"Anderlecht of Union? Nee, zij hebben de beste ploeg in JPL"

548 stemmen

In de Champions' Play-Offs is opnieuw een belangrijk weekend aangebroken. Zondagavond staat immers de clash tussen nummers en twee Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Maar het wordt ook uitkijken naar hoe hun achtervolgers het er vanaf brengen.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een Brusselse tweestrijd verwacht voor de titel. Niet geheel onlogisch. Union had de reguliere competitie afgesloten met 18 punten voorsprong op Antwerp, 19 stuks op Club Brugge en liefst 23 punten op Cercle Brugge en KRC Genk. Anderlecht volgde op 'slechts' 7 puntjes.

LEES OOK: Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Favorieten falen

Maar dan volgde de veelbesproken puntenhalvering. En daarna begonnen beide Brusselse clubs ook tegenvallend aan de PO's. Union ging tijdens de eerste twee speeldagen zelfs telkens onderuit en bleef dus achter met een zorgwekkende 0 op 6. RSCA won dan weer van Antwerp, maar verloor vervolgens op Club.

Ondertussen deden twee achtervolgers het wel goed. Genk pakte zelfs uit met een perfect rapport in de eerste twee speeldagen en wordt hier en daar zelfs terug bestempeld als titelkandidaat/outsider. Maar ook Club Brugge kan onder de nieuwe interim-coach Nicky Hayen een knappe 4 op 6 voorleggen en staat eveneens op vijf punten van Union en Anderlecht.

Club titelkandidaat

Julien Gorius, ex-middenvelder van onder meer KV Mechelen en Genk, schat Blauw-Zwart dan ook hoog in "Als je kijkt na de samenstelling van de selectie bij Club Brugge, is dat in principe de beste ploeg. De ploeg met de meeste individuele kwaliteiten. Tenminste volgens mij. Naar mijn gevoel is het de ploeg met de beste individuele kwaliteiten. Als je kijkt naar spelers als Andreas Skov Olsen, je hebt Antonio Nusa, Ferran Jutgla, Igor Thiago, ... . Kijk ook naar de transfersommen voor die spelers."

Gorius wijst er ook op dat de aanpak van Hayen voor een welgekomen nieuwe wind heeft gezorgd. Volgens de ex-middenvelder mag Club dan ook zeker niet afgeschreven voor de landstitel. "Er wordt veel gesproken over KRC Genk als de ploeg die de twee Brusselse clubs kan ambeteren. Maar daar reken ik Club Brugge zeker bij", besluit hij bij Footb'All Time.

Club heeft in de breedte de sterkste selectie in de JPL ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

215
215
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

168
168
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

153
153
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

319
319
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

671
671
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

806
806
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws