Kompany zwaar gestraft na rode kaart tegen Chelsea

door
Kompany zwaar gestraft na rode kaart tegen Chelsea

Vincent Kompany en zijn Burnley vechten nog steeds tegen de degradatie in de Premier League. De voormalige Rode Duivel slikt nu een nieuwe opdoffer in die strijd.

Burnley stelt tot nu toe stevig teleur in de Premier League. Na 32 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 19 punten. De Clarets lieten al vaak punten liggen na bedenkelijke beslissingen van de scheidsrechter, zoals op het veld van Chelsea.

LEES OOK: 'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Kompany kreeg een rode kaart

In het slot van de eerste helft van die wedstrijd liep het fout. Mykhailo Mudryk werd in de zestien neergetikt door Lorenz Assignon. Veel leek er niet aan de hand, maar de bal werd toch op de stip gelegd. En de VAR bleef achter deze beslissing staan. Cole Palmer zette de elfmeter netjes om. Als klap op de vuurpijl kreeg Assignon ook nog eens een rode kaart. Een wel zeer zware sanctie voor de Clarets.

Voor Kompany was de maat dan ook vol. De voormalige Rode Duivel kon zijn emoties niet bedwingen en ging een hevige discussie aan met de scheidsrechter. Kompany ging dusdanig uit de bol dat hij zelfs een rode kaart kreeg. Het duurde een tijdje alvorens hij de neutrale zone wou verlaten, maar uiteindelijk droop hij toch af in de catacomben. Na de wedstrijd kwam hij ook met kritiek op de refs in de Premier League.

FA schorst Kompany

De FA tilde zwaar aan het voorval en schorst Kompany nu voor één speeldag. Dat schrijft Het Nieuwsblad. Daarnaast wordt hem ook een voorwaardelijke speeldag opgelegd, plus een stevige boete van 11.700 euro. Kompany zal dit weekend al vanaf de tribune moeten toekijken.

Burnley neemt het dan op tegen Brighton & Hove Albion, de huidige nummer 10 in de Premier League. Na 32 speeldagen staat Burnley op zes punten van een veilige plaats. Het behoud verzekeren wordt een aartsmoeilijke opdracht op Turf Moor.

Zal Burnley zich nog redden?

Meest recent

Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

1
1
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

69
69
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

65
65
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

110
110
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

80
80
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

339
339
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

366
366
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

34
34
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

292
292
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

145
145
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

193
193
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

164
164
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

361
361
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

492
492
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

131
131
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

109
109
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

61
61
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

68
68
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

230
230
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1697
1697
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

298
298
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

170
170
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

48
48
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236

Meer sportnieuws