Dossier salonremise: Disciplinair Comité doet verrassende uitspraak

441
Dossier salonremise: Disciplinair Comité doet verrassende uitspraak

KRC Genk is uitstekend begonnen aan de play-offs. De Limburgers pakten als enige ploeg zes op zes en knokten zich opnieuw in de titelstrijd. En dat na de kritiek die het kreeg voor de salonremise tegen KVC Westerlo.

Het waren beelden die veel voetballiefhebbers de ogen uitstaken: Westerlo en Genk die het op het einde van hun onderlinge duel bij een gelijke stand op een akkoordje leken te gooien. Het tafereel dat het meest besproken werd, was een fase waarbij Nicolas Madsen en Joris Kayembe de bal gewoon naar elkaar toespeelden.

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Ook coaches onder vuur

Ook Wouter Vrancken en Rik De Mil, de toenmalige coach van Westerlo, kwamen onder vuur te liggen. Beide clubs en de hoofdrolspelers mochten het gaan uitleggen aan het Disciplinair Comité, dat zich daarna snel een uitspraak zou doen.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft het DC nu een uitspraak gedaan in het dossier. Kayembe en Madsen worden twee speeldagen geschorst, wat overeenkomst met de oorspronkelijke strafeis van het bondsparket. Ook Vrancken en De Mil riskeerden twee wedstrijden schorsing, maar komen er verrassend genoeg vanaf met een berisping. Genk en Westerlo moeten wel elk 7.500 euro ophoesten.

Genk reageert

"De club is tevreden dat deze uitspraak bevestigt dat er geen afspraken op voorhand gemaakt werden die geleid hebben tot het gekende wedstrijdverloop", reageert Genk bij de genoemde krant.

"KRC Genk zal de opgelegde sancties aanvaarden en geen beroep aantekenen. De club wenst zich 100% te focussen op het verdere verloop van de Champions’ Play-offs en zal daarom niet verder reageren."

Terechte sancties?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

3
3
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

9
9
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

18
18
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

41
41
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

159
159
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

51
51
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

48
48
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

117
117
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

33
33
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

136
136
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

680
680
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

47
47
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

62
62
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

63
63
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

335
335
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

150
150
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

93
93
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

180
180
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

115
115
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

132
132

Meer sportnieuws