Anderlecht staat voor keerpunt: "Het is onwaarschijnlijk"

door
Anderlecht staat voor keerpunt:

Nu de Europese midweek achter de rug is, kan de focus weer volledig op de titelstrijd in de Champions' Play-Offs worden gelegd. Want er staat opnieuw een belangrijk weekend voor de deur. Met als hoogtepunt op zondagavond: de derby tussen RSC Anderlecht en Union SG.

Union legde sinds zijn promotie een straf parcours en greep in de twee voorbije seizoenen telkens nipt naast de titel. Lange tijd leek het erop dat het dit jaar dan toch eens zou lukken. Zo wonnen de Brusselaars de reguliere competitie met 70 op 90. Maar vervolgens werden de punten gehalveerd en startte Union ook nog eens met een zure 0 op 6 aan de PO's.

Anderlecht maakte dit seizoen dan weer zijn rentree aan de Belgische top na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen. Paars-Wit werd uiteindelijk tweede in de reguliere competitie en werd door de meeste waarnemers bestempeld als dé uitdager van Union. Maar met een weinig overtuigende zege tegen Antwerp en een verliespartij op Club Brugge, is ook RSCA matig aan de nacompetitie begonnen.

LEES OOK: Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Straffe reeks Union

Zondag staat er dan ook heel wat op het spel. Anderlecht kan bijvoorbeeld voor het eerst sinds lang alleen aan de leiding in het klassement komen. Maar dan moet het wel van Union winnen. En dat is sinds hun promotie nog niet gelukt. Beide ploegen namen het sindsdien al negen keer tegen mekaar op. Acht keer won Union, de laatste confrontatie eindigde op een gelijkspel. 

Een toch wel markante reeks. "Het is onwaarschijnlijk dat Anderlecht nog niet heeft kunnen winnen van Union sinds hun terugkeer", stelt analist Franky Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN. "Dat is ongelooflijk. Zoiets begint na een paar matchen ook te leven. Dan is het eerst vier zeges, dan vijf, dan zal het toch geen zes worden? Dan toch zes, ...", vult Gert Verheyen.

Terugkeer Anderlecht

De confrontatie van zondag zou dus ook op mentaal vlak doorslaggevend kunnen worden. "Ik denk dat we dicht bij een keerpunt aanzitten", aldus Verheyen. "Anderlecht is een beetje terug waar ze eigenlijk thuis horen: aan de top van het Belgische voetbal. Ze waren vorig jaar elfde en daarvoor was het ook niet geweldig, daar heeft Union wel van kunnen profiteren. Maar nu Anderlecht terug is, wordt het voor Union natuurlijk moeilijker om van hen te winnen", besluit Van der Elst.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

5
5
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

97
97
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

77
77
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

33
33
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

71
71
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

138
138
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

124
124
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

390
390
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

100
100
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

65
65
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

51
51
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

80
80
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

166
166
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

167
167
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

109
109
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

298
298
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

234
234
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

255
255
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

195
195
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

191
191
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

231
231
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

63
63
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

1201
1201
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

82
82

Meer sportnieuws