TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club geeft Anderlecht vrij spel, Rode Duivel kost 60 miljoen'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

Jupiler Pro League

Club Brugge ziet komende zomer een aantal huurlingen terugkeren. Eén daarvan is Kamal Sowah, zo raakte eerder deze week bekend dat Standard de samenwerking met hem niet zal verlengen. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is het bij Club de bedoeling dat Sowah tijdens de zomermercato definitief van de hand wordt gedaan. Hoewel hij destijds bijna 9 miljoen euro kostte, zou hij voor een 'zacht prijsje' mogen beschikken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is Oualid Agougil stilaan grof wild aan het worden. De 18-jarige centrale middenvelder is een sterkhouder bij Jong Ajax, maar loopt einde contract in Amsterdam en die overeenkomst werd nog steeds niet verlengd. Dat zorgt er dus ook voor dat andere ploegen hun slag willen slaan. Royal Antwerp FC is er daar een van. De uittredende Belgische landskampioen heeft wel concurrentie van ploegen als Frosinone en Udinese.

Het 13-jarige supertalent Ilyes Bennane is na zijn vertrek bij KRC Genk op zoek naar een nieuwe club. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Club Brugge zich inmiddels heeft teruggetrokken in het dossier. Naar verluidt wegens 'onrealistische eisen' uit het kamp van de jonge knaap. Bijgevolg lijkt Anderlecht vrij spel te hebben. De Brusselaars zaten inmiddels ook al rond de tafel met de clan-Bennane. De vraag is evenwel hoever RSCA wil gaan.

De Jupiler Pro League is weldra mogelijk een Zweeds talent rijker. Zo wordt de pas 16-jarige Johannes Tahan gelinkt aan een overstap naar de Belgische competitie. Volgens lokale media geniet de flankaanvaller heel wat belangstelling uit het buitenland. Tenslotte zouden ook verschillende clubs uit Denemarken, Nederland en Italië reeds hebben geïnformeerd naar Tahan, die pas sinds afgelopen zomer bij derdeklasser Nordic United aan de slag is.

BUITENLAND

De interesse in Amadou Onana blijft maar toenemen. Journalist Paul O'Keefe schuift bijvoorbeeld Tottenham Hotspur naar voren. De Londense club is goed op weg om alsnog een ticket voor de Champions League af te dwingen. Om daarin een rol van betekenis te kunnen spelen, is extra versterking welgekomen. En daarvoor zou Onana dus op het verlanglijstje staan. Al zal Tottenham wel met een pak geld over de brug moeten komen. Naar verluidt vraagt Everton een monstersom van 60 tot 70 miljoen euro.

PSG speurt momenteel de markt af op zoek naar een nieuwe topaanvaller. Zo is al een tijdje bekend dat Victor Osimhen van SSC Napoli één van de topdoelwitten is. Volgens Il Mattino wil de Franse titelverdediger de volledige afkoopclausule van 120 miljoen euro ophoesten. Voor Osimhen zelf zou dan weer een jaarsalaris van liefst 13 miljoen euro klaarliggen. De onderhandelingen zouden alvast steeds concreter worden.

Welke club heeft momenteel de beste jeugdwerking volgens u?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

66
66
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

57
57
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

45
45
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

367
367
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

428
428
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

343
343
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

74
74
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

365
365
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

675
675
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

124
124
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

695
695
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

188
188
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

389
389
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

197
197
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

352
352
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

440
440
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

257
257
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

365
365
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

598
598

Meer sportnieuws