"Anderlecht of Union? Nee, zij hebben de beste ploeg in JPL"

door

In de Champions' Play-Offs is opnieuw een belangrijk weekend aangebroken. Zondagavond staat immers de clash tussen nummers en twee Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Maar het wordt ook uitkijken naar hoe hun achtervolgers het er vanaf brengen.

Voor aanvang van de nacompetitie werd een Brusselse tweestrijd verwacht voor de titel. Niet geheel onlogisch. Union had de reguliere competitie afgesloten met 18 punten voorsprong op Antwerp, 19 stuks op Club Brugge en liefst 23 punten op Cercle Brugge en KRC Genk. Anderlecht volgde op 'slechts' 7 puntjes.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Favorieten falen

Maar dan volgde de veelbesproken puntenhalvering. En daarna begonnen beide Brusselse clubs ook tegenvallend aan de PO's. Union ging tijdens de eerste twee speeldagen zelfs telkens onderuit en bleef dus achter met een zorgwekkende 0 op 6. RSCA won dan weer van Antwerp, maar verloor vervolgens op Club.

Ondertussen deden twee achtervolgers het wel goed. Genk pakte zelfs uit met een perfect rapport in de eerste twee speeldagen en wordt hier en daar zelfs terug bestempeld als titelkandidaat/outsider. Maar ook Club Brugge kan onder de nieuwe interim-coach Nicky Hayen een knappe 4 op 6 voorleggen en staat eveneens op vijf punten van Union en Anderlecht.

Club titelkandidaat

Julien Gorius, ex-middenvelder van onder meer KV Mechelen en Genk, schat Blauw-Zwart dan ook hoog in "Als je kijkt na de samenstelling van de selectie bij Club Brugge, is dat in principe de beste ploeg. De ploeg met de meeste individuele kwaliteiten. Tenminste volgens mij. Naar mijn gevoel is het de ploeg met de beste individuele kwaliteiten. Als je kijkt naar spelers als Andreas Skov Olsen, je hebt Antonio Nusa, Ferran Jutgla, Igor Thiago, ... . Kijk ook naar de transfersommen voor die spelers."

Gorius wijst er ook op dat de aanpak van Hayen voor een welgekomen nieuwe wind heeft gezorgd. Volgens de ex-middenvelder mag Club dan ook zeker niet afgeschreven voor de landstitel. "Er wordt veel gesproken over KRC Genk als de ploeg die de twee Brusselse clubs kan ambeteren. Maar daar reken ik Club Brugge zeker bij", besluit hij bij Footb'All Time.

Club heeft in de breedte de sterkste selectie in de JPL ...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

0
0
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

2
2
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

45
45
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

90
90
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

77
77
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

193
193
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

211
211
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

105
105
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

469
469
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

128
128
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

42
42
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

41
41
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

155
155
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

157
157
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

523
523
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

120
120
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

215
215
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

50
50
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

165
165
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

360
360
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

154
154
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

102
102
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

420
420

Meer sportnieuws