"Anderlecht of Union? Nee, zij hebben de beste ploeg in JPL"

door

In de Champions' Play-Offs is opnieuw een belangrijk weekend aangebroken. Zondagavond staat immers de clash tussen nummers en twee Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Maar het wordt ook uitkijken naar hoe hun achtervolgers het er vanaf brengen.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een Brusselse tweestrijd verwacht voor de titel. Niet geheel onlogisch. Union had de reguliere competitie afgesloten met 18 punten voorsprong op Antwerp, 19 stuks op Club Brugge en liefst 23 punten op Cercle Brugge en KRC Genk. Anderlecht volgde op 'slechts' 7 puntjes.

LEES OOK: 'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

Favorieten falen

Maar dan volgde de veelbesproken puntenhalvering. En daarna begonnen beide Brusselse clubs ook tegenvallend aan de PO's. Union ging tijdens de eerste twee speeldagen zelfs telkens onderuit en bleef dus achter met een zorgwekkende 0 op 6. RSCA won dan weer van Antwerp, maar verloor vervolgens op Club.

Ondertussen deden twee achtervolgers het wel goed. Genk pakte zelfs uit met een perfect rapport in de eerste twee speeldagen en wordt hier en daar zelfs terug bestempeld als titelkandidaat/outsider. Maar ook Club Brugge kan onder de nieuwe interim-coach Nicky Hayen een knappe 4 op 6 voorleggen en staat eveneens op vijf punten van Union en Anderlecht.

Club titelkandidaat

Julien Gorius, ex-middenvelder van onder meer KV Mechelen en Genk, schat Blauw-Zwart dan ook hoog in "Als je kijkt na de samenstelling van de selectie bij Club Brugge, is dat in principe de beste ploeg. De ploeg met de meeste individuele kwaliteiten. Tenminste volgens mij. Naar mijn gevoel is het de ploeg met de beste individuele kwaliteiten. Als je kijkt naar spelers als Andreas Skov Olsen, je hebt Antonio Nusa, Ferran Jutgla, Igor Thiago, ... . Kijk ook naar de transfersommen voor die spelers."

Gorius wijst er ook op dat de aanpak van Hayen voor een welgekomen nieuwe wind heeft gezorgd. Volgens de ex-middenvelder mag Club dan ook zeker niet afgeschreven voor de landstitel. "Er wordt veel gesproken over KRC Genk als de ploeg die de twee Brusselse clubs kan ambeteren. Maar daar reken ik Club Brugge zeker bij", besluit hij bij Footb'All Time.

🔥 Populair bij onze lezers

'Explosie bij Real Madrid: Alonso botst met clubleiding'
'Explosie bij Real Madrid: Alonso botst met clubleiding'

Club heeft in de breedte de sterkste selectie in de JPL ...

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

155
155
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

83
83
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

252
252
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

278
278
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

700
700
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

125
125
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

514
514
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1722
1722
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

96
96
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

229
229
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

520
520
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1184
1184
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

776
776
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

294
294
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1188
1188
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

448
448
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

460
460
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

521
521
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws