Kompany zwaar gestraft na rode kaart tegen Chelsea

door
Kompany zwaar gestraft na rode kaart tegen Chelsea

Vincent Kompany en zijn Burnley vechten nog steeds tegen de degradatie in de Premier League. De voormalige Rode Duivel slikt nu een nieuwe opdoffer in die strijd.

Burnley stelt tot nu toe stevig teleur in de Premier League. Na 32 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 19 punten. De Clarets lieten al vaak punten liggen na bedenkelijke beslissingen van de scheidsrechter, zoals op het veld van Chelsea.

LEES OOK: 'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Kompany kreeg een rode kaart

In het slot van de eerste helft van die wedstrijd liep het fout. Mykhailo Mudryk werd in de zestien neergetikt door Lorenz Assignon. Veel leek er niet aan de hand, maar de bal werd toch op de stip gelegd. En de VAR bleef achter deze beslissing staan. Cole Palmer zette de elfmeter netjes om. Als klap op de vuurpijl kreeg Assignon ook nog eens een rode kaart. Een wel zeer zware sanctie voor de Clarets.

Voor Kompany was de maat dan ook vol. De voormalige Rode Duivel kon zijn emoties niet bedwingen en ging een hevige discussie aan met de scheidsrechter. Kompany ging dusdanig uit de bol dat hij zelfs een rode kaart kreeg. Het duurde een tijdje alvorens hij de neutrale zone wou verlaten, maar uiteindelijk droop hij toch af in de catacomben. Na de wedstrijd kwam hij ook met kritiek op de refs in de Premier League.

FA schorst Kompany

De FA tilde zwaar aan het voorval en schorst Kompany nu voor één speeldag. Dat schrijft Het Nieuwsblad. Daarnaast wordt hem ook een voorwaardelijke speeldag opgelegd, plus een stevige boete van 11.700 euro. Kompany zal dit weekend al vanaf de tribune moeten toekijken.

Burnley neemt het dan op tegen Brighton & Hove Albion, de huidige nummer 10 in de Premier League. Na 32 speeldagen staat Burnley op zes punten van een veilige plaats. Het behoud verzekeren wordt een aartsmoeilijke opdracht op Turf Moor.

Zal Burnley zich nog redden?

Meest recent

Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

50
50
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

53
53
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

100
100
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

11
11
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

39
39
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

202
202
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

59
59
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

26
26
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1095
1095
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

223
223
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

211
211
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

140
140
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

205
205
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

81
81
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

127
127
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

450
450
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

298
298
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

80
80
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

397
397
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

141
141
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

477
477
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

81
81
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

463
463
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

509
509

Meer sportnieuws