Anderlecht staat voor keerpunt: "Het is onwaarschijnlijk"

door
Anderlecht staat voor keerpunt:

Nu de Europese midweek achter de rug is, kan de focus weer volledig op de titelstrijd in de Champions' Play-Offs worden gelegd. Want er staat opnieuw een belangrijk weekend voor de deur. Met als hoogtepunt op zondagavond: de derby tussen RSC Anderlecht en Union SG.

Union legde sinds zijn promotie een straf parcours en greep in de twee voorbije seizoenen telkens nipt naast de titel. Lange tijd leek het erop dat het dit jaar dan toch eens zou lukken. Zo wonnen de Brusselaars de reguliere competitie met 70 op 90. Maar vervolgens werden de punten gehalveerd en startte Union ook nog eens met een zure 0 op 6 aan de PO's.

Anderlecht maakte dit seizoen dan weer zijn rentree aan de Belgische top na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen. Paars-Wit werd uiteindelijk tweede in de reguliere competitie en werd door de meeste waarnemers bestempeld als dé uitdager van Union. Maar met een weinig overtuigende zege tegen Antwerp en een verliespartij op Club Brugge, is ook RSCA matig aan de nacompetitie begonnen.

LEES OOK: Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Straffe reeks Union

Zondag staat er dan ook heel wat op het spel. Anderlecht kan bijvoorbeeld voor het eerst sinds lang alleen aan de leiding in het klassement komen. Maar dan moet het wel van Union winnen. En dat is sinds hun promotie nog niet gelukt. Beide ploegen namen het sindsdien al negen keer tegen mekaar op. Acht keer won Union, de laatste confrontatie eindigde op een gelijkspel. 

Een toch wel markante reeks. "Het is onwaarschijnlijk dat Anderlecht nog niet heeft kunnen winnen van Union sinds hun terugkeer", stelt analist Franky Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN. "Dat is ongelooflijk. Zoiets begint na een paar matchen ook te leven. Dan is het eerst vier zeges, dan vijf, dan zal het toch geen zes worden? Dan toch zes, ...", vult Gert Verheyen.

Terugkeer Anderlecht

De confrontatie van zondag zou dus ook op mentaal vlak doorslaggevend kunnen worden. "Ik denk dat we dicht bij een keerpunt aanzitten", aldus Verheyen. "Anderlecht is een beetje terug waar ze eigenlijk thuis horen: aan de top van het Belgische voetbal. Ze waren vorig jaar elfde en daarvoor was het ook niet geweldig, daar heeft Union wel van kunnen profiteren. Maar nu Anderlecht terug is, wordt het voor Union natuurlijk moeilijker om van hen te winnen", besluit Van der Elst.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

51
51
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

71
71
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

89
89
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

247
247
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

130
130
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

432
432
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

162
162
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

217
217
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

449
449
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

689
689
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

683
683
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

378
378
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

593
593
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

541
541
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws