Kompany zwaar gestraft na rode kaart tegen Chelsea

112 stemmen
Kompany zwaar gestraft na rode kaart tegen Chelsea

Vincent Kompany en zijn Burnley vechten nog steeds tegen de degradatie in de Premier League. De voormalige Rode Duivel slikt nu een nieuwe opdoffer in die strijd.

Burnley stelt tot nu toe stevig teleur in de Premier League. Na 32 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 19 punten. De Clarets lieten al vaak punten liggen na bedenkelijke beslissingen van de scheidsrechter, zoals op het veld van Chelsea.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Kompany kreeg een rode kaart

In het slot van de eerste helft van die wedstrijd liep het fout. Mykhailo Mudryk werd in de zestien neergetikt door Lorenz Assignon. Veel leek er niet aan de hand, maar de bal werd toch op de stip gelegd. En de VAR bleef achter deze beslissing staan. Cole Palmer zette de elfmeter netjes om. Als klap op de vuurpijl kreeg Assignon ook nog eens een rode kaart. Een wel zeer zware sanctie voor de Clarets.

Voor Kompany was de maat dan ook vol. De voormalige Rode Duivel kon zijn emoties niet bedwingen en ging een hevige discussie aan met de scheidsrechter. Kompany ging dusdanig uit de bol dat hij zelfs een rode kaart kreeg. Het duurde een tijdje alvorens hij de neutrale zone wou verlaten, maar uiteindelijk droop hij toch af in de catacomben. Na de wedstrijd kwam hij ook met kritiek op de refs in de Premier League.

FA schorst Kompany

De FA tilde zwaar aan het voorval en schorst Kompany nu voor één speeldag. Dat schrijft Het Nieuwsblad. Daarnaast wordt hem ook een voorwaardelijke speeldag opgelegd, plus een stevige boete van 11.700 euro. Kompany zal dit weekend al vanaf de tribune moeten toekijken.

Burnley neemt het dan op tegen Brighton & Hove Albion, de huidige nummer 10 in de Premier League. Na 32 speeldagen staat Burnley op zes punten van een veilige plaats. Het behoud verzekeren wordt een aartsmoeilijke opdracht op Turf Moor.

Zal Burnley zich nog redden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

23
23
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

23
23
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

33
33
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

225
225
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

61
61
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

63
63
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

60
60
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

55
55
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

177
177
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

212
212
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

205
205
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

647
647
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

308
308
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

136
136
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

169
169
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

148
148
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

435
435
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

241
241
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

414
414
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

557
557

Meer sportnieuws