"Anderlecht of Union? Nee, zij hebben de beste ploeg in JPL"

548

In de Champions' Play-Offs is opnieuw een belangrijk weekend aangebroken. Zondagavond staat immers de clash tussen nummers en twee Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Maar het wordt ook uitkijken naar hoe hun achtervolgers het er vanaf brengen.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een Brusselse tweestrijd verwacht voor de titel. Niet geheel onlogisch. Union had de reguliere competitie afgesloten met 18 punten voorsprong op Antwerp, 19 stuks op Club Brugge en liefst 23 punten op Cercle Brugge en KRC Genk. Anderlecht volgde op 'slechts' 7 puntjes.

LEES OOK: Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Favorieten falen

Maar dan volgde de veelbesproken puntenhalvering. En daarna begonnen beide Brusselse clubs ook tegenvallend aan de PO's. Union ging tijdens de eerste twee speeldagen zelfs telkens onderuit en bleef dus achter met een zorgwekkende 0 op 6. RSCA won dan weer van Antwerp, maar verloor vervolgens op Club.

Ondertussen deden twee achtervolgers het wel goed. Genk pakte zelfs uit met een perfect rapport in de eerste twee speeldagen en wordt hier en daar zelfs terug bestempeld als titelkandidaat/outsider. Maar ook Club Brugge kan onder de nieuwe interim-coach Nicky Hayen een knappe 4 op 6 voorleggen en staat eveneens op vijf punten van Union en Anderlecht.

Club titelkandidaat

Julien Gorius, ex-middenvelder van onder meer KV Mechelen en Genk, schat Blauw-Zwart dan ook hoog in "Als je kijkt na de samenstelling van de selectie bij Club Brugge, is dat in principe de beste ploeg. De ploeg met de meeste individuele kwaliteiten. Tenminste volgens mij. Naar mijn gevoel is het de ploeg met de beste individuele kwaliteiten. Als je kijkt naar spelers als Andreas Skov Olsen, je hebt Antonio Nusa, Ferran Jutgla, Igor Thiago, ... . Kijk ook naar de transfersommen voor die spelers."

Gorius wijst er ook op dat de aanpak van Hayen voor een welgekomen nieuwe wind heeft gezorgd. Volgens de ex-middenvelder mag Club dan ook zeker niet afgeschreven voor de landstitel. "Er wordt veel gesproken over KRC Genk als de ploeg die de twee Brusselse clubs kan ambeteren. Maar daar reken ik Club Brugge zeker bij", besluit hij bij Footb'All Time.

Club heeft in de breedte de sterkste selectie in de JPL ...

Meest recent

Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

40
40
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

16
16
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

163
163
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

51
51
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

31
31
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

28
28
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

53
53
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

169
169
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

162
162
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

95
95
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

507
507
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

88
88
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

135
135
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

88
88
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

543
543
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

410
410
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

107
107
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

122
122
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

482
482
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

645
645
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

103
103
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

181
181
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

412
412
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

108
108

Meer sportnieuws