TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Jupiler Pro League

Club Brugge ziet komende zomer een aantal huurlingen terugkeren. Eén daarvan is Kamal Sowah, zo raakte eerder deze week bekend dat Standard de samenwerking met hem niet zal verlengen. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is het bij Club de bedoeling dat Sowah tijdens de zomermercato definitief van de hand wordt gedaan. Hoewel hij destijds bijna 9 miljoen euro kostte, zou hij voor een 'zacht prijsje' mogen beschikken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is Oualid Agougil stilaan grof wild aan het worden. De 18-jarige centrale middenvelder is een sterkhouder bij Jong Ajax, maar loopt einde contract in Amsterdam en die overeenkomst werd nog steeds niet verlengd. Dat zorgt er dus ook voor dat andere ploegen hun slag willen slaan. Royal Antwerp FC is er daar een van. De uittredende Belgische landskampioen heeft wel concurrentie van ploegen als Frosinone en Udinese.

Het 13-jarige supertalent Ilyes Bennane is na zijn vertrek bij KRC Genk op zoek naar een nieuwe club. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Club Brugge zich inmiddels heeft teruggetrokken in het dossier. Naar verluidt wegens 'onrealistische eisen' uit het kamp van de jonge knaap. Bijgevolg lijkt Anderlecht vrij spel te hebben. De Brusselaars zaten inmiddels ook al rond de tafel met de clan-Bennane. De vraag is evenwel hoever RSCA wil gaan.

De Jupiler Pro League is weldra mogelijk een Zweeds talent rijker. Zo wordt de pas 16-jarige Johannes Tahan gelinkt aan een overstap naar de Belgische competitie. Volgens lokale media geniet de flankaanvaller heel wat belangstelling uit het buitenland. Tenslotte zouden ook verschillende clubs uit Denemarken, Nederland en Italië reeds hebben geïnformeerd naar Tahan, die pas sinds afgelopen zomer bij derdeklasser Nordic United aan de slag is.

BUITENLAND

De interesse in Amadou Onana blijft maar toenemen. Journalist Paul O'Keefe schuift bijvoorbeeld Tottenham Hotspur naar voren. De Londense club is goed op weg om alsnog een ticket voor de Champions League af te dwingen. Om daarin een rol van betekenis te kunnen spelen, is extra versterking welgekomen. En daarvoor zou Onana dus op het verlanglijstje staan. Al zal Tottenham wel met een pak geld over de brug moeten komen. Naar verluidt vraagt Everton een monstersom van 60 tot 70 miljoen euro.

PSG speurt momenteel de markt af op zoek naar een nieuwe topaanvaller. Zo is al een tijdje bekend dat Victor Osimhen van SSC Napoli één van de topdoelwitten is. Volgens Il Mattino wil de Franse titelverdediger de volledige afkoopclausule van 120 miljoen euro ophoesten. Voor Osimhen zelf zou dan weer een jaarsalaris van liefst 13 miljoen euro klaarliggen. De onderhandelingen zouden alvast steeds concreter worden.

Welke club heeft momenteel de beste jeugdwerking volgens u?

Meest recent

Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

13
13
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

55
55
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

76
76
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

11
11
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

63
63
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

223
223
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

95
95
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

431
431
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

150
150
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

146
146
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

170
170
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

115
115
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

246
246
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

186
186
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

221
221
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

335
335
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

241
241
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

401
401
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

170
170
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

184
184
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

111
111
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

249
249
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

905
905
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

233
233
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

600
600

Meer sportnieuws