Anderlecht staat voor keerpunt: "Het is onwaarschijnlijk"

door
Anderlecht staat voor keerpunt:

Nu de Europese midweek achter de rug is, kan de focus weer volledig op de titelstrijd in de Champions' Play-Offs worden gelegd. Want er staat opnieuw een belangrijk weekend voor de deur. Met als hoogtepunt op zondagavond: de derby tussen RSC Anderlecht en Union SG.

Union legde sinds zijn promotie een straf parcours en greep in de twee voorbije seizoenen telkens nipt naast de titel. Lange tijd leek het erop dat het dit jaar dan toch eens zou lukken. Zo wonnen de Brusselaars de reguliere competitie met 70 op 90. Maar vervolgens werden de punten gehalveerd en startte Union ook nog eens met een zure 0 op 6 aan de PO's.

Anderlecht maakte dit seizoen dan weer zijn rentree aan de Belgische top na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen. Paars-Wit werd uiteindelijk tweede in de reguliere competitie en werd door de meeste waarnemers bestempeld als dé uitdager van Union. Maar met een weinig overtuigende zege tegen Antwerp en een verliespartij op Club Brugge, is ook RSCA matig aan de nacompetitie begonnen.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Straffe reeks Union

Zondag staat er dan ook heel wat op het spel. Anderlecht kan bijvoorbeeld voor het eerst sinds lang alleen aan de leiding in het klassement komen. Maar dan moet het wel van Union winnen. En dat is sinds hun promotie nog niet gelukt. Beide ploegen namen het sindsdien al negen keer tegen mekaar op. Acht keer won Union, de laatste confrontatie eindigde op een gelijkspel. 

Een toch wel markante reeks. "Het is onwaarschijnlijk dat Anderlecht nog niet heeft kunnen winnen van Union sinds hun terugkeer", stelt analist Franky Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN. "Dat is ongelooflijk. Zoiets begint na een paar matchen ook te leven. Dan is het eerst vier zeges, dan vijf, dan zal het toch geen zes worden? Dan toch zes, ...", vult Gert Verheyen.

Terugkeer Anderlecht

De confrontatie van zondag zou dus ook op mentaal vlak doorslaggevend kunnen worden. "Ik denk dat we dicht bij een keerpunt aanzitten", aldus Verheyen. "Anderlecht is een beetje terug waar ze eigenlijk thuis horen: aan de top van het Belgische voetbal. Ze waren vorig jaar elfde en daarvoor was het ook niet geweldig, daar heeft Union wel van kunnen profiteren. Maar nu Anderlecht terug is, wordt het voor Union natuurlijk moeilijker om van hen te winnen", besluit Van der Elst.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

16
16
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

8
8
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

114
114
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

93
93
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

119
119
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

77
77
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

139
139
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

67
67
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

215
215
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

145
145
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

214
214
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

182
182
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

81
81
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

211
211
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

156
156
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

385
385
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

837
837
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

93
93
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

169
169
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

108
108
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

394
394

Meer sportnieuws