"Anderlecht of Union? Nee, zij hebben de beste ploeg in JPL"

door

In de Champions' Play-Offs is opnieuw een belangrijk weekend aangebroken. Zondagavond staat immers de clash tussen nummers en twee Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Maar het wordt ook uitkijken naar hoe hun achtervolgers het er vanaf brengen.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een Brusselse tweestrijd verwacht voor de titel. Niet geheel onlogisch. Union had de reguliere competitie afgesloten met 18 punten voorsprong op Antwerp, 19 stuks op Club Brugge en liefst 23 punten op Cercle Brugge en KRC Genk. Anderlecht volgde op 'slechts' 7 puntjes.

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Favorieten falen

Maar dan volgde de veelbesproken puntenhalvering. En daarna begonnen beide Brusselse clubs ook tegenvallend aan de PO's. Union ging tijdens de eerste twee speeldagen zelfs telkens onderuit en bleef dus achter met een zorgwekkende 0 op 6. RSCA won dan weer van Antwerp, maar verloor vervolgens op Club.

Ondertussen deden twee achtervolgers het wel goed. Genk pakte zelfs uit met een perfect rapport in de eerste twee speeldagen en wordt hier en daar zelfs terug bestempeld als titelkandidaat/outsider. Maar ook Club Brugge kan onder de nieuwe interim-coach Nicky Hayen een knappe 4 op 6 voorleggen en staat eveneens op vijf punten van Union en Anderlecht.

Club titelkandidaat

Julien Gorius, ex-middenvelder van onder meer KV Mechelen en Genk, schat Blauw-Zwart dan ook hoog in "Als je kijkt na de samenstelling van de selectie bij Club Brugge, is dat in principe de beste ploeg. De ploeg met de meeste individuele kwaliteiten. Tenminste volgens mij. Naar mijn gevoel is het de ploeg met de beste individuele kwaliteiten. Als je kijkt naar spelers als Andreas Skov Olsen, je hebt Antonio Nusa, Ferran Jutgla, Igor Thiago, ... . Kijk ook naar de transfersommen voor die spelers."

Gorius wijst er ook op dat de aanpak van Hayen voor een welgekomen nieuwe wind heeft gezorgd. Volgens de ex-middenvelder mag Club dan ook zeker niet afgeschreven voor de landstitel. "Er wordt veel gesproken over KRC Genk als de ploeg die de twee Brusselse clubs kan ambeteren. Maar daar reken ik Club Brugge zeker bij", besluit hij bij Footb'All Time.

Club heeft in de breedte de sterkste selectie in de JPL ...

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

10
10
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

53
53
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

51
51
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

32
32
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

82
82
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

116
116
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

185
185
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

70
70
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

415
415
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

124
124
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

148
148
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

286
286
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

134
134
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

133
133
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

71
71
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

314
314
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

239
239
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

167
167
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

252
252
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

36
36
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

175
175
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws