Keizerlijke toptransfer AA Gent laat de sirenes loeien

999 stemmen
Keizerlijke toptransfer AA Gent laat de sirenes loeien

AA Gent heeft tijdens de wintermercato Stefan Mitrovic teruggehaald als directe versterking voor de defensie. De ervaren Servische centrale verdediger, goed bekend met de club en de coach, werd aangetrokken om meteen een basisplaats in te nemen en om de ploeg bij de hand te nemen.

Ondanks zijn leiderschap en ervaring kon Mitrovic nog niet helemaal overtuigen.

LEES OOK: Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

AA Gent haalt ‘keizerlijke’ Mitrovic terug

Tijdens de wintermercato stond het aantrekken van één, liefst zelfs twee, direct inzetbare verdedigers hoog op de agenda van Michel Louwagie. Een aanpassingstijd bij nieuwe spelers kon Hein Vanhaezebrouck zich niet permitteren.

De wens van de coach werd vervuld met de komst van Stefan Mitrovic (33 jaar, Getafe). De ervaren Servische centrale verdediger is volledig bekend met de werkwijze van Vanhaezebrouck, de club en de Jupiler Pro League, waarin hij al 108 wedstrijden had afgewerkt.

Mitrovic heeft al drie seizoenen bij AA Gent gespeeld tussen 2015 en 2018, en een seizoen bij KV Kortrijk in het seizoen 2012/13. Bij beide clubs was Vanhaezebrouck verantwoordelijk voor zijn komst.

Stefan Mitrovic is niet alleen ervaren en wedstrijdfit, maar ook direct inzetbaar zonder een langdurige aanpassingsperiode. De mogelijkheid om onmiddellijk een basisplaats in de ploeg in te nemen, was precies wat AA Gent ertoe aanzette om hem aan te trekken.

Mitrovic was lange tijd de rots in de branding achterin bij AA Gent. Hij verdedigde keizerlijk tijdens de indrukwekkende Champions League-campagne van de Buffalo’s en was zowel een leidersfiguur als een rolmodel in de kleedkamer.

AA Gent tast diep in de geldbuidel voor MItrovic: “Hij zal er vuur in krijgen”

Stefan Mitrovic heeft vorige winter een contract getekend bij de Buffalo's tot juni 2026, maar de onderhandelingen verliepen niet zonder slag of stoot. Michel Louwagie moest Mitrovic overtuigen om terug te keren, terwijl de Serviër aanvankelijk mikte op een contractverlenging bij Getafe.

Vooral de looneisen van de Serviër waren een struikelblok volgens Het Laatste Nieuws, maar Gent beschikt over de (financiële) argumenten om dat te counteren. Michel Louwagie is van mening dat hij goede zaken heeft gedaan in de wintermercato, met name door de terugkeer van de Serviër.

Ook al is Mitrovic inmiddels 33 jaar oud en is het al zes jaar geleden dat hij vertrok bij AA Gent. “Ik heb hem vandaag op training gezien. Dat was een flashback naar de goeie periode. Hij zal er vuur in krijgen”, zei Louwagie in januari.

Als Mitrovic zijn niveau van zijn 'goede periode' kan terughalen, zal hij een echte aanwinst zijn voor AA Gent. In die tijd beleefde de Serviër een van de beste periodes van zijn carrière en was hij een van de meest gevreesde verdedigers in de Belgische competitie.

Rottweiler op noppen: “Schrik soms van mezelf”

Stefan Mitrovic is een krijger én vooral een winnaar, die alles aan honderd procent doet. Hij is een verdediger die zijn tegenstanders zowel fysiek als mentaal schrik inboezemt. “Als ik thuis naar beelden van mezelf kijk, schrik ik soms wel”, zei hij enkele jaren geleden.

Niet voor niets beschreef Het Laatste Nieuws hem destijds als een rottweiler op noppen, hoewel hij altijd fair bleef in de duels en niet bekend stond om agressieve ingrepen of vuile tackles. Kortom, een profiel dat AA Gent wel nodig had.

Bovendien kampte de club vorige winter met een groot personeelstekort door interlandverplichtingen en blessures. “Ik zag Mitrovic op training en kreeg een flashback naar goede tijden. Dit hadden we nog niet gezien dit seizoen”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Mitrovic straalde gedrevenheid uit en hij nam iedereen meteen mee in zijn verhaal. “Hij is nog maar 33 en nog in topvorm. Het is een leider. Zijn meerwaarde zal enorm zijn”, zei de coach.

Mitrovic kan (nog) niet helemaal overtuigen bij AA Gent

Stefan Mitrovic had bij Getafe hooguit een contractverlenging voor één seizoen gekregen. AA Gent deed hem een voorstel tot juni 2026 met optie op een extra jaar. “Het bewijst hoé belangrijk Vanhaezebrouck de komst van Mitrovic achtte”, stelde Het Laatste Nieuws.

“De club was onder de indruk van mijn medische testen, de resultaten waren zelfs beter dan in 2017. Het gaat daarbij ook om persoonlijkheid en mentaliteit. Je moet je als profvoetballer steeds piekfijn verzorgen. Diep in mij brandt nog steeds het vuur”, zei Mitrovic in februari zelf aan Het Nieuwsblad.

Het was dus reikhalzend uitkijken naar de rentree van de Serviër bij AA Gent, die hij meteen goed vierde in de wedstrijd tegen Anderlecht. Hij nam meteen zijn rol als leider op binnen de ploeg, maar kon ook niet altijd overtuigen.

Tegen Maccabi Haifa was hij niet doortastend bij een tegendoelpunt en toonde zich net iets te slap in zijn tussenkomsten.

Tegen Antwerp kon Vincent Janssen dan weer geen enkel duel winnen van Mitrovic. “Outstanding”, beoordeelde Het Laatste Nieuws zijn prestatie. “Zijn beste wedstrijd sinds de comeback”, schreef Het Nieuwsblad.

Tegen Standard speelde Mitrovic een sterke eerste helft, maar een dramatische tweede helft. Bij de 3-1 en 4-1 voor de Rouches ging hij beide keren in de fout.

Is Mitrovic een meerwaarde voor AA Gent?

Meest recent

'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

72
72
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

327
327
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

99
99
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

287
287
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

528
528
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

594
594
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

173
173
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

121
121
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

69
69
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

164
164
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

108
108
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

139
139
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

44
44
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

240
240
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

59
59
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

417
417
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

249
249
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

248
248
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

242
242
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

258
258
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

338
338
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

585
585
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

93
93

Meer sportnieuws