Anderlecht staat voor keerpunt: "Het is onwaarschijnlijk"

door
Anderlecht staat voor keerpunt:

Nu de Europese midweek achter de rug is, kan de focus weer volledig op de titelstrijd in de Champions' Play-Offs worden gelegd. Want er staat opnieuw een belangrijk weekend voor de deur. Met als hoogtepunt op zondagavond: de derby tussen RSC Anderlecht en Union SG.

Union legde sinds zijn promotie een straf parcours en greep in de twee voorbije seizoenen telkens nipt naast de titel. Lange tijd leek het erop dat het dit jaar dan toch eens zou lukken. Zo wonnen de Brusselaars de reguliere competitie met 70 op 90. Maar vervolgens werden de punten gehalveerd en startte Union ook nog eens met een zure 0 op 6 aan de PO's.

Anderlecht maakte dit seizoen dan weer zijn rentree aan de Belgische top na de pijnlijke elfde plaats van vorig seizoen. Paars-Wit werd uiteindelijk tweede in de reguliere competitie en werd door de meeste waarnemers bestempeld als dé uitdager van Union. Maar met een weinig overtuigende zege tegen Antwerp en een verliespartij op Club Brugge, is ook RSCA matig aan de nacompetitie begonnen.

LEES OOK: Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

Straffe reeks Union

Zondag staat er dan ook heel wat op het spel. Anderlecht kan bijvoorbeeld voor het eerst sinds lang alleen aan de leiding in het klassement komen. Maar dan moet het wel van Union winnen. En dat is sinds hun promotie nog niet gelukt. Beide ploegen namen het sindsdien al negen keer tegen mekaar op. Acht keer won Union, de laatste confrontatie eindigde op een gelijkspel. 

Een toch wel markante reeks. "Het is onwaarschijnlijk dat Anderlecht nog niet heeft kunnen winnen van Union sinds hun terugkeer", stelt analist Franky Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN. "Dat is ongelooflijk. Zoiets begint na een paar matchen ook te leven. Dan is het eerst vier zeges, dan vijf, dan zal het toch geen zes worden? Dan toch zes, ...", vult Gert Verheyen.

Terugkeer Anderlecht

De confrontatie van zondag zou dus ook op mentaal vlak doorslaggevend kunnen worden. "Ik denk dat we dicht bij een keerpunt aanzitten", aldus Verheyen. "Anderlecht is een beetje terug waar ze eigenlijk thuis horen: aan de top van het Belgische voetbal. Ze waren vorig jaar elfde en daarvoor was het ook niet geweldig, daar heeft Union wel van kunnen profiteren. Maar nu Anderlecht terug is, wordt het voor Union natuurlijk moeilijker om van hen te winnen", besluit Van der Elst.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

11
11
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

10
10
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

332
332
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

26
26
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

13
13
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

58
58
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

382
382
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

86
86
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

38
38
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

358
358
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

129
129
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

141
141
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

302
302
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

87
87
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

115
115
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

164
164
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

197
197
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

232
232
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

86
86
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1194
1194
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

147
147
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

361
361
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

421
421
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

290
290

Meer sportnieuws