TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Jupiler Pro League

Club Brugge ziet komende zomer een aantal huurlingen terugkeren. Eén daarvan is Kamal Sowah, zo raakte eerder deze week bekend dat Standard de samenwerking met hem niet zal verlengen. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is het bij Club de bedoeling dat Sowah tijdens de zomermercato definitief van de hand wordt gedaan. Hoewel hij destijds bijna 9 miljoen euro kostte, zou hij voor een 'zacht prijsje' mogen beschikken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is Oualid Agougil stilaan grof wild aan het worden. De 18-jarige centrale middenvelder is een sterkhouder bij Jong Ajax, maar loopt einde contract in Amsterdam en die overeenkomst werd nog steeds niet verlengd. Dat zorgt er dus ook voor dat andere ploegen hun slag willen slaan. Royal Antwerp FC is er daar een van. De uittredende Belgische landskampioen heeft wel concurrentie van ploegen als Frosinone en Udinese.

Het 13-jarige supertalent Ilyes Bennane is na zijn vertrek bij KRC Genk op zoek naar een nieuwe club. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Club Brugge zich inmiddels heeft teruggetrokken in het dossier. Naar verluidt wegens 'onrealistische eisen' uit het kamp van de jonge knaap. Bijgevolg lijkt Anderlecht vrij spel te hebben. De Brusselaars zaten inmiddels ook al rond de tafel met de clan-Bennane. De vraag is evenwel hoever RSCA wil gaan.

De Jupiler Pro League is weldra mogelijk een Zweeds talent rijker. Zo wordt de pas 16-jarige Johannes Tahan gelinkt aan een overstap naar de Belgische competitie. Volgens lokale media geniet de flankaanvaller heel wat belangstelling uit het buitenland. Tenslotte zouden ook verschillende clubs uit Denemarken, Nederland en Italië reeds hebben geïnformeerd naar Tahan, die pas sinds afgelopen zomer bij derdeklasser Nordic United aan de slag is.

BUITENLAND

De interesse in Amadou Onana blijft maar toenemen. Journalist Paul O'Keefe schuift bijvoorbeeld Tottenham Hotspur naar voren. De Londense club is goed op weg om alsnog een ticket voor de Champions League af te dwingen. Om daarin een rol van betekenis te kunnen spelen, is extra versterking welgekomen. En daarvoor zou Onana dus op het verlanglijstje staan. Al zal Tottenham wel met een pak geld over de brug moeten komen. Naar verluidt vraagt Everton een monstersom van 60 tot 70 miljoen euro.

PSG speurt momenteel de markt af op zoek naar een nieuwe topaanvaller. Zo is al een tijdje bekend dat Victor Osimhen van SSC Napoli één van de topdoelwitten is. Volgens Il Mattino wil de Franse titelverdediger de volledige afkoopclausule van 120 miljoen euro ophoesten. Voor Osimhen zelf zou dan weer een jaarsalaris van liefst 13 miljoen euro klaarliggen. De onderhandelingen zouden alvast steeds concreter worden.

Welke club heeft momenteel de beste jeugdwerking volgens u?

Meest recent

Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

11
11
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

7
7
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

74
74
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

128
128
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

147
147
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

77
77
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

309
309
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

266
266
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

323
323
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

100
100
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

419
419
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

490
490
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

388
388
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

370
370
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

259
259
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1949
1949
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

130
130
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

478
478
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

244
244
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

201
201
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

240
240
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

283
283
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

103
103

Meer sportnieuws