TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Jupiler Pro League

Club Brugge ziet komende zomer een aantal huurlingen terugkeren. Eén daarvan is Kamal Sowah, zo raakte eerder deze week bekend dat Standard de samenwerking met hem niet zal verlengen. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is het bij Club de bedoeling dat Sowah tijdens de zomermercato definitief van de hand wordt gedaan. Hoewel hij destijds bijna 9 miljoen euro kostte, zou hij voor een 'zacht prijsje' mogen beschikken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is Oualid Agougil stilaan grof wild aan het worden. De 18-jarige centrale middenvelder is een sterkhouder bij Jong Ajax, maar loopt einde contract in Amsterdam en die overeenkomst werd nog steeds niet verlengd. Dat zorgt er dus ook voor dat andere ploegen hun slag willen slaan. Royal Antwerp FC is er daar een van. De uittredende Belgische landskampioen heeft wel concurrentie van ploegen als Frosinone en Udinese.

Het 13-jarige supertalent Ilyes Bennane is na zijn vertrek bij KRC Genk op zoek naar een nieuwe club. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Club Brugge zich inmiddels heeft teruggetrokken in het dossier. Naar verluidt wegens 'onrealistische eisen' uit het kamp van de jonge knaap. Bijgevolg lijkt Anderlecht vrij spel te hebben. De Brusselaars zaten inmiddels ook al rond de tafel met de clan-Bennane. De vraag is evenwel hoever RSCA wil gaan.

De Jupiler Pro League is weldra mogelijk een Zweeds talent rijker. Zo wordt de pas 16-jarige Johannes Tahan gelinkt aan een overstap naar de Belgische competitie. Volgens lokale media geniet de flankaanvaller heel wat belangstelling uit het buitenland. Tenslotte zouden ook verschillende clubs uit Denemarken, Nederland en Italië reeds hebben geïnformeerd naar Tahan, die pas sinds afgelopen zomer bij derdeklasser Nordic United aan de slag is.

BUITENLAND

De interesse in Amadou Onana blijft maar toenemen. Journalist Paul O'Keefe schuift bijvoorbeeld Tottenham Hotspur naar voren. De Londense club is goed op weg om alsnog een ticket voor de Champions League af te dwingen. Om daarin een rol van betekenis te kunnen spelen, is extra versterking welgekomen. En daarvoor zou Onana dus op het verlanglijstje staan. Al zal Tottenham wel met een pak geld over de brug moeten komen. Naar verluidt vraagt Everton een monstersom van 60 tot 70 miljoen euro.

PSG speurt momenteel de markt af op zoek naar een nieuwe topaanvaller. Zo is al een tijdje bekend dat Victor Osimhen van SSC Napoli één van de topdoelwitten is. Volgens Il Mattino wil de Franse titelverdediger de volledige afkoopclausule van 120 miljoen euro ophoesten. Voor Osimhen zelf zou dan weer een jaarsalaris van liefst 13 miljoen euro klaarliggen. De onderhandelingen zouden alvast steeds concreter worden.

Welke club heeft momenteel de beste jeugdwerking volgens u?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

47
47
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

45
45
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

68
68
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

102
102
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

136
136
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

169
169
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

63
63
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

78
78
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

416
416
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

375
375
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

820
820
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

279
279
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

444
444
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

259
259
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1017
1017
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

338
338
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

393
393
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

273
273
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

583
583

Meer sportnieuws