'Tottenham springt in dans om peperdure Rode Duivel'

door
'Tottenham springt in dans om peperdure Rode Duivel'

De Rode Duivels willen komende zomer een goed parcours afleggen tijdens het EK, verschillende van hen komen dan echter ook in aanmerking voor een fraaie transfer. Daarbij ook Amadou Onana. De fysiek sterke middenvelder zou zelfs van een Europese grootmacht mogen dromen.

Onana was gedurende het WK in Qatar één van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels. Die prestaties bevestigde hij ook tijdens de recente kwalificatiecampagne voor het EK. Tijdens de eindronde in Duitsland wordt logischerwijs ook een basisplek voor hem verwacht in de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

Ondertussen is Onana ook een mooi parcours aan het afleggen op clubniveau. Na een goed seizoen bij de Franse subtopper Lille OSC, maakte Onana in de zomer van 2022 de overstap naar de Premier League. Zo tekende hij voor de nodige miljoenen bij Everton FC. En daar groeide hij al snel uit tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: 'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Grof wild op Europese markt

Toch werd hij tijdens de voorbije transferzomer meermaals gelinkt aan een vertrek. Uiteindelijk bleef Onana op post en ook dit seizoen is hij indien fit een vaste titularis. Maar de kans is groot dat de middenvelder na het seizoen de poorten van Goodison Park dan toch achter zich dicht trekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Europese toppers als FC Barcelona en Bayern München zouden zijn situatie bijvoorbeeld volgen. En uiteraard staat zijn naam ook met rood omcirkeld bij verschillende Engelse toppers. Journalist Paul O'Keefe schuift bijvoorbeeld Tottenham Hotspur naar voren.

Everton wil absolute jackpot

De Londense club liet onder coach Ante Postecoglou bij momenten mooie dingen zien en is goed op weg om alsnog een ticket voor de Champions League af te dwingen. Om daarin een rol van betekenis te kunnen spelen, is extra versterking wel welgekomen. En daarvoor zou Onana dus op het verlanglijstje staan. Al zal Tottenham wel met een pak geld over de brug moeten komen. Naar verluidt vraagt Everton een monstersom van 60 tot 70 miljoen euro.

Een fitte Onana moet op het EK starten bij de Duivels ...

Meest recent

Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

7
7
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

9
9
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

42
42
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

8
8
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

230
230
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

111
111
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

32
32
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

38
38
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

92
92
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

189
189
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

287
287
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

509
509
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

213
213
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

193
193
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

179
179
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

147
147
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

467
467
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

284
284
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1041
1041
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

606
606
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

74
74
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

523
523
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

154
154
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

169
169
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

319
319

Meer sportnieuws