Van Damme duidt ondermaatse sterkhouder bij Antwerp aan

273 stemmen
Van Damme duidt ondermaatse sterkhouder bij Antwerp aan

Vorig seizoen pakt Antwerp FC de landstitel door een sterke reeks in de Play-Offs. Maar in de huidige jaargang is die campagne dramatisch van start gegaan. De titelverdediger verloor zaterdag namelijk van KRC Genk en blijf zo achter met 0 op 6.

Na een degelijk einde van de reguliere competitie werd bij de Great Old toch weer stiekem gedroomd van een verlenging van de landstitel. Maar dan moest wel een sterke start van de PO's gemaakt worden. En daar slaagde de ploeg van coach Mark van Bommel dus niet in.

Start gemist

Nochtans begon Antwerp behoorlijk dominant aan zijn eerste wedstrijd op het veld van Anderlecht. Maar vlak voor rust volgde toen een flinke domper door de uitsluiting van Owen Wijndal. En met een man minder tussen de lijnen verloor RAFC uiteindelijk met 1-0.

Vorige week moest dan ook een gepaste reactie volgen in de thuiswedstrijd tegen KRC Genk. Wederom liep het echter fout voor de uittredende kampioen. Na een geweldig doelpunt van Anouar Aït El Hadj ging KRC Genk immers met 0-1 winnen op de Bosuil.

Teleurstellende Ekkelenkamp

En dus lijkt een verlenging van de landstitel nu al een utopie voor RAFC. "Ik heb zelf genoeg matchen in Play-Off I gespeeld om te weten hoe cruciaal de start van zo’n nacompetitie is. Kijk maar naar Genk, dat plots 10 procent boven zichzelf uitstijgt", stelt Jelle Van Damme bij Gazet van Antwerpen.

Van Damme is dan ook teleurgesteld in zijn ex-ploeg. Van bepaalde spelers verwacht hij veel meer. Van een Jürgen Ekkelenkamp bijvoorbeeld. "Ik vond ze mak acteren tegen Genk. De bepalende spelers lieten het afweten. Van iemand met zoveel potentieel als Ekkelenkamp blijf ik wachten op het moment waarop het er eens uitkomt", aldus de ex-verdediger.

🚀

Antwerp heeft een minder sterke kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

28
28
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

28
28
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

10
10
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

32
32
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

57
57
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

197
197
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

47
47
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

341
341
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

161
161
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

111
111
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

600
600
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

130
130
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

110
110
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

408
408
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

644
644
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

478
478
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

412
412
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

492
492
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

220
220
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

255
255

Meer sportnieuws