten het afweten. Van iemand met zoveel potentieel als Ekkelenkamp blijf ik wachten op het moment waarop het er eens uitkomt", aldus de ex-verdediger.

Antwerp heeft een minder sterke kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

6
6
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

127
127
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

19
19
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

55
55
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

63
63
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

42
42
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

175
175
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

175
175
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

335
335
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

47
47
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

153
153
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

82
82
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

75
75
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

242
242
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

125
125
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

456
456
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

182
182
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

87
87
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

428
428
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

179
179
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

709
709
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

68
68
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

94
94
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

322
322

Meer sportnieuws