Anderlecht staat voor keerpunt: "Het is onwaarschijnlijk"

door
Anderlecht staat voor keerpunt:

Nu de Europese midweek achter de rug is, kan de focus weer volledig op de titelstrijd in de Champions' Play-Offs worden gelegd. Want er staat opnieuw een belangrijk weekend voor de deur. Met als hoogtepunt op zondagavond: de derby tussen RSC Anderlecht en Union SG.

Union legde sinds zijn promotie een straf parcours en greep in de twee voorbije seizoenen telkens nipt naast de titel. Lange tijd leek het erop dat het dit jaar dan toch eens zou lukken. Zo wonnen de Brusselaars de reguliere competitie met 70 op 90. Maar vervolgens werden de punten gehalveerd en startte Union ook nog eens met een zure 0 op 6 aan de PO's.

Anderlecht maakte dit seizoen dan weer zijn rentree aan de Belgische top na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen. Paars-Wit werd uiteindelijk tweede in de reguliere competitie en werd door de meeste waarnemers bestempeld als dé uitdager van Union. Maar met een weinig overtuigende zege tegen Antwerp en een verliespartij op Club Brugge, is ook RSCA matig aan de nacompetitie begonnen.

LEES OOK: Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Straffe reeks Union

Zondag staat er dan ook heel wat op het spel. Anderlecht kan bijvoorbeeld voor het eerst sinds lang alleen aan de leiding in het klassement komen. Maar dan moet het wel van Union winnen. En dat is sinds hun promotie nog niet gelukt. Beide ploegen namen het sindsdien al negen keer tegen mekaar op. Acht keer won Union, de laatste confrontatie eindigde op een gelijkspel. 

Een toch wel markante reeks. "Het is onwaarschijnlijk dat Anderlecht nog niet heeft kunnen winnen van Union sinds hun terugkeer", stelt analist Franky Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN. "Dat is ongelooflijk. Zoiets begint na een paar matchen ook te leven. Dan is het eerst vier zeges, dan vijf, dan zal het toch geen zes worden? Dan toch zes, ...", vult Gert Verheyen.

Terugkeer Anderlecht

De confrontatie van zondag zou dus ook op mentaal vlak doorslaggevend kunnen worden. "Ik denk dat we dicht bij een keerpunt aanzitten", aldus Verheyen. "Anderlecht is een beetje terug waar ze eigenlijk thuis horen: aan de top van het Belgische voetbal. Ze waren vorig jaar elfde en daarvoor was het ook niet geweldig, daar heeft Union wel van kunnen profiteren. Maar nu Anderlecht terug is, wordt het voor Union natuurlijk moeilijker om van hen te winnen", besluit Van der Elst.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

2
2
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

9
9
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

63
63
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

12
12
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

43
43
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

92
92
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

100
100
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

45
45
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

54
54
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

41
41
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

85
85
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

107
107
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

293
293
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

50
50
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

313
313
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1033
1033
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

68
68
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

148
148
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

229
229
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

638
638
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

646
646
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

419
419
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

571
571
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

172
172
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

566
566

Meer sportnieuws